Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

likwidacja szkody z AC przed uznaniem winy innej osoby

likwidacja szkody z AC przed uznaniem winy innej osoby

cis rudlow / 83.25.155.* / 2010-11-01 14:39
Witam,
Brałem udział w kolizji (jako samochód "postronny") drogowej. Jednoznacznie stwierdzono, że nie jestem winny zaistniałej sytuacji. Zderzyły się dwa samochody przede mną, a na mnie poleciały odłamki. Jednak żaden ze sprawców nie chciał wziąć na siebie winy, więc wyjaśnienie sprawy się przedłużyło. Zgłosiłem sprawę do mojego TU w celu wykonania wyceny (jako zgłoszenie z AC), żeby móc się później ubiegać o zwrot pieniędzy z funduszu gwarancyjnego. Wszystko było ok, ale mój ubezpieczyciel się pośpieszył i mimo, że nie dosłałem mu wszystkich dokumentów, wysłał mi przekaz pocztowy (nie odebrałem go jeszcze).
Proszę o radę, co mam w takim wypadku robić? Nie chcę obciążać dodatkowo swojego konta AC i tracić zniżek, skoro ja nie jestem winny kolizji. Chcę odzyskać pieniądze z funduszu gwarancyjnego, ale czy w wypadku wykonania naprawy z mojego AC, będę miał taką możliwość? Co teraz mogę zrobić?
Wyświetlaj:
chomek1 / 216.147.131.* / 2010-12-21 00:29
Witam

Chciał bym przestrzec wszystkich przed kupnem ubezpieczenia w HESTII to według mnie najwięksi oszuści na rynku. Umowy ich pełne są kruczków i zawiłych ogólnikowych stwierdzeń.
A oto kilka przykładów które mnie spotkały:
miałem AC pełne typu komfort (czyli auto zastępcze itp.) jednak gdy oddałem auto serwisu samochodu zastępczego HESTIA mi odmówiła gdyż samochód jeździł (nie był unieruchomiony ) więc na czas naprawy auto zastępcze mi się nie należało
miałem full assistance ale gdy wyładował mi się akumulator HESTIA pomocy bezpłatnej odmówiła gdyż auto było już po gwarancji
gdy miałem rysy na lakierze HESTIA nie wypłaciła odszkodowania z powodu braku notatki policji chociaż w protokole nie był przez nich wymagany.

Jeśli mnie pytacie to HESTIA to banda złodziei. Omijajcie ich szerokim łukiem
oborowy / 79.185.91.* / 2010-12-25 21:31
Skoro w umowie nie miałeś oboiązku protokou policji przy uszkodzeniu lakieru, to chyba sobie poradziłęs z tym odszkodowaniem. Z tego co piszesz, to jestę chojrak.
eme / 83.22.0.* / 2010-11-01 21:17
cis rudlow postaraj sie aby twoje TU miało dostep do protokołu policji lub oswiadczenia sprawcy wypadku (podaj namiary komisariatu lub polise sprawcy itp.itd.) .Na tym etapie odszkodowanie bedzie wyplacone z twojego AC, a twoje TU regresem odzyska te pieniądze z polisy OC sprawcy,W ten sposob nie stracisz zniżek.

Najnowsze wpisy