Forum Forum finansoweInne

Niedługo będziemy płacić komórką

Niedługo będziemy płacić komórką

Money.pl / 2007-05-22 08:19
Komentarze do wiadomości: Niedługo będziemy płacić komórką .
Wyświetlaj:
8848 / 212.244.72.* / 2007-06-05 17:50
dOPOKI BANKI KASUJA SOBIE 2%PROWIZJI OD TRANSAKCJI POPULARNOSC TEJ METODY BEDZIE TAK SAMO OGRANICZONA JAK KART PLATNICZYCH. CHCIALBYM ZA WSZYSTKO MOC PLACIC KARTA, A NIE TYLKO POWYZEJ 20ZŁ
wrocławianin / 80.53.160.* / 2007-05-25 20:52
myślę ,że to następny sposób na to by odpowiednie instytucje wiedziały ile i za co płacimy i gdzie jesteśmy,ponieważ każda komórka(telefon) w danej chwili loguje się z najbliższym urządzeniem które pozwala by w sieci..................to taka niewidzialna inwigilacja
abra / 83.21.79.* / 2007-05-22 19:44
Z jednej strony nie widzę potrzeby płatności komórką, w dobie pieniędzy i kart płatniczych, ale zawsze znajdą się ludzie łasy na nowinki. Z drugiej strony to już istnieje - kody kreskowe w smsach ktorymi sie płaci, ludzie na zachodzie wysyłający smsy do automatu z coca-colą (przyznam ze wyglada to dość dziwacznie jak na mój gust) a ona robi, bzyt bzyt i wypluwa puszkę... a po trzecie - ładnie powiedziane - rynek klientów się zwiększy - dzieci już mają telefony ( to wlasnie na zachodzie widzialam, dzieciaki w centrum handlowym wysylaja smski do maszyny ktora stoi przed nimi... zdziwilam sie czy im na mozg nie padło)... cóż za problem kupić sobie codziennie colę... tylko bzyknij kodem, albo wyślij sms'a... no to drodzy rodzice - już łapcie się za kieszenie.
Zazwyczaj udaje mi się znaleźć pozytywną stronę jakiegoś zjawiska, ale tym razem chyba poległam.
hiha-si / 212.76.37.* / 2007-05-28 21:45
Powiedzmy, ze masz dwoje malych dzieci i jedziecie w podroz pociagiem, wysiadacie na stacji malej i nie ma baru...a dzieci placza bo chca pic. Jest maszyna z colą i woda mineralną, ale nie masz monet a twoj partner tez nie ma. Nie ma tez gdzie rozmienic, a dzieci placza i zaraz dostaniesz szalu...
masz jednak telefon komorkowy....i to jest ten plus....
mozna w ten sposob wiele plusow znalezc...parkowanie, restauracja gdzie akurat zapomnialas portfela, ale masz komorke itd
teoretyk-praktyk / 2007-05-22 08:24 / portfel / Toddler giełdowy
Może wreszcie w iplay.pl będzie taniej przez komórkę jak i w sklepach internetowych. Można przecież płacić kontem telefonicznym a nie bankowym, co jest jeszcze bezpieczniejsze, a konto można doładować kartą lub zasilić z rachunku bankowego, przed zakupami. Zatem tak byłoby dużo bezpieczniej.
teoretyk-praktyk / 2007-05-22 08:19 / portfel / Toddler giełdowy
Finał takich transakcji można zobaczyć na filmie Ja, Robot. Bardzo dobrze, taka transakcja z jednej strony bradzo utrudnia bezpośrenią kradzież, z drugiej strony daje władzy absolutna kontrolę finansową obywatela a z trzeciej strony grupy przestępcze od czasu do czasu mogą sobie zrobić lewe transfery, które upozorują legalny charakter elektronicznego konta. Zatem wojna z przestępczością gospodarczą będzie w dużej mierze wojną intelektualną. Przestępcy też będą zatrudniać naukowców, aby mieć przewagę nad władzą, zwłaszcza, gdy przestepczy charakter będą prowadzić duże koncerny, które mają środki, aby skutecznie konkurować z władzą. Możliwe, że będzie to zmierzch państw albo ich odrodzenie, w zależności od wyboru. Ciekawe jakbym napisał jakiś thriller to by ktoś go chciał czytać, coś w rodzaju ,,Syndicate Wars" albo ,,Łowcy Robotów". Pierwszy będzie do szuflady. Od czegoś trzeba zacząć.
Floyd / 2007-05-22 17:25 / Tysiącznik na forum
No to jeszcze ci podpowiem co dalej:
Jako, że w przyszłości będziemy mieli (prędzej nasi potomkowie) wszczepiane chipy prosto do mózgu no to wystarczy wówczas tylko pomyśleć: płacę.
Mały wstrząsik elektryczny: Czy napewno? Potwierdź:
Płacę! :)
Duże kopnięcie: NIE MASZ JUZ KASY NA KONCIE :(
teoretyk-praktyk / 2007-05-27 10:17 / portfel / Toddler giełdowy
Co dalej to różnie może być. Powiem co ja myślę, co dalej. Dalej to będę Yoda, z mózgiem szybszym niż komputer kwantowy i jak taki wnuk sb-ka będzie mi chciał wszczepić chip pod hipnozą to mu jaja utnę mieczem świetlnym.
99zygmunt / 83.143.40.* / 2007-05-22 15:41
odkryles prawde rzeczywista. od dawna tworcy sf w swoich wizjach wyprzedzaja swiat o jakies kilkadziesiat lat. nalezy sie do tego przyzwyczaic i patrzac na ich obrazy wyciagac odpowiednie wnioski aby moc zyc w nadchodzacych czasach.
Grzesiek / 83.15.96.* / 2007-05-22 13:26
o stary, zaplanowales przyszlosc na najblizsze 50 lat
werty / 194.204.171.* / 2007-05-22 15:44
porównac oferty dostepu do internetu mozna na www.optynet.pl

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: