Forum Forum finansoweInne

NBP: Zmiany ustawy o banku centralnym szkodliwe dla gospodarki

NBP: Zmiany ustawy o banku centralnym szkodliwe dla gospodarki

Wyświetlaj:
jo / 212.106.172.* / 2005-12-05 09:40
Pan Marcinkiewicz miewa czasem przebłyski! Oby tylko nie uległ presji braci K.
kiertyc / 80.53.93.* / 2005-12-03 09:05
Dotychczasowy status NBP wspaniale wpływał na rozwój POLSKIEJ gospodarki. Jest w tak wspaniałym stanie, że w istocie niczego nie trzeba zmieniaćPoza kilkoma wyjątkami i budżetówką przedsiębiorczość polska zdycha, ma notoryczny brak płynności spowodowany małą ilością pieniądz na rynku. Zbyt mocna złotówka znakomicie ogranicza przypływ npieniądza z zagranicy, a zadłużać dalej sie nie da bo albo nie się zdolności kredytowej, albo BIK zamyka drogę. A banki mają się dobrze - szczególnie te nie Polskie. Tak dalej trzymać - za pysk, bo zadłużony nie poidskoczy. Tutaj wystarczy tylko europejskie targowisko.
wojtek / 83.22.75.* / 2005-12-03 19:34
zupełny brak logiki.Zzłotówka jest mocna właśnie dlatego, że na rynek pcha się obca waluta. Brak płynności to skutek nieistniejącej w kraju ochrony prawnej obrotu gospodarczego - na rynku "działają" firmy, które w każdym innym kraju dawno by zostały zmuszone do upadłości, a które skutki swego chorego zarządzania przerzucają na innych.
wojtas / 83.22.72.* / 2005-12-02 22:24
Rząd Marcinkiewicza nie utrzyma się długo mając zaplecze z takimi poglądami na rolę banku centralnego. I kto wówczas zostanie premierem - Lepper? Wtedy PO będzie mogła spokojnie powiedzieć "A nie mówiliśmy/" Czy naprawdę na taką PO głosowali jej wyborcy? Czy tam nie ma nikogo z jajami, aby pozbyć się wciąż najeżonego po przegranych wyborach Tuska ?
Marek / 83.24.46.* / 2005-12-04 22:55
Niestety chyba nie.
Niemcym , mający przysłowia na każdą okazję, mówili o "radości z cudzego nieszczęścia". Tylko ,że Tusk zmuszający PiS do szukania poparcia u Leppera i Giertycha będzi się cieszył z naszego nieszczęścia.
Chłopaczek po prostu jeszcze nie dorósł.
I ciągle powtarza "na złość mamie niech mi uszy marzną.

Powinien brać (w tym przypadku) przykład z Niemiec. Mimo większych różnic potrafili się dogadać.

Czy nie widzi, że kontrowanie pomysłów Leppera i Giertycha przez Marcinkiewicza jest zaproszeniem do tańca. Czego jeszcze oczekuje. Że Marcinkiewicz ustąpi. I z kim stworzy nowy rząd. Z SLD. Ale to zbyt mało. A więc dokooptuje Samoobronę. To dopiero wspaniała perspektywa. W rządzie Lepper, Senyszyn, Środa, Jaruga-Nowacka. Bajecznie.

A może wyborów.. Niech jednak wspomni, jak Mazowiecki umoczył z Tymińskim. Czy naprawdę chce zafundować nam koalicję oszołomów.
Okazał się niestety pętakiem. Nie patrzy dalej niż czubek własnego nosa. Mimo deklaracji miłość własną postawił na pierwszym miejscu.
Z takiej Polski nie będziemy dumni.
Krzysiek / 84.10.159.* / 2005-12-03 10:30
dlaczego życzysz PO śmierci. toż nie da się współrządzić z ludzmi, którzy solidarność międzyludzką rozumieją jako rozdawanie i to na taką skalę, które zapewni im przejęcie wyborców od jeszcze większych oszołomów. wszystko co do tej pory zrobil PiS to populizm pierwszej klasy. ja glosowałem na PO, która ma stworzyć warunki ludziom, którzy potrafia sami zapracowac na utrzymanie siebie i swojej rodziny i nie oglądają sie na darowaną kiełbasę wyborczą. Napewno nie głosowałem na PO, która bedzie kozłem ofiarnym ekipy Złotoustnego Kazimierza i jego nielotnych szefów. Jak widac teraz wahadło wychylilo się na stronę oszołomów i poczekajmy cierpliwie jak wróci na stronę normalnych ludzi, dla których szeroko rozumiana wolność jest skarbem. Oby wróciło jak najszybciej.
Marek / 83.24.46.* / 2005-12-04 23:09
Nie zauważyłem tu życzenia śmierci PO.
Pozbycie się lub utemperowanie urażonego Tuska to nie śmierć a raczej odrodzenie PO.

A posunięcia Marcinkiewicza są w dużej mierze wynikiem deklarowanej przez Tuska (nie mylić z PO) niechęci i wręcz programowego "MY NIE POPRZEMY, niech to się zawali ku uciesze gawiedzi).

Też mam nadzieję na powrót wahadła. To właściwie wynika z praw fizyki.

PO jest kozłem ofiarnym ale nie Kazimierza lecz Donalda. Rozumiem solidarne stanięcie za liderem, ale wszystko ma swoje granice. W końcu zrozumieją, że sami sobie plotą sznur.
Przykłady źle pojętej solidarności mamy zupełnie świeże. Vide Kwach.
wojtas / 83.22.75.* / 2005-12-03 19:24
W zyciu nauczyłem się zwracać uwagę na to ludzie robią, a nie mówią. A PiS robi mądrzej niż się powszechnie sądzi. Czy fakt, że nie zniechęcają do siebie ciemnoty jest wadą? Demokracja w kraju niezbyt wykształconych prostaków tego wymaga i świadczy o zręczności politycznej. A to niestety polityka PO (a właściwie jej brak) prowadzi kraj do zguby narażając mniejszościowy (i całkiem liberalny na razie) rząd Marcinkiewicza na szantaże ciemniactwa. Co już bardzo wyraźnie widać (Lepper).
real / 81.219.244.* / 2005-12-04 19:44
W życiu, to ty wojtas niczego się nie nauczyłeś. Polski nie stać na rządy, które są tylko zręczne politycznie i nikogo do siebie nie zniechęcają. Jeśli piszesz, że w kraju jest demokracja niezbyt wykształconych prostaków, to przy takich rządach (tylko zręcznych politycznie), które niczego nie reformują, takich prostaków będzie przybywać i nigdy nie doczekamy się rządu na miarę mądrego społeczeństwa, bo takiego (społeczeństwa) nie będzie. To rząd musi przełamywać ciemnotę i prowadzić swoją politykę w kierunku rozwoju całego społeczeństwa (ma do tego wszystkie narzędzia, to przecież RZĄD), a nie tylko rzucanie ochłapów różnym niezadowolonym grupom społecznym, czy zawodowym, w celu pozyskania ich spokoju. A co z pozostałymi grupami, które nie wychodzą na ulice?? To też polacy i też chcą mieć lepiej. Tylko że odważne zmiany może prowadzić rząd, który nie jest zakładnikiem i który ma dobry plan, oraz cel który chce osiągnąć, a nie tylko być zręcznym politycznie, nie narażać się krzykaczom i siedzieć na ciepłych posadkach jak najdłużej. A wydaje się, że celem PiSu jest trwanie, bo żadnego planu na pobudzenie gospodarki nie ma.
normalny / 83.22.72.* / 2005-12-02 22:51
To oczywiste, ze Marcinkiewicz został dobrany pod kątem koalicji z PO - trudno by w PiS znaleźć większego liberała. Jeśli rząd Marcinkiewicza upadnie, a bez poparcia PO upadnie, to następny premier będzie z ciemnogrodu. I to PO poniesie za to odpowiedzialność.
real / 81.219.244.* / 2005-12-04 19:54
Jaasne!! Ja proponuję rozciągnąć tą odpowiedzialność jeszcze na pedałów, cyklistów i Hitlera. Będzie chłopakom z PO raźniej.
Marek / 83.24.46.* / 2005-12-04 23:21
Cyklistów i Adolfa pomińmy. Na pedałów się zgadzam. W końcu Donald ciepło coś im obiecywał w kampanii wyborczej, i nie wiem czy mu to nie zaszkodziło ?. Przecież to naprawdę nieliczna i nikomu nic złego nie robiąca grupa społeczna. Pod warunkiem, że do tego nie wmieszają się politycy i dziennikarze. A przecież tylko ich widać w tym zamieszaniu. I to z określonej strony sceny. Takie poparcie z pewnością nie pomogło.
(W tym miejscy przepraszam za "pedały").

Chłopakom z PO jest już raźno. Tworzą "twardą" opozycję wraz z SLD. Wkrótce dołączy do nich Lepper i Giertych. I razem zatańczą taniec chochoła.

Nóż w kieszeni sam się otwiera.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: