Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Niemcy: Rząd chce szpiegować w sieci

Niemcy: Rząd chce szpiegować w sieci

skomentuj
Wyświetlaj:
kg.87 / 2007-02-06 22:59
Moim zdaniem to ułatwi hakerą włamywanie się do naszych komputerów i kradzież ważnych plików i haseł. Do tego jest to ograniczenie naszej prywatności, bo przecież komputer PC jest komputerem osobistym!!
gargamel / 141.76.45.* / 2007-02-06 17:58
Autorom trochę się mylą pojęcia: inwigilacja internetu, tzn. podglądanie aktywności użytkowników online, masowy zapis danych telekomunikacyjnych (retencja) i przeszukanie online, czyli potajemne grzebanie w cudzym kompie. Wszystkie trzy łączą się z internetem i wszystkie trzy są teraz gorąco dyskutowane, ale to są różne bajki.

Aha: i wszystkie trzy są oczywiście w użyciu.
poczytaj: https://echelon.warszawa.pl
logicboy / 2007-02-06 16:22
to kolejna już tego rodzaju próba "legalizacji" inwigilowania internetu. Wydaje mi się że podstawowy i rodzący najwięcej kontrowersji związanych z próbą legalnego szpiegowania w sieci to fakt, że z zasobów sieci korzystamy wykorzystując całą gamę możliwości jakie ona daje.
W internecie działa firma, która przechowuje również wykorzystując jego zasoby dane związane ze swoją działalnością... ale w sieci również bawimy się, realizujemy swoje hobby czy wykorzystujemy go w jakikolwiek inny sposób często nie związany z naszą "biznesową" działalnością.
Krótko rzecz biorąc w przekonaniu wielu nas, zwykłych internautów, wykorzystujemy internet najczęściej w prywatnych celach... i tutaj zaczyna się łamanie granicy prywatności do której każdy z nas ma prawo !!
Rozumię, że trzeba przeszukiwać SIEć dla celów bezpieczeństwa ... ale komputery ? .. to chyba trochę za daleko... ... abstrachując od tego, że fenomen internetu zawdzięczamy właśnie ... nieskrępowanym i niograniczonym możliwościom ... szkoda że już niedługo będzie tak się prezentował.
skomentuj

Najnowsze wpisy