Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie ma konfilktu o ustawę frankową? Prezydent i wicepremier odpowiadają

Nie ma konfilktu o ustawę frankową? Prezydent i wicepremier odpowiadają

Wyświetlaj:
KRZYSZTOF WIŚNIEWSKI / 94.254.225.* / 2016-03-07 21:16
Ja też mam kredy we Frankach - ALE PYTAM JAK BRAŁEŚ TEN KREDYT TO NIE WIEDZIAŁEŚ ŻE WALUTASKACZE????
JAK SZŁO ZAROBIĆ TO BYŁ OK JAK TRZEBA PŁACIĆ TO NIE PASUJE.
JA MOGĘ PŁACIC PŁAĆ I TY.
TRZEBA BYŁO WZIĄĆ W PLN.

P O Z D R A W I A M
zjo / 77.253.243.* / 2016-03-09 19:46
Po ile takie wpisy teraz?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
PGG / 83.5.151.* / 2016-03-07 21:12
Czy Polska dawała komuś gwarancje, że frank będzie stały? Dlaczego ktoś poświęca nawet na to czas? To mi jak zmienią stopę kredytu z 3 na 10% też pomogą? Czegoś nie rozumiem... Dlaczego mamy wszyscy się składać na frankowiczów tylko dlatego, że chcieli przycwaniakować i po prostu nie wyszło? Przecież czego posłowie nie wymyślą, to odbije się to bezpośrednio lub pośrednio na wszystkich klientach banków!
NIEWOLNIK / 82.15.103.* / 2016-03-07 21:29
Taki jesteś ślepy , głuchy i pusty czy udajesz? Przecież jak będziesz się dokładać to tylko dla banków. Żaden frankowicz nie widział franków i nie mógł w nich spłacać . To był spekulacyjny bubel wypuszczony na Europę żeby zrobić mega zysk . Spekulacje i zniewolenie ludzi na całe życie . Kredyty niemal niespłacalne, ja spłacam 9 lat i miałem 250 tyś teraz mam 400 tyś . To jest chore. A ty się gotujesz ,że co ??? Że się dorobię??? Dla wielu tylko sznur pozostał bo nie spłacą i dzieciom zostawią długi . Zobacz ile osób odbiera sobie życie !!! WIĘCEJ NIŻ W WYPADKACH SAMOCHODOWYCH GINIE LUDZI.!!!Opanujecie się ludzie, zamiast płacić bankom lichwę lepiej wpuścić te pieniądze w rynek i gospodarka ruszy z kopyta .
ron4 / 212.96.241.* / 2016-03-07 21:08
jeszcze jedno - wygląda to tak: 'Kali kraść to dobrze, Kelemu kraść to źle';

ps.: przypomina to sytuację z ropą - ropa droga to orleny, lotosy itp. mają b. dobre wyniki, ropa tania, mają jeszcze lepsze wyniki, jak nie rekordowe - ciekawy paradoks :-)
Mariusz70 / 148.122.198.* / 2016-03-07 20:57
Panie Prezydencie, czekamy na ustawę. Chociaż po części pomoże w comiesięcznym budżecie mojej rodziny i spokojniejszym śnie. Dostałem od banku 300 tys a teraz bank wylicza mi każe ubezpieczać moja nieruchomość na 750 tys!
Frankowicz.
jola62 / 94.254.225.* / 2016-03-07 20:51
Kredyt to każdego indywidualna sprawa,Nikt nikogo do kredytu nie namawiał,więc nie wiem dlaczego Państwo ma spłacać cudze długi naszym kosztem.
Żłotowicz / 37.47.170.* / 2016-03-07 21:22
Biorąc kredyt każdy liczył się z wahaniami kursów walut .
Jak franki stały nisko to wszyscy się cieszyli jaki zrobili interes.No ale niestety nie zawsze jest z górki .
Sory takie mamy życie .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rewwwwwww / 83.10.9.* / 2016-03-07 21:55
o czemu banki jak miały w umowie przy chf powyej 40% od kursu wziecia z automatu nie przewalutowywały kredytów by chronić klientów i siebie ???? bo i tak maja wiecej i as w d.... zaabiają na nas kase że hej
BUUDZIK / 82.15.103.* / 2016-03-07 21:44
Będziesz miał życie jak stracisz pracę i nie będziesz mógł znaleźć drugiej to zobaczysz jak będziesz kląć na rząd i świat. A sprawa prosta, banki wysysają z nas pieniądze obciążając nadmiernie i spekulując . Jak 800 tyś osób zamiast wpłacić do banku 70% więcej sztucznie nakręconego kredytu tylko w gospodarkę to daje średnio 200 tyś złotych razy 800 tyś osób to jest około 160 mld złotych . Może dzięki takiej kwocie powstać kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy może jedno dla ciebie i nie pluj więcej na frankowiczów bo to plucie pod wiatr. Banki łupią ale miejsc pracy nie widać tylko transfer kasy za granicę. Obudź się .
Babinicz 189 / 83.8.218.* / 2016-03-07 20:47
Kompletny bezsens pomagać frankowiczom, niech płaczą i płacą, doskonale cwaniaczki wiedzieli na co się decydują, sam miałem taki kredyt gdyż to się opłacało, chociaż zdawałem sobie sprawę z ryzyka, ale coś za coś
mscisław / 31.182.83.* / 2016-03-07 20:40
nie wiem dlaczego rząd ma pomagać "frankowiczom" niech udadzą sie do petru bo to chyba on namawiał ludzi do tych kredytów. Martwi mnie to ze "frankowicze" nic nie mówia na ten temat
jhook / 83.29.0.* / 2016-03-07 20:47
Logika Mości Mścisławie, logika. O to właśnie chodzi, żeby tacy jak Petru ponieśli konsekwencje, ale Petru w całej tej "sprawie frankowej" nie reprezentował siebie, tylko banki, więc jeśli banki no to poszły, to niech teraz odpowiadają, a potem niech ścigają Petru.
pawel217 / 176.97.81.* / 2016-03-07 20:34
jak by na to nie patrzeć ,to pikuś przy Amber Gold...
iwo379 / 90.156.57.* / 2016-03-07 20:25
myśle ze prezydent w raz z Morawieckim pieniądze już rozdzielili na swoje plany a my frankowicze chociaż od nich nie chcemy pieniędzy tylko sprawiedliwości, ale z kolei nasze duże pieniądze z banków ida na podatek bankowy im nam gorzej tym państwu i bankom lepiej wiec wybory dokonane teraz prezydent od nas już nic nie chce 2 mil ludzi z rodzinami go poparło 1/3 wyborców , zostało znowu oszukanych teraz oprócz banków to przez rząd jeszcze , bo widze z wpisów że na odczepnego sklecił ustawe i na tym jego rola się skonczyla
meme / 109.125.194.* / 2016-03-07 21:04
A dlaczego państwo ma pomagać fankowiczom? jk kilka lat płaciliście mniej niż ludzie którzy wzięli raty w pl to bylo ok? a jak mi raty wzrastaja to mi ktos pomoże ? ŻENADA!!!
franio2 / 46.113.200.* / 2016-03-07 20:17
Jestem dumny że ja i mi podobni w liczbie ok 700tys osób - frankowiczów - trzymamy sektor bankowy w tzw kondycji :)
Tomasz2 / 95.155.68.* / 2016-03-07 20:12
Ja tego jednak nie rozumiem. Przecież cała sprawa wzięła się z niespodziewanego wzrostu kursu franka. Dlatego banki nie stracą na ustawie "frankowej", w stosunku do zysków planowanych przy udzielaniu tych kredytów , tylko utracą zyski nadzwyczajne, nieplanowane, wynikające z nadzwyczajnego wzrostu kursu franka. Utrata zysków nadzwyczajnych to strata ?
zjo / 77.253.243.* / 2016-03-09 19:52
Jeśli bank te zyski już zdążył zaksięgować po stronie aktywów - tak, strata. Wirtualna tak jak waluta tych kredytów, ale wykazać i płakać wniebogłosy można.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kama574 / 81.190.239.* / 2016-03-07 20:06
Jak chciano usadzić TK to obradowano do późna w nocy inie potrzebowali żadnych konsultacji.
A w sytuacji oczywistego Bankowego przekrętu będą debatować cztery lata.
W 2008 r banki udzielały kredyty walutowe odmawiając złotówkowych a franka wyceniały po 1.95 zł.
dzisiaj liczą po 4.40 , a zatem niech nie pieprzą głupot ile stracą na przewalutowaniu po cenach udzielenia
tylko ile nie zarobią frajerskich pieniędzy . Jestem przekonany , że prjekt Prezydencki to zwykła atrapa
złożył projekt wypełnił obietnicę czyli obiecanki cacanki , a głupiemu radość.
ja45 / 188.246.158.* / 2016-03-07 19:54
dobrze się bierze, oddać trzeba stara prawda.
egon5555 / 31.7.41.* / 2016-03-07 18:56
SZANOWNI PAŃSTWO - PRZECIWNICY FRANKOWICZÓW - najpierw trzeba zrozumieć temat, a potem krytykować - frankowicze są wkurzeni na banki ponieważ jak chcieli wziąć kredyt w PLN to banki mówiły, że nie mają zdolności kredytowej, a we frankach nagle cudownie mieli to po pierwsze, po drugie- banki nie kupowały franków w NBP lub innym banku ani europejskim, ani szwajcarskim żeby potem w tej walucie oddać do innych banków tylko robiły wałki na przewalutowaniach (DEMINOWYWALI KREDYTY ZŁOTÓWKOWE NA FRANKI ) żaden frankowiec - jak nas nazywacie , ani tym bardziej deweloper nie dostał na konto CHF tylko PLN ! WIĘC TO JEDEN WIELKI PRZEKRĘT i banki dobrze wiedziały co robią , a po trzecie żaden frankowicz nie chce żadnej pomocy od Skarbu Państwa, ani od Was Szanowni Państwo jedynie walczą o to, że jeżeli banki tak zagrały z ludźmi w konia - delikatnie to ujmując, i ŚWIADOMIE OSZUKUJĄC ! to niech też teraz ponoszą tego skutki i koszty, a nie wszystko zwalają na kredytobiorców - jeżeli franek był przykładowo po 2,95zł i ktoś dostał kredyt na 30 lat to bank wie ile miał na tym zarobić, a jeżeli teraz franek jest po 4,95 to bank dodatkowo zarabia 2.00 zł na franku notabene którego nigdy nie miał, ani nie kupował w innym banku żeby dać kredyt nam w CHF, także bank nie musi teraz kupować CHF żeby w tej walucie oddawać innym bankom - bo wtedy to byłoby zrozumiałe i nikt by się nie odzywał... ( a tak na marginesie - banki pożyczały między sobą franki na czas kontroli przez Nadzór Finansowy, a potem sobie oddawały i to było ok ??? żeby udawać że mają takie zasoby w CHF w celu udzielania pożyczek w CHF !!! ) wszyscy frankowicze, a docelowo deweloperzy mieli na koncie PLN a nie CHF ! - więc pytam jakim cudem Wy ludziska macie płacić za frankowiczów ??? Jedynie banki mniej zgarną kasy, powiedzmy tego nominalnego zysku, przykładowo gdy dawali kredyt we frankach (KTÓRYCH NIGDY NIE MIELI) po 2,95 w chwili udzielania kredytu, a nie ten nadmuchany poprzez skok CHF i nie trzeba być wybitnym ekonomistom żeby to policzyć i zrozumieć. I takie rozwiązane chcą uzyskać frankowicze, a nie sięgać do Budżetu Państwa ani tym bardziej do kieszeni Waszych i wszystkich innych obywateli Amen. A jeśli banksterzy świadomie wprowadzali ludzi w błąd narzucając wręcz kredyty w CHF bo "uświadamiali" kredytobiorców że w PLN nie mają szans dostać ( i zapewniali że CHF może wzrosnąć góra o 20%) to powinni dostać DOŻYWOCIE tak dla przykładu, a banki w których pracowali powinny BEZ ŻADNEJ ŁASKI ( ZA TEN PRZEKRĘT!!! ) poprzeliczać kredyty po cenie franka z dnia podpisania umowy i koniec kropka KARA MUSI BYĆ DOTKLIWA I ZARAZEM OSTRZEŻENIEM dla innych cwaniaczków. A czemu rząd ma uczestniczyć w tych negocjacjach ? - WRĘCZ MA OBOWIĄZEK ! - bo rząd powinien dbać o swoich WSZYSTKICH obywateli , którzy utrzymują cały kraj (czyt. bajzel ) i tak zabezpieczać przepisami ludzi przed korporacjami i bankami żeby takich przewałek nie było robionych w świetle prawa ! - bo to świadczy o słabości rządu i państwa ! Podobna sprawa jest z tzw. chwilówkami - największe lichwiarstwo w świecie oczywiście w świetle prawa... polskiego prawa.... bo wszędzie na zachodzie w całej UE już dawno z robili z tym porządek i całe to szemrane towarzystwo pognali .... I jakoś tam nie ma chwilówek pognali tych cwaniaczków , tylko u nas jakoś ciągle nie można... inne zakazy, nakazy i dyrektywy unijne wprowadzają narzucają nam odgórnie nasi włodarze i Unia bo tak jest w UE, a tu w tej kwestii nie jesteśmy w UE ??? i cwaniaczki mogą uprawiać lichwę w świetle prawa ??? no podobno jesteśmy i podobno mamy takie same prawa jak inne kraje unijne..... Mamy najdroższe kredyty mieszkaniowe w całej Unii , prawo bankowe jest tak zawiłe, a umowy kredytowe tak ZAGMATWANE, że sami prawnicy sprzeczają się miedzy sobą na temat wykładni tego prawa i umów ! a my Polacy nie jesteśmy najbogatszym krajem UE, tylko bidą na końcu ogona UE, która chce, a raczej próbuje dogonić zachód..... A BANKI NAS DOJĄ JAK DOJNE KROWY W ŚWIETLE PRAWA.... ALE I KROWA KIEDYŚ PRZESTAJE DAWAĆ MLEKO.....
soneto / 31.183.33.* / 2016-04-10 21:11

bank nie musi teraz kupować CHF żeby w tej walucie oddawać innym bankom - bo wtedy to byłoby zrozumiałe i nikt by się nie odzywał... ( a tak na marginesie - banki pożyczały między sobą franki na czas kontroli przez Nadzór Finansowy, a potem sobie oddawały i to było ok

Czy wiesz co to takiego transakcje CIRS? Może warto zapoznać się z tematem.
Pozdrawiam
Avenka / 178.196.246.* / 2016-03-07 19:49
Witam,
Ja też mam kredyt we frankach. 8 lat temu chciałam kredyt w złotówkach. Bank poinformował mnie, że nie stać mnie na kredyt w tej walucie, ale we frankach - jak najbardziej. Zaznaczę, że w dniu w którym brałam kredyt - frank był po ok. 2.29 zł. Bank udzielił mi 300 tys. CHF. Spłaciłam ok. 300 tys. PLN i musiałam sprzedać dom, ponieważ miesięczna rata wynosiła ok. 1200 CHF - niestety, przy takim kursie franka jaki jest teraz nie dałam rady ... Kupujący zapłacił 500 tys. - Oczywiście cała kwota została wpłacona do banku na poczet kredytu. Ależ było moje zaskoczenie gdy po wyliczeniu, przeliczeniu, podzieleniu itp...bank poinformował mnie, iż muszę jeszcze zapłacić ok 400 tys. PLN... JA NIE CHCĘ PIENIĘDZY Z BUDŻETU PAŃSTWA ANI OD WAS SZANOWNI PAŃSTWO. JA TYLKO CHCĘ SPRAWIEDLIWEGO ZAKOŃCZENIA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY MAJĄ KREDYTY WE FRANKACH,.. JAK RÓWNIEŻ SPRAWIEDLIWEGO TRAKTOWANIA WSZYSTKICH, KTÓRZY SĄ KLIENTAMI BANKÓW... Pozdrawiam.
BB105 / 89.231.49.* / 2016-03-07 19:32
a ja zapytam, dlaczego Frankowicze nie robili rabanu, jak frank był poi 2,95 PLN? Wtedy rata była znacząco niższa, niż rata kredytu złotówkowego (na tę samą kwotę i okres kredytowania).. Ja ma kredyt w PLN i w razie pomocy Frankowiczom żądam zwrotu różnicy między ratą kredytu w złotówkach i frankach za lata od 2007... Wszyscy są równi wobec prawa.. Wtedy Frankowiczom było korzystniej to byli cichutko i śmiali się że złotówkowicze mają tak wysokie raty...
zjo / 77.253.243.* / 2016-03-09 20:00
Robili, ale temat był w powijakach, frankowicze walczyli osobno po sądach, nie było stowarzyszeń i nagłaśniania sprawy. Wywalczyli ci likwidację BTE, walczą między innymi o kontrolę nad WIBOR, weź ich pozabijaj wszystkich... Ciekawe co powiesz, jak ci bankowcy z gruchy walną WIBOR trzy punkty w górę, ot tak, bo mogą...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lucie / 89.229.79.* / 2016-03-07 18:50
a co ludzi obchodzi sektor bankowy...? czy sektor bankowy przejmował się ludźmi jak oszukiwali udzielając złodziejskich kredytów i robili sztuczne przypisy żeby one rosły zamiast maleć, gdy klient spłacał to kpina z narodu...

Najnowsze wpisy