Limit spadków

reso33 / 193.24.24.* / 2011-02-24 10:18
Moi drodzy, jakie rzędu spadki są dla was sygnałem aby przerzucac jednostki miedzy funduszami, jakie granice sobie wyznaczacie (10,30,50%) chodzi mi rząd wielkośći.
Wyświetlaj:
KK30 / 83.12.71.* / 2011-02-25 08:18
Remek mówi że 10% :)

ja osobiście inwestuje na wzrosty tak długo jak przydarzające się spadki nie przełamują trendu wzrostowego... i na odwrót...
opiekuninwestora_pl / 2011-02-25 12:57 / -
To pewnie chodziło o mnie :)

Nie jest to 10%. W jednej z gotowych strategii występuje próg 10% straty, ale nie dla funduszy w portfelu inwestora - pilnujemy spadku tych najgorszych, z tej samej kategorii. Wtedy, gdy najgorsze fundusze już dużo tracą mając w portfelu inne fundusze z tej samej kategorii tracimy mniej, często dużo mniej.

Osobiście - skłaniam się do progu 8% dla funduszy akcji (także zagranicznych). I dokładnie - tak długo jak nie przełamują trendu wzrostowego - poprzez Kroczący Stop Loss, którego próg można zmniejszać wraz ze wzrostem zysków.

Progi proponujemy różne dla różnych funduszy. Szczegółowe propozycje dostępne są po rejestracji.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy