Forum Forum prawneZmiany w prawie

Masz długi? Komornik zajmie ci pensję

Masz długi? Komornik zajmie ci pensję

Money.pl / 2012-10-03 17:30
Komentarze do wiadomości: Masz długi? Komornik zajmie ci pensję.
Wyświetlaj:
cecyliam / 212.51.198.* / 2015-01-02 11:05
czy komornik zajmie mi jubileuszowe, bo nie rozumiem, gdyż (cytuję) "Spod możliwości objęcia karą wynagrodzenia pracownika zostały wyłączone m.in. takie jego składniki jak np. ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy, odprawy emerytalne i rentowe, nagrody jubileuszowe, czy też tzw. trzynastki." gdyż zajmuje mi zawsze 50% trzynastki, a z cytowanego teksu wynik,że trzynasta jest wyłączona z zajęcia, wiec jak to z nagroda jubileuszową..
szklarek / 2015-01-02 11:25
Co innego nagroda jubileuszowa, co innego "13". Co innego zajęcie na skutek wniosku komornika, a co innego potrącenie z wynagrodzenia kary pieniężnej, jaką pracodawca nałożył na pracodawcę i sposobu wyliczania jej maksymalnej wysokości.

O co zatem Pani pyta ?
andrzej pl / 164.126.237.* / 2012-10-03 19:33
Witam serdecznie, mam problem z windykacą a teraz z komornikiem. Miałem nie uregulowane zobowiązanie w dawnej sieci komórkowej IDEA. W latach 2003 lub 2004 zobowiazanie odkupiła firma windykacyjna ULTIMO Wrocław. Wsierpniu tego roku zatrudnilem się naumowę o pracę o miesięcznym wynagrodzeniu 1500 zł brutto, czyli najniższ krajowa, po czym przyszlo pismo od komornika do firmy o potrącanie mi należności z tytułu wykonawczego nakazu zapłaty SR. z dnia 20-02 2008 roku. zgodnie z wnioskiem wierzyciela. Moje pytanie brzmi: Czy po tylu latach ten dług jest przedawniony, czy komornik może potrącac tak niskie dochody z tego tytułu? Komornik w piśmie również rządakosztów tj. należnośc główna 2.394,60, koszt procesu 790,12, koszty następstw pełnomocnika wierzyciela w postępowaniu 150, zwrot zaliczki 168,26 i koszty egzekucyjne 415,70. Co mam w takim przypadku zrobic??? Bardzo proszę o odpowiedz i poradę. DZIĘKUJĘ
Hiszpan855 / 78.8.118.* / 2012-10-03 17:30
Witam.

Ja mam problem. Mam komornika z kredyt banku ktory zabiera mi pół wyplaty z jakis 2000 zostaje mi 1000 złotych. Niestety mam tez dług w drugim banku credit agrucole gdzi posiadam rachunek na ktory wypłate mi przelewaja. I własnie dostałem pismo od innego komornika z warszawy o zajeciu rachunku bankowego i jego zablokowaniu. nie bede miał srodkow do zycia. czy moga tak? Prosze pomocy :(((

Najnowsze wpisy