Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Matki wygrały z rządem. Nie będzie 17 zł 77 gr zasiłku

Matki wygrały z rządem. Nie będzie 17 zł 77 gr zasiłku

Wyświetlaj:
Anna Kalita / 37.47.10.* / 2015-09-03 13:03
Dzień dobry!
Ja czegoś tu nie rozumiem, jest afera, że od 1 listopada br. maja wejść nowe przepisy, ktore mówią,że matki prowadzące działalność gospodarczą i są na obniżonym ZUS będą dostawać zasiłek macierzyński w wysokości ok. 290 zł i od tego będą musiały jeszcze zapłacić składkę zdrowotną. Zostanie im coś ok. 17 zł na życie.
W 2007 roku założyłam działalność gospodarczą, byłam na obniżonym ZUS. W 2008 roku zaszlam w ciążę i urodziłam dziecko. Dostalam 290 zł zasiłku macierzyńskiego i musiałam od tego odprowadzić składkę zdrowotną coś około 235 zł. Na życie z dzieckiem zostało mi niecałe 50 zł. Ja się więc pytam, może mi ktoś wytlumaczy, jakie to są
nowe przepisy, czy może ja zostałam tak wyjątkowo potraktowana. Pozdrawiam wszystkie matki, które kiedyś borykały się z takim samym problemem, wtedy było cicho.
Bywatel / 82.139.27.* / 2015-09-03 12:55
To się tylko im wydaje, że wygrały! Jeszcze nic nie zmieniono!
Lily828 / 37.152.18.* / 2015-09-03 12:53
Moi drodzy! Tu nie chodzi wyłącznie o wyłudzanie pieniędzy. Zgadzam się z tym, że spora część kobiet zakłada te firmy celowo i potem ma niezłe źródło utrzymania. Ale są też takie, które potem tą działalność kontynuują uczciwie. Głównym problemem jest brak jakiejkolwiek polityki prorodzinnej w Polsce. Zasiłek macierzyński przysługuje tylko tym kobietom, które pracują. A te które nie pracują? Albo te, którym pracodawca nie przedłuży umowy (do pół roku po powrocie z macierzyńskiego nie może tego zrobić, ale potem to jego wolna wola)? One nie potrzebują pomocy? Polityków stać na ośmiorniczki, przeloty bez limitu, limuzyny za nasze pieniądze, ale żeby dać obywatelom to już nie...
Nika-80 / 89.186.18.* / 2015-09-03 12:50
Prowadze dzialalnosc od 8 lat, byłam na urlopie macierzynskim i brałam wysoki zasilek-okolo 5.000zł (nie 9.000 jak tu pisza). Nic sobie nie mam do zarzucenia bo z tego zasilku utrzymywałąm dziecko oraz placilam koszty swpojej firmy-zus, czynsz, prad, media, ksiegowego, sekretarke, po to by po macierzynskim miec do czego wrócic. Gdybym dostala niski zasilek-kilkaset zlotych , to musialabym zamknąćź firme i zostac bezrobotna.
Inna sprawa to kobiety oszustki, ktore zakladaja firmy fikcyjne dla wysokiego zasilku... z tym nalezy walczyc, i weryfikowac .
Linka697 / 31.11.131.* / 2015-09-03 12:39
oddawajcie kase wyludzona z zus, na firmach krzak jeden miesiac i branie zasilku, złodzieje oddawac kase,
anna555 / 94.254.133.* / 2015-09-03 12:38
i dalej będzie trwał precedens wyłudzania świadczeń przez zakładanie firm przez matki tuż przed rozwiązaniem...
Nika-80 / 89.186.18.* / 2015-09-03 14:37
i dalej będzie trwał precedens wyłudzania świadczeń przez zakładanie firm przez matki tuż przed rozwiązaniem...

chyba preceder
emeryt900 / 89.74.151.* / 2015-09-03 12:33
Ktoś bezczelnie oszukuje Polaków. Niech ktoś uczciwy przeliczy , jak od kwoty 297,18 odejmie składkę zdrowotną ile zostanie. Nigdy nie moze zostać 17,77. Jest to świadome wprowadzanie w błąd ludzi. Widzę w tym ręce i pusty łeb kogoś z pis-u. Moze to p. Szydło jest taką matematyczką.
Autorka90 / 83.27.118.* / 2015-09-03 12:31
Wypowiadają się same mądrale, które nigdy w życiu nie zapłaciły pełnej składki na ZUS, dobrze się pisze tym na etacie. Ja mam działalność od prawie roku, zanim zdobędę klientów jeszcze minie sporo czasu, bardzo cieżko mi jest wyjsć na zero, nawet na małym ZUSie, a wy o jakiś zyskach mówicie (jeden fantasta to nawet o 9000 zł wspomniał). Na dziecko mnie nie stać, a 17 zł zasiłku to jest potwarz, w porównaniu z tym co dostaje bezrobotna. Ja płacę składki, podatki i ponoszę pełne koszty związane z prowadzeniem działalności, przypomnę, że państwo woli dać za darmo lokal imigrantom z Syrii niż Polakowi, no ale cóż trzeba się przyzwyczaić, że Polska mnie nienawidzi, bo miałam czelność założyć swoją działalność (budżetówka tez woli obcych, lepiej zatrudnić 3 Ukrainki niż jednego rodaka). Sami Państwo widzicie, że niektórzy są zmuszani do rozpoczęcia własnej działalności, bo z czegoś trzeba żyć, chociaż czasem lepiej siedzieć na bezrobociu, bo dostaniesz więcej niż gdy płacisz składki. Jestem osobą młodą i jeszcze minie sporo czasu zanim przejdę na emeryturę, której najprawdopodobniej nie dostanę, a na ZUS płacić muszę. I kogoś jeszcze dziwi, że Polacy udzielają ze składkami i podatkami za granicę? Mamy tak nieprzyjazny system podatkowy, złodziejski ZUS i jeszcze nic mi się nie należy, bo jeden z drugim jest świecie przekonany, że jestem złodziejką, która chce go okraść z jego składek. Drodzy Państwo na etatach, wy zarabiacie więcej niż ja, składki w większości płaci za was pracodawca, macie stałą pensję i jeszcze narzekacie? To samo mogę powiedzieć o was, że siedzicie na chorobowych (a w rzeczywistości szukacie się po imprezach) za moje składki, że wasze żony siedzą na macierzyńskim za moje składki i co miło? Proszę się czasem zastanowić, bo nie każdy w tym kraju jest złodziejem, proszę nie mierzyć wszystkich swoją miarą. Nie martwcie się, większość kobiet, w tym i ja, nie ograbimy was z waszych cennych składek i podatków, bo nas jeszcze długo na dziecko nie będzie stać, a ja na zajście w ciążę mam może 7 lat, wiec najprawdopodobniej dziecka mieć nie będę, ciekawe kto będzie płacić na wasze emerytury, skoro traktujecie kobiety jak szmaty, bo mają jakieś fanaberie i chcą dzieci rodzić. I wiecie co macie całkowitą rację, w dzisiejszych czasach posiadanie dziecka w tym kraju to luksus, na który mało kogo stać, no chyba że bezrobotnego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
artur1050 / 89.74.151.* / 2015-09-03 12:41
Następny artykuł kobiety? która nie wie co mówi i pisze. Kobieto jak prowadzisz działalność tak jak myślisz to na pewno długo nie pociągniesz tej działalności . powinnaś wiedzieć jak prowadzisz działalność ze przechodząc na emeryturę dostaniesz częsciowo z ZUS i jak należysz do OFE to i od nich. Najpierw się sprawdza a potem pisze a nie siać nienawiść .Ludzie co w was wstąpiło jakaś obłuda jakaś nienawiść.
Autorka90 / 83.27.118.* / 2015-09-03 13:04
Człowieku ja na emeryturę przejdę za jakieś 40 lat, zobacz jakie cyrki się już dzieją z instytucją ZUSu ile to jeszcze pociągnie? Dlaczego w Polsce ten system jest taki kaleki? Jeśli państwo polskie mi zapewni, że za te 40 kilka lat dostanę emeryturę, nie głodową, a taką na której będę mogła godnie żyć, to ja z przyjemnością te składki będę płacić. Do OFE nie należę. Jak wspomniałam jestem jeszcze młoda, wszystkiego się uczę, mi nikt za darmo nie zaproponował pomocy, nikt mi nie powiedział co i jak, za wszystko musiałam zapłacić jeszcze zanim zaczęłam pracować, a i tak instytucje mnie ciągle zaskakują, a zwłaszcza urząd skarbowy. A tą złość wzbudza we mnie moje własne państwo, wiesz jak się czuje człowiek, który po wielu latach ciężkiej nauki dostaje u potencjalnego pracodawcy informację, pani się nie nadaje, a potem patrzysz, że na twoje miejsce zatrudniają obcokrajowca praktycznie bez kwalifikaji? Jak śmieć, teraz już wiesz skąd ta złość? Dobrze wiem skąd dostanę emeryturę, ale nie jestem pewna czy idealny przecież ZUS będzie wypłacalny, inwestycja w tą instytucję to przecież gwarancja godnego życia za godziwą emeryturę.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
staruch5656 / 83.20.109.* / 2015-09-03 12:13
jak zwykle pod pozorem poprawy ustwawy robi się obostrzenia i to jakie żeby matki w ciąży wyjedzały za granice niby za dużo pobierały a zus w zamian daje 17 zł kto tu oszukuje niech ten rzad jak najprędzej szlag trafi
ela12563565 / 217.173.195.* / 2015-09-03 11:50
Składkę płacić preferencyjną, ale zasiłek macierzyński dostawać jak Ci co płacą dużo więcej. Fajnie. W sumie to już bez znaczenia, bo od stycznia i tak wejdzie 1000,00 dla leni, nierobów i tzw. studentów. Z kieszeni tych co jak idioci płacą składki. Taka polityka sprawia, że nie opłaca się pracować, lepiej kombinować. Smutne. Wysoki socjal rozleniwia.
rose121 / 79.187.39.* / 2015-09-03 11:39
Państwo uczy i zachęca do nieróbstwa dając dla bezrobotnych 1000 zł. Ja pracując zarabiam 2100 zł netto z czego muszę opłacić dojazdy do pracy i przedszkole dla dziecka. Jeśli dziecko nie choruje to dobrze a jak nie to muszę zapłacić opiekunce swoją stawkę godzinową czyli wychodzę na 0 albo na minus. Dlaczego Państwo nie wesprze osób pracujących.. może dać te 1000 zł na opiekunki która mogłaby zająć się dzieckiem w przypadku choroby a ja mogłabym pracować. I Pani która by była opiekunką by zarobiła, ja bym zarobiła bo mogłabym iść do pracy i Pańswto również bo bym nie szła na zwolnienie. Wszyscy by mieli pracę a nie rozdawać na prawo i lewo pieniądze które i tak są z podatków.. a podatki skąd.. od pracujących a nie bezrobotnych
Waniek / 2015-09-03 11:55 / Bywalec forum
Tylko że w polsce jest ten problem że ludzie chcą pieniędzy a nie pracy i pieniędzy. I później to wychodzi przy tego typu ustawach jak powyżej. Jak będą strajkować to im nawet naciąganie budżetu odpuszczą. Ale później złupią wszystkich i wielu przez to straci pracę bo nie będzie w stanie opłacić zus.
Eliza188 / 31.179.210.* / 2015-09-03 11:36
Chyba przejdę w szarą strefę. Mam dosyć płacenia podatków, które idą na rozdawnictwo i dawanie wszystkim dookoła - niezaradnym życiowo, leniom i wyłudzaczom. Chory kraj. Nie wiem dokąd to dojdzie ...
Korgan / 193.151.76.* / 2015-09-03 11:39
Do tego samego co w Grecji. Za 5-10 lat. Chociaż moim zdaniem Grecja największe problemy ma jeszcze przed sobą. Pozdrawiam.
gibonkdjwefuiwe / 80.53.89.* / 2015-09-03 11:36
ja poprsze krate borwarów i pół litra na głowe bo zaczne protest
elka352 / 188.124.176.* / 2015-09-03 11:13
Dobrze, że skończyło się oszustwo. Jak wyłudzały wysoki zasiłek, to było ok?
xxx979 / 46.77.124.* / 2015-09-03 11:27
Jak osoba zatrudniona na etacie po miesiącu idzie na zwolnieni jest ,ok ? Jest tyle samo przypadków z fikcyjnym zatrudnieniem co z fikcyjnymi DG. Od wyłapywania oszustów są odpowiednie instytucje. Prawo powinno być dla wszystkich jednakowe.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
elka352 / 188.124.176.* / 2015-09-03 11:33
Pokretne argumenty. Oszust jest zawsze oszustem.
Waniek / 2015-09-03 11:32 / Bywalec forum
Fikcyjne zatrudnienie z nieproporcjonalną opłatą zus? He he.
xxx979 / 46.77.124.* / 2015-09-03 11:10
Jestem ciekawa jak ci wszyscy co teraz nazywają matki na DG oszustkami, by zareagowali żeby ta ustawa obejmowała także osoby zatrudnione na etacie. I żeby im naliczano wszystkie zasiłki l4 itp tak Jak dla osób ma DG.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Korgan / 193.151.76.* / 2015-09-03 11:15
To spróbuj dostać od prywaciarza pensje 9000zł oszustko. Chyba, że tatuś prowadzący działalność zatrudnia córcię w ciąży na 8000-9000zł a reszcie pracowników płaci minimalną. Qrestwo i złodziejstwo to właśnie wy.
xxx979 / 46.77.124.* / 2015-09-03 11:37
Peło jest osób które zatrudniają się u znajomych, i odaja im za ZUS później przechodzą na zwolnienia. A od kiedy równe traktowanie jest oszustwem? Niech każdemu naliczają według tych samych zasad, to nie będzie problemu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy