Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lekarze w Suwałkach dostaną pieniądze

Lekarze w Suwałkach dostaną pieniądze

skomentuj
Wyświetlaj:
GRAZYNA PIETRUCZUK / 80.116.80.* / 2007-09-29 10:08
LEKARZE DOSTANA 800 ZL PODWYZSZKI A CO MAJA POWIEDZIEC 3 MILIONY EMERYTOW KTORZY MAJA EMERYTURE NISKA I NIE MOGA KUPIC SOBIE LEKOW A RZAD NIE CHCE SIE NIMI ZAJA C.( PO CO IM LEKARZ-NIE STAC ICH NA LEKI A PRZEDEWSZYSTKIM W SUWALSKIM.)RZAD POWINIEN SIE WSTYDZIC BO NIE ZAJMUJE SIE NAPRAWDE LUDZMI KTORZY MAJA POTRZEBY. KAZDY WIE ZE ZAWOD LEKARZ JEST WAZNY ALE CZY ZAROBKI NAPRAWDE MUSZA MIEC AZ TAK WYSOKIE. PROPONUJE ZEBY ZWOLNIC TYCH LEKARZY CO NIE WYKONUJA SWOJEJ PRACY DAL PASJI A DLA PIENIEDZY I RENOMY.BEDZIE MALO LEKARZY , ALE ZA TO BEDA NIE TYLKO ZARABIAC DOBRZE ALE I LECZYC Z UWZGLEDNIENIEM SZACUNKU DLA CZLOWIEKA.PS. NIECH SOBIE ZALOZA SZPITALE PRYWATNE DLA BOGACZY.
Elendir / 2007-09-29 13:51 / Łowca czarownic
Drobny problem będzie polegać na tym, że ci lekarze "pracujący dla pasji" nie będą w stanie obsłużyć nawet samych emerytów. Zresztą mając do wyboru pracę dla pasji oraz pracę w której oprócz pasji będzie się miało sensowne wynagrodzenie niewiele osób będzie się zastanawiać co wybrać.

Podsumowując, płaca lekarzy powinna być definiowana przez wartość ich pracy, która jak by nie patrzeć jest wysoka (bez zdrowia to i pieniądze na niewiele się zdadzą).

Co w takim razie z emerytami?

Niestety tu problem jest taki że emeryci już nie pracują i nie mają oszczędności na starość. Więc jedyne co państwo może zrobić, to zabrać pracującym i dać emerytom. I tu zawsze będzie dylemat: ile?

A może zamiast skupiać się na tym jak dzielić ten polski placek warto by pomyśleć co zrobić by urósł? Niestety rząd ma inne problemy na głowie i za mało czasu by zając się gospodarką. No więc emerytom się nie polepszy...
member / 81.210.106.* / 2007-09-29 14:18
płaca powinna być sterowana przez siły popytu i podaży, jak w kazdej innej branży, dla mnie to jest chore, ze jakis jeden konował z drugim szantażują w perfidny sposób spoleczenstwo w celu uzyskania korzysci majatkowych! niech sie wszyscy pozwalniaja i zmienią branże, najwidoczniej jest ich za dużo, będzie mniej będą lepiej pracować i lepiej zarabiać, a na marginesie to nie rozumiem tego chorego trzymania sie idei "bezplatnej" sluzby zdrowia ktora kosztuje nas duzo wiecej niz "pełnopłatna = prywatna", banki są prywatne i jakoś pieniądze z nich nie wyciekają, w prywatnych szpitalach ludzie tez nie bedą umierać, a i najbiedniejsi beda mogli sie tam leczyc, bezplatna sluzba zdrowia to mit!
Elendir / 2007-09-29 20:23 / Łowca czarownic
Z jednej strony piszesz:
niech sie wszyscy
pozwalniaja i zmienią branże, najwidoczniej jest ich za dużo

a z drugiej strony:
płaca powinna być sterowana przez siły popytu i podaży

Wtedy możesz stanąć przed problemem: ile jesteś w stanie zapłacić za swoje zdrowie? Czy będzie to wystarczająco?

Choć zgadzam się:
nie rozumiem tego chorego trzymania sie idei "bezplatnej" sluzby zdrowia ktora kosztuje nas duzo wiecej niz "pełnopłatna = prywatna"
skomentuj

Najnowsze wpisy