Forum Forum inwestycyjneFundusze

mój pierwszy portfel - proszę ocenić

mój pierwszy portfel - proszę ocenić

ewusia751 / 80.55.107.* / 2007-09-05 11:38
Obecnie posiadam ok. 63 tys. PLN w BPH na planach lokacyjnych (stabilnego wzrostu i zrównoważony - część jest tam na lokacie i część w funduszach), chciałabym to wycofać i sama zbudować portfel funduszy, potem będę chciała dopłacać do portfela ok. 10-15 tys. rocznie (w częściach); generalnie nie chcę korzystać z tych oszczędności przez najbliższe 6-8 lat (raczej nastawiam się, żeby dopłacać w ciagu tego okresu); poniżej zamieszczam mój portfel z prośbą o komentarze i rady, bo to "mój pierwszy raz"

UniMaxDłużne - 5 tys.
AIG Piniężny - 5 tys.
Arka BZ WBK Obligacji - 5 tys.
Skarbiec Ochrony Kapitału - 8 tys.
Allianz Aktywnej Alokacji - 8 tys.
ING Selektywny - 10 tys.
Legg Mason Akcji - 8 tys.
UniKorona Akcji - 8 tys.
DWS TOP 25 Małych Sp. / lub ING Mał. i Śr. Sp. / lub PKO/CS Akcji Mał. i Śr. Sp. - 6 tys.

Myślę jeszcze czy nie wymienić czegoś z tego portfela na Skarbiec Sektora Nieruchomości, albo może zamiast akcyjnego małych i średnich spółek raczej Europę Wschodnią (myślałam o jakimś funduszu nastawionycm najbardziej na rynek rosyjski); za bardzo ciekawe uważam też ofertę Investors FIZ i LBO.
Bardzo proszę o komentarze i rady dot. portfela oraz przez jakie biuro lub bank kupić jednostki (myslałam o m-banku, e-makler lub rachunek w DM BOŚ), bo raczej wszystkich w jednym "miejscu" się nie da.
Wyświetlaj:
Real Op / 83.30.200.* / 2007-09-05 23:16
Zastanów się na inwestycjami z ochroną kapitału - Strukturyzowane Certyfikaty Dezpozytowe - są na 3 do 8 lat (różne w róznych bankach), daja 100 % gwarancję kapitału i możliwość zarobku na różnych rynkach. Ofetę ma Kredyt Bank, BPH i kilka innych. Musisz przede wsztskim określić sobie cel - np. chcę bezpiecznie zarobić 15 % rocznie, wówczas nie wybieram 5 akcyjnych lecz skupiam się na 2 akcyjnych , 2-3 zrównowazonych , pozostałe obligacyjne/skarbowe. Ale i tak na Twoim miejscu kupiłabym (w dopie walki politycznej i sytuacji na giełdzie) SCD.
Zastanów się na inwestycjami z ochroną kapitału - Strukturyzowane Certyfikaty
smooth / 2007-09-05 21:34 / portfel / Tysiącznik na forum
Za wyjątkiem Arki i ING wszystko kupisz przez mbank. Tamte dwa najlepiej bezposrednio w ING i BZ WBK.
Moim zdaniem przyda sie fundusz inwestujacy w rynki inne niż tylko polski.
radziej / 2007-09-05 21:19 / Bywalec forum
i po co tyle zachodu? jestem zdruzgotany...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy