Forum Polityka, aktualnościPolityka

Co PO zrobi z CBA po wyborach?

Co PO zrobi z CBA po wyborach?

Money.pl / 2007-10-18 07:49
Komentarze do wiadomości: Co PO zrobi z CBA po wyborach?.
Wyświetlaj:
2Irlandia / 79.187.37.* / 2007-10-18 10:49
A jeszcze kikka miesiecy temu, zupełnie nie tak dawno;
Sejmowa komisja ds. służb specjalnych wizytowała w czwartek siedzibę Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
POSŁOWIE KOMISJI POZYTYWNIE OCENIAJĄ DZIAŁANIE TEJ UTWORZONEJ SŁUŻBY SPECJALNEJ.

Przewodniczący komisji Janusz Zemke (SLD) powiedział po powrocie z siedziby CBA w Warszawie, że Biuro nadal jest na etapie tworzenia, ale są już pierwsze efekty jego działań. Tworzone są struktury CBA i delegatury w 6 województwach. Do końca roku ma powstać kolejnych 8 delegatur.

'Do pracy przyjęto do tej pory ok. 400 osób, do końca maja ma ich być 500, a do końca roku 1000. W 30 proc. przyszli oni do CBA z policji, 5 proc. to byli funkcjonariusze ABW, a większość - 65 proc. - do tej pory nie pracowało w żadnych służbach' - powiedział Zemke.

'Ci ludzie się szkolą, ale CBA podejmuje coraz więcej działań i ma sporo efektów, o których nie mówi się publicznie. Powszechnie wiadomo, że zarzuty postawiono kilku osobom, a faktycznie jest już ich 53, a wobec kilkudziesięciu kolejnych prowadzone są procedury operacyjne' - dodał. Działania dotyczą głównie środowiska medycznego i osób związanych z prywatyzacjami.

W ocenie przewodniczącego komisji, CBA tworzy się w dosyć spokojny sposób, ma dobre wyposażenie elektroniczne, ma bazy danych i tworzy je; ma pieniądze, o których inne służby mogą tylko pomarzyć. 'Nie ma tu ograniczeń w zakupach sprzętu, czy elektroniki' - powiedział Zemke.

'Moim zdaniem na większe efekty pracy CBA trzeba będzie poczekać 2-3 lata, bo tyle trwa tworzenie nowej służby' - dodał.

W ocenie posłów z komisji, to dobrze, że funkcjonariusze CBA zarabiają najlepiej spośród wszystkich służb. 'Prawda, że zarabiają najwięcej i to dobrze, ścigają na przykład skorumpowanych policjantów' - podkreślił Zemke.

Marek Biernacki (PO) ocenił, że CBA jest budowana metodycznie, według określonej logiki, a kupowane wyposażenie świadczy o przemyślanym działaniu. Jego zdaniem, dobrze, że służący w CBA zarabiają najlepiej. 'Tak jest i tak powinno być'- stwierdził poseł.
A... / 2007-10-18 12:28 / Bywalec forum
...a niech sobie będzie CBA na świeczniku - w Polsce nigdy nie uważało się korupcji za wielkie przestępstwo, kopertówki były zawsze w uważaniu "wielkiem" - i trzeba narodowi to zmienić...,

...ale niech CBA przy tym ANI RAZU nie złamie prawa - i nic więcej ja nie chcę...
Elendir / 2007-10-18 11:27 / Łowca czarownic
Piszesz o liczbie zatrudnionych ludzi, o wysokich pensjach, o nowoczesnym sprzęcie. Załóżmy, że przyjmę, iż narzędzie może być skuteczne (choć bardzo mnie ciekawi jakie byłyby wnioski z aktualnej kontroli).

Jak byś ocenił sposób wykorzystania tego narzędzia?
2Irlandia / 79.187.37.* / 2007-10-18 11:55
to nie ja pisze tylko tak abyła ocena Komentatora. Ja tylko skopiowałem ocenę z wypowiedziami członków Komisji
tyel i aż tyle
.
Elendir / 2007-10-18 12:05 / Łowca czarownic
Jeszcze nie tak dawno istotą sporu o CBA była kwestia efektywności. Wtedy cytowanie przez Ciebie takiej wypowiedzi miałoby pewien sens.

Dziś istotą sporu jest pytanie czy CBA jest organem właściwym dla demokratycznego państwa, czy też jest narzędziem walki politycznej z opozycją bez skrupułów wykorzystywanym przez rządzących.

Jak karykaturalnie w tym kontekście wygląda informacja, że CBA ma do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt oraz że jego funkcjonariusze opłacani są w sposób wyjątkowo hojny.
obserwator / 2007-10-18 10:43 / Tysiącznik na forum
Co zrobi PO po wyborach...odpowiadam nic nie zrobi bo dotychczas nic nie zrobila, bierze tylko pieniądze i to duze pieniądze za nasiadowki, w tym nocne, na których się śpi aby później obywatele sie dowiedzieli że komisja sejmowa d/s służb specjalnych i komisja zdrowia pod wodza pani Kopacz, to twory zbyteczne, to twory przeciwko obywatelom. Ile zaklamania jeszcze jest w PO że nawet w ich własnych szeregach łapówkarstwo jest na porzadku dziennym, wpadaja tylko ci którzy sa lapani na gorącym uczynku, innych brni imunitet. To jest zła droga demokracji podobna do kariery przywodcy PO, Jaki przywódca taka partia.
Elendir / 2007-10-18 09:45 / Łowca czarownic
Szefowie CBA dobrze wiedzą co wyjdzie na jaw jeżeli PiS przegra wybory. Więc trudno się dziwić ich postępowaniu.

Jak ta spirala mogła się rozkręcić? Najpierw może było tylko polityczne mianowanie. Później niewielkie przysługi, w dużej mierze w imię celi które znalazłyby myślę dość powszechną akceptację (może sprawa Leppera?).

Dalej przysługi coraz większe. W końcu małe stały się już chlebem powszednim. W momentach zwątpienia delikatne przypomnienie, że w zasadzie jedzie się na jednym wózku. Jak władza się zmieni, będzie zmiana na stanowiskach. A może nawet oskarżenia?

Coraz dalej, coraz mocniej spirala się rozkręca. Aż w końcu takie zdarzenia jak przedwczoraj przestają dziwić.

Cóż, to są tylko dywagacje które mam nadzieję że zostaną jednoznacznie wyjaśnione po wyborach. Ale sądzę, że jedno należy przyznać Kaczyńskiemu - dobrą znajomość mechanizmu korupcji.
obserwator / 2007-10-18 10:35 / Tysiącznik na forum
Elendir > poseł Graś, spójrz w jego oczy, wsłuchaj sie co mówi i mówił, jak moze komisje prowadzić przedstawiciel parti opozycyjnej symbolizującej kanapowy styl sprawowania władz majac ponad 130 posłów dietetycznych. Zamiast pracować , jeszcze raz pracować uczciwie i skutecznie mamy obraz człowieka ktorego szanować nie mozna. Dlaczego Przewodniczącymi zostaja posłowie nic nie znaczący, źli i niesprawiedliwi. Dotyczy to także KOmisji zdrowia gdzie brzydka o męskiej urodzie, nie uczesana, źle ubrana Pani poseł Kopacz , od dwoch lat zajmująca to stanowisko, dlaczego jeżeli sobie nie radzi , nie zrezygnowała z funkcji przerastającej jej postrzeganie sytuacji w służbie zdrowia, gdzie lekarze i pielęgniarki odchodzą od łóżek, mając za nic zdrowie obywateli a wielu znich pije wódke i jest od niedawna lapana na goracym uczynku przez służby.
Elendir / 2007-10-18 11:18 / Łowca czarownic

jak moze komisje prowadzić przedstawiciel parti opozycyjnej symbolizującej kanapowy styl sprawowania władz majac ponad 130 posłów dietetycznych

Mi się mieści w głowie prowadzenie komisji przez przedstawiciela opozycji. Tobie nie?

Możesz rozwinąć myślkanapowy styl sprawowania władz przedstawiając jak byś sobie wyobrażał rolę opozycji? Wydaje mi się że w szczególności uczestnictwo w komisjach badających sprawowanie władzy przez komisję rządzącą jest tutaj jak najbardziej pożądane. Tym bardziej w przypadku partii mającej tak dużo posłów.

Dlaczego Przewodniczącymi zostaja posłowie nic nie znaczący, źli i niesprawiedliwi.

Wiesz, jak popatrzę na wypowiedzi Ministra Sprawiedliwości to sobie tak myślę, że żeby było gorzej, to trzeba by ze świecą szukać... A jak jeszcze dorzucasz coś o nieradzeniu sobie to od razu inne nazwiska się pojawiają począwszy od nazwiska Fotyga.

Daj spokój. Spójrz może w oczy Kaczyńskiemu i odpowiedz sobie na pytanie. Na czym temu człowiekowi tak na prawdę zależy i do czego gotowy jest się posunąć by to osiągnąć.
A... / 2007-10-18 10:19 / Bywalec forum
...a pierwsze i ostatnie zdania są naprawdę super - wrzucam do mego "skarbca" i podpisuje się "nogamy i rencyma"
emanuelverbe / 79.187.37.* / 2007-10-18 09:29
dziękujemy panie ministrze Kamiński, miliony Polakow pana popierają dla których 61 pozycja Polski w światowych rankingach percepcji korupcji jest KOMPROMITACJĄ. W UE wyprzedzamy tylko o 1 punkt Rumunię.
wezyzyr / 83.31.194.* / 2007-10-18 12:11
a i pogorszyło sie od 2 lat?
emanuealveritas / 79.187.37.* / 2007-10-18 09:24
juz kombinuję żeby całkiem nowa służbe z nowymi ludźmi bez powiązań z poprzednich okresów zlikwidowac . Zostawią tylko te które waczą z przestępcami pospolitymi a sprwey gospodarcze wróca jak było dawniej. Znowu będa mówic o walce z korupcja ale na tym sie skończy. Nie opóścimy tej 61 lokaty w miedzynarodowych rankingach.
Myślel, że Taki Kamiński amator nowi ludzie amatorzy, to nic nie zrobia i nie zaszkodza starym psom okradać Polski. Mylili sie, Będą likwidować.
Musi PiS wygrać !
A... / 2007-10-18 08:26 / Bywalec forum
...a CBA zachowuje się jak agencja tzw. "czarnego" wywiadu, czarnego czyli stosującego wszelkie metody w tym niezgodne z prawem za wiedzą (i bez wiedzy) przełożonych, dla wyszukania i zdemoralizowania najsłabszego ogniwa w formacji (-cjach) przeciwnika, tak by móc go szantażować dla osiągnięcia celu, zdobycia informacji, posiadania agenta w jego szeregach itp.,

CBA namawiając do przestępstwa posłankę PO popełniła sama przestępstwo i powinna być ścigana z urzędu przez prokuraturę i policję - CBŚ

(to agent CBA szukał kontaktu nie posłanka).

Reasumując dla mnie III RP różni się tym od IV RP czym carska Ochrana od sowieckiej Czieriezwyczajki...

Proponuję byśmy po 21 października na stronach Money obie RP uroczyście i z wielką ulgą i raz na zawsze pochowali...

...a więc do zobaczenia, mam taką głęboką nadzieję, w PIERWSZEJ NORMALNEJ RP !!!
emanuealveritas / 79.187.37.* / 2007-10-18 09:27
widziałes niedaqwnio włoski film dokument o tym jak włosi walczyli z korupcja w latach 90 -tych u siebie, jakie metody stoswali jakie techniki aby ją wypalić do żywego. A co wtedy pisąła lewacka prasa włoska o tych co walczą, to samo co sie dzieje teraz w Posce. My jesteśmy na 61 miejscu na świecie. Dania z Finladnia na 1; Wielka Brytania na 5, Irlandia na 8.
A... / 2007-10-18 10:14 / Bywalec forum
...a walczmy, walczmy,
Pani poseł powinna dychę dostać i najwcześniej po 5-latach wyjść z "ciupy", ale ja uważam że Pan Kamiński co najwyżej 2 lata przed nią...,
...a z tego co wiem we Włoszech, KAŻDY, POWTARZAM KAŻDY, prokurator czy karabinier łamiący prawo w tzw. "zbożnym celu" został ukarany...

...zwalczanie łamania prawa, łamaniem prawa - ciekawe, ciekawe... do faszyzmu czy do jakowejś innej autokracji nas to zaprowadzi?, no bo chyba nie do demokracji ?????
arch / 2007-10-18 08:42 / Tysiącznik na forum
...w Guantanamo
A... / 2007-10-18 08:55 / Bywalec forum
...a fajne, hi, hi, hi,
dikens / 213.199.219.* / 2007-10-18 07:49
CBA najlepiej na pal, jak Bohuna, a serio to CBA powinno podlegać kontroli Sejmu a nie jak dotychczas odpowiadało (i słuchało) tylko premiera. O tym, że powinno być apolityczne już nawet nie mówię, bo zwierzchnictwo CBA jak i każdej agencji będzie podlegało obsadzie politycznej, nie wierzę niestety że to się zmieni
arch / 2007-10-18 07:57 / Tysiącznik na forum
rozwiązać -za stosowanie tortur wg .
Tajne 'podręczniki tortur' CIA
http://www.reseauvoltaire.net/IMG/pdf/CIA-Human_Resource_Exploitation_Training_Manual-1983-2.pdf

Najnowsze wpisy