Forum Polityka, aktualnościKraj

Nauczyciele wciąż chcą protestować

Nauczyciele wciąż chcą protestować

Money.pl / 2008-01-07 15:42
Komentarze do wiadomości: Nauczyciele wciąż chcą protestować.
Wyświetlaj:
Leszek64 / 83.25.22.* / 2008-01-08 01:40
ZNP od '90 roku jest najsprawniej pacyfikującą protesty społeczne organizacją w Polsce. Organizacją całkowicie polityczną (wspólne listy wyborcze z SLD) i nastawioną tylko na przedmiotowe wykorzystywanie środowiska nauczycielskiego. To, że nauczyciele przez 17 lat znajdują się ciągle na samym dole tabeli wynagrodzeń (grupa jak by nie było w większości składająca się z ludzi z wyższym wykształceniem) zawdzięczają wyłącznie ZNP i traktowaniu ich przez tą organizację jako narzędzia walki politycznej. Zawsze, gdy do władzy dochodziło środowisko opozycyjne wobec lewicy, nauczyciele byli wykorzystywani do urządzenia demonstracji mających głównie cele polityczne. W momencie, gdy władzę obejmowała lewica i wydawałoby się, że nadchodzi najlepszy dla ZNP moment do wynegocjowania dla nauczycieli podwyżek płacowych, demonstrację i protesty natychmiast się kończyły. Obecne negocjacje również są farsą i mają wyłącznie cel propagandowy. Pełnym dowodem na to jest zawarcie wśród żądań punktu domagającego się podpisania Europejskiej Karty Praw Podstawowych, co czyni całą akcję automatycznie tylko fasadowym przedsięwzięciem propagandowym (postulaty łączące żądania płacowe w połączeniu z postulatami odnoszącymi się do całokształtu polityki państwa oraz polityki międzynarodowej czynią z tego protestu bezsensowny spektakl, który już z założenia nie ma racji bytu). Jedyną szansą na osiągniecie przez ZNP skuteczności jako rzeczywistego związku zawodowego jest całkowita wymiana jego zarządu. Ewentualnie, być może nadszedł czas na skupienie się środowiska nauczycielskiego pod skrzydłami innego, być może nowo powołanego związku.
marek19.53 / 83.24.5.* / 2008-01-07 23:31
Nie potrafią się odwdzięczyć za tyle miłości i troski.

P.S. To po ki grzyb naiwniacy na Tuska głosowali ???
maa / 2008-01-07 15:42 / Tysiącznik na forum
Myślę, że nauczyciele powinni dostać podwyżke typu lekarskiego. Do tego zawodu ida albo nieudacznicy, albo żony dobrze zarabiających mężów.

Ale:
za cenę likwidacji dużej części przywilejów z Karty Nauczyciela. W tej chwili np. nie ma możliwości zwolnienia nauczyciela, który nie nadaje się, bo niczego nie umie dzieci nauczyć.
różyczka / 83.23.68.* / 2008-01-20 17:22
A Ja myślę, że osoba, która to pisała, nie ma pojęcia o wychowywaniu dzieci. Jak MY nauczyciele mozemy wpajać dzieciom pozytywne postawy, skoro mają takie postawy wpajanie w domu rodzinnym? A przeciez RODZINA to podstawa, a MY nauczyciele nie wychowujemy, tylko współpracujemy z rodzicami, aby dzieci nauczyć postaw asertywnych, szacunku itd...Wkurza opinia, że nauczyciele to nieudacznicy, bo to wspaniały zawód, a nauczycielom należy się szacunek!!!!!! Jednak jesli ta osoba ma taką opinię o nauczycielach, to zastanawiam się, kto tę osobe uczył???? Okazuje też brak szacunku dla własnych pedagogów, a to bardzo niemiła sytuacja....Proponuję człowieku, abyś pomyślał, zanim napiszesz takie oszczerstwa!!!!!!
belfer / 83.6.96.* / 2008-01-16 15:41
Bardzo dziekuję za taką opinię. Czuję się niezwykle dowartosciowana i mniemam,ze Pani/Pana obecne lub przysłe dzieci maja podobna opinię o nauczycielach, a jej wyrazem jest postawa pełna szacunku. Drogi obywatelu lub obywatelko swoją postawą szkalujesz innych. Ani nie mam dobrze zarabiającego męża, ani nie jestem nieudacznikiem. Studia skończyłam z wyróżnieniem. Zastamów się,co piszesz.
riczi47 / 85.14.80.* / 2008-01-18 22:50
Nie wytrzymam z wyróżnieniem. Coś takiego!! No i co? Z tego tytułu należy ci się 5000 tyś miesięcznie? Ja " MNIEMAM",że nie!! Moim "wyrazem jest postawa "oczekująca, że zaczniecie uczyć, bo jak dotychczas, to pada Wasz autorytet a wy zamiast w szkole to pod Ministerstwem wyciagacie ręce, żebrząc o KAWAŁ chleba, zabrany innym, naprawdę potrzebującym ludziom. Wstyd mi za was za Waszą nonstop postawę roszczeniową, za pazerstwo!! A co to w naszym kraju są tylko nauczyciele?? Aha, ja też ukończyłem studia z wyróżnieniem i jak dotychczas się tym nie chwaliłem, hi,hi,hi!!
witka78 / 83.13.128.* / 2008-01-19 15:55
a kto tu mówi o 5 tys.? człowieku, opanuj się. jestem nauczycielką, która ukończyła dwa kierunki z wyróżnieniem, a do szkoły poszłam pracować z powołania, a nie z przymusu. zarabiam niecały tysiąc złotych, bo na nadgodziny nie zgadza się samorząd. nie jestem typem narzekacza, ale cholera mnie bierze, kiedy ktoś obraża mój zawód, a tym samym mnie. Kocham to, co robię i moi uczniowie to czują. czy ja komuś chcę zabrac chleb?!!! nie, chcę tylko dumnie żyć i nie martwić się o jutro...
Leszek64 / 83.25.22.* / 2008-01-08 01:46
Recepta na zdrową oświatę jest prosta.
1. Precyzyjne ustalenie tresci nauczania.
2. Rzetelna osena pracay nauczyciela.
3. Wysokie zarobki.
Obecnie państwo udaje, że płaci. Nauczyciele, że pracują. Treści nauczania zależą od swobodnej interpretacji.

Najnowsze wpisy