moja opinia

krzysiek29 / 2008-01-18 17:52
Co by nie mowic jestesmy w tredzie spadkowym na DJ zostaly naruszone istotne poziomy fakt brakuje 4% do przerwania poziomu hoosy i wejscie w strefe bessy. Wszystkie dane pokazuja ze gospodarka USA jest w recesji i nic tu nie pomoze a teraz co mamy to odreagowanie w tredzie spadkowym. Juz BEN nie ma pomyslow na powstrzymanie recesji obnizki jakos nie pomogly, wiec za pomoc bierze sie kongres, ktory chce wpompowac najbardziej potrzebujacym 100-150mld USD ale nawet te wiadomosci nie pomogly wczoraj inwestorom. Niektorzy mysla ze tylko stany ucierpia to sie glupia myla ucierpi caly swiat juz widac efekty PKB we wszystkich gospodarkach maleje i prognozy sa caly czas zmniejszane. Co do inwestycji i nagonka na surowce to delikatna przesada tak samo bylo z funduszami i widac co mamy. Przyszly tydzien praktycznie bez danych makro jedynie wyniki spolek czyli moze nie bedzie tak zle ale mimo to nie zmienia nic w zlej sytuacji na rynkach finansowych. Kolejny tydzien masa danych i wynikow ze spolek i do tego decyzja FED mozliwe ze obetnie nawe 1%.
Wedlug mnie najbardziej przewartosciwane sa Chiny i ich trzeba sie obawiac i do tego niedlugo poczatek roku chinskiego. to tylko moje przemyslenia i nie nalezy we wszystko wierzyc co pisza analitycy. pozdr
Wyświetlaj:
lukash7777 / 83.8.104.* / 2014-12-17 23:10
Witam oszustwo jak cholera złodzieje
Przez 5 lat płaciłem po 300 zł miesięcznie
I po 7 latach dostałem 3000zl brak słów.
agbi / 195.187.84.* / 2008-01-19 12:34
Co powinnam zrobić z moimi funduszami? Kupiłam je gdy jednostki były wiele warte, w październiku. Co mam teraz robić? Jeszcze nie sprzedałam. Gdybym mogła jeszcze raz, to kupiłabym gdy wykresy byłyby na dole a sprzedałabym gdy wzrosną, ale za późno. Nie pomyślalam.
krzysiek29 / 2008-01-19 12:47 / Uznany Gracz Giełdowy
zerknalem na pare Twoich wypowiedzi krytykujesz wszystkich jak leci. Czlowiek jak cos zaczyna powinien sie najpierw zastanowic i dopiero podejmowac decyzje. To samo tyczy sie Ciebie bylas rzadna zyskow a nie przeanalizowalas sytuacji w jakiej jest gospodarka swiatowa w szczegolnosci USA, ANGLIA i teraz pytasz co masz zrobic. malo kto ci powie co masz zrobic teoretycznie bedzie odbicie do tego pod koniec mc ostre ciecie stop mozlie 1 % przez FED wtedy nastapi oczekiwane odbicie gorzej bedzie jak cos sie zmieni i FED obnizy tylko troche a dane z rynku beda coraz gorsze wtedy lecimy. Moja odpowiedz jesli spelnia sie oczekiwania inwestorow to gdzies na jakis czas bedzie spokoj ale nie na dlugo. do tego za 2 tyg dane z rynku pracy jesli beda gorsze znow masowa wyprzedaz co jest calkiem mozliwe. Analiza techniczna tez nie daje powodow do optymizmu zostaly naruszone powazne wsparcia. I teraz sama musisz podjac decyzje pozdr
agbi / 195.187.84.* / 2008-01-19 12:55
Ja nie krytykuję osób tutaj piszących, krytykowałam tylko same fundusze i pana który zarządza moim, ale on tutaj nie bywa, chyba...
Czy moze być tak, że nawet w ciągu roku nie odzyskam tego co włożyłam w te fundusze?Co powinnam zrobić/ Myślę ze codziennie sprawdzać notowania i gdy przekroczą wartość z października to natychmiast sprzedać, włożyć na lokatę i mieć to z głowy.
j.witruszyński / 83.26.94.* / 2013-01-27 18:10
uważam że zapewnienia doradców finansowych nie zawsze są trafne ,gdyż po moim dwuletnim oszczędzaniu w axie ,jestem ciągle poniżej mojego wkładu pieniężnego.
krzysiek29 / 2008-01-19 13:00 / Uznany Gracz Giełdowy
mysle ze w czerwcu mozna powolutku wchodzic w akcje ale to moje zdanie zobaczymy co sytuacja pokarze. moze tak byc ze nawet przez pare lat nie odrobisz strat jesli stanie sie najgorsze czyli kilkuletnia bessa. sprzedaj kiedy bedzie ostro roslo gdy wszyscy mowia ze koniec zlego a kupuj jak wszyscy mowia ze to koniec swiata
Bartosz Milewski / 2008-01-19 13:56 / Bywalec forum

sprzedaj kiedy bedzie ostro
roslo gdy wszyscy mowia ze koniec zlego a kupuj jak wszyscy mowia ze to koniec
swiata

Wyznaje podobną metodę i jestem zadowolony, największym jej atutem jest to, że nie ma takich nerwów jak przy kupowaniu na wzrostach i czekaniu na jeszcze, jak również kupując na spadkach jesteś świadom tego że może jeszcze troszkę spaść.


mysle ze w czerwcu mozna powolutku wchodzic w akcje ale to moje zdanie zobaczymy
co sytuacja pokarze.

Jestem troszkę większym optymisą i co prawda powolutku ( to ważne) zamierzam wchodzić już w okolicy marca, 10% kapitału co jakiś czas, prawdą jest że sytuacje trzeba śledzić.
krzysiek29 / 2008-01-19 14:37 / Uznany Gracz Giełdowy
pisalem z mysla agbi Ty jestes bardziej zorientowany swoj portfel sam bede wczesniej bydowal na wiosne tak jak mowisz w marcu pozdr
max1224 / 2008-01-19 00:29 / Tysiącznik na forum
chiny owszem ale też dodałbym do tego indie a jesli spowolnienie (wolę to słowo od recesja) potrwa to do reakcji takich jak u nas może dojść w innych regionach rozwijających się o ile już się nie zaczyna ogólno światowa histeria a na gpw mistrzowie świata w panice
pchelek / 2008-01-19 13:42 / Tysiącznik na forum
chyba tylko zloto i surowce oraz energia utrzyma jako tako poziomy - reszte juz mam w obligacyjnych - India, Azja, Latin [trudna decyzja to byla oj trudna bo ladnie mi szlo] - ale chyba lepiej zalowac ze sie nie zarobilo niz zalowac ze sie stracilo.
Jeszcze moje przeczucie mnie nie zawiodlo przez te 5-7lat.
Dzieki niemu dalem dyla z polskich fundow na szczytach wskoczylem w Black rock i Franklin przed wzrostami - no i niestety z Franklina wyskoczylem za gorka juz.
Maxiu tak wiec jestem w Gold Mining i Energy - to nie spadnie raczej - mam takie niespokojne [bo jednak dreczone obawa] przeczucia ze te fundy sie utrzymaja.
max1224 / 2008-01-19 14:18 / Tysiącznik na forum
ja zaś siedzę w scroderze
co do azji i latin nie żałuj a złoto trzeba być ostrożnym 1000$ i wypad
pchelek / 2008-01-19 17:03 / Tysiącznik na forum
maxiu - i tak zrobie co do zlota - wyskocze z niego i dam nura gdzie indziej - mysle ze trza to bedzie zrobic okolo kwietnia maja a najpozniej w czerwcu. Gdzie nie wim - moze na cos spokojnego dajacego niewielkie wzrosty. Moze w schodera wlasnie. Moze masz jakis pomysl.
Schroder to chyba ma te fundy oparte o jedzonko, wode i energie
Natomiast mam takie perpektywiczne przemyslenie ostateczne ze "nie zaluj roz gdy plonie las", wiec przekonwertowalem Latin [20% wzrostu], BRIC 40] i India [60} na obligacje - niech posiedza ze trzy miechy i w kwietniu a moze juz marcu wroce na BRIC - jest najbardziej stabilny.
Podobne kiepskie nastroje mialem w lipcu 2006 po konwersji w Arce z akcyjnych na ochrony - [troche bez sensu] potem powrot na akcyjne [zupelnie bez sensu] i z tej irytacji likwidacja Arki i wskok na Gold i Mining [okazalo sie strzalem w 10].
Mysle ze w roku wyborow prezydenckich w USA zrobia wszystko by nie bylo krachu. Umiejetnie tym steruja przedluzajac czas agonii i wkrecajac w te agonie pozostaly swiat.
Ciekawe tylko gdzie potem ulokowac te kase.
Troche przynudzam maxiu - ale mi sie lzej na duszy robi jak sobie z bratnia dusza poklikam.
krzysiek29 / 2008-01-19 13:51 / Uznany Gracz Giełdowy
co do energii to sie zgodze co do mininga tak srednio ze wskazaniem na pozostawienie. pozdr
pchelek / 2008-01-19 13:56 / Tysiącznik na forum
zloto nie gnije i nie paruje - jak bedzie bessa na gieldach to wiara zacznie je skupowac [tak mysle] w kazdym razie zawsze mozna przekonwertowac pod obligacje - jesli chodzi o Jndia i te inne to jak sie uspokoi [a sa w aktualnie przekonwertowane] to je porozrzucam a jakies spokojne fundy o 10-15 5 zysku - sa takie - caly siwat przeciez sie nie pograzy w chaosie. :)
krzysiek29 / 2008-01-19 14:38 / Uznany Gracz Giełdowy
nie powiedzialem ze sie pograzy caly swiat analizujac wykres zlota to nie zaciekawie to wyglada wiem ze ty inwestujesz w fundach a ja w akcjach bezposrednio teraz tylko DT
pchelek / 2008-01-19 17:05 / Tysiącznik na forum
poczekam do marca/kwietnia i zrobie jakis ruch
norbiko / 178.42.196.* / 2013-06-03 18:19
zgodzę się pchelek gdyż posiadałem kartę carrefour visa zrezygnowałem z niej debet spłaciłem ale robią problem z zamknięciem rachunku a za wydanie zaświadczenia życzą sobie 20 zł nie polecam tego banku omijajcie go szerokim łukiem a ci chcą zrezygnować życzę wytrwałości
norbiko / 178.42.196.* / 2013-06-03 18:23
zgodzę się pchelek gdyż posiadałem kartę carrefour visa credit agricole dawnym lukasie zrezygnowałem z niej debet spłaciłem ale robią problem z zamknięciem rachunku a za wydanie zaświadczenia życzą sobie 20 zł nie polecam tego banku omijajcie go szerokim łukiem a ci chcą zrezygnować z carrefour visa życzę wytrwałości
Pilsener / 2008-01-18 23:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Po wczorajszej fatalnej sesji w USA powinniśmy być dzisiaj na minusie - a nie jesteśmy, co moim zdaniem jest wymowne - tak duży spadek zostanie wykorzystany do kupna akcji z myślą o zyskach długoterminowych i krótkoterminowych - jedynie średnioterminowo perspektywy nie są zachęcające. Sam kupiłem parę akcji pod koniec środowej sesji.

Dane ze spółek będą dobre a ich ceny atrakcyjne - nie zostanie to bez wpływu na popyt. Może być i tak, że po odbiciu będziemy mieli dłuższy trend boczny, jednak prawdopodobne są mniejsze lub większe spadki w średnim terminie - najbardziej boję się powolnych spadków trwających aż do końca roku - gdyż co robić w takiej sytuacji? Na razie jest bardzo dobrze - bo moim zdaniem duże spadki bardzo wyklarowały sytuację na GPW - nadęte kursy zostały przecenione raz i dobrze i na GPW nie sprzedajemy już marzeń.

Mamy początek roku, wielu inwestorów chciałoby przemodelować swoje portfele spółek - kiedy znajdą lepszą okazję jak nie teraz?

Podsumować można to tak: najgorzej mają inwestujący w średnim terminie - ze względu na koniunkturalny dołek zalecałbym im ostrożność. I tyle :)
spod londynu / 78.149.145.* / 2008-01-18 23:00
Ciarki perzechodzą gdy się Ciebie czyta. Niestety zwykle sie sprawdza....
spod londynu / 78.151.147.* / 2008-01-19 00:04
Czytałem niedawno zagraniczne komentarze na temat chinskiej Giełdy. Tak naprawdę w Chinach w obrocie giełdowym znajduje się stosunkowo mała liczba akcji. Wiele spółek giełdowych w 50% - 75% należy nadal do panstwa i państwo twardo trzyma nad nimi kontrolę. W Chinach na giełdzie graja wszyscy od kucharza do prezesa portu w Szanghaju. Wszyscy w czasie przerwy obiadowej zerkaja na kursy. Wiele komentarzy mówi ze przed olimpiadą państwo nie dopuści do ostrej przeceny spółek aby nie popsuć olimpijskiej zabawy. Chciałbym być dobrym prorokiem. Ale wiem że krzysiek rzadko sie myli
mon1 / 2008-01-18 19:00
recesja chyba jest wtedy jak ludziom się żyje coraz gorzej Jak narazie to wzrasta zamożność społeczeństwa Sam fakt że nie wiedzą gdzie zainwestować swoją kasę jest optymistyczny A odnośnie usa wystarczy żeby zakończyli swoje wojenki
miki3d / 2008-01-18 22:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Recesja jest wtedy, kiedy przez dwa kwartały z rzędu PKB spada poniżej 0%. Do tego jeszcze sporo brakuje.
krzysiek29 / 2008-01-19 11:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Według Białego Domu, jego najważniejszymi punktami mają być ulgi podatkowe dla Amerykanów, mające ich zachęcić do zwiększenia wydatków. Program bodźców, aby był skuteczny musi być warty co najmniej 145 mld USD, co stanowi około 1 proc. PKB.

Reakcja inwestorów, którzy wzmożoną wyprzedażą zareagowali na propozycje Waszyngtonu wskazuje, że nie są oni przekonani co do skuteczności tego typu rozwiązań. poczekaj spadnie do zera powoli lub w tych granicach
pchelek / 2008-01-19 13:44 / Tysiącznik na forum
to dzialanie amerykancow to moze byc tez zorganizowane by kosztem calego swiata podreperowac swoja gospodarke i zasoby
miki3d / 2008-01-21 01:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak na razie to cały świat obrywa za ich debilizm. Czy wiecie, że dopiero od zeszłego roku Ci kretyni wprowadzili kredyty hipoteczne ze zmienną stopą procentową? Do tej pory, jak stopy były na 2% a marże kolejny 1%, to ktos mógł wziąć kredyt na 40 lat i wiedział, że zawsze płacić będzie te 3%. Chore!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy