Forum Polityka, aktualnościKraj

Minister skarbu dementuje: Nie ma żadnej umowy

Minister skarbu dementuje: Nie ma żadnej umowy

Wyświetlaj:
gwiazda Nigerii / 95.49.223.* / 2013-04-06 07:54
Donald Ja Nic Nie Wiem Nic Nie Mogę Tusk

Jak zwykle.
minister głąb / 79.185.170.* / 2013-04-06 06:21
"Nie widzimy przestrzeni do zagospodarowania nowych źródeł gazu - powiedział Mikołaj Budzanowski, minister skarbu na konferencji prasowej."
MINISTER JEST GŁUPI JAK BUT. NIKT NIE KAŻE POLSCE TEGO GAZU KUPOWAĆ. POLSKA BĘDZIE BRAĆ TYLKO PIENIĄDZE ZA PRZESYŁ. A SĄ TO DUŻE PIENIĄDZE.
pola989930 / 178.183.216.* / 2013-04-06 05:42
Pełna kompromitacja.Budzanowski bez pojęcia o działaniach spółek głosi kategoryczne opinie.Czego ten człowiek nie tknie,to spapra.Przypominam sprawę LOT.Wyrzucił 400 mln bez znajomości przepisów unijnych.Tusk bronił tej głupoty ministra chcąc nam udowodnić,że to pożyczka.Ciekawe z czego LOT zwróci te pieniądze,skoro jest bankrutem,a KE zażąda zwrotu.Może Budzanowski zwróci podatnikom te pieniądze z własnej kieszeni,bo matematyka sejmowa pozwoli mu nadal zachować stołek.Czy znajdzie się jakiś inwestor-idiota,który zechce inwestować w LOT?Była taka szansa,ale genialne umysły odrzuciły ją dawno.A oferta Szwajcarskich linii była do zaklepania.Jeżeli premier będzie dalej chronił ministrów-nieudaczników,to po co nam taki premier?Teraz mamy nową bajkę z udziałem Gazpromu.Nie ma winnych,a z Rosją nie umiemy rozmawiać.Unia zgani nas za bilateralne umowy,bo co wolno robić Niemcom,tego nie wolno Polsce.Czy ktoś uwierzy w polskie skrupuły wobec Ukrainy,w sytuacji lawirowania jej między Unią,a Rosją?Przecież Unii w świetle traktatów już nie ma.Są Niemcy kierujące się własnym nacjonalizmem,podobnie jak reszta jej członków.Rząd wraz z PGNiG powinien głęboko zastanowić się nad politycznym i ekonomicznym aspektem gazociągu Jamał2,zanim zacznie serwować nam swoje opinie.Czy ktoś jeszcze pamięta takie wydawnictwa jak "Nafta"czy "Wiadomości Naftowe",wydawane przez WCT i to w PRL-u?Jak chronione były w nich nazwy złóż i ich położenie?Wprawdzie penetracja służb sowieckich była skuteczna,ale dzisiaj nie jest inaczej.Poszukiwania i ewentualna eksploatacja złóż,to nie tylko gaz łupkowy,ale dotarcie do wielu innych towarzyszących surowców.Tylko naiwni sądzą,że Rosja nie odkupuje koncesji z prawem do eksploatacji tych złóż od spółek mających koncesję.Może warto twardo rozmawiać z Rosją,nie rezygnować z tych rozmów i dobrze pilnować naszych interesów gdy wiadomo,że Rosja dławi się gazem i inwestuje w nieopłacalne gazociągi.Dobry polityk nie zamyka trwale żadnych drzwi.Tylko czy ten rząd na to stać?Mam tylko nadzieję,że premier Piechociński dobrze rozegra rozmowy w Petersburgu,wyjaśni zamieszanie i nie przejmie idiotyzmów Budzanowskiego.Nie bez znaczenia jest tutaj mądra i strategiczna współpraca z PGNiG.Myślę,że pani prezes ma dużo do zaoferowania w prowadzonej strategii,w przeciwieństwie do totalnego chaosu panującego w rządzie i ogólnej indolencji ministrów.Rząd już nie ma szans na uratowanie twarzy i daje się rozgrywać Niemcom,Rosji,Unii wmawiając nam porażki,jako zwycięstwa.Czyli ma nas za idiotów,z którymi robi co chce,gwałcąc konstytucję,prawa demokracji i prawo.Ale gdy się ma do dyspozycji skorumpowaną mafię prokuratorsko-sędziowską,spolegliwego prezydenta,media, to hulaj dusza,piekła nie ma.
hanibal / 83.28.41.* / 2013-04-05 22:30
z tego wynika ze Rosjanie mogą spokojnie sobie wjechać do Polski i orać wszystko co podejdzie od pług.
nasza władza oczywiście nic o ty nie będzie wiedziała, jak i nasze spec służby.
Właściwie my Polacy już nic nie mamy do gadania, przepraszam za słowa.
usa&man / 94.154.97.* / 2013-04-05 21:59
Ruskie marionetki.
m-53 / 95.49.177.* / 2013-04-05 21:51

Wicepremier i minister gospodarki zamierza się dowiedzieć


szef rządu odparł: muszę sprawdzić te informacje.
I dodał: ja nic nie wiem

Prawda, że to prawie śmieszne.
decyzje, jakie podejmuje Gazprom, nie są konsultowane z polskim rządem i Bogu dzięki.

A to już kretyńskie.
Bo ja myślałem, że decyzje dotyczące gazu w Polsce są podejmowane w uzgodnieniu z rządem Polski.
A ten idiota się cieszy.
P.S.
Aleksiej Miller i prezes spółki EuRoPol Gaz Mirosław Dobrut podpisali w Petersburgu memorandum

Czy nie najprościej spytać Dobruta co podpisał???
rewoluszyn__ / 83.24.231.* / 2013-04-05 21:22
Kto powiedział, że masz ten gaz zużywać i kupować? A ne można brać kasy jedynie za tranzyt? Zacznij myśleć bezmózgowcu bucu !!!
m-53 / 95.49.177.* / 2013-04-05 21:44

A ne można brać kasy jedynie za tranzyt?


od 2010 roku w wyniku negocjacji kontraktu jamalskiego strona polska dobrowolnie zrezygnowała z wielusetmilionowych opłat na rzecz Polski za transfer gazu przez Jamał 1

Jak widzisz buc, zwany dla niepoznaki rządem PO-PSL, tak zarabia na tranzycie.
JanuszPOlikot / 2013-04-05 20:45 / Tysiącznik na forum
Panowie POwcy co wy właściwie wiecie...?....Jaki był wynik meczu piłkarskiego?...:):):)
PatriotRocket / 31.53.87.* / 2013-04-05 19:22
Zbudują rurociąg na około i bedziecie płakać. Jak polska ma skożystać bo to jest dla nas biznes to sie nie zgadzacie a zgadzacie sie tylko jak polska ma stracić. Precz z komuną i wyżucić z sejmu tych co mają większy staż niż 7 lat i co 7 lat zmieniać posłów. A marszałek to ubek i dorzywocie mu za to.

Najnowsze wpisy