Forum Polityka, aktualnościGospodarka

NFZ jest tani, ale minister Kopacz chce go zmienić

NFZ jest tani, ale minister Kopacz chce go zmienić

Wyświetlaj:
janiszek72 / 2010-07-26 14:45 / Tysiącznik na forum
Pani Kopacz, jak sama nazwa wskazuje, jest specjalistką od skopania i pogrzebania wszystkiego czego się tylko tknie. Czarne chmury nadeszły nad Polskę. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
buc_pucybut / 2010-07-26 13:50 / Tysiącznik na forum
To znowu mamy najlepszy system zdrowi w europie jak PKB Pełowscy ?
taki tam / 213.227.90.* / 2010-07-26 13:42
Chciałbym wiedzieć kogo się w poszczególnych krajach liczy do administracji. To dopiero da jakiś pogląd. Może we Francji portier w szpitalu jest administracją a u jako pracownik szpitala należy do personelu ochrony zdrowia.
Moim zdaniem należy to jak najszybciej sprywatyzować a tę bandę złodziei i nierobów rozpędzić na 4 wiatry.
dr w / 83.30.132.* / 2010-07-26 15:01
człowieku, ocknij sie . walka z tzw biruokracja jest trwałym zajęciem nieudaczników a do takich nalkezy (nie)rzad PO. Polska tylko na spłate długów ydaje dużo a na reszcie chce oszczedzac. Przysłowiowy "portier" nie jest winny ale bezczynnosc polityków PO w usprawnianiu ochrony zdrowia nosi znamiona głupoty.
koch66 / 83.2.33.* / 2010-07-26 14:05

Chciałbym wiedzieć kogo się w poszczególnych krajach liczy do
administracji

Chyba dawno nie leczyłeś się.W Polsce szpitale, przychodnie zatrudniają firmy zewnętrzne miedzy innymi ochroniarskie, sprzątające, przygotowujące posiłki etc.etc.etc. i to wszystko wyjaśnia te 1.93%
&&& / 89.77.127.* / 2010-07-26 13:11

W przeliczeniu na mieszkańca, administrowanie służbą zdrowia rocznie kosztuje nas 20 dolarów. W Stanach Zjednoczonych to 516 dolarów, a średnia OECD wynosi 132 dolary - czyli prawie 7 razy więcej niż w Polsce.


Ą Średni zarobek w USA wynosi to 7- 8 tysięcy dolarów (ok. 240000tys zł) a w polsce wg danych z GUS wynagrodzenie za czerwiec 2010 - w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 3 404 PLN (1154 $ amer,) a płaca minimalna w 2010 roku to zaledwie 1 317 PLN czyli 439 $ amerykańskich
PEIS / 83.12.116.* / 2010-07-26 12:51
JESTEM Z NIE PISU ,ALE JAK PATYRZE NA TE GĘBY KOPACZ -CZY MINISTERSTWA EDUKACJI TO WIDZE ZAGŁADE POLSKI ,PRZEZ TAKIE DZIAŁANIA POWOJENNYCH ŻYDÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pawunio2 / 81.190.237.* / 2010-07-26 11:50
Jeszcze jedno, znamienny ten wykres, rośnie za rządów PO ?!?
dgen / 2010-07-26 12:20 / Tysiącznik na forum
bo od wyborów w 2007 roku obowiązuje hasło: by żyło się lepiej (swoim)
pawunio / 81.190.237.* / 2010-07-26 11:49
Skończy się tak jak chciał Religa i PiS - bedą zmuszeni POdnieść składki zdrowotne i nazwa to reformą Platformy. Niem co ściemniać, służba zdrowia jest wszedzie droga, jeśli chcemy mieć ją na wysokim poziomie musimy podnieść składki. Też mi się to nie podoba, ale na wojsko i policje też płacę podatki, bo nie chcę anarchii czy zniewolenia.
zuuza / 78.131.129.* / 2010-07-26 15:50
Ale to Gilowska za rządów PIS obniżyła składkę na zus
Budyń / 89.78.50.* / 2011-03-05 23:00
@zuuza

Gilowska nie dotykała składki zdrowotnej, tylko rentową...tam była nadwyżka. To co źle zrobili, to że po prostu całość oddali ludziom (zamiast np. podzielić na 3 części - jedną oddać, drugą na emerytury, trzecią do NFZ).
siema, siema,kończy się ściema / 81.190.237.* / 2010-07-26 10:54
Komu te kity walicie?
Juz samo zdanie: "NFZ w kilka państwowych ubezpieczalni konkurujących ze sobą" POkazuje o co Tuskowi i jego ferajnie chodzi - o skok na kasę i obsadzenie miejsc sowimi. To jest małe deja vu z Kas Chorych, które wystarczylo tylko poprawić, ale komuchy chciały poobsadzać stanowiskami swoich, no i się skończyło jak wszyscy widzą.

Niech Money.pl przedstawi tych ekspertów, moze to tacy sami jak Wajda, Kutz, Bartoszewski?
Binarek / 2010-07-26 10:58 / Tysiącznik na forum
O tak! Bo konkurowanie o pacjenta to samo zło.

A przyjmowanie pacjenta jako niepotrzebnego petenta w obecnym wykonaniu to "solidarne podejście", którego bedziemy bronić jak niepodległości.
Rycho w / 83.26.197.* / 2011-07-04 21:35
ty Binarek jestes zapewne kumaty wiec zrozum ze istneiej róznica pomiedzy porzadkiem medycznym a ekonomiczny. Medyczny nalezy racjonalizowac a ekonomiczneg ?- money, money money jak spiewała w Kabarecie Liza M. Ten pierwszy robią panstwa sprawniejsze niz nasze a ten drugi nie wszystkie bogate (tylko USA) . USA 20% PKB na zdrowie a G.B tylko 9% - a wiedz ze GB ma wskazniki zdrowotnoisci lepsze niż USA.
Emocje zwiazane z zyciem powala nasza słabą wladze publiczna
europejczyk / 81.219.27.* / 2010-07-26 12:06
płatnemu lekarzowi nie zależy na tym, by pacjenta wyleczyć, lecz na tym, by jak najwięcej go leczyć!
krah / 91.193.208.* / 2010-07-26 12:49
Ja kiedyś miałem poważne problemy z nogami. U państwowych lekarzy (darmowych) co kilka miesięcy problem mi się odnawiał, bo żaden z nich nie potrafił zrobić tego porządnie. Chodziłem po przychodniach, miałem operacje w szpitalu, za każdym razem problem wracał. W końcu poszedłem do prywatnego lekarza, zapłaciłem mu kasę i od tej pory (prawie 10 lat) jest wszystko w porządku. Jedyne co mi zostało, to niezbyt ładny wygląd nóg po fuszerkach odwalonych przez darmowych lekarzy.

Nie wiem jak wygląda dokładnie płatna służba zdrowia, bo miałem z nią styczność tylko raz. Ale niestety darmowym lekarzom też nie zależy na tym, żeby pacjenta wyleczyć, a jedynie żeby zarobić swoją dolę.
&&& / 89.77.127.* / 2010-07-26 13:15
Jacy darmowi lekarze ? przecież są płaceni z naszych podatków !!!
krah / 91.193.208.* / 2010-07-26 15:04
A przepraszam, przyzwyczaiłem się do terminologii stosowanej przez przeciwników prywatyzacji. Oni nazywają prywatną służbę zdrowia "płatną", a państwową - "darmowa".
Binarek / 2010-07-26 12:13 / Tysiącznik na forum
Na początku transformacji ostrzegali "Prywatne sklepy będą żerować na klientach zależeć im będzie tylko na zysku"

A ludzie i tak leczą się prywatnie jak chcą szybko wyzdrowieć
naiwnych nie sieją... / 81.190.237.* / 2010-07-26 12:02
A ty co, nawiedzony peoista? Wierzysz w każdą bzdurę jak zaPOwie Tusk i jego ekipa? Dlaczego niby peowskie "nfz-ty" mają konkurować, a obecne nie konkurują? Będzie jak w Rosji, Putin kazał, NFZy musza konkurować? Figę będa konkurować, w warunkach oligopolu i rozliczania szefów z kasy, POdzielą rynek między siebie i tyle będzie koknurecji w zdrowiu.
Binarek / 2010-07-26 12:15 / Tysiącznik na forum
A Ty co nawiedzony PiSista?

Kto obecnie ma konkurować jak wszystko zależy od NFZ??

Nie mieszaj polityki do rozwiązań rynkowych ponieważ monopole i konkurencja nie zależą od flag partyjnych tylko od rozwiązań systemowych
tow.Binarek / 81.190.237.* / 2010-07-26 14:41
A jak będzie POski sytem ubezpieczeń to magiczna ręka rynku zrobi cool?

Srali muchy Tuskowi rośnie nos jak u Pinokia!!!
Binarek / 2010-07-26 17:20 / Tysiącznik na forum
O widzę że z PiSbolszewikiem rozmawiam bo się towarzyszem tytułujesz.

Ale i tak ci odpowiem żebyś głupi nie umarł

Do lekarza wtedy pójdziesz jako klient, który może lekarza w każdej chwili zmienić i nie dostanie on złotówki

Teraz do lekarza idziesz jak petent i nawet jak go zmienisz to go to nie obchodzi.
koch66 / 83.2.33.* / 2010-07-26 11:07

A przyjmowanie pacjenta jako niepotrzebnego petenta

No chyba że trafia poprzez prywatny gabinet.
PRYWATNY GABINET STOLIK, KRZESŁO I PAN DOKTOR A SPRZĘT W PUBLICZNYCH OŚRODKACH ZDROWIA. Szkoda pisać bo pikadełko szybciej bije a brak kasy.
Binarek / 2010-07-26 12:17 / Tysiącznik na forum
"PAN DOKTOR A SPRZĘT W PUBLICZNYCH OŚRODKACH ZDROWIA."

Nie rozumiem. Chciałbyś dalej utrzymywać taki korupcjogenny system??
buc_pucybut / 2010-07-26 13:51 / Tysiącznik na forum
Jak skorumpowane Peło może zrobić nieskorumpowany system ?
Binarek / 2010-07-26 17:22 / Tysiącznik na forum
Największe 'dmuchanie' długów było w latach 2000-2007 więc i tak będzie lepszy od PiS-SLDowskiego
koch66 / 83.2.33.* / 2010-07-26 13:33

Chciałbyś dalej utrzymywać taki
korupcjogenny system??

Nie, nie. Jak ma prywatną praktykę to nie pracuje w publicznej służbie zdrowia i w prywatnym gabinecie winien mieć chociaż podstawowe urządzenia diagnostyczne. Ktoś wydaje zezwolenia na prywatne praktyki.
astartis / 81.190.155.* / 2010-07-26 10:07
A tą kiepską kucharką jest ta panienka z fotki.
Nie będzie żadnych reform - gadanie o zmianach jest prymitywną propagandą skierowaną do mało inteligentnych ludków.
dgen / 2010-07-26 10:23 / Tysiącznik na forum
- Możemy leżeć na plaży - śmieje się jeden z posłów Platformy Obywatelskiej (wp.pl za dziennikiem "Polska")
szakee / 83.25.175.* / 2010-07-26 09:13
Dlaczego ochrona zwierząt tzw. weterynaria jest prywatna a ochrona zdrowia nie moze być??? Chodzi o pieniądze, które mozna dzieki temu wyciągnąc z systemu. Tam gdzie jest publiczny pieniądz, a nie ma właściciela pieniądz jest w dużej częsci wykradany. Wszystkim zalezy na tym, żeby ten stan pozostał, czyli pracownicy, firmy, które produkują sprzęt, władza państwowa. Wystarczy podać przykład szczepionki na tzw. grypę (ile państw to kupiło bezmyślnie, a firmom medycznym biznes rosnie). Oczywiście zwykłym ludziom wmawia się, że gdyby była prywatna służba zdrowia (oczywiście nie taka jak w USA) to mało kogo by było stać na leczenie. To jest proste psychoza strachu, że jak będzie wolność gospodarcza to umrzemy z głodu bo się nie będzie nic opłacać. Natomiast jak państwo to zorganizuje to bedzie się opłacać. Chore myślenie jednak zwolenników mnóstwo.
Jedyna nadzieją jest UPR i jej program gospodarczy
niewierzący ateusz / 83.8.115.* / 2010-07-26 10:19
porównywanie weterynarii z leczeniem ludzi jest trochę głupie, ja mam psa a żona z córką trzy koty. pies ma ok.15 lat ,koty nieco mniej, więc nie raz i nie dwa zdarzyło się byc u weterynarza, nigdy zwierzaczki nie miały robionych tomografii ani innych fanaberii robionych homocholerawiedlaczego sapiens , kot czy pies kilka godzin po operacji wracał do domu i nie zostawał w szpitalu na ojomie , jak pieska potrąci samochód to nie jedzie po pieska na sygnale karetka reanimacyjna , tylko właściciel pieska wiezie pieska własnym sumptem, jeśli akurat był przy wypadku, zastanów się czy życzyłbyś sobie takiej opieki medycznej ,że w przypadku wypadku leżysz sobie na poboczu do momentu aż rodzina się zorientuje żeś ranion i cię z pobocza zabierze
szakee / 83.25.175.* / 2010-07-26 12:35
Ja uważam, że porównaniu leczenia ludzi i zwierząt to nie jest głupie. To samo można powiedzieć o jedzeniu. Czy wolisz knajpy prywatne czy publiczne. Chodzi o zasady finansowania. Właściciel musi być racjonalny w wydawaniu pieniędzy i musi dbać o jakość. Nie rozumiem idei, że ludzie będą leżeć na drodze, bo nikt nie przyjedzie, jak ktoś umrze to nie będzie miał kto pochować. Jakoś zakłady pogrzebowe działają, stomatologia funkcjonuje. Kwestia jest wielkości podatków jakie płacimy. To jest newralgiczny punkt do wszystkiego, ponieważ państwo chce się zajmować wszystkim, a powinno tylko bezpieczeństwem. Dług publiczne nie bierze się z niczego. Socjaliści wygrywają.
na / 83.8.115.* / 2010-07-26 12:40
no to inaczej , 90% piesków łańcuchowych nie ma żadnej opieki medycznej, żyje przy budzie póki właściciel pieska nie dobije zdychającego zwierza szpadlem

ps, może troszkę przejaskrawiłem
szakee / 83.25.175.* / 2010-07-26 13:50
Problem leży w tym, że zwierzęta posiadają właściciela, który musi być za nie odpowiedzialny. Człowiek musi być odpowiedzialny za swoje życie i musi wiedzieć, że jak sobie pościeli tak się wyśpi. Oczywiście to przysłowie ma sens kiedy jest wolność gospodarcza. Wiec część zwierząt nie jest objęta opieką ze względu na brak odpowiedzialności właściciela. Dla mnie człowiek odpowiedzialny jest właścicielem swoich czynów więc raczej nigdy nie będzie w sytuacji jak te 90% piesków łańcuchowych.
antyrewolucjonista / 81.190.237.* / 2010-07-26 14:44
Sęk w tym, w polsce tylko te 10% stać na prywatne ubezpieczenia,a rezta co, ma zdychać na ulicy? Zrobią wam rewolucje i guzik wam zostanie z kasy, jeszcze was do łagrow powsadzają!!!
szakee / 83.25.175.* / 2010-07-26 15:02
Przeciez teraz tez każdy płaci podatki wiec stac każdego na to. Tym bardziej wtedy byś płacił zdecydowanie mniej niż teraz kiedy ci zabierają co miesiąc pod przymusem. Człowiek powinien być wolny a nie zmuszany do płacenia za kogoś. Wspólne dobro to bezpieczeństwo czyli wojsko i policja. Jeśli ktoś boi się wolności to niech jedzie na Kubę albo do korei pólnicnej. Opowiadanie, że tylko 10% stać na prywatną służbę zdrowia to nonsens, który powtarzają socjaliści, żeby wyrwać normalnym ludziom pieniądze
ogrodnikrst / 2010-07-26 17:49 / Bywalec forum
Tylko 10 % stać na "państwową" i prywatną służbę zdrowia - czyli płacenie za "nic" i za leczenie, gdyby nie było bulenia za "nic" , każdy zapłaciłby za swoje leczenie i obyło by się bez solidaryzmu społecznego / czytaj - złodziejstwa państwowego/
oj / 81.190.237.* / 2010-07-26 11:46
A co z pochówkiem? Czy ów raniony też ma się sam pogrzebać? Jestem za pełnym liberalizmem, nawet humoru!!!
franky1 / 195.116.25.* / 2010-07-26 10:16
Chciałbyś, zeby służba zdrowia była prywatna? Ok. Celem jej będzie nie Twoje zdrowie, ale wyciśnięcie z Ciebie gotówki. Dodatkowo będziesz płacił za coś, czego jakości nie będziesz potrafił zweryfikować. Będziesz namawiany na wątpliwe, z reguły najdroższe usługi (wg możliwosci), które będą "ratować" Twoje zdrowie lub życie. Dodatkowo będzie miło i uprzejmie ...
W prawie wszystkim popieram program UPR, ale co do służby zdrowia mam wątpliwości. Moim zdaniem służba zdrowia jest jak straż pozarna i policja.
szakee / 83.25.175.* / 2010-07-26 11:36
A teraz celem jest niby co? Moje zdrowie? Nie bądź śmieszny - wyciągniecie kasy to jest podstawa, przeciez ja za to płace co miesiąc w składkach. A jak miałem złamaną ręke i źle się zrosła i trzeba było operować to musiałem zapłacić 2 tysiaki bo nie było miejsc. Wiec mi nie mów, że teraz jest miód. Kiedyś nie było oublicznej służby zdrowia i było wporządku, ale socjaliści nam w głowę wcisneli, że tylko publiczna ochrona zdrowia to jedyne rozwiązanie na tą niesprawiedliwość społeczną. Smieszne i to bardzo, że w to co niektórzy wierzą
szakee / 83.25.175.* / 2010-07-26 11:01
Co do wyjazdu karetek, przeciez wiadomo, że jak wykupie ubezpieczenie to wyjedzie. Nie rozumiem, że ludzie myślą, że jak bedzie własność prywatna to nagle nikt nie będzie jeździł bo to się nie opłaca, Oiomu nie będzie bo to drogie leczenie. Przeciez to jest chore. A co argumentu, że jakość będzie słaba lub wątpliwa to teraz np. knajpy z jedzeniem też są prywatne i ja wiem gdzie jest dobre, a gdzie nie. to samo z lekarzami tak długo szukam po znajomych informacji i wiem do którego się zapisać czy nie. Proste. Opowiadanie, że jak bedzie prywatny właściciel to bedzie chciał z nas wycisnąć jak krwiopijca to dlaczego w innych branżach gdzie jest troszke wolnego rynku z nas nie wyciskają. A pomyślcie ile płacicie na ochronę zdrowia co miesiąc. I cały czas to jest mało pieniędzy. Przeciez jakiekolwiek tam włożysz pieniądze to ochrona zdrowia to przyjmie. Racjonalności wydawania w publicznych podmiotach nie ma w ogóle. Zadłużanie przyszłych pokoleń? To jest metoda? A czy macie informację ile ludzi umarło w tym systemie bo były zanidbania, albo nie było kasy. Nikt tego nie wie i nie powie. Najlepiej się zadłużać w nieskonczoność i płacić wiecej niz sie powinno
Radini / 81.190.216.* / 2010-07-26 09:08
Mieszkam we Francji od kilku lat i wcale nie nazwalbym ich sluzby zdrowia za wzorcową. Wizyta u lekarza internisty trwa zazwyczaj 5 min albo krocej. Ze specjalistami moze jest troszke lepiej. W gabinetach fizjoterapii tez masówa na wielką skale, po kilku pacjentow na godzinę, ale skoro pacjent nie płaci to jakoś go mniej interesuje, że jakość tych usług jest na kiepskim poziomie. Brak personelu medycznego i starzejące sie spoleczenstwo jest głownym powodem tej patologii. Personel medyczny to mieszanka roznych narodowosci, Polakow tez... Dokładając do tego mentalnośc francuzów i ich wrodzoną niechęc do pracy i wiecej gadania niż robienia, zaczyna się dość nieciekawe spojrzenie stan służby zdrowia w ich kraju.
Jesli chodiz o dostep do lekarzy to nie jest rozowo, na stomatologa dobrego, czy dermatologa trzeba czekac jakies 3 miesiace. Oczywiscie mozna sie udac do byle jakiego, moze troszke krótszy czas oczekiwania, ale jednak jakosc swiadoczonch uslug gorsza.
Do plusow moge zaliczyc jedynie to ze leki w wiekszosci sa bezplatne i nie musimy za nie placic w aptece, wystarczy przedstawić naszą kartę zdrowia. Tutaj lekarze wlasciwie najchetniej wszelkie dolegliwosci leczyliby pastylkami, szybko sprawnie, zero wysilku, przerób wysoki i mozna na Majorke jechac, a czasu wolego i urlopow to personel medyczny ma bardzo duzo...
helmut345345 / 194.242.62.* / 2010-07-26 08:50
Hans Frank byłby dumny z osiągnięć rządu. Dzięki Tuskowi i Komorowskiemu polskie bachory idą o rok wcześniej do szkoły dzięki czemu ich nedzne dziecinstwo (każdy polak bije swoje dzieci) zamienią na 0,5%PKB. Dzięki Tuskowi będą u nas tyrać na zmywaku do 67 (he, he, he) więc krócej pożyją na emeryturze (he, he, he). brawo, tak trzymać
dolar$ / 57.250.245.* / 2010-07-28 08:57
obrotny polak to ma 10 zmywarek, i ze dwie sekretarki, jeździ na teneryfe wypoczywać, zmywarki zmywają a sekretarki umilają czas :)
koch66 / 83.2.33.* / 2010-07-26 08:27
Zwiększyć kilkakrotnie zatrudnienie w NFZ
A CZY WIECIE ILE GODZIN NA DOBĘ „PRACUJE” W POLSCE LEKARZ.
eghfdhfd / 83.27.146.* / 2010-07-26 08:18
Oczywiście. Podniesc skladki i po problemie...bo we Francji
ajjj / 192.138.116.* / 2010-07-26 08:09
no tak, przecież płacimy na NFZ zdecydowanie za małe składki! Liberałowie z PO w służbie podniesienia składek. Brawo!

Najnowsze wpisy