Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nieetyczna lista ministra Religi

Nieetyczna lista ministra Religi

Money.pl / 2007-02-08 08:59
Komentarze do wiadomości: Nieetyczna lista ministra Religi.
Wyświetlaj:
Tomeeek / 83.23.206.* / 2007-03-08 15:30
Inne szpitale nie zarabiają, no zarabiają zamiast nich lekarze, którzy przyjmują w nich prywatnie! Na dodatek mimo, że używają pomieszczeń szpitali / przychodni oraz sprzętu nie płacą za nie ani grosza. Co gorsza często też przyjmują prywatnie w godzinach normalnej pracy (ja miałem tak robioną gastroskopię)! To jak szpital ma zarabiać???

Dlatego tak trudno wszystko zmienić, bo zmiana wymagałaby uczciwości lekarzy i zmiany ich świadomości. Trudno wprowadzić takie przpiesy, bo lekarze to silna grupa społeczna. Na dodatek wielu posłów w każdej kadencji to lekarze...................

O ironio, tak faktycznie to zachłanność lekarzy blokuje unowocześnienie służby zdrowia!!! Bo gdyby zamiast nieuczciwych lekarzy używających nie swojego mienia i sprzętu zarabiał szpital............. to szpital miałby kasę, żeby inwestować!
ggg / 83.6.65.* / 2007-02-13 22:24
potrzeba przede wszystkim ubezpieczenia zdrowotnego za które moglibysmy się normalnie leczyc, chcąc leżeć w wygodniejszych łóżkach, byc szybciej obsłuzonymi nie mozemy liczyc na boską interwencje - za to trzebva zaplacic niestety, i wcale nie sa to jakies astronomiczne sumy; sytem powinien byc klarwony placisz skladke, nalezy ci sie świadczenie, nie to s.........., nie mozna w kołko mamic obietnicami leczenia za wirtualne pieniadze, jesliby kazdy placil pieniedzy byloby w sytemie dosc, dodatkowo nalezy pozostawic wybor danej placowki leczniczej w gestii pacjenta, nie upadna te szpitale na ktore ludzie chetnie bedą lożyc i w którym chetnie będą realizować świadczenia a relikty socjalizmu odejdą bezpowrotnie w przeszlość, czy to się kiedyś ziści?
insideout / 83.70.87.* / 2007-02-13 20:13
czy ktos z was wie kto to jest/byl kaiser soze?
Defekt Motyla / 83.15.229.* / 2007-02-13 14:08
Raport Money'a jest gud. Mówimy o publicznych szpitalach - nie innych.
Poczta też kieruje się kryterium zysku - kupisz w wielu punktach pocztowych gazety, dolary, papierosy, postoisz jak głupi w kolejce ale koperty odpowiedniej nieraz nie kupisz.
Podobnie PKP /rozkradziona przez spółki z półki/ kieruje sie kryterium zysku. A jak przejedziesz przez kraj to szczena opada na widok kurnych dworców, śmierdzących jak chlew, na niektórych nie zjesz a o fryzjerze możesz pomarzyć jak pewnie w XIX wieku.
Ze względu na kryterium zysku w wielu miastach nie ma kina - ale szmal Unijny biorą miejscowi biznesmeni na kolejne galerie i duperele.
Ze względu na ww. kryterium nie ma autostrad, drogi jakie są każdy widzi, emigracja, bezrobocie i pensyjki cienkie jak żyletka "Polsilver".
Tymczasem do wielu przychodni czeka się w kolejkach - a jak się dostaniesz to ci mogą dać na zanik mięśni ćwiczenia na "Atlasie", po którym będziesz czuł łokcie przez 10 lat. I tak dalej.
Zysk się mnoży jak się ma kopalnie diamentów, bogate społeczeństwo, Kasyno gry w byłym Uzdrowisku Ciechocinek lub prywatną klinikę Masażu "Jurop Prodakszyn" w Sity Pipidówka.
A o zdrowie publiczne mają dbać publiczne placówki. O księgowość księgowi.
A "Kryterium Zysku" niech się uspokoi gdyż niszczy nam kraj, powietrze,lasy i ludzi.
pawel_b / 2007-02-12 13:06 / portfel / Tysiącznik na forum
To wszystko bzdury. Liczą się fakty i liczby. Procent PKB na służbę zdrowia w Polsce wynosi 5,5%, w krajach Unii Europejskiej - w zależności od kraju - 8-10%, a w USA ponad 13%. Biorąc pod uwagę ogólna wielkość tego dochodu (PKB), to nasze wkłady, w przeliczeniu na złotówki są kompromitująco niskie. To znacznie mniej niż w innych państwach. Na Węgrzech na służbę zdrowia przeznacza się 6,8 proc. PKB, w Czechach 7,3 proc. W krajach Unii Europejskiej wskaźnik ten jest jeszcze wyższy, w Belgii, która według brytyjskiej firmy zajmującej się oceną rynków służby zdrowia, World Market Research, ma najlepszy system zdrowotny wśród krajów rozwiniętych, wydaje się 9 proc. PKB na zdrowie, we Francji 9,5 proc., w Niemczech 10,7 a w Szwajcarii 10,9 proc.
Do tego wszystkiego należy dodać, że w Polsce ok.40% kwoty przeznaczonej na służbę zdrowia idzie na leki (szpitalne, refundowane) i tak na leki wydajemy 2,25% PKB.
Można porównać np. Czechy do Polski:
1. Czechy
-PKB=194mld$
-na ochronę zdrowia (7,3% PKB) =14,2mld$
-ludność =10mln
-na jedną osobę na opiekę zdrowotną przypada =1420$
2. Polska
-PKB=342mld$
-na ochronę zdrowia (5,5% PKB) =18,8mld$
-ludność =38mln
-na jedną osobę na opiekę zdrowotną przypada =495$
Wnioski są takie, że mimo to, że Polaków jest prawie 4 razy więcej niż Czechów to całkowite wydatki na ochronę zdrowia w Polsce są wyższe jedynie o ok.30% (14,2 i 18,8).
Dlatego szpitale w Czechach są odnowione, dlatego nie ma kolejek do specjalisty, dlatego nie brakuje im leków, dlatego nie trzeba dawać łapówek, dlatego nie trzeba czekać na zabiegi, dlatego itp itd. jednym słowem minister na Nas w D....
zofia 45 / 85.221.152.* / 2007-02-11 17:52
Prosze nie publikowac nazwisk dyrektorów którzy zlikwidowali ogromny dług w ciągu kilku lat np 21 milionów w ciagi 5 lat to srednio 4,2 milona rocznie, nie jest to mozliwe bez wpompowania przez NFZ dodatkowych pieniedzy, fałszowania rozliczeń itp. To nie jest gospodarność to kumoterstwo, rozdawnictwo i niegospodarność. szpitale kliniczne to studnia bez dna. Połkna każdą ilośc pieniędzy. Wielki czas aby z takimi darmozjadami zrobic porządek
jarek1212 / 83.7.119.* / 2007-02-10 15:51
Czy te wypowiedzi internautów pan D.Gąsiorowski/Money.pl mógłby oficjalnie przekazać panu Ministrowi Zdrowia ?
Może Minister ruszy głową ?
MacMurphy / 84.40.135.* / 2007-02-10 20:48
Przed chwilą wysłałem e-mail z linkiem do tej strony na adres: kancelaria@mz.gov.pl
Wzywam wszystkich cczytelników Money.pl do tego samego.

Dla osób, które nie wiedzą jak to zrobić podaję metodę:
1. Proszę zaznaczyć myszką poniższy wiersz

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/66,0,221762.html?p=mt

2. Proszę nacisnąć jednocześnie klawsze
Ctrl
C

3. Proszę otworzyć program poczty email i wpisać adres odbiorcy

kancelaria@mz.gov.pl

4. Proszę ustawić kursor myszy w polu wiadomości i nacisnąć jednocześnie klawisze:
Ctrl
V

Powiniem pojawić się napis
http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/66,0,221762.html?p=mt

Jeśli się nie ukaże, to można ten napis wpisać ręcznie
kuniu / 194.106.210.* / 2007-02-09 21:42
zwócćie uwagę na słowa jednej dyrektor "wiele osób doskonale żyje ze szpitali" tacy ludzie jak Religa też żyli spójrzcie na ich majątki oni uważają że szpital to jest stworzony do tego żeby im przynosić kasę a jak braknie to "terror litości" łyse dzieci do przodu a nie jaguar czy A8 lekarza profesora, najgłupsi w tym wszystkim są jak zwykle dziennikarze bo to oni celują kamerą nie tam gdzie trzeba
MMMMMMMM / 82.210.148.* / 2007-02-09 17:45
Pracuję w SPZZLO Warszawa-Żoliborz - my też mamy zyski, niemałe zresztą. Też kiedyś byliśmy zadłużeni. Na obecny stan (kilka milionów na koncie), musieliśmy ostro zapracować. Niestety, to się nie opłaca - nie dostajemy dotacji, niczego nam się nie umarza, nie zwalnia z opłat itd. Po co się starać??
AntyPO-pulista / 212.244.189.* / 2007-02-09 12:15
...a wniosek moze być jeden i tylko jeden: należy dokładnie przygotować całościowy - na wiele lat do przodu, plan zmian w służbie zdrowia (na brzmienie słowa "reform" mam wymioty) a nie jak Pan minister R. rzucać co kilka dni, gdy coś się akurat sypie i wali, nowym "genialnym" pomysłem.
Elżbieta Sz. / 83.18.166.* / 2007-02-09 08:47
Nie wiem, nie znam się na zarządzaniu szpitalem. Nie rozumiem tego systemu ekonomicznego, gospodarczego etc.. Ale myślę jak kobieta, która ma małe dochody (nawet bardzo małe) i musi opłacić w terminie wszystkie rachunki za gaz, energię elektr., wodę, kanalizację, telefon, podatek, opłacić naukę dzieci w szkole, kupić podręczniki, buty, odzież, wyżywić własną rodzinę i nie ma skąd wziąć na ewentualne łatanie dziur w skromnym budżecie domowym. Ale jakoś żyję, żyjemy. Czasem udaje się na kupić słodycze, czasem wystarczy nam na "eskapady" w stylu małej wycieczki poza miasto, odwiedziny z wyjazdem do rodziny w sąsiednim województwie, jakieś drobne datki na jeszcze biedniejszych ode mnie, wizytę u fryzjera, książkę, kwiaty, które uwielbiam, wyjście do kina lub występ kabaretowy. Zawsze też pamiętam o imienionach, urodzinach swoich dzieci, wnuczek, sióstr, teściowej. Taką sytuację ma przecież każda polska kobieta (nie odnoszę tego do dam na świecznikach, z ministerialnymi tekami, prezes firm ubezpieczeniowych, emerytalnych itp., bo tam jest szastanie naszymi pieniędzmi na wizażystki, toalety i kreacje, bale, bankiety i szkolenia poza granicami kraju, wożenie się i latanie bez opamiętania i potrzeby). Nie rozumiem tego i pojąć nie mogę. Patrzę na mój szpital powiatowy, pracujących w nim Lekarzy i Dyr. Szpitala (od szeregu lat ten sam). Szpital kwitnie. Wyremontowany i remontowany sukcesywnie. Rozbudowany o nowy blok operacyjny (to nowy duży budynek), nową izbę przyjęć, nowe oddziały (okulistyka, urologia, OJOM, nowe instalacje, nowy sprzęt i karetki... lista długa i pełna plusów). Mało tego mój szpital zwycięża , zbiera nagrody, nawet przy udziale mocnych ekip z Czech i to od paru lat. Ludzie z branży, ci, którym sprawy ZOZ-u są nieobce mogą się o tym przekonać, nie koloryzuję. Fakt, że Pan Dyrektor swoje starania opłacił dużą stawką, sam ma teraz problemy zdrowotne (serce), ale widać, że ma prawdziwe serce i pracuje z prawdziwymi Lekarzami, którzy też to prawdziwe serce mają. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że najlepiej radzą sobie szpitale w woj. opolskim. Tak, to mój szpital w woj. opolskim. Tutaj nikt nie powiedział rodzinie umierającego pacjenta (rak), żeby wyjeść nosze na Most Świebodzicki , bo jest strajk. Chociaż jednej wariatki w naszym mieście w przychodni okulistycznej do końca życia nie zapomnę, jej chamstwo, wrzaski, trzaskanie w biurko tak że aż szuflady wypadły i krzyki "kto pani dał prawo jazdy, pani jest ślepa, a na szpitalu widziała pani flagi, ZOZ strajkuje". No ale cóż , samo życie i w przysłowiowym słoju miodu znalazła się łyżka dziegciu. W każdym razie, ja moim Lekarzom jestem wdzięczna, świadoma jestem i widzę co dla mnie zrobili, ile życia mi podarowali, moje rodzinie, moim znajomym, moim sąsiadom, czytam o tym w lokalnej prasie. Czy są gdzieś w kraju lekarze, którzy tak jak tu u nas sami dzwonią do pacjenta, wypytują o jego zdrowie po zabiegu, podają własny telefon gdyby coś się działo, gdyby stan się pogorszył (moja Pani Doktor w Przychodni Rodzinnej tak robi i nie lekceważy moich nerek). DZIĘKUJĘ WAM KOCHANI LEKARZE . DZIĘKI TEŻ PANIM PIELĘGNIARKOM, REHABILITANTOM, STAŻYSTOM I PRAKTYKANTOM, SALOWYM. DZIĘKI PANIE DYREKTORZE. NIECH PAN WRACA DO ZDROWIA. A ci nieudolni na praktykę i po nauki do nas.
michałek / 83.18.138.* / 2007-02-09 08:10
Obstawiam że wina zadłużenia jest po stronie dyrektora ,któy nie umie oszczędzać.Zresztą to zapewne same nieudaczniki.Religa im nie pomoże a raczej zaszkodzi budżetowi.Komisarze jak mówi tamta pani dyrektor to jest jakiś pomysł ale znowu kosztowny.Należy wymieniać dyrektorów i to szybko.
Kero niezwerbowany / 83.238.147.* / 2007-02-08 16:02
Szpitale mogą zarabiać ale chyba na skórach.
mix / 87.199.37.* / 2007-02-09 06:53
Tyle mówi się o bankructwie szpitali.
1. Nigdzie nie znalazłem prostego rachunku: Wpływy do budżetu państwa na ten cel ( m.in z zus-u) wynoszą tyal a tyle a wydatki tyle a tyle, w tym na szpitale, kliniki, polikliniki, sanatoria, przychodnie itp, oraz na administracje czyli budowanie nowych gmachów dla NFZ, itp.
2. skoro najbardziej zadłuzone sa województwa m.in dolnosląskie i in to dlaczego nie przeprowadzi sie kontroli na poziomie województwa ?
3 jestem zdania, że dyrektorem placówki powinien być menadżer ( czy jest taki kierunek studiów - kierownie placówka budżetową, np szkołą, uniwersytetem, szpitale, przedszkolem, itp). podobnie ze stanowiskiem ministra pan religa zna sie na kardiologii ale nie na ekonomii i zarządzaniu. to co on wie w zakresie zarządzania to za mało na takie stanowisko. Mam wrażenie, że menadżerowie średniej wielkości przedsiębiorstw sa bardziej przygotowani niż prof. Religa w zakresie kierownia resortem
4. nie godzę się na wprowadzenie dodatkowej opłaty - nie będąc świadomym czy dotychczasowe pieniądze są dobrze i racjonalnie wydawane. To sytuacja jak z moim nastoletnim dzieckiem. Co tydzień kieszonkowe, kieszonkowe i jego reakcja "Tato 50 zł /tydz to dla mnie za mało" Oczywiście zawsze nawwet 500 zł to będzie za mało dla 13-latka. Ale jak sprawdziłem wydatki to sie okazuje że 3/4 to nieracjonalna ich dyspozycja. I wyszło mi, że powinny być jeszcze oszczędności.
Jak min. Religa może żądać dodatkowych dopłat, jak trudno jest dowiedzieć się jak spożytkowane są dotychczasowe.

Ot, takie tam moje uwagi, osoby, która mieszka w Państwie, w którym PKB rośnie, ludzie pracują, wydają pieniadze, realizowane są nowe inwestycje, a zatem przychody budżetowe rosną a na wszystko brakuje. Co jest grane?
keyser soze / 83.12.183.* / 2007-02-08 12:18
Do zarządzania szpitalem potrzebny jest Manager, a nie lekarz po Akademii Medycznej (no, chyba że Wieczerzak). Dyrektorzy szpitali często nie mają pojęcia o podstawach zarządzania nieruchomością , a co dopiero mówić o całej sferze działalności szpitala. I jeszcze jedno: nigdy nie zrozumiem w jaki sposób, bez zastanowienia, często działając w złej wierze, można BEZKARNIE zadłużyć "przedsiębiorstwo" na dziesiątki milionów złotych ??? Co na to prokuratura, cbś, us, uks, cba, nik i cała reszta tej bezproduktywnej zgraii ??? Prywatnego Przedsiębiorcę gnoi się bez zastanowienie i żadnej przyczyny ( vide Kluska, czy JTT), ale w budżetówce - hulaj dusza.... Zawsze można zastrajkować, albo przyjechać solidarnie z górniczą bracią pod sejm
olivier / 195.117.18.* / 2007-02-13 11:37
stary ty chyba nie znasz sie ani na ekonomi ani na zarzadzaniu ani na leczeniu??? wybacz ale sie grubo mylisz - powiedz mi czy szpital MSW jest zadluzony???? chyba nie a wiesz dlaczego??? bo ma kase i o kase sie tylko rozchodzi - tu wystarczy ja tylko miec !!! a nie mow o dobrym zarzadzaniu zarzadzac to mozesz przedsiebiorstwem zieleni albo kioskiem z gazetami - a tu chodzi o zycie i zdrowie ludzi wiec nie mieszaj tych regol do panstwowych szpitali ktore i tak walcza z brakiem srodków zeby cokolwiek wydebic z kasy chorych musza przejsc niezla sciezke - moj przyjaciel jest lekarzem w dobrej NY klinice i co??? wiesz ile doba pobytu leczenia tam kosztuje???? 1000 baksow stac Cie na takie leczenie???? acha sam jestem po ekonomii i rozumiem problem - ale nie mozna mieszac ludzi i ich zdrowia do regol marketingowych tu system zarzadzania nie szpitali jest moze zly tylko kas chorych zastanowiles sie nad tym????? chyba nawet tego nie brales pod uwage - jezeli kasa chorych wykazuje na koniec roku "zysk" to chyba cos jest nie tak??? chora jest cala sluzba zdrowia a to co sie dzieje to jest raczej przedsmak wielkiej "prywatyzacji" "nierentownych" szpitali (pisze tak w " " bo jak moze byc sluzba zdrowia rentowna jezeli jest typem dzialalności kosztowej?????)
MBA & ACCA MEMBER / 80.53.72.* / 2007-02-13 15:55
Drogi Olivierze, jak Sam wspomniałeś cytuję : " ...acha sam jestem po ekonomii i rozumiem problem..." - problem może i rozumiesz, ale nie jesteś po zarządzaniu więc jedyne co możesz to tylko stwierdzić fakt w oparciu o makro lub mikro ekonomię. Jest coś takiego jak Ekonomika, Zarządzanie Finansami, Analiza Finansowa, Rachunkowość Zarządcza i Controlling, że nie wspomnę o innych narzędziach praktycznej strony ekonomii z punktu widzenia zarządzania. Jeżeli jesteś po ekonomii i piszesz, że potrzeba KASY to albo byłeś nie zbyt dobrym studentem, o wątpliwej jakości nauczania szkoły wyżej X , albo ignorujesz fakt, że pieniędzy po prostu nie można dodrukować, o tak sobie bo jest ich za mało, środkami dysponuje się ekonomicznie czyli w uzasadniony jak najlepszy w danej sytuacji sposób w przypadku gdy ktoś to ignoruje jest to marnotrawstwo i od lata karane na pewno również w szpitalu w NY gdzie pracuje twój znajomy . Fakt jest taki, że w szpitalach jak by tu nie patrzyć są kliki.Ludzie często chodzą do tych lekarzy prywatnie ponieważ mają oni wpływ z racji zajmowanych pozycji na majątek szpitala i jego wykorzystanie. Mówiąc w praktyce jeżeli jest się od pand DR lub PROF. X to można szybciej załatwić badanie czy przyjęcie do tego szpitala co za tym idzie sam powinieneś wiedzieć jeżeli faktycznie jesteś po ekonomii. Nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność, nie ma poczucia dążenia do wyznaczonych celów, bo takich celów po prostu nie ma, chyba że celem nazwiemy tutaj budowanie domów przez lekarzy "administrujących" szpitalami. Pieniędzy zawsze będzie mało tam gdzie nie wiadomo do na jaki cel służą i jak się z nimi obchodzić. Myślę, że powinieneś poczytać książę " Poradnik inwestycyjny Bogatego Ojca", jest to bestseler światowy , (wpisz w google a samo się znajdzie). Może oszlifujesz swoją wiedzę ekonomiczną dzięki tej książce, tak na marginesie jest jeszcze kilka pozycji tego autora stanowiący pewien ciąg, ale to już inny temat. Szpitalami powinni zarządzać nie administrować jak to ma do tej pory menadżerowie, fachowcy znający się na wyżej wymienionych zagadnieniach. Obalmy w końcu mit, że lekarz i ksiądz najlepiej się znają na wszystkim ! Dlaczego w Zamościu koło Lublina szpital publiczny zmieniając charakter swojej działalności, na spółkę z o.o. po 2 latach działalności spłacił swój dług, płaci podatki a zeszły rok zamkną z zyskiem prawie 1 mln. PLN ?! Ktoś może zarzucić, że ten szpital nie jest już państwowy nic bardziej mylnego nadal właścicielem 100% udziałów jest samorząd terytorialny. Można ?! Ja uważam, że można tylko moja wiedza a twoja to duża przepaść z tego co widzę !
olivier / 195.117.18.* / 2007-02-13 12:47
sorki ale nie czytalem głownej wiadomosci do ktorej sie to odnosilo ;( ale to juz moja wina ;(
Obserwator! / 87.207.203.* / 2007-02-08 18:49
To jest to! Ludzie nieodpowiedzialni, szastający publicznym groszem, chowają się za plecami pacjentów. Wyjątkowo podłe jest instrumentalne traktowanie chorych, którym każe się recytować dramatyczne teksty, mające emocjami osłonić zwyczajną niegospodarność a może i coś więcej. Jest to wdzięczne pole do popisu dla naszych dzielnych CBA-ków.
A... / 212.244.189.* / 2007-02-09 12:21
..nie macie Panowie racji - potrzeba jest dwóch ludzi - menedżera i lekarza by nawzajem eliminowali swoje błedy i uzupełniali się - bo lekarz menedzer i na odwrót to rzadkość, a szkoda - w praktyce uważam, że trzeba dalej zwiększać zakres kompetencji i samodzielność tak zawanego dyrektora administracyjnego w stosunku do tego naczelnego.
wojcher / 2007-02-09 15:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie masz kolego racji. Dobry manager nie musi znać się na przedsiębiorstwie w którym pracuje (od tego ma ludzi których musi umieć sobie dobrać) on ma się znać na zarządzaniu a to nie tylko, jak się niektórym wydaje, siedzenia za biurkiem, picie kawy i wydawanie poleceń. To przede wszystkim analizowanie, kontrolowanie, korygowanie, wdrażanie, spotkania (wcale nie są miłe ale "trzeba być") i szereg innych. Złe polecenie szefa kosztuje więcej niż żle zrobiona robota szeregowego pracownika.
A... / 212.244.189.* / 2007-02-12 08:05
"od tego ma ludzi których musi umieć sobie dobrać" - a ja napisałem powyżej dokładnie to samo co kolega że tak powiem kolokwialnie, pisze -zapowiada się typowa "polska" - jak mówią amerykańcy; dyskusja - myślą tak samo a się kłucą - dla mnie jest tylko obojętne kto jak się nazywa i jego stołek, byle ten od menedżerki miał wystarczajacą władzę.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2007-02-10 20:53
Moja kuzynka nie jest lekarzem.
Jest dyrektorem bardzo dużego szpitala, który nie ma długów i ma bardzo wysoki poziom medyczny.
Moja kuzynka ma wykształcenia prawnicze i ekonomiczne.
czater / 2007-02-08 11:45 / Tysiącznik na forum
I tak oto niedlugo dowiemy sie ze to sprawka i zemsta podlych Niemcow ktorzy w tym roku przewodza UE przeciwko bohaterskiej postawie Wielkiego PAtrioty Kaczynskiego, jeszcze tez sie w to zmiesza PO i innych, a przez caly rok co 2 tyg bedziemy slyszec zapowiedzi o uwjawnieniu tajnych dokumentow ktora zachwija Polska Historią tka jak to bylo z szafą LEsiaka, wspolpraca czolowych dziennikarzy z WSI tylko kto to kupi? chyba wyborcy PIS tylko
Obserwator! / 87.207.203.* / 2007-02-08 18:43
Takich bredni jak w Twojej wypowiedzi - napewno nikt nie kupi, no chyba że jakiś koleś po klejnej szklance denaturatu.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy