Forum Polityka, aktualnościPolityka

Marcinkiewicz porzucił PiS

Marcinkiewicz porzucił PiS

Money.pl / 2007-10-18 07:30
Komentarze do wiadomości: Marcinkiewicz porzucił PiS.
Wyświetlaj:
tabu / 79.185.169.* / 2009-03-06 12:03
A MOŻE MARCINKIEWICZ NAPISAŁ LIST DWA TYGODNIE TEMU Z DATĄ WSTECZNĄ NA PROŚBĘ PiS.
Gigi / 83.20.129.* / 2007-10-22 09:52
Głosowałem na PO i teraz zamierzam, zarówno wspierać ich, jak i rozliczyć i krytykować, gdy będzie potrzeba. PO też wkrótce poczuje co to znaczy krytyka.
matros61 / 217.113.231.* / 2007-10-19 18:39
Panie Kazimierzu w Polityce na takie wypadki mówi się Ryzyk-Fizyk.
TADEUSZ ŁUKASIK / 217.97.199.* / 2007-10-19 10:38
MNIE LIBERAŁOWIE NIE PRZESZKADZAJĄ --- ALE PRZESZKADZA MI WASZA GŁUPOTA ,BO PRZEZ WAS NIE MA RZĄDU Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA . A MARCINKIEWICZ SAM SIE WPROWADZIŁ W MALINY A TERAZ URAŻONY.A ZRESZTĄ SZKODA SŁÓW. TADEUSZ
mummy2k / 62.87.169.* / 2007-10-19 08:58
...i pomyślcie w jakim kraju możemy obudzić się 22.X.07.
"Jeżeli wymiar sprawiedliwości ucieka się do podsłuchów, jeśli minister nagrywa innego ministra, to gdzie my jesteśmy? To już przekracza Orwellowski obraz zdziczałego państwa totalitarnego. Niedopuszczalne jest też krytykowanie przez władzę wykonawczą Trybunału Konstytucyjnego, to są zjawiska podważające podstawy demokracji. Odnośnie walki z korupcją -"..Nieetyczne jest, aby osiągać dobre cele za pomocą złych środków, niewspółmiernych do tego, co zrobili ci ludzie". Odnośnie stylu naszej kamapnii -...."Nie chcę mieć przywódców, którzy dochodzą do władzy przez gnojenie przeciwników. Nie akceptuję kampanii na haki, to nieetyczne"
cyt. AGORA na podstawie DZIENNIKA nr 227 (z 28.IX.07. kiedy kampania była dopiero na półmetku.

pozdrawiam
wykształciuch-liberał
arp / 212.76.37.* / 2007-10-19 13:04
a może tow. biskup nie wtrącałby się do kampanii wyborczych? Przecież jest to łamanie wielokrotnych ostrzeżeń Ojca Św. Benedykta XVI Pomnadto - jakoś nie wypada - wobec niezakończonych i zamiatanych pod dywan m.im. przez bp. Pieronka spraw lustracyjnych, dotyczących także i episkopatu. Niestety, przyłączanie się do "koalicji strachu" sugeruje, że....
wiechs / 87.205.160.* / 2007-10-19 10:27
mummy -opamiętaj się. PiS to jedyna partia, która chce coś dla Polski zrobić dodrego a nie dla siebie.
mummy2k / 62.87.169.* / 2007-10-19 10:44
Przeczytaj, proszę jeszcze raz to co napisałam. Chodzi o METODY a nie cele. Naprawdę sądzisz, że cel uświęca środki? Na jakiej podstawie twierdzisz, że tylko PiS tego chce? Na podstawie tego, że wrzeszczą iż tego chcą, bazując na najniższych uczuciach ludzkich. Naprawdę nie czujesz tej propagandy, czy nie chcesz jej zauważyć?
wiechs / 87.205.160.* / 2007-10-19 10:28
Sorry. Dobrego a nie dodrego
jwb / 83.24.171.* / 2007-10-18 19:29
PiSiory, chociaż raz może wytłumaczycie, dlaczego nie lubicie liberalizmu? Bo jak tak czytam Wasze wypociny na ten temat, to włosy jeżą się na głowie - jak można miec tak ograniczony umysł. Wklepcie sobie w googlach "liberalizm", potem przeczytajcie 128 razy, potem postarajcie się zrozumiec tekst i przyłożyś sens liberalizmu do sensu życia. Podejrzewam, że gdyby Wam zrobić taki reżim jaki Wy chcecie zaaplikować każdemu, to krzyczelibyście w niebogłosy, ale Wy uważacie że Wam nie można wprowadzać reżimu, natomiast innym to uuuuuuuuuu........... Jesteście cieniasy, nieroby, nieudacznicy i swołocz. ( wężykiem, wężykiem) :-))
Tak naprawdę to ja wiem, dlaczego przeszkadza Wam liberalizm: przede wszystkim dlatego bo uważacie że wszytkim naleźży zabrać wszystko i oczywiście Wam oddać! Niedoczekanie Wasze. Jak się nie weźmiecie do pracy, to będziecie mieszkać pod mostem, razem z kaczorem i ...kotem. :-) A teraz do roboty!!!!
I nie marudzić mi tutaj!!! :-))
replika / 83.4.169.* / 2007-10-19 00:19
Czego wy chcecie? Oczywiście wulgarnie odpowiecie – odsunięcia kaczorów od władzy. Co można tym kaczorom zarzucić, że mamy wzrost gospodarczy, spadek bezrobocia, skuteczną walkę z korupcją, walkę o to by młodzi, zdolni ludzie mogli pracować w zawodach dotychczas niedostępnych dla nich, a więc walkę z potężnymi wpływowymi korporacjami zawodowymi: adwokatów, notariuszy, komorników...Czego Wy chcecie? Powrotu do praktyk Kongresu Liberalno-Demokratycznego – a więc zamiast uwłaszczenie Polaków – wyciągnięcie z ich kieszeni pieniędzy na zakup bonów NFI? Świadome doprowadzenie do upadku tysięcy przedsiębiorstw państwowych, żeby je potem za bezcen przejąć. Zafundowanie nam jednych z najwyższych w Europie podatków od osób fizycznych i prawnych, zafundowanie nam jednego z najwyższych podatku VAT... Teraz panie i panowie z PO szykują znacznie większy skok na kasę – skok na naszą kasę - kasę wartą 100 mld złotych majątku służby zdrowia.
jwb / 83.24.171.* / 2007-10-19 08:44
To, co tutaj opisujesz, już było i się nie sprawdziło. Jedna partia, jeden szef, wszystko nasze, władza ludu i ..............wszystko zawaliło się w roku 1989. Chcesz na nowo do tego wracać? Poza tym nigdy nie dodziesz do stabilnego poziomu życia gdy zamiast postawy roszczeniowej nie weźmiecie się do pracy. Jaki masz problem aby być tą wielka korporacją? Wy razem wzięci, i tak staracie się być korporacją,....korporacją nieudaczników i nierobów, nieuków i dyletantów. Ja Was wszystkich dobrze znam! Nie chce Wam się nawet chcieć cokolwiek myśleć, a co dopiero robić. Jeście lenie, nieroby, nieudacznicy a Wasze mózgi pracuja tylko na poziomie utrzymania organizmu przy życiu: oddychanie, praca serca, jeść trzeba, itd.....Świadome doprowadzenie do upadku tysięcy przedsiębiorstw....jak myślisz, dlaczego upadł komunizm? Własnie dlatego, że wszystko było centralnie sterowane, jeden wódz, jedna partia, ...ale to już pisałem.
Tylko właściciel zakładu poprowadzi biznes tak, że zakład będzie się rozwijał. Żadne związki zawodowe, żaden przywódca partii, tylko właściciel. Popatrz na zakłady w pełni prywatne, jak sobie dobrze radzą. Oczywiście od czasu do czasu któryś ogłosi upadłość, ale to jest normalna sytuacja związana z konkurencyjnością.
I właśnie dlatego, tacy jak Ty potrzebują sterowania sobą, bo nie jesteście w stanie wydać jakiejkolwiek decyzji. Wam tylko trzeba dawać i dawać. Wiem to chocby dlatego, ponieważ codziennie przekonuję takich jak Ty do pracy. Czasem otrzymuje takie pytania od ososby której polecam pracę: to tutaj jeszcze trzeba pracować? TRAGEDIA!, jak się coś takiego słyszy. Ten majątek warty 100 mld zł musi mieć właściciela , inaczej będzie tak jak jest do tej pory, strajki lekarzy i pielęgniarek, kolejki po pół roku do specjalisty, itd. Za takie pieniądze jakie ja płacę na NFZ w prywatnym ubezpieczeniu miałbym ful usług i to od ręki. Dzisiaj za 94,40zł miesięcznej składki mam dostęp do wszystkich specjalistów od ręki bez kolejki. Okazuje się że można za takie pieniądze mież taką ofertę. W NFZ nawet za 1000 zł miesięcznie - strajki, kilkumiesięczne oczekiwanie w kolejce do specjalisty. Jeżeli tego nie widzisz, to jesteś tym co pisałem wcześniej - nieudacznik, nierów, nieuk i dyletant. NFI zostało przejete prze Rydzyka, chyba to znasz, czy też nie?
W dniu 21,10,2007r., o godz. 20:00 rozopczyna się największy po roku 1989, pogrzeb tego co już raz pochowaliśmy!
Wszyscy do urn!
Urna nasza mać!

ps. chcesz podyskutować?
proszę: biuro10@wp.pl
big L. / 83.14.178.* / 2007-10-19 08:55
koleś, epitety które użyłeś odnoszą się do ciebie, ponieważ jesteś frustratem i pewnie kastratem...
jeśli chciałeś mnie urazić, to nie jesteś w stanie, ponieważ urazić mnie mogą tylko inteligentniejsi od ciebie.
a inteligencją grzeszysz tak samo jak twój ducze...
jwb / 83.24.123.* / 2007-10-19 17:54
Jesteś cienki bolek. Nie mam zamiaru Ciebie obrażać, sam się obrażasz tym co tutaj piszesz.. Z Tobą można dyskutować tylko Twoim językiem, więc to robię. Jesteś brakującym ogniwem w teorii Darwina. Załóż berecik i na kolana przed Rydzykiem. Wiesz, jakie jest pozdrowienie PiS-owskie? Nawzajem
big L. / 78.152.5.* / 2007-10-18 22:29
no dobara koleś, sprawa wygląda tak:
będą nowe autostrady,
będą nowe stadiony,
będą nowe szkoły,
będą nowe szpitale,
będą nowe place zabaw,
w nowych szkołach będą uczyli dobrze opłacani nauczyciele,
w nowych szpitalach będą leczyć dobrze opłacani lekarze,
na nowych placach zabaw dzieci będą się bawiły na nowych urządzeniach....
a gdzie??
no to już lider Popieprzonych Oszustów (PO), powiedział gdzie- w Irlandi i Angli.
A dlaczego, ano dlatego że u nas będzie podatek liniowy...
zrozum najpierw chłopie wypociny tuska, a później pisz, że ktoś inny niż ty, ma ograniczony umysł!
acha i jeszcze jedno- jak już po wygra te wybory, to nie wstydź sie tego i nie bój się linczu- zwolennicy PiS-u to ludzie inteligentni i obdrzeni nadzwyczaj wysoką kulturą osobistą, nieskłonni zniżać się do twojego poziomu:)
jwb / 83.24.171.* / 2007-10-19 08:49
Na Twoje wypociny można tylko wykonać jeden gest, taki jaki w Lublinie wykonał Palikot w stosunlku do Giertycha - pokazuję Tobie język! Sam jesteś popieprzony, tylko jeszcze tego nie wiesz. Może kiedyś dowiesz się, ale to chyba będzie za późno.
Tradycyjnie Pozdrowieniem PiSowskim:

Spieprzaj dziadu!
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-18 23:13
Spoko kolego, bo ci żyłka pęknie.
Zażyj walerianki i odejdź od klawiaturki.
Jeśli jesteś zwolennikiem pisu to nie dziwię się, że gotuje ci się w spodniach.
Ale cóż, trzeba umieć przegrywać z honorem. Tusk podobno tego nie potrafi, ale wasi idole chyba tak. To nie pękaj.
kobieta ok. 50-tki / 217.67.193.* / 2007-10-19 10:36
Brawo! Popieram tę wypowiedź! Odejdźcie od klawiaturek nerwusy i za robotę się weźcie. A do tych co mówią, że dzięki PiSowi spadło bezrobocie... - bo więcej ludzi chcących pracować (pracować anie markować, że pracują), wyjechało z tego cudownego kraju. Cudowny kraj!.... a tworzymy go my! więc licząc, że same autostrady się zbudują, że same miejsca pracy powstaną, że samo.... Wybierzmy tych co będą się babrać ciągle w przeszłości, podsłuchiwać, inwigilować... a bezrobocie jeszcze bardziej spadnie, bo następni wyjadą... Powodzenia!!!! Gratuluję myślenia. Ja głosuję na Tuska! A jak i on zawiedzie... to będą to ostatnie wybory. Ale mam nadzieję, że więcej będzie takich jak ja co nie boją się pracy, odpowiedzialności i prywatyzacji służby zdrowia (dlaczego to się nazywało "służba"? - ja mam im służyć? won mi z taką służbą!!! Ubezpieczyłam się prywatnie i tam to kupiłam usługę i łaski nikt mi nie robi. :-)) Zdrówka życzę tym co chcą utrzymać dotychczasową wersję leczenia (chyba wykańczania raczej). Ja życia nie przesypiam.
pomyślunku / 83.19.3.* / 2007-10-18 20:47
Regulamin forum
DA-old / 195.225.71.* / 2007-10-18 17:42
Miesiąc temu? Pewnie się bardzo wstydzi i dlatego cicho sza...
heidi / 85.3.16.* / 2007-10-18 20:15
jesli masz na myslie 'klase 'reprezentowana przez braci K.,to moze lepiej nie miec klasy...
sędzia dreed / 83.16.43.* / 2007-10-18 12:12
wiadomość dla pisiorow!!!!
Wiem, że macie problem z rozumieniem textu który czytacie oraz interpretacji tego co słyszycie więc będę pisał bardzo wolno i wyraźnie:
GILOWSKA, RELIG(I)A CZY ONI WG WAS TEZ SA ZDRAJCAMI?? AZ MNIE KREW ZALEWA JAK CZYTAM TE PRO PISOWSKIE DYRDYMALY I ZASTANAWIAM SIE CZY ABY SLOWA PANA KURSKIEGO "CIEMNY LUD TO KUPI" SA AZ TAK OCZYWISTE?
POSLUCHAJCIE KIEDYS CO MOWI WASZ LIDER ZE ZROZUMIENIEM A WTEDY ZAUWAZYCIE ZE MA TYLKO!!! 3 TEMATY O KTORYCH CALY CZAS GADA I TO OD 2 LAT A OCZYWISCIE NIC Z TYM NIE ROBI!!
CO Z MIESZKANIAMI, AUSTOSTRADAMI I OCZYWIśCIE CO ZE STADIONAMI??
POZBYC SIE WYKSZTALCIUCHOW? TAAAAAK, ZA LEKARZY SIE JUZ ZABRALI. KTO NASTEPNY? PRZECIEZ CIEMNYM LUDEM RZADZI SIE LEPIEJ!!
DO WAS NIC NIE TRAFIA, JESTESCIE JAK SEKTA, JAK RAK KTORY PO KAWALKU KONSUMUJE TEN KRAJ. JESTEM W STANIE PRZYZNAC ZE NIE WSZYSTKIE ZALOZENIA TEJ PARTII SA ZLE, WRECZ PRZECIWNIE ALE CHODZI O LUDZI KTORZY TERAZ SA PRZY KORYCIE I ZA WSZELKA CENE BEDA SIE TEGO TRZYMAC.
CHOC RAZ W ZYCIU SAMI POMYSLCIE I ZADECYDUJCIE.

PS. JAKIMS DZIWNYM TRAFEM WSZYSTKIE AFERY ROZWIAZUJA SIE PRZED WYBORAMI(?)
lekarz z Wa-wy / 212.76.37.* / 2007-10-18 18:03
W żadnym razie nie obrażam się za "wykształciucha", bowiem to określenie nie jest skierowane do mnie (pojęcie "wykształciuch" liczy sobie już ponad 100 lat; posługiwał się nim później także Sołzenicyn - laureat Nobla, wybitny pisarz rosyjski). Ja też jestem lekarzem - wydaje się - nieźle wykształconym, znającym świat i też będę głosował na PiS, podobnie jak Kolega z Poznania. Zgadzam się z tym, co napisał, więc nie będę zajmował niepotrzebnie uwagi i miejsca na forum. Ale, wielce szanowny "sędzio dreedzie" mam kilka uwag do Ciebie. W przypadku wątpliwości dotyczących pisowni należy sięgać do słownika ortograficznego. Nie wolno nadużywać majuskuł czyli wersalików (zwanych POpularnie dużymi literami); nie należy w każdym zdaniu wstawiać znaków emocji - wykrzykników i pytajników, nie trzeba stosować spacjowania, czyli dodatkowych odstępów bez żadnego uzasadnienia. Wszystko to świadczy o zaburzeniach emocjonalnych - wydaje się, związanych z młodym wiekiem i/lub częstym przebywaniem w zasięgu propagitu wylewającego się z mediów. Więcej sportu, mniej TV! Pozdrawiam
Oktawian / 83.27.194.* / 2007-10-18 18:49
I żadnych argumentów ad rem? Tylko ad personam? Propagit widać może też wylewać się ze sportu...
lekarz z Wa-wy / 212.76.37.* / 2007-10-18 20:57
Przpraszam, ale cała komentowana przez mnie wypowiedź składała się wyłącznie z formy; gdzie Pan tu widzi jakieś tezy do dyskusji i merytorycznej polemiki? Dlatego też zająłem się formą.
Lekarz z Poznania / 83.23.215.* / 2007-10-18 17:09
Tak się składa, że doskonale rozumiem co piszesz. Jestem bardzo dobrze wykształcony i nie podlegam, tak jak większość, wpływom mediów. Jestem lekarzem i wcale nie czuję się zagrożony przez ten rząd (jak to się wszędzie mówi). Po prostu uczciwy bać się CBA nie musi. to ONI WPROWADZILI 30 % PODWYŻKI w zeszłym roku. JUŻ ZAPOMNIELIŚCIE??? Ludzie chyba zapomnieli jak to było, gdy SLD było u władzy. Oczywiście spokój był po prostu kradli po cichu. Kaczory nagle zaczęli karać za to, to szum w mediach i wielka akcja anty-PIS. Czy nikt tego nie zauważył? Wszyscy zapomnieli nagle o Rywinie, Pęczaku, Starachowicach, Lwicy lewicy itp? To były afery o grube miliony z mafią w tle! Afery pisowskie to mały pryszcz w porównaniu z SLD.
PIS jest niestety partią zbyt socjalistyczną. To przykry fakt. Ale obniżenie składki rentowej to ich decyzja, także jakiś wkład w rozwój gospodarki mają.
Pierwszy raz w życiu mam taki dylemat na kogo głosować. Gdybym miał pewność, że PO nie wejdzie do koalicji z LID-em, wybór byłby łatwiejszy. Niestety tylko PIS daje gwarancję odsunięcia postkomunistów od koryta.
kobieta ok. 50-tki / 217.67.193.* / 2007-10-19 10:57
Ja też jestem dobrze wykształcona w swoim kierunku i robię dobrze to, co etyka zawodowa mi nakazuje. Jakoś jednak nie pojmuję - dlaczego to partia polityczna ma dbać o to by drań i aferzysta był ukarany? Dlaczego PiSowi przypisuje się sukcesy? Przecież "oni" zostali wybrani by przegłosować ustawy, natomiast organ ścigania ma swoje zadania i niech je wykonuje dobrze... Ja mam obowiązki podatkowe, terminy... (zajmuję się księgowością) i nikt tego nie wyniesie na piedestał, że wykonałam dobrze swoją pracę i terminowo (i prawidłowo) obliczyłam podatki i złożyłam deklaracje. Nie jest to ani sukcesem ani porażką partii, na którą głosowałam i ponownie oddam głos. Idę głosować na PO.
GBorawski / 2007-10-19 10:26
Nie sądzę, aby LiD zdominował władzę po wyborach wygranych przez PO. Będzie raczej w opozycji, więc chyba najlepiej głosować na PO.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-18 23:26
Mam pytanko do Lekarza z Poznania i lekarza z Wa-wy. Z panów wypowiedzi wynika, że każdy lekarz to dobrze wykształcony człowiek, znający się głównie na polityce ale przede wszystkim na gospodarce.

No to pytam, jeśli tak świetnie panowie się na tym znacie, to czemu tylu szpitalom grozi bankructwo, jeśli z reguły dyrektorami szpitali są dobrze wykształceni lekarze, a ochrona zdrowia w Polsce dogorywa, pomimo że ministrem zdrowia jest świetnie wykształcony lekarz ze specjalnością kardiochirurg - polityk???

Do pana lekarza z Wa-wy, jeśli popełniłem jakieś błędy, które rażą pańską estetykę słowa pisanego, to chciałbym z góry przeprosić, wszak nie jestem lekarzem.
lekarz z Wa-wy / 212.76.37.* / 2007-10-19 13:19
do Real60: wydaje mi się, że jestem dobrze wykształcony, ale w leczeniu ludzi. Absolutnie nie znam się na ekonomii, zarządzaniu - tu jestem pełnym ignorantem, toteż nigdy w mojej głowie nie zagościła myśl, że mógłbym być dyrektorem szpitala. To zupełnie inna branża! Właśnie nieszczęściem naszej służby zdrowia jest to, że na jej czele nie stoją fachowcy od ekonomii, a od medycyny. W żadnym razie administratorem w służbie zdrowia, zwłaszcza wysokiego szczebla NIE powinien być lekarz, ani farmaceuta, ani pielęgniarka! To dlaczego owa SZ wygląda tak strasznie - to już temat na odrębną dyskusję. Niewątpliwie środowisko lekarskie, w którym jestem, ma tu swój niebagatelny udział. Bezsensowne strajki nie są tu żadnym rozwiązaniem - bo w kogo tak naprawdę uderzają?
Odnośnie Pańskich uwag dotyczących gramatyki: człowiek, którego Pan bierze w obronę pisze: "wiadomość dla pisiorow!!!!
Wiem, że macie problem z rozumieniem textu który czytacie oraz
interpretacji tego co słyszycie więc będę pisał bardzo wolno i
wyraźnie:"
Wyjaśniam mu więc, że prawidłowo odczytałem jego intencje, a nawet i stan emocjonalny, mimo że jestem zwolennikiem PiSu.. Pana to przecież nie dotyczy, bo polemika między nami absolutnie mieści się w prawidłowych granicach. Pozdrawiam.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-19 14:22
Do lekarza z Wa-wy,
Szanowny Panie, jeśli brakuje merytorycznych argumentów, adwersarze najczęściej uciekają w obszary niemerytoryczne lub nie dotyczące meritum omawianego tematu. Ja też nie jestem za kaleczeniem polskiego języka, ale cóż nie wszyscy jesteśmy doskonali.

Natomiast wypisywanie na takim forum zdań typu "....Jestem bardzo dobrze wykształcony i
nie podlegam, tak jak większość, wpływom mediów....", jest (przepraszam za wyrażenie) "wioską", bo po pierwsze wykształcenie nijak ma się do większej bądź mniejszej podatności na oddziaływanie czynników zewnętrznych takich jak prasa, TV, reklama itp., (wystarczy tylko umiejętność logicznego myślenia i wyciągania wniosków i trochę wiedzy ogólnej) a po drugie jest to przekaz zupełnie nieweryfikowalny, czyli mało realny.

O tym czy jest Pan dobrze wykształcony, ja przekonam się wtedy, jak będę leżał na stole operacyjnym w szpitalu w którym Pan działa i po wykonanym zabiegu wstanę i o własnych siłach pójdę do domu w dobrym samopoczuciu. Wybaczy Pan ale cała reszta na temat wykształcenia na forum - to bicie piany.

Co do Pańskiej analizy stanu polskiej służby zdrowia (czy raczej powinienem napisać polskiego systemu ochrony zdrowia - no bo cóż to za służba??), to zgoda ale dziwi mnie pańska opinia (człowieka popierającego pis) w tej sprawie.

No chyba że Pańskie poglądy na sprawę ochrony zdrowia są tak nieodgadnione jak Pańskiego szefa ministra Religi, który jest jak najbardziej ZA prywatyzacją placówek ochrony zdrowia ale jednocześnie PRZECIW ich prywatyzacji.
Jeśli zatem Pańskie poglądy są tożsame z poglądami ministra, to dali Bóg zabawa będzie trwać do momentu aż w polskiej ochronie zdrowia pozostaną tylko stomatolodzy i weterynarze, a minister pewnie wtedy powie, że możemy się przecież leczyć w Londynie, Dublinie, Paryżu czy Monachium bo jesteśmy przecież w UE.
Obym nigdy nie dożył takich czasów, choć jeśli wygra pis będę miał na to realną szansę.

Pozdrawiam
lekarz z Wa-wy / 212.76.37.* / 2007-10-20 08:15
do Real60
Odpowiadam po kolei:
Akapit 1. Trudno dyskutować z kimś, kto, jak to jest w przypadku "sędziego d." zaczyna list od obraźliwych sformułowań, a następnie wypisuje komunały zerżnięte z GazWybu; może gdy zapanuje chociaż nad formą, to będzie bardziej krytyczny co do treści. Przykład? Jeżeli nasz rozmówca krzyczy, to zazwyczaj się nakręca; jeśli spowodujemy, że zacznie mówić normalnym głosem - zdecydowanie opada poziom napięcia; to znamy z autopsji chyba wszyscy, prawda? I taki jedynie był cel moich uwag,
Ad 2 i 3. "....Jestem bardzo dobrze wykształcony i nie podlegam, tak jak większość, wpływom mediów...." - to nie są moje słowa, a kolegi z Poznania. Ja napisałem: "wydaje mi się, że jestem dobrze wykształcony, ale w leczeniu ludzi". Chyba po 33 larach pracy mam prawo postawićt akie warunkowe sformułowanie .
ad4-5. Proszę Pana, używam celowo sformułowania "służba", bo nasza działalność ma mieć właśnie charakter służebny (czy ma - to już inny temat; moim zdaniem, obecnie - prawie nie ma); wyrażenie "ochrona zdrowia" jest typowym socneologizmem takim jak "demokracja socjalistyczna". W dużym stopniu nie zgadzam się z tym, co czyni min. Religa. Jestem dość skrajnym zwolennikiem pełnej, a nie pozorowanej reformy polegającej jedynie na wydzieraniu z naszych kieszeni różnych nowych podatków (bo przecież te wszystkie "składki zdrowotne", różne fundusze, sięganie po pieniądze kierowców - to po prostu nowe podatki), co przy jednoczesnym braku włączenia rolników powoduje nierówność obywateli wobec prawa. Krótko mówiąc: prywatyzacja służby zdrowia to - moim zdaniem - nieuchronna konieczność. Ale – nie taka prywatyzacja, jaką przeprowadzono np. na naszym systemie bankowym czy telekomunikacji lub rynku wydawniczym: miały to być uzdrawiające operacje, a były – sekcje zwłok. I wtedy, po prywatyzacji, przestanie być potrzebne Ministerstwo Zdrowia (tak jak nikt nie pamięta, że istniało Min. Handlu Wewnętrznego) - podobnie uważam, ze należy się poważnie zastanowić nad istnieniem Min. Rolnictwa, Budownictwa, i szeregiem innych niepotrzebnych agend rządowych, zżeranych przez raka "nieodłącznych sióstr dwóch": korupcji i biurokracji. Wobec tego rodzi się bardzo słuszne pytanie: dlaczego popieram PiS? Odpowiedź jest prosta: zanim te właściwe reformy będzie można rozpocząć, to należy oczyścić przedpole rozbijając ponadpaństwowe układy mafijno-korupcyjne, rządzące Polską, demoralizujące Polaków, ciągnące nas w dół, a wlekące się za nami jeszcze od afer PRLu (np. afera „Żelazo”, FOZZ) – wedle wzoru raczej bliższego „nowoczesnemu” sowieckiemu niż „przestarzałemu” włoskiemu. I tutaj PiS jest jedyną partią, która nie tylko nie karmi nas pustosłowiem, ale także wykonuje bardzo konkretne posunięcia i mocne uderzenia. Mam ponadto zaufanie do Premiera JK (po raz pierwszy w moim życiu ufam komuś na szczycie władzy), a całkowity brak zaufania do pozostałych liderów. Ot i wszystko.
Pozdrawiam
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-20 15:46
Do lekarza z wa-wy
Szanowny Panie, przeczytałem dwukrotnie to co Pan napisał i dochodzę do dwóch wniosków:
-albo jestem za słabo wykształcony i nie mogę dostrzec tego, co Pan widzi jak na dłoni,
-albo Pan dostrzega iluzję, fakty których nie ma, działania które istnieją tylko w sferze werbalnej.

Ale po kolei, zacznę od końca -
"WIELKIE AFERY ROZLICZENIE" - napisał Pan, cytuję "...PiS jest jedyną partią,
która nie tylko nie karmi nas pustosłowiem, ale także wykonuje bardzo
konkretne posunięcia i mocne uderzenia..." W takim razie, jeśli jest Pan konsekwentny w swoich twierdzeniach - proszę podać KONKRETY w rozliczaniu wielkich afer III RP (np. afera spirytusowa, afera FOZZ, prywatyzacja PZU, prywatyzacja PKN, prywatyzacja Banku Śląskiego, NFI, afera Coloseum, afera rublowa, afera z osoczem, afera tytoniowa, afera paliwowa, afera J&S, moskiewska pożyczka, afera żelatynowa, afera DT Centrum, afera Telegraf, afera RSW, afera PZPN, afera mostowa, afera bilboardowa, sprawa gen.Papały....., wystarczy?).

Tylko proszę o uczciwość i nie przypisywanie pisowi nie jego pracy i zasług (np.PZPN). Nie jestem oszołomem i zdaję sobie sprawę z tego, że wyjaśnianie i rozliczanie takich spraw wymaga czasu. Zdaję sobie również sprawę z tego, że pis w czasie swojej (nawet gdyby stał się cud - 8 letniej kadencji) nie byłby w stanie wyjaśnić i rozliczyć nawet 10% z tych wymienionych. Ale aby można było mówić o KONKRETACH w tej sprawie to musi Pan podać choć kilka spraw, które ROZPOCZĄŁ wyjaśniać pis. No więc proszę o KONKRETY jeśli oczywiście Pan je zna.

"UKŁADY MAFIJNO-KORUPCYJNE ROZLICZENIE" - napisał Pan cytuję "....należy oczyścić
przedpole rozbijając ponadpaństwowe układy mafijno-korupcyjne, rządzące
Polską"
Pełna zgoda. Więc znowu zapytam Pana o KONKRETY w tej działalności specjalistów, którzy według Pana są najlepsi. Z moich informacji wynika, że w ciągu dwóch lat tymczasowo aresztowano dwóch ludzi (z ministerstwa rolnictwa), kilku z min. sportu, wyrzucono dealera narkotykowego z Kancelarii Prezydenta (po doniesieniach prasowych), poproszono grzecznie o dymisję pana Urbańskiego - byłego szefa kancelarii prezydenta, gdy prasa doniosła o jego "układzie" z baronem sld Nawratem, którym notorycznie jest zainteresowana prokuratura. Pan Urbański jednak na otarcie łez otrzymał ciepłą posadkę prezesa TVP.
Zatrzymano p. Kaczmarka v-ce min. sprawiedliwości, pana Kornatowskiego głównego komendanta policji i pana Necla szefa PZU (wszyscy z nadania i poręczenia pisu). Niestety (dla ścigających) "dowody przestępstwa" były tak słabe, że sąd musiał ich wypuścić, a min. Kaczmarek domaga się odszkodowania za niezasadne zatrzymanie w wysokości 100 000 PLN, które jeśli wygra zapłacimy wszyscy, Pan też. Zatrzymano znanego chirurga z Wa-wy, może pańskiego kolegę, pod zarzutem głównym – morderstwa i dodatkowym – łapówkarstwa. Ciąg dalszy Pan chyba zna.
W podobny sposób zatrzymano również byłego ministra Wąsacza, którego już na drugi dzień trzeba było wypuścić, ponieważ został zatrzymany niezgodnie z obowiązującym prawem. Do dnia dzisiejszego nie postawiono mu żadnych zarzutów.
Pan min. sprawiedliwości ze swojego czasu pracy 80% przeznaczył na lansowanie się w mediach, począwszy od Radia Maryja na TVN24 kończąc.

Ale może ma Pan lepsze informacje i wskaże mi jakąś MAFIĘ, UKŁAD KORUPCYJNY który został rozbity za rządów braci Kaczyńskich (oczywiście poza układem korupcyjno-mafijnym, który stworzyli sami bracia, potem go częściowo likwidując).

"SŁUŻBA NIE SŁUŻBA, MINISTER NIE MINISTER" - Według Pana wielkie, przełomowe reformy w tym kraju zostaną dokonane przez ministra, który chce prywatyzacji jednocześnie jej nie chcąc, przez rząd, któremu marzy się w pełni budżetowe finansowanie ochrony zdrowia. Sam dostrzega Pan tą fasadowość gdzie ze służby zdrowia pozostała już tylko sama nazwa, którą mami się ludzi nie orientujących się w sytuacji.

Jest hasło solidarnego państwa, w którym państwo solidarnie wszystkim dopłaca do witaminy C, którą można kupić za 1grosz (przy pełnej cenie 2,50 zł), a terapie czy urządzenia ratujące życie i pozwalające normalnie funkcjonować, a kosztujące od kilku do kilkudziesięciu tysięcy zł nie są refundowane przez NFZ (przykład – pompa insulinowa), czyli tacy pechowcy na solidarność państwa liczyć już nie mogą i albo muszą umierać, albo liczyć na litość tych, do których trafią ze swoim problemem za pośrednictwem jakiejś fundacji prywatnej.

To są właśnie FRAZESY o solidarnym państwie, walce z korupcją i układami, ściganie wielkich afer i budowie wielkiej idealnej IV RP, które ubierane są dla niepoznaki w działania pozorne, aby "ciemnemu ludowi" dało się jakoś te frazesy wytłumaczyć.

Pisze Pan o "siostrach dwóch" korupcji i biurokracji i jednocześnie głosuje Pan za partią i rządem, który za swojej kadencji : stworzył najwięcej w historii wolnej Polski
nowych ministerstw i sekretarzy stanu, z ministerstwem śledzi i morza na czele, mamy najwięcej w historii Polski marszałków sejmu i senatu oraz 4 wicepremierów, za niektórymi jak stwierdził z rozbrajającą szczerością JK, "...od początku maszerowało CBA"

I o ile nie dziwi mnie fakt, że tego typu propagandzie ulegają ludzie o zawężonym światopoglądzie, ludzie którzy nie mają możliwości aby na bazie wiedzy i własnych obserwacji utrwalić WŁASNE zdanie na temat otaczającego ich świata, o tyle dziwi mnie fakt, że człowiek pańskiego pokroju, wykształcony, mieszkający w stolicy średniej wielkości państwa europejskiego, człowiek inteligentny, nie dostrzega tego. Po prostu NIE WIERZĘ.

Pozdrawiam.
real60 / 81.219.244.* / 2007-10-22 16:58
Tak przypuszczałem, że oprócz obiegowych, propagandowych twierdzeń rodem ze środowiska pis, z faktami będzie znacznie gorzej i nie pomyliłem się.

Warto jednak od czasu do czasu samemu weryfikować propagandę, aby się później nie ośmieszać.
Życzę powodzenia i pozdrawiam
heidi / 85.3.16.* / 2007-10-18 20:17

Jestem bardzo dobrze wykształcony i
nie podlegam, tak jak większość, wpływom mediów.

czyzby?
www12 / 83.9.200.* / 2007-10-18 17:59
To, że ktoś jest wykształcony nie oznacza automatycznie, że jest mądry. Wykształcenie nie musi iść w parze z mądrością życiową. Panie lekarzu, jeżeli Pan nie dostrzega, że działania CBA można porównać jedynie z SB, UB, KGB, CZEKĄ, (dajcie nam człowieka a paragraf się znajdzie), to nie ma Pan za grosz mądrości życiowej. I po co Panu to wykształcenie. Kaczyńscy powiedzieli "cel uświęca środki". Ich cel jest podły, ale nawet najszczytniejszy cel nie może uświęcać środków. I dlatego nie należy głosować na PiS.
lekarz z Wa-wy / 212.76.37.* / 2007-10-18 20:53
Niestety, Panie www12, Pańska argumentacja - to obrzydliwe porównanie CBA z organizacjami zbrodniczymi: rozumiem, że Jarosław Kaczyński wymordował, osadził w łagrach, torurował nie setki tysięcy, ale miliony ludzi (za Stalina i rządów CzeKa, KGB - wyparowało ponad 70, a niektórzy mówią, że łącznie z niepotrzebnymi stratami wojennymi 120 MLN ludzi). Rozumiem, że w Polsce zamordowano w ciągu 2 lat kilkudziesięciu dziennikarzy - jak w Rosji "demokraty" Putina, któremu Tusk Donald chciałby sprzedać i Orlen, i PGNiG. Porównanie to jest nie tylko głupie, wynikające z braku elementarnej wiedzy historycznej, ale wręcz obrażające Polaków. Co ma do tego "mądrość życiowa", której podobno nie mam? Moja rodzina przeszła te własnie łagry, zsyłki i "sanatoria" UB - więc pośrednio wiem, o czym mówię. . No, ale to już taki europlatformerski knajajcki sznyt - obrażanie ludzi; vide dyplomatołki tzw. "profesora" Bartoszewskiego (tzw., ponieważ ten świeżej daty admirator PO, a od dawna silnie antypolski osobnik ma jedynie maturę, i to niekiedy jest kwestionowane).
GBorawski / 2007-10-19 09:19
Człowieku!
Czyżbyś Pan był psychiatrą? Skąd tyle jadu i przesady!?
Owszem, www12 też mocno przesadził. Ale żeby Bartoszewskiego się czepiać... Panie Doktorze! Wstyd! Nie musi on być Pana autorytetem, ani intelektualnym, ani moralnym.
Osobiście podziwiam tego człowieka i zdania raczej nie zmienię. Szanuję Jarosława Kaczyńskiego, ale nie za jego poglądy i sposób prowadzenia polityki. Podziwiam Kaczyńskiego, bo ma po prostu gigantyczny talent rozgrywania strategicznych bojów. Jest zapewne bardzo dobrym szachistą, ale Polska to nie szachownica... Ubolewam, że Kaczyński nie potrafi zaufać prawdziwym specjalistom i otacza się pionkami. Szkoda, że kieruje się tylko strategią. Szkoda, że ma tak silne parcie na władzę, wynikające zapewne z kompleksu niskiego wzrostu. Nie twierdzę, że jego cele są złe. Mam natomiast wątpliwości w sprawie środków prowadzących do tych celów.
Dlatego będę głosować na PO, w czym utwierdzają mnie takie wypowiedzi, jak Pana, szanowny Lekarzu z Wa-wy.
lekarz z Wa-wy / 212.76.37.* / 2007-10-19 13:31
Dzięki za ciepłe słowa pod adresem JK - w części pokrywają się z moją opinią. "Ubolewam, że Kaczyński nie potrafi zaufać prawdziwym specjalistom" - a kim są wg Pana owi mityczni "prawdziwi specjaliści"? "Szkoda, że ma tak silne parcie na władzę, wynikające zapewne z kompleksu niskiego wzrostu." - tutaj wypada przypomnieć i Aleksandra Wielkiego, i Napoleona, i obecnego Prezydenta Francji Sarkozy'ego - ludzi niskich, lecz ogromych duchem. Dla mnie określenie polityka: "ma silne parcie na władzę" jest zdecydowanym komplementem.
Odnośnie tzw. "profesora" B.: człowiek, który bezustannie POZA granicami Polski wypowiada się przeciwko Polsce i wręcz szczuje na swój kraj i naród zagranicznych pismaków i poltyków - nie może być dla mnie autorytetem, mimo minionych zasług. Podobnie zresztą z Lechem Wałęsą, tylko tutaj zasługi są jeszcze bardziej dyskusyjne.
Ale - nie ustosunkował się Pan do mewritum, czyli porównania CBA do CzeKa /KGB, bo to było osią mojej odpowiedzi. Czy to "mój jad i nienawiść", czy może jednak straszna prawda?
Pozdr.
GBorawski / 2007-10-19 14:27
"Mityczni" specjaliści zajmują się rozwiązywaniem konkretnych problemów społecznych, gospodarczych i politycznych w celu utrzymania władzy, która ma być tylko środkiem do celu, a nie celem samym w sobie. W takim ujęciu parcie na władzę, jako narzędzie niezbędne do kierowania państwem, nabiera zabarwienia pozytywnego. Jarosław Kaczyński jawi mi się jednak jako człowiek ogarnięty manią prowadzenia wojny i pokonywania wrogów dla samej tylko władzy. Wydaje mi się, iż JK jest przekonany, że każdy, kto sprzeciwia się jego sposobom walki z korupcją, jest za korupcją. To nie jest logiczne, ale spełnia pewien wymóg zaspokojenia niezdrowych emocji. Przyznaję - jego wizja Polski, jako kraju silnego, niezależnego i dumnego jest wspaniała, ale nie można jej budować poprzez samą tylko walkę i rzucanie butnych sprzeciwów. Można z dumą, a jednak przyjaźnie, bronić swoich interesów. Nie powinien dzielić narodu na "swoich" i "wrogów", bo gdzież tu solidarność?
Co do tematu CBA-KGB - jest to bzdurne i naciągane porównanie. I tyle.
Aleksander Wielki i Napoleon to zdobywcy. Dziś potrzebujemy sprawnych polityków-dyplomatów, a nie wojujących przywódców.
lekarz z Wa-wy / 212.76.37.* / 2007-10-20 08:25
Znowu częściowo mogę się z Panem zgodzić w ocenie sylwetki naszego Premiera -podoba mi sie także po prostu logika Pańskiego wywodu. Ale ja oczekiwałem raczej nazwisk owych specjalistów; przynajmniej kilku przykładów. Bo przecież chyba nie Kazimierz M., od którego zaczęła się nasza dyskusja. Żartuję oczywiście.
Odnośnie zdania ostatniego: Prez. Sarkozy - to "sprawny
polityk-dyplomata", czy "wojujący
przywódca?" ;-)) Pozdrawiam..
Jarkt / 213.238.86.* / 2007-10-18 18:09
To w takim razie jestem następnym bezrozumnym doktorem, bo podpisuję się pod postem kolegi po fachu.
Dziękuję Pani/e www12 że wreszcie zostałem uświadomiony :-)
realista / 83.16.8.* / 2007-10-18 12:10
głosowanie na PIS to głos stracony. PIS nie ma szans na wiekszosc w Sejmie i żadnej zdolności koalicyjnej.
Głos na PIS ( jezeli PIS wygra z PO ) to głos na kolejne wybory za około 3 miesiace. Czy o to chodzi?
czytelnik / 79.187.37.* / 2007-10-18 12:01
Kaziu chcesz te apartamentowce na ZOZ ach stawiać ?
Ale książeczka troche kasy przyniesie, tak akuratnie przed wyborami sie wydrukowała przypadkowo prawda ?
2Irlandia / 79.187.37.* / 2007-10-18 11:18
jestem pod wrażeniem kolorystyki stylu sympatyków PO. Jak oni pieknie się wypowwiadają. Niesiołowski dobrze ich wyszkolił, aa jeszcze niedawni niessiołowski mówił, że PO to recydywa tymińszczyzny".
W Angli i Iralaandii zaledwie 17 porcent sie zarejestrowało .Wyprawa Tuska po miecze sie nie udała.
USA nie zawiedzie na pewno.
lekarz z Wa-wy / 212.76.37.* / 2007-10-18 21:12
Ja też jestem pod wrażeniem stylu miłośników PO. Jakie piękne sformułowania, kwieciste figury retoryczne, elegancki styl, bogaty język! Gdzie nam, prostym pisuarom (jak to nas wykwintnie określają) do nich, prawdziwych Jewropiejców, jak to mówią towarzysze rosyjscy. Niewątpliwie wzorem jest im profesor od owadów Niesiołowski Stefan. A propos, czy pochwali nam się pan, jak Pan dzielnie walczył z UB (i nie tylko), wielce czcigodny Panie Profesorze? Bo coś o tym ostatnio nie słychać...
dikens / 213.199.219.* / 2007-10-18 11:58
a wg. Ciebie lepiej obrzucać oskarżeniami wszystkich wokoło jak to robia kartofle? Idąc tym tropem, to skoro kaczki w sondarzach mają około 30 %, to 70% społeczeństwa jest wrogami IV RP, naszczęście poza kaczymi wizjami to taki twór jak IV RP nie istnieje, najpierw trzeba by zmienić konstytucję :)
2Irlandia / 79.187.37.* / 2007-10-18 12:05
kartofli w kuchni żadko używam, ty natomiast chętnie widzę czili zajadasz. Rozwaliło ci wątrobę. Ostre przyprawy wywołują agresję. Jutro cały dzień pij wodę.
dikens / 213.199.219.* / 2007-10-18 12:09
kartofel to nie przyprawa ;)
~Kris / 2007-10-18 11:15 / Tysiącznik na forum)
Nie mogłem na niego patrzeć, kiedy był lalką na łańcuchu, ale PIS wylansował go na gwiazdę, więc ma realny wpływ na ludzi (najpopularniejszy polityk!).

Fajnie by było, gdyby poparł PO na całego.
GBorawski / 2007-10-18 12:31
PO miałoby wybory w kieszeni, a nawet wiekszość w Sejmie, gdyby Marcinkiewicz oznajmił, że wstępuje do partii Tuska i będzie kandydatem na stanowisko Premiera po wyborach!
Pomarzyć można, nie?
lekarz z Wa-wy / 212.76.37.* / 2007-10-18 21:01
Premiera? Skąd taka niska ocena? Myślę, że mozna go rzucić na Przewodniczącego KE, przyszłego Prezydenta Europy. Taaaaki mózg się marnuje! Ile to jest: "zero do potęgi n-tej"?
GBorawski / 2007-10-19 08:59
Bez przesady...
Pisałem o ruchu strategicznym, a nie o możliwościach intelektualnych Marcinkiewicza. Nikt nie zaprzeczy, że sporo "ludu" go lubi.

No, ale czego spodziewać się po lekarzu ze stolicy...
lekarz z Wa-wy / 212.76.37.* / 2007-10-19 13:40
Łaska ludu na pstrym koniu jeździ; za miesiąc nie będzie nikt o nim pamiętał; no, chyba że za 3 m-ce będą następne wybory, a KM przejdzie np. do LiDu czy Partii Kobiet, a może i LPRu? Kto da więcej? Kto wyda następną książkę , np. "Moja katorga w Londynie"?
A w Wa-wie jestem imigrantem z daleka, bo spoza granic RP; podobnie jak inni nie lubię tego miasta, nie utożsamiam się z nim, no, ale każdy musi gdzieś mieszkać ;-(((
man13 / 2007-10-18 10:42 / Tysiącznik na forum
Problemem dla braci Kaczynskich jest LOJALNOSC. To co ONI wyprawiaja ze wspolpracownikami jest niemoralne.
2Irlandia / 79.187.37.* / 2007-10-18 10:36
problemem pana Marcinkiewicza i Męzydły jest lojalność.

Ale dzisiaj NSA odkryło wiedzę jaak działają w smorządach koalicje PO + LiD
niezgodnie z praweem powołani kierownicy USC, tysiące ślubów do powtórki, setki milionów na odszkodowania za wesela i uroczystości.

A tak Tuska drażniła kwota 300 milionów na 2 kancelarie premiera i prezydenta. Ciekawe ile sie uzniera na odszkodowania wiecej czy mniej ? Moim zdaniem duuużo więcej.
dikens / 213.199.219.* / 2007-10-18 11:13
a kiedy kartofel przed wyborami obiecywał, że nigdy nie wejdzie w koalicją z LPR i Samoobroną, to już nie pamiętasz?!? Najpierw trzeba samemu mieć odrobinę moralności, żeby o jej brak oskarżać innych
2Irlandia / 79.187.37.* / 2007-10-18 11:23
najbardziej mi sie podoba jak Donald pełen moralnosci zlikwidował fundacje Dar Gdańska. Jak zabrał jej prawa autoprskie do Albumu i sprzedał Millenium Media sp. zo.o.
Fundacja padła z wielkimi długami.
Równie moralnie sie zachował gdywysyłał kartki do wyborców w kampanii prezydenkiej, chwaląc się dziąljąca fundacja podczas gdy zlikwidowął ja 4 miesiące wcześniej 1 sierpnia 2005 roku.
Lubię taką m o r a l n o ś ć.
dorotka / 83.175.191.* / 2007-10-18 10:55
Dziala koalicja PO PSL i ze slubami nie maja oni nic wspolnego. Po co te bzdury wypisujesz??????????!!!!!!!!!!!
2Irlandia / 79.187.37.* / 2007-10-18 11:12
Z PSL mają podpisany kontrakt a bez kontraktu z LiD-em działają. Zobacz sobie na przykład
Bytom kto jest w Radzie Miasta W samym Bytomiu odszkodowań będzie ponad milion złotych. to nie są bzdury ! Weź sobie poczytaj Gazetę Prawną.
Cholera teraz NSA włączyło sie w kampanię wyborczą !
Bęą chcieli zamknąc są platformersy.
donek / 89.191.130.* / 2007-10-18 10:50
ryj pisowcu
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy