Forum Forum inwestycyjneFundusze

Który fundusz z Arki ?

Który fundusz z Arki ?

czestochowianin / 2008-02-04 19:59
Witam , który fundusz radzicie z TFI Arki , mam zamiar skonwertować na j.u. spośród dostępnych w arce ? Który według Was , jest najlepszy , co sądzicie o Arce N.E. i Arce RNE. Pozdrawiam .
Najwięcej po głowie dostała Arka Akcji , więc może ten .

Prosiłbym o jakieś konkretne opinie .
Wyświetlaj:
RYMEMBO / 213.158.196.* / 2008-02-15 10:59
daj sobie luzu z arką-pisałem,że przy drugiej konwersji w mieśiącu 0.5%opłaty od kapitału! nie lepiej kupowac przez MULTIBANK LUB MBANK,SUPER FAJNE FUNDUSZE I WYNIKI MAJĄ LEPSZE NIŻ ARKA ! JEST SKARBCA FUNDUSZ KTÓRY DAŁ OK.18% ZAROBIC ZA ZESZŁY ROK! NAWET NIE POINFORMOWALI ŻE WPROWADŻILI TAKĄ OPŁATĘ-BANDA FRĘDZLI! OLAC ARKĘ TO BANDA!ROBIĄ NAS NA KASĘ W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH!
10MM / 212.106.191.* / 2008-02-15 12:00
Rymembo, ale ciemnotę wciskasz! W prospekcie stoi jak wół, że dopiero po miesiącu fundusz nie pobiera opłaty za kolejną konwersję.
Fundusze w mBanku nie mają rewelacyjnych wyników.
Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie lubisz trudzić się czytaniem ani analizowaniem i porównywaniem wyników funduszy.
kataryna / 77.242.225.* / 2008-02-17 16:36
Rymembo ma pewnie mózg w płynie, albo jego miejsce zajmuje sieczka. Nawet na potwierdzeniu konwersji pisze jak wół, że następna konwersja przed uplywem miesiąca będzie obciążona 0,5% oplatą.
ROBIĄ NAS NA
KASĘ W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH!

raczej na dupkach nie potrafiacych czytać ze zrozumieniem.
10MM / 83.22.119.* / 2008-02-17 16:58
Dobrze prawisz Kataryno a określenie "dupek" jest jak najbardziej adekwatne :-)))))))
Najzabawniejsze jest to, że dupek sam podpisuje się pod swoim dupowactwem pogrążając się tym samym maksymalnie.
max1224 / 2008-02-17 19:37 / Tysiącznik na forum
bez obrazy ale jest to klasyczny przykład miotającego się leszcza (mam na myśli RYMEMBO) który wini wszyskich o wszystko a zapomna że spija piwo które sam sobie naważył bezmyślnymi decyzjami pod wpływem emocji tak kończą działający bez planu na tzw. żywioł
RYMEMBO / 213.158.196.* / 2008-02-18 13:29
nikogo nie winię!!!napisałem o arce gdyż chciałem przestrzec innych żeby dobrze śię zastanowili przed wejściem do tego funduszu! fundusz nie jest funduszem parasolowym! miał opłaty na wejście w 2005 roku,teraz może jest jakaś promocja! a opłatę przy druguiej konwersji w mieśiącu od kapitału0.5% wprowadźił w czerwcu 2007!dla mnie wprowadzenie tej opłaty przez fundusz to jawny przekręt! w sytuacji gdy inne fundusze można kupic przez internet w multibanku czy m -banku,nie płacąc za nabyciejednostek funduszu wybranego,za konwersję,za zbycie! są też parasolowe,jest niezły wybór! teorę zainwestuj w fundusz i zapomnij włóż między bajki! dlatego będą takie sytuacje,gdźie trzeba robic konwersje np,lipiec 2007,grudżień 2007,styczen 2008! trzeba to kontrolowac,bo może śię okazac że po trzech latach,przy tych zawirowaniach na rynkach giełdowych,ktoś kto włożył np.20 tys. w fundusz ma mniej!moja strategia jest taka że robię konwersję z funduszu akcyjnego,na fundusz ochrony kapitału i odwrotnie! pomimo tego że zapłaciłem tyle za konwersje,zwiększyła mi śię liczba jednostek uczestnictwa! gdybym nie zrobił nic w tej chwili finansowo stałbym gorzej! apel do wszystkich czytajacych o próbę zrozumienia tekstów i przesłanie w nich zawarte!nie dotyczy to, nie tylko mojego ale wszystkich wpisów sensownych oczywiście! mam nadźieję że te informacje przydadzą śie innym i pomogą w podjęciu dobrych decyzji! ja niedługo podźiekuje funduszowi arka za współpracę,właśnie rozważam gdźie zainwestuję pieniądze!czy na giełdźie czy w inne fundusze !
casper / 2008-02-18 21:42
Witam, interesuje mnie sposób inwestowania pod parasolem, widzę że proponujesz tego typu rozwiązanie dlatego chciałbym poznać plusy i minusy tego typu inwestowania. Dziękuje za odpowiedź.
rymembo / 212.76.37.* / 2008-02-18 23:30
ostatnio nie miałem czasu zainteresować śię nowymi funduszami,ale dzwoniłem do funduszu skarbca i potwierdźili że w multibanku w oferćie mają subfundusze skarbca-czyli parasolowe! robiąc konwersję miedzy tymi funduszami nie pobierają opłaty belki 19% od zysku,dopiero jak zostaną umorzone-wycofując pieniądze z tego funduszu i jemu podobnych pobiorą opłatę,oczywiśćie gdy będźie zysk! arka tego nie ma,czyli przy każdej konewrsji gdy jest zysk pobierają ten podatek! minusem może być to że mimo że fundusz jest parasolowy ma słabe wyniki,akcyjny będżie słabszy i inne!mnie głównie interesują akcyjne i w przypadku problemów na giełdżie konwersja na fundusz ochrony kapitału,czy bezpieczny!podobnie nazywane w różnych funduszach!niektórzy proponują,zrównoważone że bezpieczniejsze od akcyjnych! uśilnie dają rady że arka jest cacy! np.arka ochrony kapitału17.01.2007 wycena jednostki to 21.15 zł. a po roku 17.01.2008 22 zł. czyli 4%,natomiast skarbiec ochrony kapitału 17.01.2007 cena 100 zł.a po roku17.01.2008 cena 117.31 czyli ponad 17%!,nie wiadomo czy takie same wyniki będzie miał ten fundusz i w tym roku,ale daje to do myślenia w kontekśćie wyniku arki!według mnie ważne w inwestowaniu jest to żeby mieć dostęp przez internet i w raźie potrzeby zrobić konwersję lub umorzyć jednostki uczestnictwa czyli sprzedać! osobiśćie nie mam żadnych funduszy skarbca w tej chwili!dostęp do funduszy przez internet uważam za bardzo ważny gdyż ze zleceniami przez telefon miałem problemy,zdarzało śię tak że w godźinach 8-9 rano nie mogłem śię dodzwonić! zlecenie konwersji do 9 rano powoduje że jednostki uczestnictwa są wyceniane w tym dniu a po 9 w następnym! w arce tak jest!jest też tak w lukaśie-lukas jest funduszem parasolowym,na wejśćie pobierają opłatę,może jest teraz jakaś promocja,ale tego nie wiem-można zarządzać przez internet i telefonicznie.Uważam że propozycje funduszy w multibanku i mbanku są bardzo dobre,dostep przez internet,brak opłat za zakup jednostek uczestnictwa,za konwersję,czy umorzenie!w każdej chwili można kupić lub śię wycofać! na giełdźie też zainwestowałem! zawsze można zadzwonić do funduszu i popytać,choć często rozmawia śię z osobami mało kąpetentnymi! życzę udanych i trafionych inwestycji!
RYMEMBO / 213.158.196.* / 2008-02-16 13:59
10MM CIEMNY JESTEŚ,W ARCE JESTEM OD 2005 ROKU,PRZY OSTATNICH ZAWIROWANIACH STRACIŁEM NA KONWERSJACH OKOŁ 2500 ZŁOTYCH-CZYLI NA OPŁATACH O.5% PRZY KONWERSJI ! ŁOPATOLOGICZNIE CI WYJAŚNIĘ-MASZ WSZYSTKIE PIENIĄDZE NA FUNDUSZU AKCYJNYM ARKI NP 70 TYS. ROBISZ KONWERSJĘ,NA FUNDUSZ OCHRONY KAPITAŁU ARKA-TERAZ NIE PŁACISZ! ALE WRACASZ Z POWROTEM NA AKCYJNY TO ZAPŁACISZ 0.5% OD KAPITAŁU-CZYLI 350 ZŁOTYCH,ZROBISZ-5-7 KONWERSJI I JESTEŚ W PLECY ŁADNIE! DALEJ CZYTAJ SOBIE TE ULOTKI,NAPEWNO NIE ZMĄDRZEJESZ! W MULTIBANKU TEŻ MAM FUNDUSZE I Z DOŚWIADCZENIA NA POCZĄTKU WYBRAŁBYM TYLKO MULTIBANK LUB MBANK!ŻADNYCH OPŁAT PRZY ZAKUPIE,KONWERSJI,ODKUPIENIU JEDNOSTEK UCZESTNICTWA,WYNIKI BARDZO DOBRE NP.DWS TOP25SPÓŁEK! I PARĘ INNYCH! CZYTAJ DALEJ PROSPEKTY,ULOTKI,A JAK NIE WIESZ TO ŚIĘ NIE WCINAJ!
10MM / 83.22.119.* / 2008-02-17 14:01
Rymembo, jednak jesteś ciemniak do potęgi. Straciłeś na konwersji bo Cię poniosło i zrobiłeś to przed upływem miesiąca. Czy wyraziłem się dosyć jasno czy mam łopatą kłaść do łba?

I wyłącz tego CapsLocka bo wiochę robisz do kwadratu!
Miłego dnia :-)
max1224 / 2008-02-06 13:50 / Tysiącznik na forum
też będę arki bronił choć cenię i lubię gości którzy jadą po niej jak po starej kobyle (sorki pchelek) fakt że ostatnio arka zachowuje się nierewelacyjnie wynika wprost z tego że zbyt była popularna i zgromadziła za dużo jak na nasze warunki kapitału zarządzający chcąc niechcąc musiał kupować akcje jak leci byle wydać te pieniądze które napływały stąd bierze się kolejna sprawa skala umorzeń w arce prawdopodobnie będzie proporcjonalnie największa a i gorących rączek w tym fundzie najwięcej i nawet sam Mobius z ML nic by tu nie poradził
w najbliższym czasie czeka to samo Legg Masona, Noble, Krakowiaka itp.
tak to widzę i nikt nie musi się ze mną zgadzać pozdr od obszarnika
max1224 / 2008-02-06 14:58 / Tysiącznik na forum
no i zobaczcie wyceny za wczoraj choć większość na plusikach niewielkich to arka zarobiła 0,89%
max1224 / 2008-02-06 15:25 / Tysiącznik na forum
nic z tego pomyłka sorki przeoczyłem datę
pchelek / 2008-02-06 15:35 / Tysiącznik na forum
arka za duzo ma na pokladzie spolek i spoleczek i to na dno ja ciagnie juz od roku 2006 od czerwca [zalmanie wtedy bylo okrutne]
Od tego czasu nie moze sie pozbierac - w styczniu 2007 jakos jeszcze dychala i w lipcu miala miejscowe maxy ale za miesiac w sierpniu znowu tapla i tapa do dzisiaj.
Zgadzam sie ze Leg mason czy Krakowiak czeka to samo - to przez te debilne artykuly naszych pismakow gazetowych "krach w Azji !!!!!!!!!!!!!!!" bessa na gieldzie w Warszawie. A to sa tylko glegbokie korekty i wszystko by wrocilo do normy szybko gdyby ludzie nie wycofywali kasy z fundow pod wplywem PANIKi. Ale moze o to chodzi - banki nie maja kasy to spowodowaly te obsuwy na gieldzie -ludzie zmamieni kolosalnym zyskiem 6% wplacili kase na konta [a gdzie inflacja 4 % i podatek belki]. W sumie wplaty do banku to poroniony pomys. wystarczylo wplacic na Black Rosk na Gold i w tydzien bylo 10 % do gory. Ale kto wie jak inwestowac. Fundy to maja gleboko w de.... bo zawsze zarobia - a ze ludzie straca. To nie fundow kasa.
max1224 / 2008-02-06 15:58 / Tysiącznik na forum
Ciebie to się dobrze czyta zawsze
mądrze i roztropnie prawisz powinniśmy też niedługo doczekać czasów że opłaty za zarządzanie potanieją
mającywasserdeczniedość / 77.242.225.* / 2008-02-05 18:28
jeśli mogę koledze doradzić, to forum nie jest dobrym miejscem na zasięganie rad finansowych, tutaj sami "nawiedzeni doradcy" i znawcy od siedmiu boleści. Nie bardzo rozumiem, jak można krytykować Arkę, skoro jej wyniki od lat zawsze są w czołowce w swoich kategoriach. I to niezmienie. Pewnie bywają fundusze lepsze, ale przeważnie są to fundusze małe, których zmienność notowań bywa olbrzymia. Poza tym nie każdy ma konto w mBanku i nie myśli o zakladaniu kolejnego by korzystać z SFI, w ktorym, nota bene, bywają także dość przeciętne fundusze.
pchelek [ Zielony gracz giełdowy ]
arka to trup - juz drugi rok

-rzeczywiście zielony gracz gieldowy, a może giełdę i fundusze zna tylko z reklam telewizyjnych.
wojtek1966 / 217.144.207.* / 2008-02-04 20:17
a dlaczego arka???
Bartosz Milewski / 2008-02-04 20:24 / Bywalec forum
Jeżeli zamierzasz dokonać konwersji do Arki Akcji to zapewne jesteś w jakimś bezpieznym Arki, więc ja bym tam pozostał do momentu kiedy sytuacja nie będzie tak niepewna.
A dlaczego Arka? ( to pytanie ma sens)
czestochowianin / 2008-02-04 20:32 / Bywalec forum
Dlatego Arka , ponieważ jestem w Ochronie Kapitału Arce i do innego TFI nie mogę , myślicie że jeszcze sie nie uspokoiło ? Pozdrawiam .
RYMEMBO / 213.158.196.* / 2008-02-16 14:08
W FUNDUSZ AKCYJNY ARKI Z BEZPIECZNEGO,WSZEDŁEM 25-01-2008! NIEDŁUGO WYCOFUJĘ WSZYSTKIE PIENIĄDZE 0.5% OD DRUGIEJ KONWERSJI W MIEŚIĄCU OD CAŁEGO KAPITAŁU TO ZŁODŹIEJSTWO!
10MM / 83.22.119.* / 2008-02-17 17:06
A na cholerę latasz po funduszach jak kot z pęcherzem? Kto Ci każe wyłazić z f. bezpiecznego? Siedź tam jeszcze i nie pyskuj, że Arka zdziera o zgrozo! aż 0,5% za konwersję.
nowyfan / 217.144.207.* / 2008-02-04 20:49
dlaczego nie możesz??? Jakieś kary nakładają? Biją za wyjście czy co??
rymembo / 212.76.37.* / 2008-02-06 11:52
przy drugiej konwersji w mieśiącu0.5%opłaty od kapitału!ze mnie zdarli ok.2.5tys!
KoP / 2008-02-16 14:22 / Bywalec forum
jak widać durnia z siebie robisz. Gdybyś operował kwotą 500 000zł, to byś z nami nie rozmawiał, a od takiej wlaśnie kwoty wychodzi 0,5% - 2500ZL.
I pisz gamoniu normalnymi literami, bo drażnisz towarzystwo, gdzieś sie wychował, dresiarzu.!!
Malaga2008 / 212.106.191.* / 2008-02-06 12:15
A nie wiedziałeś o tym, że dopiero po miesiącu od konwersji nie pobierają opłat za następną?
czestochowianin / 2008-02-04 20:59 / Bywalec forum
Nie bijją , a co Ty myślisz że inne TFI to jakieś rewelacje ? Wielkie ? Opłaty manipulacyjne chociażby za wejście do nowego TFI , i co opłaca sie , bo według mnie nie .
wojtek1966 / 217.144.207.* / 2008-02-04 21:13
Wg mnie arka jest dosyć droga i na spadkach miała dosyć marne wyniki . Ale skoro już tam siedzisz ..... Co do opłat za wejście . Np unioninvestment kupowany przez internet jest bez opłat . podobnie mbank ( a spory tu wybór funduszy) . A co do meritum sprawy to nic ci nie poradzę . Ja sam wszedłem ostatnio na 30% a co dalej to czekam i obserwuję
czestochowianin / 2008-02-04 21:21 / Bywalec forum
Ja myślę że Arka teraz podskoczy , bo dużo straciła , czekam jeszcze na ustabilizowanie się trendu , i przeskakuje do odrabiania strat , pozdrawiam .
pchelek / 2008-02-05 08:31 / Tysiącznik na forum
arka to trup - juz drugi rok
Bartosz Milewski / 2008-02-05 10:09 / Bywalec forum
Może nie trup, ale napewno lata świetności ma już za sobą. Tak na magrinesie, jeżeli coś dużo spadło wcale nie jest powiedziane, że równie dużo podskoczy.
10MM / 83.22.125.* / 2008-02-05 19:52
A jaki to trup, który właśnie w okresie spadków zachowywał się całkiem "poprawnie" w przeciwieństwie do innych funduszy, którymi mieni się np. osławiony mBank?
Piszta sobie co chceta ja tam z Arki ani myślę wyłazić.
Malaga2008 / 212.106.191.* / 2008-02-06 09:21
Wracając do meritum najlepszy teraz jest fundusz ochrony kapitału, na drugim miejscu fundusz obligacji, a jeśli chcesz koniecznie stracić i podnieść sobie poziom adrenalinki - to oczywiście gorąco polecam fundusz akcji. Emocje niezapomniane ! :-))))))))
pchelek / 2008-02-06 13:20 / Tysiącznik na forum
kto w fundy nie wejdzie w najblizszym czasie to straci - ale nie w fundy polskie - one zdychaja powoli
czestochowianin / 2008-02-07 12:57 / Bywalec forum
Lepsza ochrona kapitału czy obligacji ? :)

Po okresie spadków jak sie pojawią wzrosty to w co uważacie żeby wejść , szybkie odrobienie strat;) ( myślę o "Nowej Europie" Środkowo Wschodnia Europa oraz Rozwoju Nowej Europy)

Pozdrawiam.

Ps. Co o tym myślicie ?:)
max1224 / 2008-02-07 13:03 / Tysiącznik na forum
na pewno nie w coś jedngo okaże się może bric, może ML minning, trochę u nas trochę w azji trochę jeszcze gdzieś na pewno agresywnie i czujnie
pchelek / 2008-02-08 10:07 / Tysiącznik na forum
mila dla mnie wiadomosc - com sie nie spodziewal - przekonwertowalem z akcyjnych na Global Govermement - i sie uroslo az 5 % przez miesiac - a jak sie uspokoi to abarot w akcyjne wejde - najlepiej sie jednak mining sprawuje.
Jest jeszcze taki akcyjno-obligacyjny - tez sie dobrze sprawuje - sie nazywa Global allocation.
We Franklinie trzymam jednak Koree i latin bujaja sie jak pijani - ale w zasadzie nie spadaja - obadwa sa pod szczytami z sierpnia ub roku. Wali za to w dol Emerging
czestochowianin / 2008-02-09 13:24 / Bywalec forum
Witam Fachowców.

Jak uważacie , jak wybierać spośród Środkowo Wschodniej Europy i Rozwoju Nowej Europy , to które fundusze będą miały większe stopy zwrotu ( wiem pytanie retoryczne ), no ale może co nie co się dowiem :)
A może zainwestować w Akcji lub Zrównoważony ?
Pozdrawiam.
mon1 / 2008-02-09 13:31
kup arkę zrównoważoną Teraz ma niską wycenę a według zarządzających minimalizowali udział polskich akcji w swoim portfelu
max1224 / 2008-02-09 14:03 / Tysiącznik na forum
co wy z tymi zrównoważonymi toż to świadoma rezygnacja z pieniędzy tylko akcyjne a czasy takie jak obecne przesiaduję na surowcowym schroderku w ten sposób utrzymuję ponad 35% zysk i czekam na wzrosty jak przyjdą 100% w akcje i jazda fakt że trzeba mieć nerwy i nosa ale co tam jakoś się udaje choć nie ukrywam że parę błędów popełniłem bo gdybym był bezbłędny to nie pisywałbym na tym forum wolę oddać 15% z 60% niż zarobić 5 jak wokoło wszyscy mają po 20
mon1 / 2008-02-09 14:17
nie mam czasu śledzić notowań traktuję zrów. jak lokatę Nie wiem jak bym przełknął stratę na akcyjnym na zrów. śpię spokojnie
max1224 / 2008-02-09 14:49 / Tysiącznik na forum
ale przecież zrównoważone też tracą i fakt że mniej ale też mniej zarabiają przy czym szanuję Twoją awersję do ryzyka jeśli nazwa zrównoważony daje Ci poczucie bezpieczeństwa to spoko ale popatrz to są historyczne wyniki za ostatni rok w zrównoważonych
DWS -7.76
ING -13.12
KAHA -3.46
NB 0.65
PIO -11.82
SEB -8.63
UNK -6.43
a to za ten sam czas w akcyjnych
DWS -14.04
ING -18.16
KAHA -4.68
NB -0.90
PIO -19.70
SEB -16.09
UNK -12.91
i wcale nie wysilałem się żeby szukać najlepsze na tych kilku przykładach widać ze rozbieżności nie są astronomiczne a biorąc poprawkę na to że akcyjne zarobiły na wzrostach średnio ok 2 razy tyle co zrównoważone to śmiem twierdzić że akcyjne są jednak zdecydowanie lepiej opłacalne bez względu na to czy traktuje się je jako inwestycję czy spekulacyjnie
sęk w gotowości na ryzyko strat i szerszej amplitudzie wahań wartości jednostek pozdr
mon1 / 2008-02-09 15:21
Dzięki za przykłady tylko podejrzewam że są one w skali roku a nie np. od lipcowej górki Wg mnie gdyby banki rekomendowały amatorom tylko zrów. nie byłoby tej całej histerii Max a nie lepiej samemu wejść na giełdę omijając 4% pośredników niż dzielić się z f. akcyjnym? JA mam zamiar to zrobić gdzies w maju Do tej pory zbieram kasę i czekam Pozd.
max1224 / 2008-02-09 16:02 / Tysiącznik na forum
pisałem że to roczne stopy zwrotu
zaś co się tyczy od lipca OK ale równie dobrze można wziąść do lipca
samemu na giełdę ?
myślałem ale
1) wtedy dopiero potrzeba czasu
2) tam też się płaci prowizjie (nawet jak Ci wmawiają że wszystko za darmo a może zwłaszczajak tak wmawiają)
3) jest mi ze skandią dobrze już mam autko i działeczkę i 35% zysku
PS oczywiście nie tlko ze skandii ale bez tego nie byłoby nic :-)))
czestochowianin / 2008-02-09 16:09 / Bywalec forum
A co sądzicie o R.N.E w ciągu miesiąca poleciał w dół -12,40 % , ale S.W.E jeszcze bardziej , ponieważ -17,53 % myślę że Śr. Ws. Europy byłby korzystniejszy , tylko kiedy będą wzrosty ( czy. kiedy wejść ) .

Pozdrawiam.
max1224 / 2008-02-09 16:15 / Tysiącznik na forum
z wchodzeniem trzeba jeszcze trochę poczekać to pewne nawet jakby trochę rosło w najbliższym czasie to może być fałszywy sygnał za dużo jeszcze niewiadomych w stanach i one nas skutecznie potrzymają przy ziemi
max1224 / 2008-02-09 16:15 / Tysiącznik na forum
z wchodzeniem trzeba jeszcze trochę poczekać to pewne nawet jakby trochę rosło w najbliższym czasie to może być fałszywy sygnał za dużo jeszcze niewiadomych w stanach i one nas skutecznie potrzymają prz ziemi
czestochowianin / 2008-02-14 20:59 / Bywalec forum
Nadal uważasz "max1224" że trzeba czekać , bo uważam że już ten czas nadszedł , na konwersję, bo już trend wg. mnie będzie wzrostowy ...
Tylko które wybrać spośród Akcji , Zrównoważonych i Środkowo Wschodniej Europy lub Rozwoju Nowej Europy ? Oto pytanie :)
Ktoś zaproponuje portfel ? :) Pozdrawiam
max1224 / 2008-02-14 23:43 / Tysiącznik na forum
słusznie Ci 10MM radzi
10MM / 83.22.85.* / 2008-02-14 22:00
Trzymaj jeszcze kasę w f. pieniężnym a f. zrównoważonym nie zawracaj sobie głowy. Przyjedzie odpowiedni moment to skonwertujesz na akcyjny.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy