Forum Forum emerytalneOFE

Lewiatan: Minimum 5 procent składki do OFE

Lewiatan: Minimum 5 procent składki do OFE

Money.pl / 2011-03-04 09:18
Komentarze do wiadomości: Lewiatan: Minimum 5 procent składki do OFE.
Wyświetlaj:
Uposarzona / 89.230.8.* / 2011-03-13 22:27
A co z dziedziczeniem środków z OFE jak kiedyś pięknie nam obiecywano Całość środków trafi do spadkobierców lub uposażonych .Właśnie zostałam uposażona z PZU Złota Jesień dostałam 25% z 13080.24zł dostałam przekaz na całe 1557 zł.Jutro idę do PZU i rezygnuję z ich usług ubezpieczenie na życie dom samochód. Próbując skontaktować się z infolinią straciłam kupę kasy gdzie przełączano mnie z numeru na numer w końcu zostałam z niczym bo nikt nie potrafił mi wytłumaczyć skąd ta kwota.Czuje się oszukana i poniżona przez nasz Rząd za brak nadzoru nad spółkami tego typu.Gdybym złożyła na ROR miała bym więcej.
dobrzewychowany / 89.77.150.* / 2011-03-04 16:43
2010-11-30 08:17
Sztuczka księgowa pozwoli zmniejszyć polski dług?
Lucky_Luke2 / 88.199.233.* / 2011-03-04 12:46
Pytam się Boniego Bieleckiego i Rostowskiego gdzie jest u nich logika. Najpierw mówią, że kupowanie obligacji przez OFE to samo zło. Teraz Boni chce aby OFE ludziom, którzy będą już bliscy wieku emerytalne kupowało głównie obligacje. Logika wskazuje, że skoro mają kupować głównie obligacji to niech przeniosą pieniądze na konta w ZUS i państwo będzie wpłacało odsetki z obligacji bez prowizji OFE.
Budyń / 89.78.50.* / 2011-03-04 20:04
Logika Boniego i Rostowskiego - dobre ! :)
Obligacje Skarbowe może kupować każdy, mając konto w PKO BP.
Nie potrzebuje do tego ani OFE ani ZUS z jego KSI za 3 mld PLN.

Tyle że bez OFE nie byłoby KOMU wcisnąć 'śmiecowych' papierów, jakimi są Polskie obligacje. I trzeba by było, fuj, zrównoważyć budżet i w ogóle...
... ale zagrywka mistrzowska. Najpierw powołano OFE, potem upchano je obligacjami, opodatkowując ich zyski, a teraz jeszcze wmawia się ludziom, że to OFE kradną :D i że "Dobry Rząd" walczy ze złymi złodziejami których SAM w TAKI SPOSÓB STWORZYŁ
JB1986 / 95.49.121.* / 2011-03-04 11:09
Zamiast tego pieprzenia o rabunku Waszych pieniędzy - w większości to co teraz będzie księgowane w ZUS, szło w OFE na zakup obligacji - wyjaśnijcie czemu to niby zapis w ZUS - który można z grubsza przyjąć będzie waloryzowany podobną stopą jak obligacje skarbowe - uważacie za mniej bezpieczny od obligacji. Jeszcze raz przypominam w OFE praktycznie poza depozytami bieżącymi, nie można mówić o pieniądzach. Tam leżą papiery wartościowe. Zobaczcie dane ZUS-u, na jakich deficytach lata przez tę reformę - jakie dotacje budżetowe są wykładane co roku by się bilansował. Teraz transfer roczny dziś do OFE to ponad 20mld zł, czyli ok 1,5%PKB, do tego trzeba pamiętać że państwo płaci odsetki od zgromadzonych już tam odsetek, zaniżając nawet do 5%, to od 100mld zł mamy kolejne ok 0,5% PKB, czyli żeby zamknąć się w wymaganych przez KE 3% deficytu, nie wiele zostaje...a pamiętajmy, że teraz, wątpię czy dobrze, ale transferują przynajmniej dość duże pieniądze na infrastrukturę, choć znając nasz rozsądek wszystko będzie do remontu generalnego za 5lat.
Budyń / 89.78.50.* / 2011-03-04 20:02
@JB1986
Z komentarza wnioskuję, że nie pracujesz i zostajesz na utrzymaniu rodziców. Gdybyś pracował, wiedziałbyś że wynagrodzenie w PL dostajesz w złotówkach a nie w Obligacjach Skarbowych, które RZĄD za pośrednictwem OFE wpycha przyszłym emerytom, ZABIERAJĄC za to REALNE PIENIĄDZE z WYPŁAT. W dodatku, poprzez system prowizji OFE (oraz pobierany od nich podatek dochodowy) obligacje sprzedaje po zawyżonej cenie... OFE były Rządom potrzebne do rolowania długów (doczytaj) za pieniądze przyszłych emerytów.

Wystarczyło nie rozfurmanić pieniędzy z prywatyzacji. OFE mogłbyby też inwestować w infrastrukturę - gdyby im Rząd pozwolił !!!
Budyń / 89.78.50.* / 2011-03-04 20:14
Tak dla uzupłenienia: wyniki OFE są śmieszne - prywatne fundusze mają 3-4x lepsze wyniki.
Natomiast płacząc o transferach, i ignorując rozwalone pieniądze z prywatyzacji, zapominasz że OFE z czasem miały odciążać Państwo od wypłat i dotacji do ZUSu. Łatając część problemu dziś, powiększasz go o tę cześć jutro.
o fe! / 83.22.248.* / 2011-03-04 10:42
Najlepszą receptą na wysokie emerytury są wysokie zarobki. Może by tak pp. Morasewicze i Bochniarzowe przypomnieli o tym swoim Lewiatanom.
bsf / 217.98.34.* / 2011-03-04 10:04
Czy jest KTOŚ jeszcze w tym kraju co ma zaufanie do POdwórkowych POlityków i i ich doradców ??? Rabunek zgdny z USTAWĄ jest ZAWSZE RABUNKIEM tym bardziej ,że jest to w wyniku fatalnego zarządzania państwem przez ludzi miernych i grupy cwaniaczków.
baziksk / 87.204.215.* / 2011-03-04 14:45
Czy jest KTOŚ jeszcze w tym kraju co ma zaufanie do POdwórkowych POlityków i i ich
doradców ??? Rabunek zgdny z USTAWĄ jest ZAWSZE RABUNKIEM tym bardziej ,że jest to w
wyniku fatalnego zarządzania państwem przez ludzi miernych i grupy cwaniaczków.

Ja . |Wroszcie ktos zlikwiduje to perpetum mobile jakim jest ofe
klocunia / 80.254.148.* / 2011-03-04 09:44
zmarnuja kase z ofe a reform jak nie bylo tak nie bedzie
kierownik 85 / 87.205.155.* / 2011-03-04 09:18
Tylko referendum o likwidacji przymusu uczestnictwa w OFE.

Wyjdzie tak jak na Węgrzech - 95 % wróci do ZUS.

Ale wtedy jak będzie z piramidą na GPW? Zabraknie dawców?
Hej / 78.8.67.* / 2011-03-04 09:28
Najpierw dowiedz się co zrobił rząd węgierski, żeby ludziom ukraść ich składki.
I pomyśl dlaczego jedynie rząd odrzuca możliwość dobrowolnego uczestnictwa w OFE bez zmian w wysokości wpłacanych stawek, dlaczego się tak śpieszy?
Czas już najwyższy skonczyć z socjalizmem!!!
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-03-04 15:32
Według zasad kapitalizmu państwo, które zawarło umowę i przez 40 lat pobierało przymusowo podatek emerytalny musi albo oddać te składki lub wypłacać emeryturę. Obecny dług emerytalny to około 1 200 mld zł. Rabowanie tych pieniędzy i przekazywanie ich do OFE kosztem obecnych emerytów to bezprawie nie mające nic wspólnego z socjalizmem tylko zwykłe złodziejstwo w wykonaniu złodzieji z PO. To nie socjaliści tylko kapitaliści.

Najnowsze wpisy