Forum Polityka, aktualnościKraj

NFZ: od 2011 r. mogą stracić ważność deklaracje wyboru lekarza

NFZ: od 2011 r. mogą stracić ważność deklaracje wyboru lekarza

Wyświetlaj:
pacjentka POZ / 80.51.9.* / 2011-02-16 22:36
Oczywiście przymusowo mamy składać deklarację do lekarzy z tytułem lekarza rodzinnego albo ogólnego ,a u nas to są np; pediatrzy ,a ja mam złożoną deklarację do lekarza od 10 lat , który zrobił specjalizację chirurga i jest jeden raz w tygodniu -- przy czym mnie w zupełności to wystarcza , a jest lepszy niż nie jeden przyjmujący co dzień. Ale nasze szanowne NFZ na siłę uszczęśliwia pacjentów , każąc nam ponownie wybrać lekarza , który jest co dzień ,a nie zwracają uwagi że każdy z nas zapisuje się do danej przychodni WŁAŚNIE DLA TEGO WYBRANEGO LEKARZA!!!!!!!!!!!!!!!
H Szatkowski / 2010-12-16 21:18

Zdaniem wiceprezesa Federacji Porozumienie Zielonogórskie Krzysztofa Radkiewicza, takie postanowienie, to szantażowanie lekarzy POZ, domagających się zwiększenia środków na podstawową opiekę zdrowotną.

Powiem więcej- to również cyniczne straszenie potencjalnych pacjentów, że jeśli nawet ich lekarz kontrakt dostanie po terminie, to i tak z jego usług nie skorzystają- bo dotychczasowa deklaracja będzie nieważna.
Widziałem komunikat na stronie WWW funduszu. Żadnego powołania się na zapis ustawy czy rozporządzenia. Bo pewnie takowego nie ma. Deklaracja traci ważność na skutek złożenia nowej do innego lekarza.

Najnowsze wpisy