NIE ROZUMIEM TEGO

saguaro / 85.221.239.* / 2009-08-25 11:03
Witam,
prosze o odpowiedz w sprawie ceny akcji, np. BRE. teoretycznie chcac kupic 1 akcje BRE w Alior Banku, system bankowy informuje mnie, ze cena akcji na dzien wczorajszy - kurs zamkniecia wynosi 259zl70gr, ale juz w dniu dzisiejszym, jezeli chce kupic ta akcje po cenie rynkowej na otwarcie (PCRO), system mi generuje cene 312zl10gr plus prowizja min3zl.
MAM rozumiec ze gdybym kupil ta 1 akcje to bym mial zaplacic za nia 315zl 10gr ???
jak to sie ma do notowan BRE w dniu dzisiejszym. prosze o pomoc - wyjasnienie.
pozdrawiam.
Livingston35 / 62.29.137.* / 2009-08-25 15:49
Tak tyle byś zapłacił. Zlecenie PCRO to oferta zakupu akcji po kursie jakim się rozpoczną notowania w danym dniu. Wynika ona ze ścierania sie sił popytu i podaży na daną akcję. Jesli popyt na daną akcję był wyższy w momencie otwarcia notowań od podaży to wtedy jej kurs wzrósł. Kurs z dnia poprzedniego jest tylko punktem odniesienia.
Rada: zlecenie PCRO składaj tylko wtedy gdy koniecznie chcesz nabyć dany walor. Najlepiej jest trochę poczekać i zobaczyć jak będzie wygląda rynek w danym dniu i składac zleceniepo konkretnej cenie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy