Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Kurs sprawiedliwy". Komu opłaci się przewalutowanie?

"Kurs sprawiedliwy". Komu opłaci się przewalutowanie?

Wyświetlaj:
Robert508 / 77.252.224.* / 2016-01-19 13:22
W znacznej większości przypadków, osoby które wzięły kredyty we frankach są dobrze albo b. dobrze usytuowane (znacznie powyżej średniej) i kredyty te są dobrze spłacane. Komu rząd chce pomagać ? Chyba sobie i swoim kolesiom.
beton823 / 78.131.205.* / 2016-01-19 18:03
Typowa banksterka propaganda. Banki tak jak robiły to banki w USA wciskały taki produkt każdemu, i liczyły dla nich zdolność lepiej. Sam się z tym spotkałem. - Zdolności na zł to Pan nie ma
oburzony i w....... / 176.97.48.* / 2016-01-19 13:14
Złotówkowicze należy wyjść na ulice !! Jest wolność zgromadzeń. Ten rząd doprowadzi państwo polskie do ruiny, a ja na nich głosowałem.
Afik / 94.254.193.* / 2016-01-19 13:07
A może szanowni frankowicze raczą powiedzieć KTO do jasnej cholery przyłożył im pistolet do skroni i zmusił do wzięcia takiego kredytu?? Widziały gały co brały to teraz płaćcie i nie zwalajcie całej winy na banki. Skoro w złotówkach nie mieliście zdolności kredytowej to trzeba było sobie kredyty darować i grzecznie czekać na polepszenie własnej sytuacji materialnej.Dlaczego ci którzy takich kredytów nie brali mają robić za świętych Mikołajów dla tych roszczeniowo nastawionych do życia kredytobiorców? Uważam że NIE NALEŻY się im żadna pomoc mieli pieniądze żeby wziąć kredyt to niech mają żeby go spłacić dlaczego reszta Polaków ma spłacać ich kredyty?!?!
white73 / 80.50.228.* / 2016-01-19 13:30
Otóż nikt pistoletu nie przykładał lecz zdrowa kalkulacja była powodem brania kredytu we frankach a więc w tamtym czasie nie każdy mógł wziąć kredyt we frankach a był on(kredyt frankowy) dużo bardziej opłacalny niż złotówkowy nawet zwykła rata była niższa przy tym samym kredycie( np. 100000zł.) było to około 50 zł mniej! Więc tylko głupek brał kredyt w złotówkach by płacić więcej...chyba że musiał!
A z tego co pamiętam to obsługa bankowa musiała zaoferować droższe kredyty złotówkowe taka proforma :) i nikt nie ostrzegał i nie prognozował że frank wzrośnie dwukrotnie :/
DarkFox / 78.133.219.* / 2016-01-19 14:08
To ja jestem głupek, bynajmniej byłem jak brałem.
Szwagier się ze mnie śmiał jak brałem PLN, bo on wziął CHF i mówił jaki to on mądry, ile zarobił a ja jestem w plecy. Teraz sytuacja wygląda zgoła inaczej, ale już tak ochoczo nie sykutuje jaki to on jest mądry a ja głupi.
Ja spokojnie spłacam coraz mniejsze raty w PLN a on coraz wyższe w CHF.
pitu pitu / 78.10.119.* / 2016-01-19 13:58
Tego człowieku nikt nie wiedział... na tym polega ryzyko walutowe, które w przypadku kredytów walutowych jest zawsze... więc nie rozumiem tego zaskoczenia.
Wrocek227 / 31.174.55.* / 2016-01-19 13:05
Po pierwsze:
- od kilkunastu lat każdy obywatel dokłada się do kredytów w zł. (ulga odsetkowa, MdM, itp.) To są realne i prawdziwe pieniądze z budżetu.
Po drugie:
Przy wzroście CHF do np 6-8zł mamy zapaść na rynku nieruchomości. Wszystkich - nie tylko budowanych za kredyt w CHF. Co banki zrobią z tysiącami nieruchomości przejętymi od klientów ogłaszających upadłość konsumencką?
To dotyczy też kredytujących w PLN, bo przecież przy spadku wartości nieruchomości o 50% bank zechce wpłaty od klienta zabezpieczenia.
Wtedy to będzie kryzys i banksterzy będą płakać, że nikt im o tym nie powiedział i teraz muszą się bujać z tysiącami pustych lokali. Wtedy będą straty, bezdomność i bezrobocie. A banki wycofają się do swoich krajów, jak to zrobił np. Fiat czy Vattenfall.
Ta ustawa musi wejść żebyśmy wyprzedzili kryzys
deBATA / 90.181.176.* / 2016-01-19 13:03
Banki posiadały franki w momencie udzielania kredytów "we franakch" czy też nie? Czy wreszcie kompetentna instytucja sprawdzi to i ogłosi wyniki? Bo wieść niesie, że ich nie miały... a jeśli to prawda to dopuściły się gigantycznego oszustwa....
cicho843 / 78.10.119.* / 2016-01-19 14:04
Dlaczego? Ty brałeś kredyt w banku we frankach, a on brał kredyt we franku od innej instytucji w preferencyjnej cenie... banki zajmują się głównie obrotem pieniędzy a nie kumulacją w sejfie. One Ci umożliwiają wzięcie tego kredytu... oczywiście lepiej pożyczyć od mamy (jak ma). Natomiast WSZYSTKIE ryzyka były opisane w umowie... w tym ryzyko walutowe, które ZAWSZE towarzyszy kredytowi walutowemu.
beton823 / 78.131.205.* / 2016-01-19 18:07
To zawsze towarzyszy nadzór bankowy oceniał na 20%. Cały pis polega na tym, że banki mając zł udawały, że pożyczają CHF. W umowach były proste uwagi. Zajrzyj sobie do MIFID to zobaczysz na czym polega standard informowania o ryzyku.
Równie dobrze mógłbym napisać, że lek może mieć skutki uboczne a jak umrze pół miasta to powiedzieć, że przecież pisałem
pewienlukasz / 193.93.68.* / 2016-01-19 13:01
Jedyne sprawiedliwe rozwiązanie:
Przelicza się kurs z dnia brania kredytu, bank przelicza ile zapłaciłby kredytobiorca jeżeli kredyt byłby w PLN i dolicza to do zadłużenia/klient musi dopłacić różnicę.
To by było sprawiedliwe. Dla wszystkich - również dla tych co brali w PLN w ciężkich czasach WIBOR 5-6% i rat o kilkaset złotych wyżyszych.
Reszta to żebry, propaganda i populizm
ech545 / 78.10.119.* / 2016-01-19 14:07
A co z bankiem, który też na Twój kredyt zaciągnął zobowiązanie... i to we franku. Ale rozumiem... Tobie się należy a banki są złe... dodatkowo je stać a Ciebie nie... jakie to polskie :-/
56qa37 / 109.197.191.* / 2016-01-19 14:54
Kiedy w końcu zrozumiecie, że nie banki nie zaciągały zobowiązań we FRANKACH tylko PLN? O to cała awantura!
kkkk662 / 185.15.81.* / 2016-01-19 13:03
To chyba właśnie propozycja DUDY?
Olek222 / 94.254.144.* / 2016-01-19 13:00
Ja chciałem przewalutować przy 3,3. Ale DORADCA BANKOWY mówi mi spokojnie to pójdzie w dół. Potem przy 3,50 DORADCA mówi mi niech Pan sie nie zachowuje nerwowo.
To teraz mam 4,1 i BANKSTERZY MÓWIĄ, ŻE STRACĄ NA SWOIM DORADZANIU!!!!
Banki jako instytucje zaufania powinny zparoponować do wykupienie ubezpieczenie /heading/ dla klienta na stabilność kursu na 5 lat. Za stosowną opłatą. Mają tekie możliwości ALE TEGO NIE FROBIĄ. To wbrew ich wirtualnym lichwiarskim interesom.
goś niedzielny / 83.19.174.* / 2016-01-19 12:53
Największym szkodnikiem w tej sprawie jest DUDA który aby zdobyć poparcie w wyborach obiecał wszystkim wszystko a teraz mówi o sprawiedliwym kursie, ja mam kredyt w PLN i do chwili obecnej zapłaciłem więcej odsetek niż ci co wzięli kredyt w CHF a więc Panie Duda klęczący na kolanach przez klerem i błogosławionym Jarosławem ja tez żądam pomocy i umorzenia części odsetek które zapłaciłem biorąc kredyt w PLN
Pomocdla banków / 185.15.81.* / 2016-01-19 12:50
URATUJMY BANKI zanim CHF bedzie po 5 i 6ZŁ. Właściciele banków bedą mieli WIRTUALNE 100MLD strat.
Zakończmy to cierpienie dla banków juz teraz, bo im psychika wysiądzie. Niech mają stratę 30 MLD zamiast 100MLD. Uratujmy ich.
Andreas400 / 84.10.228.* / 2016-01-19 12:45
Ja także wziąłem kredyt we franku i byłem bardzo zadowolony że płacę mniejszą ratę niż ci którzy wzięli kredyty w złotówce. Byłem zadowolony z podjętej decyzji. Rzeczywiście nikt w banku nie uprzedzał mnie o ryzyku a wręcz namawiał do wzięcia właśnie we franku. To jest prawda. Ale ja sam mimo zapewnień banku zdawałem sobie sprawę z ryzyka które jednak nade mną wisiało. Jak tylko zaczęły się dział dziwne rzeczy z kursem franka stanąłem na głowie i udało mi się spłacić całość. Liczyłem tylko na siebie i w tej chwili jestem oburzony na ten cholerny Rząd, który za moje pieniądze chce pomagać ekonomicznym niedorozwojom. Sytuacja , która ma teraz miejsce była do przewidzenia. Należało być na nią przygotowanym. Jestem ciekaw czy gdyby frank tracił na wartości Państwo pomogłoby tym którzy mają kredyty w złotówkach. Na pewno NIE. Ryzyko było moje, zysk mój. Niestety straty też powinny być moje gdybym kredytu nie spłacił. Bank w którym brałem kredyt to GE Money Bank. Po udzieleniu tysięcy kredytów zawinął się i został "wchłonięty" Naprawdę to wszystko było do przewidzenia i sterowane. Z Bankami powinno się zrobić porządki ale naprawdę nie za pieniądze moje i innych bardziej przewidujących i trzeźwiej myślących obywateli tego kraju.
oburzony do kwadratu / 176.97.48.* / 2016-01-19 13:05
Bzdura. Jesteś zwykłym hipokrytą i konfabulujesz. Ja brałem kredyt w 2008 roku i robiłem rozeznanie w 4 bankach. Przedstawiano mi wersję kredytu we frankach i złotówkach. Nikt mnie nie namawiał. Wręcz przeciwnie. Wyraźnie ostrzegano mnie i pokazywano klauzulę o ryzyku. Wy frankowicze stosujecie mechanizm obronny wyparcia. Jesteście żałosne hieny.
niedostane500plus / 185.15.81.* / 2016-01-19 12:44
ZA CO ZAPŁACI - TO JeST PRZEKRĘT - NIKT NIKOMU NIE ZAPŁACI - KSIęGOWE WIRTUALNE STRATY - które banki i tak już sobie ujeły w ksiegach i odpisały od podatku.

Przy 3 zł za CHF było 7MLD straty przy 3,50 było 20 MLD przy 4,10 jet 50MLD za chwile będzie 100MLD przy 5 zł za CHF.

TAK robią W KONIA NAS BANKI. No chyba, ze już wszystko w 2008 przewidzieli i zaksięgowali???
Bo jak udzielili kredytu przy 2,0 zł w 2008 za 1 CHF to chyba nie liczyli na zystki 100% plus normalne odsetki??? A MOŻE JUŻ LICZYLI i manipulują kuresem jak GOLMAN SACHS??
Proszę zadajcie pytanie banksterów. Na co liczyli (na jakie zyski, oprócz normalnego oprocentowania marża 1-2% dla kredytów hipotecznych na 35 lat) w momencie udzielania kredytów przy kursie CHF 2,1 ?
Wtedy będziemy mogli powiedzieć czy działali w złej wierze. A jeżeli nie kalkulowali extra zysków z tytułu różnic kursowych -TO NIE MAJĄ ŻADNYCH STRAT.
KREDYT HIPOTECZNY NA 35 LAT - TO NIE GIEŁDA
darek fsfs / 83.29.177.* / 2016-01-19 19:56
Chyba nie wiesz co piszesz jak odliczyli stratę? Straty nie mają pożyczyli w frankach klient oddaje we frankach zysk mają dokładnie taki sam jak planowali na początku czyli % od kredytu. Jeśli bank nie miał franków i pożyczył złotówki klientowi a w umowie dał franki (bo taką chęć wyraził klient). To tak jakby kupił od klienta franki. I ponosił tutaj takie samo ryzyko jak klient kursu. Jeśli wiedział że kurs pójdzie w górę to mógł kupić franki w normalny sposób i miałby to samo czyli zysk. Więc nie widzę tutaj oszustwa. Kupując walutę ryzyko jest w dwie strony, frank mógł też tanieć. Takie samo ryzyko podejmowali klienci.
Stratę to odliczą 19% ze straty jeśli Państwo każe im przewalutować po starym kursie niższym. Bo ludzie to myślą kupił auto na firmę wliczy w koszty tak owszem ale zyskuje tylko 19% z tego auta resztę musi wydać z własnej kieszeni. I w drugą stronę jak zarobi 1000 to 190 musi oddać w podatku.
pewienlukasz / 193.93.68.* / 2016-01-19 13:00
Spójrz na to z drugiej strony. Jedyne sprawiedliwe rozwiązanie byłoby takie:
Przelicza się kurs z dnia brania kredytu, bank przelicza ile zapłaciłby kredytobiorca jeżeli kredyt byłby w PLN i dolicza to do zadłużenia/klient musi dopłacić różnicę.
To by było sprawiedliwe. Dla wszystkich - również dla tych co brali w PLN w ciężkich czasach WIBOR 5-6% i rat o kilkaset złotych wyżyszych.
Reszta to żebry, propaganda i populizm
KoLo338 / 78.10.119.* / 2016-01-19 12:51
I nie koncert życzeń... podpisałeś umowę... wziąłęś na siebie ryzyko walutowe... więc płać. Ja płacę w złotówkach bo się bałem ryzyka walutowego... biedny głupolku.
rozsadna / 83.7.239.* / 2016-01-19 12:28
Dopóki rząd i społeczeństwo nie zrozumie, że "mieszanie się" polityków do gospodarki nie przynosi niczego pozytywnego to w Polsce będzie jak dotychczas. Uważam, że pomoc frankowiczom się należy - ale nie w tej formie, którą zaproponował rząd. Ta forma pomocy utwierdzi ludzi, którzy już przy braniu kredytu byli lekkomyślni, że można być w życiu nieodpowiedzialnym. Największymi przegranymi będę frankowicze, którym rząd nie pomoże (bo nie pomoże wszystkim). Ta 1/4 kredytobiorców frankowych będzie zdana nie tylko na siebie ale także zostanie "dobita" jeszcze wyższym frankiem. Gdzie tu sprawiedliwość? Ludzie PIS-u to psychicznie chorzy fanatycy, których powinno się po wyborach pozamykać w szpitalach i więzieniach. Mam nadzieję, że ta partia porządzi maksymalnie 4 lata a po tym okresie dojdzie do władzy Petru i zrobi porządek nie tylko z politykami PIS-u ale ze wszelkimi grupami uprzywilejowanymi. W Polskich domach dochodzi do wielu sytuacji patologicznych - nie bez przyczyny. Im dłużej żyję i jeżdżę po świecie tym bardziej jestem przekonana do prawd, które głoszą o Polakach ludzie z innych krajów. Polska to kraj komunistyczny - ustrój komunistyczny upadł (i znowu powrócił) ale w głowach i mentalności ludzi wciąż jest wszechobecny. Dlatego tylu jest zwolenników PIS-u. PIS promuje lenistwo, bezmyślność i brak przedsiębiorczości. Co może zaoferować człowiek, którego nie chciała w życiu żadna kobieta i który niczego się w życiu nie dorobił? Jak może wyglądać rząd w którym na wysokich stanowiskach obsadza się pedofilii, ludzi z wyrokami? Tylko ludzie, którzy nic w życiu nie osiągnęli i nie osiągną kibicują obecnemu rządu. Na szczęście rzadko w historii takie partie wygrywają dwa razy z rzędu. Bardzo często po takich rządach są rewolucyjne zmiany - i na to liczę. Mam nadzieję, że ten rząd nauczy wszystkich polityków (swoich następców) szybkiego działania. To jedyna dobra lekcja, której możemy nauczyć się wszyscy od tego rządu.
darek fsfs / 83.29.177.* / 2016-01-19 20:14
Zgadam się z opinią poza obrazami kogoś.
2% podatku nie spowoduje że firmy nie będą wyprowadzać PIT czy CIT oni płacą podatek ale np w Niemczech. Nałożenie kolejnego podatku dobije Polskie firmy. Trzeba ten podatek obniżyć o 1-2% niżej niż jest za granicą. Polskie firmy zapłać mniej a zagraniczne zaczną ten podatek transferować do Polski bo zaoszczędzą 1-2% w stosunku do innego kraju. Takie to proste. Cała gospodarka ruszy. Owszem trzeba dbać o Polaków i podnosić pensje stopniowa ale szybciej niż obecnie te najniższe.
xxx936 / 89.25.243.* / 2016-01-19 12:24
Panie doradco, daj pan sobie spokój z tymi głupimi wywodami. Za wszystkie obiecanki cacanki płacą obywatele. Czy to jest Rodzina na Swoim, MdM, 500+, dopłaty do górników, rolników, mundurowych i można tak wymieniać bez końca. Te wywody służą tylko napuszczaniu jednych przeciwko drugim. Banki jak chcą to podnoszą sobie opłaty bez konkretnego powodu. Im więcej szumu koło tego przewalutowania, tym wychodzi na jaw więcej machlojek. Utwierdza mnie to coraz bardziej w jednym, że należy maksymalnie zrezygnować z usług banku
sefgedfawese / 81.18.214.* / 2016-01-19 12:15
Z tego co widzę na kalkulatorze, to kredytobiorcy z przed 2005 roku nie maja możliwości przewalutowania. Dlaczego?
kate367 / 80.111.176.* / 2016-01-19 12:14
kryzys to może dotyczyć dojnych krów - czyli czyli klijentówa - ale nie banków, kto podniesie rekę na banki to zostanie mu ona odrąbana

Najnowsze wpisy