brak składki OFE

zarek35 / 2006-01-21 13:38
Stwierdziłem brak składki za 07-2000 rok. Mam nadzieje, ze termin reklamacyjny w ZUS nie minął.. Ale czy można to zrobić ewentualnie przez internet, albo pobrać jakis (jaki?) druk i wysłać pocztą? Jak mam iść do ZUS to mi się nie dobrze robi..
Dzięki za pomoc
Wyświetlaj:
Ewa / 83.31.122.* / 2006-02-01 12:36
jeśli w informacjach z Ofe stwierdzasz brak składek lub ich wysokość jest Twoim zdaniem za niska, powinieneś sprawę wyjaśnić.
1. Sprawdź poprawność danych - u pracodawcy, w ZUS i OFE ( numer PESEL i OFE, seria i numer dowodu osobistego,nazwisko, imie i adres),bo może są wnich błędy uniemożliwiające przesyłanie pieniędzy.
2. dowiedz się, czy pracodawca regularnie odprowadza Twoje składki do ZUS. Jeśli twierdzi, że tak i wykazuje to na drukachRMUA ( powinieneś je dostawać od niego co miesiąc), a ZUS pieniędzy nie dostaje, zgłoś do Państwowej Inspekcji Pracy. Pacodawca nie odprowazając składek łamie prawo.
3.zwróc sie też z pytaniem o swoje konto. Jeżeli okaże się, że pracodawca składek nie płaci, ZUS sam je od niego wyegzekfuje.
4. Jeśli ZUS składki dostaje , ale ich nie przesyła do OFE, pozostaje reklamacja- złóż ją na piśmie w inspektoracie, do którego pracodawca odprowadza składki.
Brak składek na koncie to niższa emerytura w przyszłości.
życzę powodzenia w poszukiwaniu składek emerytalnych.
zarek35 / 2006-02-13 15:39 / "Uznany Gracz Giełdowy"/ II miejsce w konkursie giełdowym
Witam!
Dzięki Ewo za odpowiedź!
Ale składki przechodzą wszystkie OK. Brak mi tej jednej jedynej z lipca 2000.
A jak dowiedzieć się do którego inspektoratu zakład je odprowadza? Pracuję w dużym zakładzie obejmującym obszar całego kraju. W innym mieście jest dyrekcja, w innym kierownictwo mojej komórki (bez kadr i płac), jeszcze w innym ja pracuję..
Druk RMUA dostaję zbiorczy z całego roku..

Najnowsze wpisy