Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Kupować czy poczekać?

Kupować czy poczekać?

Elka1970 / 95.178.15.* / 2013-08-10 13:23
Teraz mamy górke wszystko z GPW idzie w góre, jak myślicie czy to ma szanse sie utrzymać czy sprawa z OFE da popalić akcjonariuszom? a może wrześniowy wig 30 pociągnie spólki w góre?
Czytałam że do końca roku są duże perspektywy pnięcia sie w góre, sprzedałam mieszkanie i pragnę zainwestować i pytam was o rade.
Ciułacz / 2013-08-12 00:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Elka witaj !
Piszesz
Teraz mamy górke

Jak się patrzysz z perspektywy jednego miesiąca to niby jest górka ale jak spojrzysz od początku roku to jest odwrotnie a od 3 lat to w konsolidacji.

sprzedałam mieszkanie i pragnę zainwestować i pytam was o rade.

Widać że chcesz zarobić a na tym się nie znasz ale to nie znaczy że się nie nauczysz.
Jak masz powyżej 40-stki to lepiej dalej zarabiaj na tym na czym się znasz a kasę z mieszkania to na lokatę bo pomimo że na giełdzie można zarobić to i można wiele stracić.
Może się okazać że masz wybitne predyspozycje więc spróbuj na domo ale to nie to samo co żywe pieniądze.
Najważniejsze to poznać samego siebie do czego się jest zdolnym.
Giełda jest bezduszna , często dobrzy handlowcy co dobrze sobie radzą w relacjach interpersonalnych to na giełdzie ponoszą porażkę bo tam nic nie zdziałasz ani prośba ani groźbą ani uśmieszkiem czy dekoltem.

Bądź ostrożna
Ps. Osobiście uważam że czas na wzrosty ale to nie znaczy że prosto w górę jeszcze będą dołki do odbierania akcji od wystraszonych.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy