Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Możesz zameldować się w "altance"

Możesz zameldować się w "altance"

Money.pl / 2007-04-12 12:45
Komentarze do wiadomości: Możesz zameldować się w "altance".
Wyświetlaj:
bużka 25 / 178.56.29.* / 2012-05-28 09:38
Mieszkam od ponad 3 lat na rodzinnych ogrodach działkowych czy mogłby mi ktoś poradzić co mam zrobić ponieważ mój syn w tym roku chciałby iść do pięciolatków a odmówiono mi przyjęcia go do szkoły ponieważ nie ma meldunku,a ja mam mieszkanie w mieście i nie moge sie z niego wymeldowć czy ktoś wie czy jest możliwość zameldowania go samego!!Z góry dziekuje.
Kocica / 80.55.170.* / 2007-04-13 10:04
Halo ekspert! Chyba nie w tym temacie jesteś ekspertem. Ustawa jest wyżej niż regulamin i statut. A wyrok Sądu Administracyjnego jest wyrokiem w danej sprawie i już. Takie mamy prawo i nie powinneś się dziwić. Często Wyrok WSA jest oparty na Konstytucji RP no a na ten temat nie ma dyskusji. Bo Konstytucja to KONSTYTUCJA jest najważniejsza.
Aniela / 77.112.226.* / 2008-07-15 21:40
Ja jestem za meldunkiem i to w 100%.
Ponieważ od roku mieszkam na działce wraz z rodziną.
A wszystko przez sąd.
Wraz z mężem zajęliśmy mieszkanie nielegalnie.Po roku zamieszkiwanie przyznano mi i córce(między czasem nam się urodziła)meldunek.I wszystko było ok.
Do czasu gdy urząd BOM założył nam sprawę o nie legalne zajęcie lokalu.
Postanowienie sądu było natychmiastowe opuszczenie lokalu,bez prawa do innego oraz wymeldowanie się.
Uzasadnieniem sądu do tej decyzji było to że jesteśmy młodzi i zdążymy się jeszcze dorobić.
I tak wylądowaliśmy na działce i to bez meldunku.
Więc meldunek w wielu sprawach by nam pomógł.
Gorąco pozdrawiam wszystkich mieszkańców Ogródków Działkowych.
expert / 83.13.6.* / 2007-04-14 12:04
Witam.
Nie będę się wdawał w dywagacje prawnicze.
Przyznaję iż akt prawny niższego rzędu musi być zgodny aktem rzędu wyższego. Docieramy w ten sposób do postanowień Statutu i Regulaminu, które to mają oparcie j.w.
Są to przepisy wykonawcze i nie mieszajmy do tego Konstytucji.
Na podstawie tych przepisów pan , który dopuścił się samowoli budowlanej , zgodnie z paragrafem 36 Statutu PZD powinien zostać pozbawiony prawa użytkowania działki i zostać wykluczony z grona członków PZD.
Praktycznie wygląda to tak, że ma prawo zabrać sobie to co postawił, ponieważ stanowi to jego własność , i opuścić teren.
W przypadkum stawiania oporu decyzję o wydaniu gruntu podejmuję Sąd.
Jeśli natomiast chodzi o Sądy Admnistracyjne, to na szczęście nikompetencję organu orzekającego niższego rzędu koryguje organ szczebla wyższego.
W przytoczonym przypadku niewątpliwie taki będzie finał.
Chodziło mi jednak o coś innego.
Mianowicie, o to aby publikujący podobne materiały dokładali należytej staranności przed ich upublicznieniem, gdyż teksty takie przynoszą wiele szkody i zaciemniają rzeczywisty obraz stanu prawnego.
Nadal ostrzegam wszystkich działkowców przed krótkowzrocznym "łykaniem" obietnic o tzw. uwłaszczeniu. Jeśli miałoby ono nastąpić to nie w formie proponowanej przez obecną władzę, która ogólnie rzecz ujmując jest ze wszech miar niegodna zaufania.
działkowicz / 83.14.249.* / 2007-05-17 22:13
p. experci, krytykuje pan,ze konstytucja nie ma nic z prawem wykonawczym w tym przypadku Sądowym wyrokem. Myśle, że było by panu ciężko odróżnić krowy od świni. Prawo wykonawcz musi się opirac na konstytucji, tzn. zgodne być z konstytucją. Tylko prawo członkowske które pan tu przytoczył można sobie w du.. wsadzić, bo ma tyle znaczenia jak 5 się spotka przy 5 litrach wódki."tóry dopuścił się samowoli budowlanej , zgodnie z paragrafem 36 Statutu PZD powinien zostać pozbawiony prawa użytkowania działki i zostać wykluczony z grona członków PZD. Można go wykluczyć z związku, jeżli większość wyrazi zgode. I to było wszystko. Bo reszte co pan twierdzi musi do tego musi być prawo panstwowe wykonawcze, a nie status,regulamin ROD,PZD. U mnie to wisi w WC, zamiast paieru do wycierania.
asdasd / 83.27.39.* / 2007-04-13 08:57
Precz z obowiązkiem meldunkowym!
saul / 2007-04-12 23:52 / portfel / Pan Owca
Na tę ustawę wielu ludzi czeka już baaaardzo długo i coraz mniejsza jest ich wiara w to, że coś się w tej sprawie ruszy. Niestety w grę wchodzą potężne pieniądze i wiele różnych interesów i działkowcy w tej kolejce zdają się być na szarym końcu, niemniej kiedyś, w dalekiej przyszłości zapewne nadejdzie kres wszystkim "fascynującym" postkomunistycznym organizacjom z PZ na czele.
expert / 83.13.6.* / 2007-04-12 18:05
Szanowni Państwo, Zameldowanie to w tej chwili tylko ewidencja, a nie nabycie jakichkolwiek praw do lokalu. Jeśli temu Panu tak bardzo zależało na zaewidencjonowaniu się pod wybranym przez siebie adresem to to uczynił. Dziwi mnie jednak niekompetencja Sądu Administracyjnego, poniewarz w swoim orzeczeniu złamał ustawowo chronione prawo i to nie do ewidencji lecz Powszechnie obowiązujący statut PZD oraz regulamin. Z tych oficjalnie obowiązujących aktów przawnych jednoznacznie wynika, że altanka na działce nie może spełniać tych kryteriów na któr powołał się Sąd. TZN. nie może być domkiem całorocznym itd. Złamanie tych punktów jest poważnym naruszeniem regulaminu i skutkuje natychmiastowym pozbawieniem prawa użytkowania działki, ozaz wykluczeniem z grona czponków PZD.
Reasumując: Zwycięstwo P. Michalaka jest "pyrrusowe" i nikomu nie doradzam brać z niego przykładu.
PS. Projekt prywatyzacji to próba okradzenia działkowców w majestacie prawa. Strzeżcie się tego !!!
jaaaaaaaaaaaaaa / 83.24.65.* / 2009-08-19 13:08
Naucz się pisać debilu!!! Ponieważ przez "rz"? Cioto jaką szkołę skończyłeś?
LESZCZ2 / 153.19.176.* / 2007-04-30 10:48
W MIEJSCU GDZIE MIESZKAMY CAŁOROCZNIE NA DZIAŁCE USTAŁY WIECZNE KRADZIERZE SĄSIEDZI SĄ NAM WDZIĘCZNI !!!!!!
DZIALKOWIEC / 83.18.164.* / 2008-06-11 20:13
TO ZE TAM GDZIE SA DZIALKOWCY CALA DOBE NIE MA KRADZIERZY TO FAKT ALE FAKTEM JEST ROWNIEZ TO ZE ZARZADY OD SZCZEBLA DELEGATUR REJONOWYCH AZ PO KRAJOWA RADE PZD TO BANDA DARMOZJADOW KTORZY ZA NASZE PIENIADZE BUDUJA PALACOSIEDZIBY I PENSJE MAJA NAJNIZSZA KRAJOWA RAZY OD 10 do15 JESTEM DZIALKOWCEM OD 20 LAT I WIEM COS NA TEN TEMAT WSZYSTKO ROBIMY ZA WLASNE PIENIADZADZE PLACIMY ZA GRUNT A PZD NIE ODPROWADZA ANI GROSZA DO SKARBU PANSTWA NABIJAJAC SOBIE KIESZENIE A TAK NA MARGINESIE TO PRAWO PZD NIE MA ZADNYCH PODSTAW PRAWNYCH JEST TO PANSTWO W PANSTWIE KTORE TRZEBA ZNIESC A DZIALKOWCOM DAC WOLNY WYBOR
saul / 2007-04-12 23:47 / portfel / Pan Owca
Oooo! I kolega z PZD tutaj nawet zawędrował?
expert / 83.13.6.* / 2007-04-14 12:59
Poważnie jesteśmy kolegami ?
ANDRE 99 / 83.18.230.* / 2007-04-12 15:29
meldunek wymyslili komuniśći w celu gnebienia ludzi, wspołczesni Tzw. politycy a wzasadzie urzenicy utrzymuja tenn stan bo jets to dla nich wygodne , z jednej strony m,achuna urzednicza di ewidencji , ni zawsze mozna troche zgonoic obywatela . jako koronny argument podają ze brak meldunku utrudni walke z przestepczością , kpiąc z nas w żywe oczy , ( ciekawe kto z gansterów przestrzega meldunku ) . Ciekawe jak to ma sie do konstytucji , bo co w ko ncu panstwo( urzednika ) obchodzi gdzie ja mieszkam
górnik / 83.3.108.* / 2008-03-05 13:17
Nieuk. Przed wygłoszeniem jakiejś opini poczytaj coś na temat w którym chcesz zabrać głos. Obowiązek meldunkowy wymyślono już w średniowieczu i był związany z czymś w rodzaju paszportu. A Tobie przeszkadza prawdopodobnie każda władza i wszelkie prawo. Chciałbyś pewnie jak to drzewiej bywało robić wszystko czego dusza zapragnie, bez ograniczeń.
saul / 2007-04-12 23:48 / portfel / Pan Owca
Wszystko fajnie, tylko czasem przy załatwianiu jakiś formalności trzeba podać miejsce zameldowania, no i wówczas bez niego ani rusz. Niestety.
jliber / 212.180.147.* / 2007-04-12 14:06
Samo "meldowanie sie" to komunistyczny przezytek, traktowanie ludzi jak bydlo ktore musi sie rejestrowac u urzedasow bo zapragnelo mu sie zmienic miejsce pobytu, w USA takie bezsensowne ograniczanie wolnosci ludzi jest nie do pomyslenia, wiele osob mieszka cale zycie przemieszczajac sie w samochodach-domach.
górnik / 83.3.108.* / 2008-03-05 12:54
Tak bardzo przeszkadza Ci prawo meldunkowe? Ciekawe jak znalazłbyś krewnego z którym odziedziczysz fortunę. Czekałbyś latami aż go nasza wspaniała policja namierzy?
Przenieś się do USA. Teraz już nie ma przeszkód. Powodzenia wolny człowieku
taki tam / 213.238.107.* / 2009-01-08 08:51
Gdyby meldunek wpływał na procedurę spadkową, to
sprawy spadkowe w PRL toczyłyby się dużo sprawniej niż w w Wielkiej Brytanii i USA. Rzeczywiście tak było?
LENIN / 83.238.240.* / 2007-04-13 22:30
no to siadaj w przyczepke "Niewiadów" i jazda do tej Hameryki!
Kero niezwerbowany / 213.238.127.* / 2007-04-12 13:44
Znam takich co to się w kanałach ciepłowniczych zasiedzieli - może ich tam zameldować o potem tanio odsprzedać choćby jeden zawóf fig. 215 o przekroju fi 300?
emeryt w roku 2058 / 87.105.182.* / 2007-04-12 12:45
precz z ogródkami działkowymi!
:-p / 89.76.141.* / 2007-04-15 12:19
cicho smrodzie, chłystku, kufniaszu
p.s. - wszystkie te wyrażenia nie są obrazliwe hi hi hi
gertsam / 79.186.158.* / 2009-08-22 01:25
To wszystko z biedy w narodzie ! A mieszkania i działki -drogie ! oj drogie!
M-T dziłkowiec / 83.21.220.* / 2011-07-29 23:27
O.R.D. to my Diałkowcy za naszą krwawice zbudowaliśmy-medja i domki. Budujac domki pod nadzorem R.O.D. powstały normatywne i nie normatywne.Teraz po 30-40 latach obwinić i wykopać działkowica na pastew losu,nakazując mu rozbiurkię. Mam 700zł o nazwie ochłap- ,,emerytura'' jestem chory i bezdomny,tak doczekałem się drugiej Japońi.Zostało mi troche życi na Komunistycznej ziemi, i WĄD od niej
opasom zarabiającym 500000/miesiąc.O cześć wam P magnaci za...

Najnowsze wpisy