Forum Forum emerytalneOFE

kto w OFE handluje naszymi danymi osobowymi??

kto w OFE handluje naszymi danymi osobowymi??

jan kowalski / 2009-12-29 18:36
Kilkakrotnie w ostatnim czasie byłem nachodzony w swoim domu przez tzw. agentów ( ja powiem, że przez hieny), którzy próbowali mnie namówić do zmiany funduszu. Nie byłoby w tym może nic zdrożnego, gdyby nie fakt, że znali doskonale w jakim funduszu aktualnie oszczędzam . Pytam: SKĄD?? Kto im to sprzedał i co jeszcze o mnie wiedzieli? Może błędem było, że ich pogoniłem, bo pewnie jeszcze wielu innych, ciekawych rzeczy bym się o sobie dowiedział.
Wyświetlaj:
kamilll / 83.24.170.* / 2010-01-05 11:51
Witam! Jeśli chodzi o handel danymi osobowymi to jest to dość popularne zjawisko i za każdym razem kiedy podpisujemy umowę w banku czy gdziekolwiek indziej podpisujemy także zgodę na przetwarzanie naszych danych a co za tym idzie firmy wymieniają się miedzy sobą takimi informacjami. W kwestii "obsługi" OFE PZU, którego jestem klientem nie mogę narzekać. Nikt mnie nie nachodzi i nie nachodził, wszystkie informacje mam pod ręką a moje wątpliwości i problemy rozwiązywane są "od ręki". Nie mogę im nic zarzucić.
wertykalny / 83.23.218.* / 2010-01-18 10:27

handel danymi osobowymi to jest to dość popularne zjawisko i za
każdym razem kiedy podpisujemy umowę w banku czy gdziekolwiek indziej podpisujemy także
zgodę na przetwarzanie naszych danych


ale przeważnie tylko w zakresie ewentualnych ofert w tym jednym banku. Nie ma , przynajmniej nie powinno być możliwości handlu moimi danymi między bankami, a już na pewno między OFe czy innymi , podobnymi instytucjami. . To czyste bezprawie i ktoś powinien sie tym zainteresować.
lezdrub / 79.185.79.* / 2009-12-31 15:26
Jednym słowem za późno pan pani Kowalski wyciągnął wnioski??
A tak strzeże, to jaki ma pan OFE???
Może żeczywiście trzeba go zmienić na lepszy.

Do mnie jak dzwonią jacyś akwizytorzy, handlowcy, to albo jestem tematem zainteresowany i ich zapraszam a jeśli nie, to mówię dziękuję.

Podobnie jest jak ja dzwonię ze swoim ofertami do innych osób.
Albo mnie zapraszają, albo dziekują za proponowana usługę.
Ja im dziękuję wowczas za stracona chwilę czasu.

Proponuję , aby im Pan w ten sposób dziekował za ofertę.
Kultura tego wymaga. żyjemy w xxi wieku.
kloszardzik / 83.23.218.* / 2010-01-18 10:32

Do mnie jak dzwonią jacyś akwizytorzy, handlowcy, to albo jestem tematem zainteresowany


aż kiedyś przyjdą akwizytorzy , koledzy Kwinty i opróżnią Ci portfel na cacy. Moje pieniądze nie powinny nikogo interesować, jeśli sam sobie tego nie życzę. Jeśli Ci "akwizytorzy" maja wgląd do mojego OFE, to bardzo dokładnie wiedzą ile zarabiam i z czego mozna mnie ogołocić. To bardzo niebezpieczne zjawisko.
precz akwizytorom / 92.55.195.* / 2010-01-01 13:47
punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia?? Czyż tak?? Jak dobrze zrozumiałem, to Kowalskiemu nie chodziło o sam fakt kontaktowania się akwizytorów, tylko o fakt, że znali jego dane osobowe i fundusz w jakim oszczędza. Niestety, ale mi też wydaje się to sporym nadużyciem.
Mnie ponad rok temu też nachodziły tego typu kreatury sugerując, że ZUS nie odprowadza wszystkich moich składek i że oni pomogą mi to wyjaśnić. Tak sie sklada, że wynagrodzenia otrzymuję od jednego pracodawcy, comiesięcznie otrzymuję ZUA i mam to pod pelną kontrolą. Co więc chcieli osiągnąć?? Jak sie okazało także próbowali namowić mnie na zmianę OFE i może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie był to jeszcze gorszy OFE od tego, którego posiadam...
eme / 83.22.44.* / 2010-01-02 18:33
tak dzialaja wszyscy akwizytorzy ofe. A kto to robi najczesciej, kto najczesciej uzywa chwytow marketingowych typu skladki zus, itp ?? Popatrz kto przetransferowal najwiecej klientow a sie dowiesz co to za ofe. Bajeranci.
jan kowalski / 2009-12-29 18:41 / Tysiącznik na forum
dodam jeszcze, że podobną sytuacjęmiał niedawno syn mojego kolegi. Otóż, pewnego dnia otrzymał przesyłką kurierską powiadomienie, że w ciągu najbliższych tygodni powien wybrać fundusz OFE, by nie zostać rozlosowanym. Jakież było jego zdziwienie, gdy dosłownie 15 minut póżniej do jego mieszkania pchał się nachalnie agent z OFE PZU, a przez następne kilka godzin jeszcze następni. Skąd znali jego dane osobowe, kto im je sprzedał??

Najnowsze wpisy