Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Kurs sprawiedliwy". Komu opłaci się przewalutowanie?

"Kurs sprawiedliwy". Komu opłaci się przewalutowanie?

Wyświetlaj:
ami332 / 94.78.160.* / 2016-01-19 17:56
Nie będzie żadnego przewalutowania. Ten projekt nie opłaca się ani państwu, ani Bankom, ani kredytobiorcom którzy brali kredyty poniżej 2.60 za franka. Inna sprawa to jest to że w przypadku ew. przewalutowania Banki tracą ok 50-60 miliardów co jest zarobkiem ich z 6-7 lat i w tym wypadku poupadają a za nimi Nasza gospodarka. Przykre to ale niestety, biorący kredyty brali je na własną odpowiedzialność i albo będą spłacać to co pożyczyli albo po prostu oddadzą Bankom nieruchomości kupione czy wybudowane za kasę Banków. Proponuję tym co wzięli kredyty poczytać sobie Umowę a z pewnością znajdą punkt w którym ten wariant jest ujęty i warunki z nim związane.
sim201 / 89.191.152.* / 2016-01-19 22:44
to nie USA , nieruchomości nie mozna oddac . poza tym bankom na niej nie zalezy tylko na spłacie zadłużenia.
JAJA 2016 / 46.76.25.* / 2016-01-19 17:41
Trzeba wybierać pieniądze z banków i inwestować w złoto lub ziemie
beton823 / 78.131.205.* / 2016-01-19 17:38
PROPAGANDA banków - w jednym artykule umieścić jak najwięcej sugestii podprogowych sugerujących, że:
- ktoś zyska ktoś straci - sugestia że was to dotknie, podczas gdy dotknie akcjonariuszy banów (wywóz zysków za granicę) a odda się kilkuset tysiącu obywateli (którzy wydadzą kasę w Polsce)
- W przypadku kredytów hipotecznych marże już wzrosły dwukrotnie - fałszywy związek przyczynowo skutkowy. Skoro ustawy nie ma to dlaczego marże już wzrosły (podaje się przyczynę, która jeszcze nie wystąpiła jak powód do już zaistniałego zdarzenia)...
darek fsfs / 83.29.177.* / 2016-01-19 18:27
Beton mylisz się kredyt udziela się zazwyczaj na dłuższy czas. Jak wprowadzą podatek to bank zapłaci również od aktywów z których już udzielone są kredyty. Stad już wyższe stawki bo ustawa zadziała na koszt również obecnych kredytów które się już ropoczeły. Więc wliczają to już w koszty.

Ja uważam że banki nie zarabiają dużo na kredytach. Obecnie kredyt można wziąć na 8% w skali roku całkowitych kosztów. Lokaty są na poziomie 3% a więc zysk w kredycie to ok 5% w skali roku z czego są jeszcze koszty. 1. pozyskanie klienta (jakaś reklama), 2. pracownik (wbrew pozorom dużo dokumentów z tym jest związane), ryzyko kredytowe.

To na czym banki zarabiają najwięcej według mnie. Każdy zakłada konta zazwyczaj Ror czyli takie do płatności. Są one często darmowe. Ale klienci płacą kartą i płacą szybkimi przelewami np dot-pay, payu (np zakup na allegro). Sprzedający płaci prowizję od płatności kartą ok 3% od szybkiej płatności ok 2% w zależności od umowy. Żeby to funkcjonowało to bank udostępnia możliwość takiej płatności nazywa się to płacę z ing itp. I od tego pobierają opłatę ok 1-1,5%. Podsumowując zarabiają 1-2% od płatności kartą klienta i szybkiej płatności z konta. To są olbrzymie kwoty. Stąd darmowe konta i zwrot do w reklamach np do 600 zl rocznie za platnosci kartą. Kto ma więcej klientów w Rorach ten zbiera największą kasę.
lichwiarskoniskieoprocentowanielokat!!! / 46.76.19.* / 2016-01-19 18:41
Tak, banki na kredytach zarabiają mało, więc apanaże sięgające sum jak na polskie warunki, astronomicznych czerpią zapewne z oprocentowanych lokat, którymi obracają?
Każdy zakłada konta zazwyczaj Ror
darek fsfs / 83.29.177.* / 2016-01-19 18:49
Napisałem Ci z czego zarabiają. Zajmuję się aplikacjami internetowymi ostatnio był temat portalu aukcyjnego. Nie byłem wcześniej tego świadomy że bank z którego jest płatność w sklepie internetowym na allegro lub gdzie indziej szybką płatnością ma z tego taką prowizję. I to w sumie za udostępnienie możliwości technicznych bo mając konto w banku jesteś skazany na nich jeśli płacisz na allegro lub gdzieś.
Jeśli chodzi Ci o pensje prezesów itd mam trochę inne zdanie na ten temat na pewno razi to w oczy. Ale uwierz mi bank to prywatna instytucja (większości w Polsce). Oni nie rozrzucają pieniędzy. Więc jeśli komuś płacą 100 000 miesięcznie to jest to z jakiegoś powodu. Odpowiedzialność często olbrzymia, pełna lojalność (zakaz konkurencji). Taka osoba ma bardo poważne informacje powierzone ona nie może się znaleźć u konkrecji więc im płacą. Dzisiaj dobry handlowiec zarabia kilkanaście tysięcy programiści przy poważnych projektach również. Mało płatna praca jest dla niewykwalifikowanych, Ale szanuję również takich bo żadna praca nie hańbi.
confused / 217.16.75.* / 2016-01-19 17:33
Zaciagnalem kredyt we franku w 2005 roku. Korzystajac z algorytmu zaproponowanego w projekcie po przewalutowaniu po tzw kursie sprawiedliwym okazuje sie ze moj kaptall do splaty bedzie wiekszy niz poczatkowo zaciagniety, a przeciez przez ponad 10 lat splacam kredyt??? O co tutaj chodzi?
Larim / 185.15.0.* / 2016-01-19 17:42
Przecież sobie odpowiedziałeś na to sam.
jan56 / 89.230.44.* / 2016-01-19 17:28
Banki już dawno zaczęły nas skubać jeszcze zanim zaczęto mówić o pomocy dla frankowiczów,a teraz znalazły kolejny pretekst do dalszego skubania.
WREDNY TEN CO PISAŁ TEN KŁAMLIWY ARTYKUŁ!!! / 83.243.32.* / 2016-01-19 17:17
NIE UWAŻAM,ŻEBY WSZYSCY MOGLI MIEĆ NA WSZYSTKO NA 0% W ZAMIAN Z OBCIĄŻANIE FRANKOWICZÓW KREDYTEM FRANKOWYM WYLICZANYM W SPOSÓB NIESPRAWIEDLIWY I ZDZIERCZY TAK ŻEBY WSZYSCY INNI MIELI LEPIEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!
gorszy sort / 83.23.25.* / 2016-01-19 16:45
Koszty w bankach już rosną chociaż frankowicze nic jeszcze nie dostali. Skończy się na tym, że nikt nic nie dostanie, tylko płacić za wszystko będziemy musieli 2x więcej...
maxicorp / 82.177.246.* / 2016-01-19 16:26
Oj nie gadajcie jedni na drugich kiełbasa wyborcza poszła teraz jakoś muszą z tego wyjść z twarzą. A za 500+ myślicie kto zapłaci ? A za podatek od marketów ? Kwotę wolną od podatku ? Wejda kolejne podatki koszty i wyjdzie na jedno ale jak sie pislamiści będa chwalić ile to nam wszystkim dali... A dadzą i owszem ale tylko swoim jak zawsze było...
Krokodylius / 193.108.194.* / 2016-01-19 16:09
... jak zwykle próba urobienia opinii publicznej... FRANKOWICZE NIE CHCĄ POMOCY W SPŁACIE TYCH KREDYTÓW... problem tkwi w opisywaniu problemu. Te kredyty:
1) były dawane tak na prawdę niezgodnie z prawem,
2) dodatkowo, banki nie kupowały Franków
3) wiele umów zawiera klauzule niedozwolone - a banki nie stosują wyroków SOKiK'u
a na marginesie - mamy wolny rynek i nikt nam nie karze trzymać pieniędzy przez całe zycie w jednym banku. Jak wprowadzą dodatkowe opłaty w jednym to zawsze można poszukać lepszej oferty... bank, któremu uciekną klienci nie będzie zarabiał, więc będzie zmuszony zmienić swoją ofertę... To ile płacisz za obsługę rachunku to Twój wybór.
heniek412 / 83.31.255.* / 2016-01-19 15:56
Pracowałeś za złotówki to trzeba było brać kredyt w złotówkach!!!! Z jakiej racji mam do nich dopłacać?
beton823 / 78.131.205.* / 2016-01-19 17:41
Zapominasz, że od wydarzenia o którym mówisz minęło ok 7-8 lat, Teraz to każdy bez***g może takie rzeczy gadać.
Równie dobrze można by powiedzieć, że każdy gł**i co nie obstawił takich to a takich cyfr w losowaniu, przecież każde dziecko wie jakie wypadłu
Jarosław7777 / 88.156.136.* / 2016-01-19 15:55
Miałem hipotekę we frankach brałem po 2,80 spłacałem po 3,30 i spłaciłem. To moje ryzyko było że biorąc we frankach było taniej niż w złotówkach. Dlaczego teraz my mamy się zrzucać na resztę. Ciągle muszę jako obywatel tego kraju na coś się zrzucać.
sxsxsxsx / 217.67.201.* / 2016-01-19 15:50
Hahahahah
Banki szczuja frankowiczow na zlotowkowiczow , kredytowcow na tych co wzieli polisolokaty , tych co wzieli polisolokaty na cala reszte.

I jak my sie za lby bierzemy oni nas spokojnie wszystkich robia w D.......
abcdefgh i j / 31.179.246.* / 2016-01-19 15:45
bez wzgledu na wszystko . banki maja teraz dobry argument na podwyzki operacji , opłat za korzystanie z kart, czy za prowadzenie kont. ja juz w 2015 roku - duzo wczesniej słyszałem ze banki sa w polsce na minimalnych zyskach i musza podniesc opłaty . widac teraz wiatra zawiał w zagle - najlepiej zwalic na chf-kredyciazy.
jack; / 83.9.25.* / 2016-01-19 15:27
nic nie musimy, za to możemy zrezygnować z tzw ror w złodziejskich bankach.

Najnowsze wpisy