Forum Polityka, aktualnościKraj

Macierewicz: Szef MSWiA nie dopełnił obowiązków

Macierewicz: Szef MSWiA nie dopełnił obowiązków

Wyświetlaj:
W TYŁ ZWROT ! / 194.181.88.* / 2011-10-27 08:29
ale Klich wygrła z profesorem ekonomii, rekotrem Akademii Ekonomicznej na Śłasku i jest senatorem !
NIE MA KRYZYSU małolaty tak wolą ! chca aby dalej ich zadłużać !
CBSF / 92.26.209.* / 2011-10-26 19:07
ZNOW TEN BLAZEN JEST W PARLAMENCIE.CIEKAW JESTEM Z CZEGO BY ZYL JAKBY NIE BYL POSLEM.
W TYŁ ZWROT ! / 194.181.88.* / 2011-10-27 08:30
tyrzeczniku NIHILIZMU błaznów poszukaj wookoło siebie, jest tam cała gromada !
tesa1959 / 2011-10-26 21:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Uczyłby historii - Wykształcenie: wyższe
Nazwa szkoły i kierunek: Uniwersytet Warszawski, Wydział Historii - mgr
http://www.polityka.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=57&Itemid=45
tesa1959 / 2011-10-26 18:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Według Macierewicza, podległa premierowi Donaldowi Tuskowi Kancelaria Premiera była informowana o fatalnym stanie lotniska w Smoleńsku.


Macierewicz przedstawił dokumenty, które - jego zdaniem - jednoznacznie pokazują, że była świadomość w Kancelarii Premiera, że lotnisko nie jest bezpieczne. Kluczowe dokumenty informujące o tym zostały dostarczone do Kancelarii Prezydenta dwa dni po tragedii - podkreślił.

Jak na podstawie wiadomości, które wpłynęły 12 kwietnia można było zapobiec katastrofie???
123go / 178.42.254.* / 2011-10-26 20:00
Słabo kojarzysz... Rozumiem że na sam dźwiek "Macierewicz" lemingi dostaja wysypki, ale przeczytaj jeszcze raz.
tesa1959 / 2011-10-26 20:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Masz rację. Kłania się czytanie ze zrozumieniem, ale do lemingów jest mi nie po drodze. Swoja drogą, to prawda, że na dźwięk tego nazwiska dostaję wysypki:), co nie zwalnia mnie od myślenia:). Dzięki za zwrócenie uwagi.
arti8 / 2011-10-26 21:16 / Bywalec forum
Faktycznie kłania się czytanie ze zrozumieniem. 12 kwietnia informacje wpłynęły do Kancelarii Prezydenta. Kolejna postawa do postawienia zarzutów członkom rządu (niedopełnienie obowiązków).

Obowiązki BOR wynikały z instrukcji HEAD wprowadzonej Decyzją nr 184/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 09.06.2009. Szczególną uwagę należy zwrócić na punkty § 1 ust. 7 i § 14 ust. 4, wynika z nich, że BOR powinien zorganizować ochronę i zabezpieczenie ratownicze na wszystkich lotniskach, które nie są lotniskami stałymi, a do takich należy Smoleńsk-Siewiernyj. W przypadku najważniejszych osób w państwie BOR odpowiada również za organizację ochrony statku powietrznego we wszystkich miejscach startów i lądowań poza granicami kraju.

PS.
Nie zgadzam się z Macierewiczem w sprawie Millera. Moim zdaniem główną odpowiedzialność za brak działań BOR ponosi Janicki.
tesa1959 / 2011-10-26 21:22 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Faktycznie kłania się czytanie ze zrozumieniem

Każdemu czasami zdarzy się pomroczność jasna:))) nawet bez promili:)
W przypadku
najważniejszych osób w państwie BOR odpowiada również za organizację ochrony
statku powietrznego we wszystkich miejscach startów i lądowań poza granicami
kraju.


Również, co znaczy, że nie jedynie. Tu nie było jednego winnego, jeśli chodzi o niedopełnienie obowiązków. A swoją drogą, gdyby śp. prezydent wyróżniał się punktualnością, nic by się nie stało. Nie usprawiedliwia to oczywiście wszelkich zaniedbań.
arti8 / 2011-10-26 23:30 / Bywalec forum
Słowo również oznacza jeden z obowiązków BOR-u. Czyli obowiązkiem BOR jest zapewnienie ochrony miejsca lądowania samolotu z Prezydentem, kiedy takie lądowanie odbywa się poza granicami kraju.

punktualnością, nic by się nie stało

Ale raport Millera Panie czytała? Strona 14 raportu Millera "Wejście na pokład ostatnich pasażerów nastąpiło o 5:08." Przypominam o tym, bo uroczystości z udziałem Tuska były opóźnione o ponad godzinę, a start Jaka-40 10 kwietnia nastąpił z blisko godzinnym opóźnieniem.

Żaden polski samolot 7 czy 10 kwietnia nie powinien lecieć do Smoleńska. Ludzie, którzy dopuścili do tych lotów (Arabski, Janicki, Klich, Sikorski) powinni stanąć przed sądem.
tesa1959 / 2011-10-26 23:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ależ ja tym faktom nie zaprzeczam, ale tutka czekała gotowa do startu na śp. prezydenta, który spóźnił się pół godziny. Być może to nie miałoby wielkiego wpływu na lądowanie, ale chyba widoczność byłaby lepsza, a to już coś. Zresztą, ja osobiście mam dość zajmowania się tą sprawą. Uważam, że winni powinni być osądzeni. Dobrze, że już nie wałkują teorii spisku, bo to już działało na mnie destrukcyjnie.
arti8 / 2011-10-27 09:32 / Bywalec forum
10.04.2010 Tu-154M otrzymał zgodę na start między 5:00, a 5:30. Zgodnie z raportem Millera ostatni pasażerowie weszli na pokład o 5:08. Start nastąpił między 5:00, a 5:30. Czyli zgodnie z obowiązującym prawem lotniczym. O mitycznych opóźnianiach piszą ludzie z Wyborczej, którzy robią wszystko by zrzucić winę z faktycznie odpowiedzialnych na ofiary.
tesa1959 / 2011-10-27 16:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Napisałam:
Zresztą, ja osobiście mam dość zajmowania się tą
sprawą.
i, że

Uważam, że winni powinni być osądzeni.

Nie rzucam na nikogo oskarżeń, bo winnych na pewno było wielu, a ja nie jestem, w tej sprawie ekspertem,m ale w spisek nie wierzę i nie próbuj mnie przekonywać.

Najnowsze wpisy