Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Niedźwiedzie mocno śpią

Niedźwiedzie mocno śpią

Money.pl / 2007-02-09 17:47
Komentarze do wiadomości: Niedźwiedzie mocno śpią.
Wyświetlaj:
Pablo / 2007-02-11 17:58 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Na http://pablo.bblog.pl/ kolejna porcja analizy WIG 20
de havik / 2007-02-11 18:09 / portfel / "Tysiącznik na forum"
czyli długoterminowa linia trendu nie powinna zostać przełamana, Twoim zdaniem...

myślę podobnie, choć opieram swoje przemyślenia na intuicji, innego narzędzia jeszcze nie poznałem w wystarczjącym do wyciągania wniosków stopniu :)))
Pablo / 2007-02-11 18:16 / "Uznany Gracz Giełdowy"
tak to wygląda,
podziwiam Cię że inwestycje opierasz na intuicji. To tak jakbyś nie znał znaków drogowych i jechał wg intuicji. Jestem ciekawy jak poradzisz sobie kiedy naprawdę przyjdzie bessa. Teraz jak są ogólne wzrosty to naprawdę trzeba się napracować aby stracić.
de havik / 2007-02-11 21:55 / portfel / "Tysiącznik na forum"
jeśli tylko zdołam wycofam się i besse sobie odpuszcze :)

pisząc o intuicji nie miałem na myśli jej literalnego znaczenia, oglądam wykresy, obroty, dane historyczne, espi itp.... ale to buduje intuicje, lub przekonanie co zrobić

pozdrawiam
brydzia / 2007-02-11 18:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja nigdy nie opieram inwestycji na AT , po prostu wiem co spółka robi , obserwuje jej kurs i obroty , czytam komunikaty , zyski i perspektywy rozwoju , typuje bardzo dobrze , chyba że od długiego śledzenia kursu można wyrobić sobie nawyk po ie warto akcje jednej spółki kupić a po ile nie
Pablo / 2007-02-11 18:47 / "Uznany Gracz Giełdowy"
jak obserwujesz kurs spółki i obroty to już wchodzisz w zakres AT
brydzia / 2007-02-11 18:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
no i patrze na wykres ale jako zupełny laik z AT , przynajmniej nigdy się jej nie uczyłam

pozdrawiam i odwiedzam te twoje wykresy ,
warren buffet / 2007-02-11 18:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak jedziesz i widzisz dzieci na trojkacie to wiesz ze dzieci w poblizu :)
de havik / 2007-02-11 17:51 / portfel / "Tysiącznik na forum"
mam pytanie do inwestorów o dłuższym stażu.... czy poprzednie duże załamania rynku również były poprzedzone wszchobecną obawą przed ich nieuchronnym nadejściem. Moje zainteresowanie giełdą nie przekracza roku więc nie mam żadnych swoich doświadczeń.

Pytam bo próbuje okreśłić sobie perspektywę na najbliższe 12 miesięcy. I jeżeli spojrzeć na sytuację bardzo ogólnie, bez wchodzenia w techniczne szczegóły i fundamentalne zawiłości, to nie powinno być źle.

Ja zakładam, że pod koniec tego roku będziemy wyżej niż na początku, niekoniecznie dużo ale na +. Bo na tą chwilę nasza gospodraka i cały kraj nie ma wyjścia, musi przeć do przodu, wolniej lub szybciej ale do przodu. Pomijam zdarzenia losowe o ogólnośwaitowym przełożeniu, tego nie da się przewidzieć.

trochę to bezładne, dopiero precyzuje swój pkt widzenia
Big Lebowski / 2007-02-11 18:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moge powiedziec ze kazdy krach byl inny 1994 r gielda byla oparta na kredytach - wygladalo to tak ze wiekszosc inwestorow w swoim portfelu miala jekie 50% w lewarze,tak ze z obecna sytuacja nie ma mozliwosci porownania, podczas mega internet hossy pamietam slowa G.Sorrosa ze rynki sa w znaku niedzwiedzia ale tego nie widac-i tak bylo, mnie osobiscie cieszy ze wiekszosc widzi wielka korekte - ja widze inaczej...
de havik / 2007-02-11 17:57 / portfel / "Tysiącznik na forum"
dodam, że nie mam na myśli korekty, nawet o 10-15% zasięgu tylko odwrócenie trendu
Pablo / 2007-02-11 18:08 / "Uznany Gracz Giełdowy"
dzieje się to gwałtownie i dla większości nieoczekiwanie. Ale takie zwroty występują w sytuacji kiedy o giełdzie zaczynają rozmawiać babcie z warzywniaka i fryzjer z naprzeciwka, a w wiadomościach tv codziennie pojawiają się stand up z Książęcej. A w tym samym czasie wytrawni gracze cichaczem wychodzą z rynku
warren buffet / 2007-02-11 18:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
i to sie juz dzieje od ponad roku.......... zagraniczni gracze nie maja tu po 10 000 szt KGHM czy innego badziewia.....
Pablo / 2007-02-11 18:26 / "Uznany Gracz Giełdowy"
toteż w maju był spory spadek ale potem znowu wrócili no bo gdzie tyle zarobią
ddd / 2007-02-11 18:32 / Bywalec forum
po maju wrócili bo było tanio kto miał wyjść wyszedł teraz jest drogo i nerwowo w czwartek nikt tak nie dostał jak warszawa
Longterm / 2007-02-11 17:50 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, wszyscy mowią o korekcie a mnie się wydaje że jeszcze jesteśmy za nisko. Ile już razy słyszeliśmy analizy AT słyszeliśmy że spadamy pod 2640 czy jeszcze niżej...Warren ja wcale nie twierdze że nie ma przewartościowanych spółek, przeciwnie zgadzam się że są i to bardzo i jeżeli giełda miałaby być racjonalnym zajęciem to dawno wszyscy mający trochę pod sufitem powinni pozbyć sie akcji tych spółek. Z drugiej strony czy wszystkie są już za drogie i czy te kóre się najbardziej liczą ? KGHM C/Z=5,1, Orlen C/Z=7,3, PGNIG=20,3, Lotos C/Z=6,5 czy z poza WIG20 Boryszew Holding C/Z=6,4...Ja osobiście nie patrzę na balony bo to one pekną przy pierwszej korekcie, patrze na nasz WIG20 i widzę tam wciąż spółki o rozsądnych żeby nie powiedzieć TANICH cenach.
Pozdrawiam
PS czy ktoś tu juz wspominał że kalendarzowy rok w Chinach się niedługo dopiero zacznie?
Longterm / 2007-02-11 17:50 / Mostek Zwyciężymy!
http://longterm.bblog.pl/
piciu / 2007-02-11 17:22 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Spadki spadkami, a zarabiać trzeba!!!
W tym tygodniu NWZA w sprawie emisji 89,5 mln akcji serii G przeznaczonej dla Autostrade S.p.A. oraz zmian w radzie nadzorczej - może coś zarobimy???
Romi / 2007-02-11 19:25 / portfel / Koci Tata
Ja mam stopa na jutro na stalexporcie i mostalzabrze.
Jak chcecie to mogę oddać jutro po 4,70 stx mosty zostawiam.
piciu / 2007-02-11 19:37 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak tanio chcesz oddać stx? mosty są przewartościowane!
Romi / 2007-02-11 19:56 / portfel / Koci Tata
Jutro po 4,70 zobaczymy co będzie pojutrze. Właśnie zastanawiam się nad stopami moich spółek.
danek113 / 2007-02-11 21:49 / Bywalec forum
No nareszcie widze że nie tylko ja mam akcje STX :-) Jestem troche w plecy, ale liczę, że na koniec tego tygodnia bedę na + - jak to juz kiedys pisałem - poczekamy zobaczymy.
sumani / 2007-02-11 17:26 / Plankton giełdowy
może kupimy stalexport :) ...ale ja kasy nie mam :( wszystko w akcjach
hutmen
abpl
jupiter
na przekór większości ...chyba :))
Jan P. / 83.26.240.* / 2007-02-11 17:06
Brydziu !!! i tego nie rozumie, jak Ty, najbardziej obcykana osoba na tym forrum moglas poniesc strate ?Nie ironizuje bo za taka Cie uwazam.Jednoczesnie nie mysle o stracie z maja ub. roku bo o niej b.czesto pisalas.pozdrawiam
brydzia / 2007-02-11 18:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
od dawna nie pamiętam żebym poniosła strate , najwyżej mniej zarabiam , maj mnie nauczył tego żeby jak widze że rynek spada to słucham siebie i sprzedaję , odkupić zawsze można a sprzedać nie zawsze jest komu

a w maju straciłam 10% ale z zysku ale dla mnie to również strata , chyba że ty uważasz że jak zarobiłeś pieniądze i je zgubisz to zysk
brydzia / 2007-02-11 18:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
a kiedy ja napisałam że w tym roku poniosłam strate

swoją drogą jakbyś wszedł chociaż raz mocno w pp to strate na akcjach na papierze masz pewną
pawlus / 2007-02-11 15:40 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Czy Getinek wchodzi w wig20 jesli tak czy ktos wie kiedy?
brydzia / 2007-02-11 14:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
analizując sytuację , jako ta która straciła na spadkach , jak to Sław napisał bo pisałam że nie mam akcji a właśnie miałam i najwięcej straciłam napiszę tylko

ofe mają 38,5 % w akcjach , zagranica nie będzie u nas kupować , każde podniesienie indeksu ponad szczyt spowoduje że Ofe będą zmuszone sprzedawać akcje , ze względu na 40 % ograniczenie w porfelu akcji ,
znowu kupowanie przez nich akcji na spadkach spowoduje że szczyty będą już tylko niżej
więc wniosek jest taki żeby kupować akcje w których ofe nie mają dużego udziału a wchodzą tfi
ale nie piszę to jako najmądrzejsza tylko zwykły uczestnik gry giełdowej

życzę udanego weekendu

do nikogo nie mam pretensji , ponieważ było dużo wypowiedzi mnie atakujących na razie troszkę usunę się w cień , dziwne że Orzeł mnie nie atakuje , a już wypisywanie że jestem głupia baba , jakaś pokręcona , nigdy nic nie napisałam tylko wszystkich obrzucam błotem pokazuje jakie ktoś ma argumenty

co do kiślu rozumiem że to był żart i ludziom na pewnym poziomie nawet nie należy tego komentować ,
sama uprawiałam wiele lat Shaolin Quan i z niejednym facetem z forum bym sobie spokojnie poradziła , i tak jak powiedział mi kiedyś mój mistrz , przez samo to że ćwiczymy sztuki walki jesteśmy wyjątkowi

życzę miłego weekendu , pozdrawiam zarówno zwolenników jak i przeciwników mojej osoby , a po to się spieramy żeby forum było lepsze a nie gorsze , kiedyś zaatakowałam Sława zbyt mocno i go przeprosiłam także ten argument przeciwko mnie również odpada , nigdy nie było moim celem żeby kogoś obrazić , a już to że ja się A2 czepiam nie ma sensu , ale nie boję się nikogo skrytykować jak również przyjmuję krytyke swojej osoby


zobaczcie na chłodno , 700 wpisów a ile jest takich które coś konkretnego proponują odnośnie spółek giełdowych

a najlepsi są ci co logują sie tylko na chwilę pod jakimś tak nikiem żeby tylko mi przywalić i nawymyślać , ich też pozdrawiam
songo75 / 2007-02-11 16:31
pozdr. z shaolin dlugiej piesci i pol. bialego zurawia :)
brydzia / 2007-02-11 18:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
a w jakim mieśce , bo mój mistrz niestety zmarł i już nie ćwicze ,
slaw / 2007-02-11 15:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Brydziu ja Ciebie atakować..... ja nie potrafie sie z nikim kłocić za miekki jestem ot co. Aco do OFE masz sporo racji tylko chyba jednego nie wziełaś po uwagę OFE też dostaja sporo gotówki a poprzez ograniczenia w inwestowanie za granicą są skazane na polskie instrumenty finansowe a biorąc po uwagę że nie mogą inwestować w zbyt ryzykowne instrumenty na rynku niepublicznym (niektóre rodzaje obligacji przedsiebiorstw) są skazane na polskie akcje. I jeszcze jedna ważna rzecz TFI nie wiedzą ile dostana w przyszłości pieniedzy a OFE wiedzą i to bardzo dokładnie. Nie wiem wiec czy to jest obecnie najkatywniejsza strona podażowa.

pozdrawiam Widzewiaczko niezmiennie gorąco
brydzia / 2007-02-11 18:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
2007-02-10 12:05:21 | *.*.*.* | slaw
coś mi sie wydaje że to mówienie Brydzi o 100% w gotówce jst blefem.... zawsze najbarziej
nerwowa jest na spadkach....

Sław , możesz nie wierzyć , ja mam 100 % gotówki a teraz gram na krótki moment , ale nie mówie że to dobry sposób dla każdego , dla mnie na obecnym etapie rynku to mniej niebezpiecze , nerwowa byłam w piątek ze względu na brak notowań a zobacz moje wpisy w czwartek kiedy rynek spadał ,
warren buffet / 2007-02-11 16:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale one nie moga przekroczyc 40% akcji... czyli kupowac nie moga
slaw nielogo / 83.11.252.* / 2007-02-11 16:53
a;e próg sie co miesiac podnisi jak kasa napływa prawda???
warren buffet / 2007-02-11 16:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no to zobaczymy czy dynamika będzie taka wysoka, ze beda ciagle kupowac wiecej i wiecej...............
siepan_wlasciwy / 2007-02-11 16:37 / Uznany Gracz Giełdowy
ale moga przemeblowywac portfele wiec i "konie pociagowe" tej gieldy moga sie zmieniac w okreslonych okresach.
Big Lebowski / 2007-02-11 17:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co zreszta robia-na biezaco...
warren buffet / 2007-02-11 15:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
z tym OFE to masz racje. majwyzszy poziom akcji od 2000 roku. wiec jeden silnik odpada. ale z jednym tez sie da leciec.... zobaczymy jak długo.
brydzia / 2007-02-11 15:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale zobacz że im wyżej tfi będzie ciągnąć tym więcej ofe będą zmuszone sprzedawać , Tfi tego nie wytrzymają , dlatego szacunki wzrostu giełdy w tym roku 10 - 20 %
warren buffet / 2007-02-11 15:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
niestety masz racje. a niech jeszcze dynamika zmaleje wplat ( ilez mozna bic rekordy nawet wplacajac ) to zobaczysz jazde wtedy.... chyba ze zarządzajacy beda swoje premie pchac do funduszy :)
samuraj jack / 2007-02-11 19:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
dynamika wpłat już maleje - a dokładnie proporcja wpłat, które generują konieczność zakupu akcji;
o tym w ostatniej analizie za styczeń dotyczący funduszy
. / 2007-02-11 14:49 / ................
zauwaz,ze ja zawsze jestem po Twojej stronie
- OFE jakis czas temu wystapily o zmiane tego zapisu o puli akcji,ale nie wiem jak obecnie wyglada sytuacja.
rocoman / 2007-02-11 14:49 / Tysiącznik na forum
z tymi ofe to ciekawe rozumowanie, co najgorsze to że słuszne, ale przy małych wzrostach może nie będzie tak źle, przecież są przepływy z ZUS..
brydzia / 2007-02-11 14:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
może te ostatnie duże pakiety na echu i cersanicie i innych spółkach to ofe sprzedawały bo to ich ulubieńcy
warren buffet / 2007-02-11 15:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wątpie. mysle ze to zagranica wychodzila. na ciechu na bank. tam nie wiem.
brydzia / 2007-02-11 15:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
ciech to bezapelacyjnie bo był komunikat a na reszcie nie , ciech nie jest ulubieńcem ofe


no i myślę że informacje o wojnie i ewentualny konflikt zbrojny będzie miał duży wpływ na akcje
warren buffet / 2007-02-11 15:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ooo. ja tam nie chce wojny, ale to nie byloby pozywnym skutkiem na gieldzie....
. / 2007-02-11 13:55 / ................
Oplulem sie przy obiedzie

TVN24 czym sie rozni zabka od kaczki?? Zabka czasami ..kuma
rocoman / 2007-02-11 13:09 / Tysiącznik na forum
dziś 15.15 ALE KINO "Spekulant"
Nick Leeson jest urzędnikiem bankowym. Chcąc odmienić szare życie, przyjmuje propozycję z Banku Baringsa i wyjeżdża do Dżakarty. Spotyka tam kobietę marzeń, Lisę. Młodzi pobierają się i przenoszą do Singapuru, gdzie Nick przejmuje kierownictwo nad operacjami handlowymi miejscowego banku. Żeby zaoszczędzić pieniądze, szefostwo nakazuje mężczyźnie zatrudniać niewykwalifikowanych, nisko opłacanych pracowników. Nick dokonuje na giełdzie śmiałych i ryzykownych operacji finansowych, a następnie w sprytny sposób zabezpiecza się przed stratami.
rocoman / 2007-02-11 14:35 / Tysiącznik na forum
kto nie da rady dziś powtórka 24.02 18.10
. / 2007-02-11 13:17 / ................
to tylko wersja "beletryzowana"
Leeson istnial naprawde.poniewaz zostal uznany prawie za geniusza operacji gieldowych,dano mu szerokie pelnomocnictwa i praktycznie pozostawiono bez nadzoru.Skutek to doprowadzenie starego,duzego banku na skraj bankructwa i ucieczka.W koncu zlapano go i zamknieto
Big Lebowski / 2007-02-11 13:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
grajac na rynku futures -rozlozyl bank ktury mial 200 letnia tradycje solidnego banku, przyczyna jego blednych decyzji bylo trzesienie ziemi w Japoni -kturego nie przewidzial...
Jeck / 2007-02-11 13:59 / "Poławiacz perełek"
który ....:-)
pozdrawiam i smacznego
Big Lebowski / 2007-02-11 14:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wiem robie bledy dzieki...
. / 2007-02-11 13:29 / ................
pozdrawiam -:-))
Big Lebowski / 2007-02-11 13:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pozdrawiam...
lefek / 2007-02-11 12:35 / Bywalec forum
Jedno pytnie do wypowiadających się tu forumowiczów.....czy ktokolwiek zna konstrukcję i znaczenie BPI ?? Ponieważ chciałbym szerzej podyskutować na ten temat jak również sytuacji głównych indeksów w USA i na GPW.

I jeszcze jedno ... rozumiem, że sytuacja z zamykaniem luki Hossy na danych tyg jest dla wszytkich tu forumowiczw od dawna znana .... a ja idiota pcham się z taką "rewelacją" . .. obiecuję , że więcej nie będę....
pozdrawam :-))
najcz / 2007-02-11 16:37 / Tysiącznik na forum
uważam ,że jeszcze nic się nie stało jest mały spadek na dji ,uważam obecne wsparcie na ok.12500, a do tego to jeszcze 80pky.A co będzie nikt nie wie.
Big Lebowski / 2007-02-11 13:14 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jest kacik ktory prowadza specjalisci od AT - Strokus, Morfeusz, Gabrik, -powinienes do nich dolaczyc- jest to dosyc ciekawy kacik...
warren buffet / 2007-02-11 12:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
spokojnie. pisz co chcesz. kazdy moze miec swoje zdanie. tez oczekuje spadkow. czy slusznie ? jesli nie - jestem tylko czlowiekiem. wole stracic okazje niz kapitał. gieldy nie zamykają jutro. wiec mozesz sie wypowiadac, ze wig20 za 3 dni bedzie mial 5000 pkt jak rowniez 1000 pkt.... argumenty
lefek / 2007-02-11 13:40 / Bywalec forum
Warren, sorry ... argumenty .... ależ ja je właśnie podałem ...

1/ zamykanie luki Hossy na tyg aktualnie na poziomie 3270 dla WIG0
2/ sytuacja głównych indeksów w USA w/g BPI .... linki do tych wykresów podałem niżej

Mogę dodać jeszcze, że BPI dla GPW wynosi obecnie 53,4%.
Zapomniałem tylko o jednym .... że te argumenty są doskonale znane na tym forum !!!!

Spodziewałem się rzeczowej kontry na przedstawioną teorię w/g mojej AT /przynajmniej takie miałem zdanie o tutejszych forumowiczach/ i dlatego pozwoliłem sobie na jej przedstawienie z odpowiednią argumentacją .... jak również z zastrzeżeniem , że nie jest to wyrocznia ... gdyż jak sam napisałem że mój pogląd "zweryfikuje ..... sam
Rynek ... "
Niestety ... wychodzi na to, że to ja będę musiał zweryfikować swój pogląd na temat wypowiadających się tu forumowiczów.
pozdrawiam :-))
warren buffet / 2007-02-11 13:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
oczywiscie. ja tego nie neguje. bardzo dobrze. zachęcam do pisania..... powaznie
kejti / 2007-02-11 12:30
WItam wszystkich! Czy ktos uprzejmy moglby mi wytlumaczyc sprawe z 02 nfi, szczegolnie jak to bedzie z nowa emisja i umorzeniem akcji po 12zl. Czy skup po 12 jest pewny? nigdy wczesniej nie sledzilam wydarzen 02 nfi wiec jestem slabo zorientowana. Z gory dzieki za rade i witam na forum
fuks2000 / 2007-02-11 12:09 / Tysiącznik na forum
jeśli ktos ma Tv Biznes, to właśnie wypowiada się pan Z. Opach, warto posłuchać.
fuks2000 / 2007-02-11 12:21 / Tysiącznik na forum
eee, nic ciekawego nie powiedział. załżyli społkę córkę w Chinach i plan sciągnięcia chińskich rąk do pracy w Polsce wciąż może być wdrożony. Mówił też, że w stosunku np. do Budimexu czy Mostostalu Warszawa to akcje MSZ są mocno niedowartościowane. W dodatku kiedy byli w stanie upadłości nie mogli startować w publicznych przetargach, więc nie mają tzw "złych przetargów" - po cenach sprzed roku czy dwóch, czyli takich, które dzisiaj nie dają zysków a stanowią zagrożenie kar za niewykonanie.
ramiol / 2007-02-11 11:26 / Bywalec forum
niewiecie przypadkiem gdzie znajde jakieś dobre forum na temat nfi głównie chodzi mi o ampliko
ramiol / 2007-02-11 12:28 / Bywalec forum
sorry chodzi o tfi jakieś poważne forum
lefek / 2007-02-11 10:08 / Bywalec forum
Witam wszystkich.
Przyglądając się wykresowi tyg dla WIG20 /dane mam od 09.2004r/ który stworzyłem, zauważyłem pewną zbieżność która występuje od czasu do czasu. Otóż, po luce Hossy która występuje na wykresie tyg zawsze, powtarzam ... zawsze następowało jej zamknięcie. Raz nastąpiło to już w następnym tyg i 3-y razy na przestreni 5-8 tyg poprzedzonymi 4-ma tyg wzrostów i potem nastepował ruch w kierunku zamknięcia tejże luki. Obecnie takie zdarzenie wystąpiło po raz 4-ty, i jesteśmy już po 4-tym tyg od momentu wystąpienia luki Hossy na poziomie 3270 na wykresie tyg .... więc zgodnie z wcześniejszymi wydarzeniami powinniśmy skierować się do zamknięcia tejże luki.

Jeśli chodzi o USA to tam sytuacja jest bardzo nie wesoła. Za tydzień lub dwa rozpoczną się spadki które potrwają min około 8-10 tyg .... oczywiście z mniejszymi lub większymi korektami tychże spadków ....
Swoją teorię opieram na wykresach BPI głównych indeksów w USA, jeśli ktoś zna konstrukcję i znaczenie BPI to proponuję się przyjrzeć tym wykresom
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPNYA
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPCOMPQ
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPSPX
http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$BPINDU
i zwrócić szczególną uwagę na wykres tyg.

Krótko mówiąc idziemy zamknąć lukę Hossy na poziomie 3270 ... na razie ulica pcha kasę do funduszy mamiona reklamą, że giełda to maszynka do zarabiania pieniędzy ..... czyż to nie jest preledium BESSY !!!!!! jeśli jednak indeksy będą spadać i dołączy w tych spadkach USA /gdzie czas na odstrzał Bizona już się rozpoczął/ i inne giełdy, to co się wtedy u nas stanie ????!!!!!!!! .... czy nasz obywatel tego kraju jest na tyle świadomy że nie wolno wycofywać w tym momencie kasy !!!!!! można dalej nie wpłacać ale nie wyciągać , gdyż dopiero wtedy się zacznie .... !!!!!!
Jeśli indeks dotknie 3260 to jest szansa na testowanie 2880 ...a jeśli i to padnie ...to i 2000 jest możliwe ... do tego USA zacznie spadać , a więc w/g mnie następuje zmiana trendu......
powiem tak ... mimo iż co niektórzy opowiadają się za takim scenariuszem to przypuszczam że sami w to nie wierzą , a ci którzy wieszczą spadek to nawet się nie spodziewają, że może być bardzo głęboki , dla nich 2900-2800 i to będzie już min spadków .... niestety, mogą się mocno pomylić ......

Wychodzi na to, że o szczycie to już tylko będziemy marzyć ..... niestety ... teraz najważniejsze pytanie to które wsparcie da opór nie do przebicia .....

Chciałbym przypomnieć iż powyższe rozważania są na podstawie mojej AT opartej na metodzie O/X którą zweryfikuje ..... sam Rynek ... Twoje mogą być inne ..


pozdrawiam :-))
Big Lebowski / 2007-02-11 10:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
kolego lefek czy jestes w stanie zaryzykowac i postawic swoje pieniazki na pozycje krutkie- o jakim ryzyku ja pisze to raczej pewna inwestycja - polecam zajecie pozycji krutkiej...
lefek / 2007-02-11 11:17 / Bywalec forum
Czy mam rozumieć , że przedstawienie swojego poglądu na temat rynku musi być uwarunkowane swoimi posunięciami spekulacyjnymi !!!! sorry , ale na temat moich ani innych spekulacji nie dyskutuję , a co do mojego w/w wywodu .... cóż jest to tylko moja teoria na podstawie mojej AT .... Twoja może być inna i chętnie ją poznam.
Big Lebowski / 2007-02-11 11:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moja jest taka ze - nie zaryzykuje pieniedzy na zajecie pozycji krutkiej...
. / 2007-02-11 10:32 / ................
I jak zawsze nikt z pozostalych 6 500 000 000 ludzkosci na to nie wpadl ! Oczywiscie nikt z FED tez nie.
lefek / 2007-02-11 11:09 / Bywalec forum
Skoro tylko na tyle Ciebie stać, to obawiam się ,że do nich się zaliczasz.
. / 2007-02-11 11:16 / ................
lefeczku,a czego sie spodziewales????/ Oklaskow ,zachwytu????/
Tu na forum bylo juz wszystko.Czytaj dokladnie i czesciej zagladaj.My to wszystko wiemy i sie nie przejmujemy.Bo gdybysmy sie przejmowali to bysmy nie grali.A jednak gramy,bo korekty gdzies mamy.Ale sie zrymowalo.
A tak powaznie: tu nie ma amatorow ani idiotow sklonnych do marnowania wlasnych,ciezko zarobionych pieniedzy.
Jestesmy przygotowani,a gdybys czytal to bys wiedzial,ze czesc ma wlasciwe kontrakty,inni stopy,inni juz tylko gotowke a jeszcze inni sa po konwersji funduszy.
Stad moja ironia powyzej.
A jesli sadzisz,ze odkryles Ameryke a Ameryka bedzie siedziec,sie przygladac i nic nie robic,to sie mylisz.
A co do Japonii,indeksy maja sie dobrze i w przeciwienstwie do USA zamknely sie na plusach
lefek / 2007-02-11 11:26 / Bywalec forum
Właśnie zauważyłem, że na tym forum są sami najlepsi i jest sielanka ... wszyscy zarabiają i niedługo Karkosiki będa mogli z swoja kasą się schować. A co do odkrycia Ameryki ... jeśli twierdzisz, że roszczę sobie w jakikolwiek sposób pretensje do niej ....... cóż ... chyba nie warto się wypowiadać ... i wygląda też na to , że swoje poglądy i opinie na temat rynku tutaj lepiej nie wypowiadać ...
Big Lebowski / 2007-02-11 11:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
po to jest to forum - zeby kazdy mogl swoje poglady wyrazac,w swoje teorie widac wlozyles troche pracy tylko wybacz w momencie korekty pojawiaja sie naganiacze typu mydelko itp...teorie konca swiata jest bardzo latwo glosic i nie potrzeba tu specjalnego polotu... Twoj pech polega ze ze swoja teoria czekales na korekte zeby to oglosic , dlatego jestes wrzucony do jednego worka z naganiaczami...pozdr...
warren buffet / 2007-02-11 13:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Mydełko FA :)
Big Lebowski / 2007-02-11 13:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
miedzy innymi...he he...
lefek / 2007-02-11 12:16 / Bywalec forum
być może i pech, ale nie podaje swojej teori bez sygnałów płynących z mojej AT, być może inne metody są lepsze i wcześniej wykrywają przyszłe wydarzenia lecz niestety ich nie zam i opieram się w swoich spekulacjach przeważnie na swojej AT , a inne opini i teorie weryfikuję pod swoim kątem AT... cóż ... taki już jestem
pzdrawiam :-))
. / 2007-02-11 11:27 / ................
wybacz,jesli Cie urazilem,sam uleglem juz nerwowej atmosferze.Badz tu i czytaj /i pisz oczywiscie/ wtedy poprostu bedziesz wiedziec,o czym tu mowia
--:--)))))
warren buffet / 2007-02-11 10:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja jednak obstawiam 3280 :)
ddd / 2007-02-11 10:27 / Bywalec forum
stany na czerwono w europie w czwartek największa nerwówka w warszawie niech się jeszcze nikkei w poniedziałek źle zamknie to rekordy możemy sobie przez jakiś czas wybić z głowy tym bardziej że większość inwestorów kisi kasę i czeka na zwałkę
warren buffet / 2007-02-11 10:56 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to ze akurat wiekszosc kisi kase na zwałke to dobre dla wzrostów :)
ddd / 2007-02-11 11:12 / Bywalec forum
też tak uważam i myślę że wchodzić teraz to trochę ryzykowne lekka a nawet mocniejsza korekta wskazana (może już niedługo)
Lisior / 2007-02-11 15:02
To,że korekta jest wskazana to wcale nie oznacza, iż nastąpi........
warren buffet / 2007-02-11 11:18 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
toteż mamy czas, prawda :) ?
Longterm / 2007-02-11 00:11 / Mostek Zwyciężymy!
http://longterm.bblog.pl/wpis,w;oczekiwaniu;na;korekte;dokupilem,2271.html
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy