Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Kupić czy wynająć mieszkanie

Kupić czy wynająć mieszkanie

Adrian11 / 2011-08-11 14:25
Mam pewien dylemat, zastanawiam się co mi się bardziej opłaci, czy wynająć mieszkanie, czy też kupić? Z kupieniem jest taki problem , że trzeba dużo pieniędzy wydac a pozatym nie wiadomo , czy będę długo tam mieszkał!! Proszę o poradę!!
Wyświetlaj:
miko786 / 31.178.97.* / 2020-08-27 12:20
Według mnie bez sensu wynajmować – płacić komuś i nie mieć nic swojego. Jak nie stać Cię na mieszkanie w centrum miasta, np. w takiej Warszawie to ceny mieszkań są astronomiczne....to rozważ mieszkanie poza Warszawą. Ja kupiłem mieszkanie w inwestycji Dom marzeń i bardzo sobie chwalę
c99 / 213.17.170.* / 2013-09-18 17:49
Wynajem jest po prostu tańszy. Dziś wprawdzie finansowo wychodzi na to samo - albo płacisz czynsz właścicielowi, albo płacisz odsetki do banku (odsetki w racie kredytu od 350tys. to wysokość czynszu za 2 pokoje w Warszawie). Ale jeśli w ciągu tych 20-30 lat będzie ciężej, np. stracisz pracę, zachorujesz czy po prostu - będziesz mniej zarabiać, to nie mając kredytu wyprowadzasz się do tańszego mieszkania i nie masz stresu. Ale jeśli masz kredyt to musisz płacić i koniec. A stopy procentowe wzrosną, bo są dziś na historycznie niskim poziomie.

Ale z drugiej strony własne mieszkanie jest super i najlepiej nikomu nie płacić ani czynszu, ani odestek.

Czyli: jeśli masz gotówkę i nie zamierzasz nigdy (30 lat) opuścić obecnego miasta, to oczywiście kup mieszkanie. A jeśli wybierasz między kredytową pętlą na szyję a wolnością krótkotermnowego najmu - to tylko wynajem (zawsze na umowę i z porządnym właścicielem).
mareks_1 / 89.230.199.* / 2013-09-23 12:40
kupione mieszkanie przecież też możesz sprzedać jeśli zechesz się przeprowadzić, sprzedajesz, spłacasz kredyt i możesz spokojnie mieszkać gdzie chcesz. A wynajem,ktośzawsze Cię może wywalić, nie masz wolności i tyle, ja nie wyobrażam sobie wynajmować przez 20-30 lat mieszkania i na starość zostać z niczym
dragonball / 217.158.170.* / 2013-09-18 15:15
Kupno mieszkania za gotowke to najtansza opcja, jedyny problem to trzeba miec gotowke..
Wynajem to wolnosc jesli nie ma sie planow pracy w jednym miejscu przez dlugi okres czasu.
Kupno mieszkania na kredyt to 'wynajem od banku' na wiele lat co prawda na koncu drogi miga swiatelko ze kiedys to bedzie moje ale prawda jest taka ze przez caly okres kredytowania bank ma nad nami duza wieksza wladze niz zwykly 'wynajmujacy' bo przed wynajmem chroni nas prawo a przy kredycie prawo stoi po stronie banku. W relacja bank kredytobiorca jest relacja 'kija i tylniej czesci ciala na ktorej koncza sie plecy'
zbibi / 89.230.199.* / 2013-09-18 17:20
zakładając, że ten kto Ci wynajmuje chce podpisać z tobą umowę a wcale nie jest to takie częste bo ludzie nie chcą płacić US kasy, więc tak naprawdę może cię w każdej chwili wywalić, wiadomo najlepiej miec samą gotówkę ale jak dla mnie lepszą perspektywą jest kredyt niż wynajem, mieszkania staniały, widziałem ofertę u JW construction mieszkań 2pok. za 220 tys na Lewandów Park
zafinansowani / 2013-09-18 09:33
Wszystko zależy od naszego budżetu i naszej zdolności kredytowej. Z perspektywy czasu lepiej zaciągnąć kredyt i spłacać własne mieszkanie niż płacić komuś za wynajem. Korzystne w tym roku są również stopy procentowe. Z badań wynika, że cena za metr kwadratowy na rynku wtórnym nieznacznie przewyższa miesięczną cenę najmu mieszkania. Prognozy mówią także o rosnących kosztach wynajmu. Decyzja należy jednak do Ciebie.
Więcej szczegółów w artykule dostępnym na portalu Zafinansowani.pl
http://zafinansowani.pl/zarzadzanie-pieniedzmi/mieszkanie-kupic-czy-wynajac
Zegarmistrz12 / 2013-06-19 14:12
Pytanie dosyć tendecyjne... moim zdaniem , sprawa wygląda tak, jeżeli CIę stać na zakuop mieszkania, to powinnieneś go zakupić, jeszcze jak jesteś w związku , to może załapiesz sie na program dla młodych ludzi któ¶zy chcą zakupić sobie mieszkania. Dla mnei najbardziej rpzerażajace jest to że jeżlei weźmie się kredyt to spłąca się go przez minimum dwadzieścia lat, co oznacza że jesteś zależny od jakiegoś banku...
emi kol / 89.77.206.* / 2013-04-19 16:39
ja wolalabym kupić i miec swoje. to nic że trochę drożej ale nasze. sama kupiłam jedno m2 z wystawionych na http://top-ogloszenia.net/Ogloszenia-Nieruchomosci-10 i jestem bardzo zadowolona
zimstter / 89.230.199.* / 2013-09-13 19:35
mam podobne zdanie, zawsze to na swoim chociażby miało to się wiązać z kredytem to w końcu po spłacie masz to mieszkanie a po wynajmie nie masz nic, warto sobie przekalkulować koszty, mieszkania teraz są w dobrej cenie chociażby w Warszawie gdzie m2 kosztuje ok.5-6 tys na Białołęce
zomer / 2011-08-11 14:35
wynajmując płacisz za cudze, biorąc kredyt powoli się dorabiasz swojego konta mniej więcej za tą samą kwotę co wynajem, więc dla mnie kalkulacja jest prosta
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy