Forum Forum prawneBankowe

Nie wykonany przelew (z poprawnymi danymi)

Nie wykonany przelew (z poprawnymi danymi)

alyaz / 178.73.50.* / 2010-12-29 17:22
Witam.

Niedawno wykonywałem przelew w oddziale swojego banku tytułem spłaty zadłużenia karty kredytowej (innego banku), dzień przed ostatecznym terminem płatności wyciągu. Pomimo poprawnych danych podanych na blankiecie przelewu bank z niewiadomych przyczyn nie wykonał przelewu a w systemach bankowych nie ma nawet śladu transakcji z tego dnia, jedynym potwierdzeniem wykonania jest blankiet potwierdzenia przelewu. Z powodu opóźnionej płatności karty kredytowej zostałem obciążony odsetkami karnymi oraz straciłem zdolność kredytową w systemie banku prowadzącego moją kartę. Na złożoną reklamację czekałem ok 2 mieś po czym dowiedziałem się iż człowiek który jest (moim zdaniem), winny zamieszania już nie pracuje w tym banku a o reklamacji nikt nic nie wie ???

Moje pytanie dotyczy roszczenia:
Rozumiem iż odszkodowanie za nie wykonanie przelewu powinno pokryć sumę naliczonych odsetek karnych za nie terminową wpłatę oraz zwrot kosztów przelewu który nie został wykonany. Czy mogę liczyć na odszkodowanie w związku z problemami z uzyskaniem kredytu spowodowanym błędem banku?
...problem polega na tym iż wybrałem ok 1500 zł z mojej karty kredytowej zamiarem zakupu prezentów świątecznych a powstałe saldo chciałem rozłożyć na raty a ponieważ system bankowy zarejestrował nieterminową wpłatę straciłem możliwość rozkładania części lub całości salda karty kredytowej w ratach - ten fakt spowodował że rozzłoszczony ruszyłem wreście sprawę u dyrektora placówki w której doszło do zdarzenia.

Dziś już jest potwierdzone że faktycznie mimo potwierdzenia przelewu na blankiecie operacja nie została wykonana, czekam aktualnie na spotkanie z dyrektorem w celu omówienia sposobu załatwienia sprawy.

Proszę o pomoc.
alyaz / 178.73.50.* / 2010-12-29 17:25
...przelew (jeśli to ważne), był wykonany na kwotę ok 1400 zł

Najnowsze wpisy