Forum Polityka, aktualnościKraj

Niech wyniosą krzyż z Sejmu. Na kolanach!

Niech wyniosą krzyż z Sejmu. Na kolanach!

Money.pl / 2011-10-17 07:53
Komentarze do wiadomości: Niech wyniosą krzyż z Sejmu. Na kolanach!.
Wyświetlaj:
Cr / 89.171.138.* / 2011-10-17 10:50

Wiem, że to niechrześcijańska koncepcja


Że niechrześcijańska to nic. Ale żydowska!


ale ja w przeciwieństwie do posłów w konfesjonale przeproszę


... i nie dostanę rozgrzeszenia. Nie może dostać rozgrzeszenia ten, kto grzeszy zuchwale, czyli teraz sobie zgrzeszę, a potem się wyspowiadam, bo przecież Pan Bóg zawsze wybacza.
Pilsener / 2011-10-17 09:03 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Krzyż jest symbolem politycznym oraz symbolem nierówności i wyzysku - powinien zostać bo świetnie do tego miejsca pasuje.
tesa1959 / 2011-10-17 09:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Większych bzdur na temat krzyża nie czytałam.
Pilsener / 2011-10-17 09:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To popatrz sobie kto reklamuje się znakiem krzyża - posłuchaj radia spod znaku krzyża, pochodź po instytucjach gdzie wisi krzyż, pogadaj z ludźmi mającymi krzyż na szyi. A tak zwani "obrońcy krzyża"? Krzyż dzieli ludzi i degraduje ich moralnie, wzbudza niezdrowe emocje i złe skojarzenia.
Wierzbno / 89.74.134.* / 2011-10-27 16:58
Nie generalizuj matole. Ja jestem wierzący i mam symbole religijne w domu i dla mnie miejsce krzyża jest w Kościele, a nie w Sejmie. Więc o krzyżu piszesz kompletne bzdury.
tesa1959 / 2011-10-17 18:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Krzyż dzieli ludzi i degraduje ich moralnie, wzbudza
niezdrowe emocje i złe skojarzenia.

Bo nie rozumieją jego znaczenia. Noszę krzyż, mam go w domu na ścianie i w szkole, w której uczę o krzyżu (jestem katechetką), ale nie słucham jedynie słusznego radia spod znaku krzyża, jak to nazwałeś. To radio nie ma nic wspólnego z tym, co znaczy krzyż.
Skoro krzyż dzieli i degraduje moralnie, to jakaż jest ich wiara? Złe skojarzenia??? Dla kogoś, kto potrafi odróżnić wartość krzyża od fundamentalizmu religijnego, od manipulowania tym znakiem, krzyż kojarzy się tylko i wyłącznie z wiarą i zbawieniem i tym bardziej stara się iść drogą za Jezusem, a więc drogą miłości przede wszystkim.
Czy gwiazda dawida łączyłaby posłów? / 109.243.127.* / 2011-10-17 11:45
"Zdaniem Pilsenera "krzyż dzieli ludzi, degraduje ich moralnie, wzbudza niezdrowe emocje i złe skojarzenia."
A co myślisz o gwieździe dawida? Tutaj tylko moralna nobilitacja, łączenie ludzi, zdrowe emocje i dobre skojarzenia?
Rozwiń trochę swą wypowiedź Pilsener, bo może to byłby świetny pomysł, aby zamienić krzyż na gwiazdę.
Ar2D2 / 109.95.27.* / 2011-10-17 15:18
Typowo katolickie, ze skrajności w skrajność.
Bo przecież moja racja jest racja najmojsza.

Palikot chce ujednolicenia - czyli albo wiszą symbole różnych religii, albo nie wiszą żadne (on nie walczy z krzyżem - dotarło?)
stary i bez wykształcenia ale uczę się / 46.113.131.* / 2011-10-17 18:00
Do mnie nie dotarło. Co to znaczy "albo wiszą symbole różnych religii, albo nie wiszą żadne"?
Jeśli próba usunięcia krzyża wywołuje protesty Polaków, to może dołożyć jakiś symbol, żeby i inni w sejmie byli zadowoleni. Tylko jaki(e) powinien być dołożony wg Ciebie?
tesa1959 / 2011-10-17 09:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To nie krzyż dzieli ludzi i nie krzyż ich degraduje, a ludzie, którzy nie rozumieją krzyża i posługują się dla swoich celów.
To co działo się w ubiegłym roku przed Pałacem Prezydenckim bardzo mnie irytowało, ale nie krzyż, tylko zachowanie ludzi (głównie obrońców) wobec krzyża. I tu jest pies pogrzebany. Aby wypowiadać się na temat krzyża i jego znaczenia, należy posiąść jakąś wiedzę w tej materii.
x69 / 80.188.127.* / 2011-10-17 10:19
Po raz pierwszy sie tesa z toba nie zgadzam. Niestety krzyz teraz jest postrzegany nie jako symbol religijny ale polityczny. I dlatego jest czas na przywrocenie mu z powrotem naleznego miejsca i rangi. W przeciwnym razie bedziemy mieli do czynienia coraz czescie z aktami jego bezczeszczenia. POstepowanie tych ludzi niczym sie nie rozni od postepowania Nergala. On tez wykorzystal biblie niestety do tego zeby ja zbezczescic. Tak samo jak na krakowskim przedmiesciu. Roznica jest tylko taka ze Nergal jest w opozycji do chrzescijanstwa a ci na Krakowskim Przedmiesciu deklaruja sie jako katolicy. I to jest ta subtelna roznica
tesa1959 / 2011-10-17 16:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

On tez
wykorzystal biblie niestety do tego zeby ja
zbezczescic. Tak samo jak na krakowskim
przedmiesciu.

Przecież właśnie o tym mówiłam. To nie krzyż dzieli, ale ludzie, którzy pod szyldem jego obrony bezczeszczą go.
anunnaki / 87.105.187.* / 2011-10-17 10:04
Jeżeli jakaś grupa ludzi w przestrzeni publicznej konsekwentnie i w długim okresie czasu realizuje jakieś swoje cele poprzez akcje, w trakcie których głośno i wyraźnie pokazuje swoje przywiązanie do jakiegoś symbolu, to nie ma siły - symbol ten zacznie być wiązany także z tymi celami i akcjami. Istotą symbolu jest wieloznaczeniowość. Twierdzić, że krzyż jest uniwersalnym symbolem miłości, to przyznawać się do braków z wiedzy ogólnej na poziomie liceum. A skoro jest to symbol (a nie alegoria), to zupełnie naturalne jest, że będzie ludzi dzielił choćby w zakresie tego, co dla nich znaczy. Szkoda tylko, że tak wielu jest ludzi, którzy wolą mieć krzyż na ścianie, niż w sercu. Wiadomo jednak - krzyż na ścianie widać od razu, a żeby zobaczyć, że ktoś ma krzyż w sercu, to musi się ten ktoś starać każdego dnia być dobrym chrześcijaninem...
Pilsener / 2011-10-17 09:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale dlaczego źli ludzie wybierają krzyż jako swój znak a nie np. kwadrat czy pentagram? Dla mnie to jednoznaczne i nie muszę tu mieć żadnej wiedzy. Wybierają krzyż bo jest to symbol adekwatny do prezentowanego przez nich poziomu i poglądów.
tesa1959 / 2011-10-17 09:57 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ale dlaczego źli ludzie wybierają krzyż jako swój znak a nie np. kwadrat czy
pentagram?

Często dlatego, aby w ten sposób podzielić ludzi, albo też w ten sposób rozumieją swoją wiarę - zero tolerancji dla innych. To są metody działania tego od pentagramu.
anunnaki / 87.105.187.* / 2011-10-17 10:12
Tytułem wyjaśnienia: pentagram był jednym z symboli wykorzystywanym przez pierwszych chrześcijan, wtedy, gdy krzyż był jednak publicznie rozumiany jako symbol hańbiącej śmierci. Dlaczego pentagram - był wtedy głównie symbolem pitagorejczyków i odzwierciedlał człowieka jako ideał - a Chrystus jako bóg w ludzkim ciele był właśnie takim najbardziej idealnym z ludzi. Nie wspominając o tym, że jest to symbol starszy od judaizmu...
Pokazuje to także, że symbol to nie alegoria, że może być wieloznaczeniowy, a co więcej, że zestaw znaczeń może się zmieniać w czasie. Kto sobie zawraca głowę np. różnicą w znaczeniu symboli odwróconych o 180 st.?
Pentagram prosty jest symbolem doskonałości formy człowieka.
tesa1959 / 2011-10-17 15:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wszystko ok, nie musisz mi tego tłumaczyć, ale dzięki. Jednak
Pilsener /

miał na myśli dzisiaj powszechnie używany jako znak satanistów i do takiego rozumienia odniosłam się.
x69 / 80.188.127.* / 2011-10-17 11:16
Tylko swastyka byla na sztandarach legionow rzymskich. Sprobuj wyjsc na ulice z takim symbolem a zostaniesz zamkniety(a) za szezrzenie faszytsowskich tresci. Jak zawiesisz sobie pentagram na szyi to jednozanzcnie cie zakwalifikuja jako sataniste. Dlatego krzyz tez zostal zawlaszczony przez polityke i tak samo bedzie kojarzony. Dojdzie za chwile do tego ze ktos kto nosi krzyz bedzie zakwalifikowany jako PiSowiec. I to bedzie najwieksza porazka krzyza jego totalan dewaluacja. A to mnie juz jako katolikowi przeszkadza
tesa1959 / 2011-10-17 15:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Dojdzie za chwile do tego ze ktos kto nosi krzyz bedzie
zakwalifikowany jako PiSowiec. I to bedzie najwieksza porazka
krzyza jego totalan dewaluacja. A to mnie juz jako katolikowi
przeszkadza

Toteż, jako katolik masz prawo i obowiązek swoją postawą przeczyć takiemu rozumieniu znaku krzyża.
anunnaki / 87.105.187.* / 2011-10-17 12:00
Cóż... dura lex sed lex. Ustawodawca stwierdził, że jak nie będzie można pokazywać swastyki, to nazizm zniknie. Ktoś inny uważa, że jak krzyż zniknie z sejmu, to na pewno od razu nastanie sodoma i gomorra. Ktoś jeszcze uważa, że jak będzie wymachiwał krzyżem na prawo i lewo, to na pewno ci z krzyżem w sercu uznają go za swojego. Cóż - moim zdaniem takie działania znacznie bardziej szkodzą tej religii niż jakieś dyskusyjne działania artystyczne (nie mam na myśli wyłącznie Behemotha), najbardziej nagłaśniane przez tych z 'urażonymi uczuciami religijnymi'.

PS. Noszę pentagram na szyi. Prosty, nie odwrócony. Z sobie znanych powodów. Nie eksponuję go, ale i specjalnie nie ukrywam. Nie pamiętam już, ile lat temu ostatni raz ktokolwiek mnie o to pytał. Nie jestem satanistą, a przynajmniej nie w tym najbardziej rozpowszechnionym w społeczeństwie rozumieniu tego terminu (satanista == wyznawca Niosącego Światło).
tesa1959 / 2011-10-17 18:44 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

(satanista == wyznawca
Niosącego Światło).

Możesz bardziej przybliżyć tę ideę? O jakie światło chodzi?
:)))))))))))))))))))) / 83.4.135.* / 2011-10-17 09:00
usuwanie krzyża przez palikmiota to tylko początek procedury podwyższania VAT, jak się ludność miast i wsi wystarczająco rozemocjonuje usuwaniem krzyża,to wtedy rząd ogłosi decyzję podwyższenia VAT :)))))

ps. ciekawe jaki krzyż i skąd będzie usuwał palikmiot w przyszłym roku gdy rozpocznie się procedura wprowadzania podatku katastralnego :))))))))


PODYSKUTUJCIE sobie o krzyżu NA FORUM, tak jak was zachęcają :)))))) Najwyższy czas
DariuszA / 89.69.121.* / 2011-10-17 12:02
co racja to racja. temat zastępczy ale mówić trzeba bo dzieci rosną i trzeba je uczyć , że świat jest pełem p*****... przepraszam, "myślących inaczej"
Drogi h.m. / 62.111.137.* / 2011-10-17 08:20
Racjonalne to jest to, ze Tymochowicz serwuje odgrzewane kotlety. Za Samoobrony zaproponował: "Balcerowicz musi odejść" i się udało, teraz "Krzyż musi odejść", ale to już było. Owe 10% głosowało za zmianą, a jak zmiany radykalnej nie zauważy, a jak widać się nie zanosi (chyba, ze PiS mało politycznie sprawę rozegra), to zagłosuje na kogoś innego i już można sobie do CV posłowanie zapisać.
Pozdrawiam
arch / 2011-10-17 08:50 / Tysiącznik na forum

Tymochowicz serwuje odgrzewane kotlety.

Niech je zaserwuje w knesecie , niech usunie Menore z przed knesetu i z knesetu ciekawe co wtedy powie na to państwo Izrael. .?
123333 / 87.96.51.* / 2011-10-17 08:56
A czy ty wiesz co wisi w knesecie?
arch / 2011-10-17 09:59 / Tysiącznik na forum
Napewno nie gadzety erotyczne Palikota
h.m. / 193.239.126.* / 2011-10-17 07:53
Kolejny quasi ironiczny i mało poważny głos na temat tego czemu krzyż powinien zostać wyniesiony spychający na margines racjonalne powody wymienione przez J. Palikota. Dziwie się po co daliśmy w Konstytucji zapis o neutralności światopoglądowej Państwa skoro prawie nikt tego zapisu nie rozumie. Katoliccy posłowie reaguja jak zawsze, czyli jak idioci ze swoimi kontra pomysłami. Redaktorzy prześcigają się w wymyślaniu, ich zdaniem zabawnych, powodów wyniesienia. Naprawdę tak trudno zrozumieć, że Sejm ma być miejscem, które reprezentuje WSZYSTKICH obywateli tego kraju? Nawet gdyby katolików było tutaj 99,99% to i tak nie zmienia to postaci rzeczy. Sejm nie może dawać sygnału, że reprezentuje interesy jednej "kasty". Pomijam już nawet fakt, że łamie się bardzo ważny zapis konstytucji, a każdy pali przysłowiowego głupa. Śmieszą mnie nagłówki typu "Religia katolicka zagrożona w Polsce" bo chce się wynieść krzyż z Sejmu. Bardzo głęboka jest ta wiara skoro chwieje się przy uporządkowaniu pewnych sprawy. Chyba ma też bardziej wymiar dominacji i walki o sfery wpływów, a nie tego co w głowach i sercach. Odłam tandetnego i kiczowatego katolicyzmu jest nadal wspierany w Polsce.
krisvik / 77.253.164.* / 2011-10-28 18:52
Czy przypadkiem wszystkie medale za zasługi w obronie kraju nie mają w nazwie słowa krzyż oraz kształtu?
Krzyż i Medal Ochotniczy za Wojnę - polskie państwowe odznaczenia wojskowe ,Krzyż Niepodległości, Gwiazda Krzyża Wielkiego Orderu Virtuti Militari , Krzyż Kawalerski, Krzyż Walecznych Krzyż Partyzancki Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
Krzyż Armii Krajowej Krzyż Powstania Warszawskiego,Krzyż za Wolność I Niepodległość z Mieczami
Krzyż WiN - Wolność i Niezawisłość
Brązowy Krzyż Zasługi, Polski Czerwony Krzyż,Krzyż Wolności i Solidarności,; Krzyż Zasługi (trzystopniowy),; Krzyż Zasługi za
Dzielność (może być nadany tej samej osobie wielokrotnie),Krzyż Kawalerski Orderii Odrodzenia Polski, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, krzyż harcerski,Krzyż Armii
Krajowej,Krzyż Partyzancki, Krzyż Czynu Boj.
PSZ na Zachodzie, Rycerzy Wielkiego Krzyża ,Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej itd.....
Czy palikot nie wpadł jeszcze na pomysł aby zamienić je na kółko lub trójkąt?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy