Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Niemcy ze słabymi prognozami. Jak reagują inwestorzy?

Niemcy ze słabymi prognozami. Jak reagują inwestorzy?

Wyświetlaj:
synonim / 2013-10-18 00:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Przychody spółek z S&P500 w tym sezonie wyników są jak dotąd gorsze niż średnia od 2002 roku

So far, 54.4 percent of companies in the S&P 500 have beaten Wall Street revenue estimates, down from the 61 percent average since 2002

http://www.reuters.com/article/2013/10/17/us-markets-stocks-idUSBRE99C0DH20131017
synonim / 2013-10-18 00:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
IBM -6,37% po zamknięciu
synonim / 2013-10-17 22:54 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Przesunąłem jeszcze trochę kapitału w obligacje globalne (Amplico obligacji światowych) bo Yellen nieprędko skończy drukować a to dobrze dla obligacji
Etermit / 2013-10-17 23:11 / Tysiącznik na forum
widać, że potrzebujesz poklasku :)
synonim / 2013-10-17 23:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

widać, że potrzebujesz poklasku


Poklasku to ty tu non stop szukasz ze swoją nieudolną błazenadą

Ja po prostu na bieżąco piszę co robię w portfelu bo od tego jest to forum
Etermit / 2013-10-17 23:25 / Tysiącznik na forum
"Ja po prostu na bieżąco piszę co robię w portfelu bo od tego jest to forum"

chłopie dorośnij w końcu, kogo to obchodzi, cały czas Ci to wpajam, to forum to nie jest kółko różańcowe czy spotkanie AA ani Twój prywatny panel promocyjny - są pewne granice

ja się z niczego nikomu nie tłumaczę i nie zamierzam bo już dawno temu skończyłem 18 lat

p.s. jeśli o mnie chodzi to jak wrzucisz wyciąg z DM to wtedy Ci uwierzę a tak to wiesz jak to wygląda? jak coś Ci tam spasuje to potem usiłujesz tutaj wszystkim udowodnić jaki to wspaniały jesteś a jak coś nie spasuje to temat jest tabu - i tyle w teamcie
synonim / 2013-10-17 23:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

chłopie dorośnij w końcu, kogo to obchodzi, cały czas Ci to wpajam, to forum to nie jest kółko różańcowe czy spotkanie AA ani Twój prywatny panel promocyjny - są pewne granice


Bzdurzysz i tyle

Redakcja forum / 2013-07-05 12:58
Ten dział Forum Money.pl służy (...) dzieleniu się swoimi doświadczeniami inwestycyjnymi (...)
------------------------------

Oczywiście ty jesteś zielony w temacie rynków, nie masz żadnych doświadczeń inwestycyjnych, którymi mógłbyś się tu dzielić, interesuje cię tylko pajacowanie i trollowanie tutaj więc tak cię kuje w oczy jak coś napiszę o swoich ruchach w portfelu


jeśli o mnie chodzi to jak wrzucisz wyciąg z DM to wtedy Ci uwierzę


Zacznij od siebie i tyle w teamcie
Etermit / 2013-10-17 23:41 / Tysiącznik na forum
piszę poważnie a Ty mi znowu jak kilkulatek...

chcesz to się dalej ośmieszaj - Twoja sprawa, bo i tak do Ciebie nie dociera co Ci ludzie uświadamiają

spokojnej nocy :)
synonim / 2013-10-17 23:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

piszę poważnie a Ty mi znowu jak kilkulatek...

chcesz to się dalej ośmieszaj - Twoja sprawa, bo i tak do Ciebie nie dociera co Ci ludzie uświadamiają


Bełkot i twojego błazeńskiego pajacowania mamy ciąg dalszy

A meritum jest proste: to forum służy do dzielenia się swoimi doświadczeniami inwestycyjnymi a tobie to nie w smak bo jesteś tu tylko dla pajacowania i robienia zamętu
Etermit / 2013-10-17 22:21 / Tysiącznik na forum
jako taka ciekawostka na koniec dnia:

czytając dzisiaj synonima aż oczy przecierałem ze zdumienia, miałem wrażenie, że mi ktoś czegoś do zupy dosypał, podświadomie mnie tknęło, żeby nawet spybota puścić bo miałem wrażenie, że albo mi matryca szwankuje, albo jakiś trojan wlazł do komputera, okazało się, że wszystko jest OK, a jeśli mnie pamięć nie myli to przez kilkanaście miesięcy a nawet parę dni temu synonim rozpisywał się o tym, że jesteśmy na szczytach i zaraz wszystko pospada jak bombki z choinki, a tutaj taka nagła i cudowna metamorfoza

szok 8-O

p.s. synonimie, nie nawąchałeś się dzisiaj czegoś przez przypadek?
synonim / 2013-10-17 22:41 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jeśli mnie pamięć nie myli to przez kilkanaście miesięcy a nawet parę dni temu synonim rozpisywał się o tym, że jesteśmy na szczytach i zaraz wszystko pospada jak bombki z choinki, a tutaj taka nagła i cudowna metamorfoza


Eee tam, bajdurzysz

Do grudnia gram średnioterminowo na wzrosty pod Mikołaja i pod końcoworoczny window dressing eksponując tylko 17% kapitału na akcje, cały czas trzymając w portfelu puty, więc jaka "metamorfoza"? Sezonowość na rynku ma swoje prawa i trzeba się dostosować

I tyle, a reszta to twoje dorabianie ideologii niczym dorabianie pi..dzie uszu
Etermit / 2013-10-17 22:44 / Tysiącznik na forum
wierz mi, że chciałbym bajdurzyć a widzę tylko hipokrytyczne kłamstewka

wydaje mi się, ze Ci się zwyczajnie sponsor zmienił i Rybińskiego już na Ciebie nie stać po tym jak mu eurogeddon zbankrutował - takie moje zdanie
synonim / 2013-10-17 22:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a widzę tylko hipokrytyczne kłamstewka


Pewnie u siebie bo ty tu non stop nieudolnie zmyślasz, albo, że kolega pisał z tego samego IP, albo, że masz miliony w kghmie i inne bajdy

Natomiast ja wszystko co robię z portfelem na bieżąco raportuję i uzasadniam (a nie po fakcie)

Już w lato tu pisałem, że będę się średnioterminowo ustawiał na wzrosty w końcówce roku i nie ma tu tym samym żadnej ściemy


wydaje mi się


Dobrze ujęte

Żeby nie było wątpliwości - jestem nadal niedźwiedziem a 17% w akcjach wziętych średnioterminowo i obwarowanych opcjami put to jeszcze nie jest bycie bykiem i "zmiana orientacji"
Etermit / 2013-10-17 22:54 / Tysiącznik na forum
w takim razie czekam aż wrócisz do poprzedniego nicka, wolałem Cię jako Janlewa bo synonim to takie bezosobowe słowo - nie wiem kto Ci tego nicka zasugerował jak wtedy zmieniałeś orientację ale to był błąd
synonim / 2013-10-17 22:56 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

wolałem Cię jako Janlewa


W sumie to nawet trochę lubię twoje bajki
Etermit / 2013-10-17 23:04 / Tysiącznik na forum
no to bardzo się cieszę :)

p.s. nie rozumiem tylko dlaczego uważasz, że trzymanie paru baniek w KGHM to głupi pomysł, nie wiem czy to taki szał pał w tak dużej spółce, to przecież jedna z większych firm w Polsce, jakbym miał i 100 baniek to też bym wolał mieć w KGHM ulokowane i bez znaczenia jest czy kosztuje 100, 50 czy 300zł bo liczy się to, że płaci ogromne dywidendy, których nikt normalny nie jest w stanie przejeść, ja nawet prywatnie uważam, że się prokuratura i UKS tej firmie powinny przyjrzeć bo mają więcej kasy niż NBP :)
synonim / 2013-10-17 23:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

trzymanie paru baniek w KGHM to głupi pomysł


Zapomniałeś dodać, że "twoich baniek" he he he he
Etermit / 2013-10-17 23:42 / Tysiącznik na forum
moich i żony bo intercyzy nie mamy
synonim / 2013-10-17 23:51 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

moich i żony


wiemy wiemy, wiemy wszystko o twoich milionach bajkopisarzu


intercyzy nie mamy


że jesteś frajer to czuć na kilometr :-)
wykresyGieldowe / 2013-10-17 21:55 / Tysiącznik na forum
S&P 500 nowy szczyt wszechczasów.
synonim / 2013-10-17 22:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

S&P 500 nowy szczyt wszechczasów

a ty sprzedajesz helmut, choć wcześniej za każdym razem się brandzlowałeś każdym nowym szczytem na tym cyrkowym indeksie
lukaszwych / 2013-10-17 22:04 / portfel / "Demon rynków"
Będziesz w Polsce jakoś niedługo. np. pod koniec listopada?
wykresyGieldowe / 2013-10-17 22:16 / Tysiącznik na forum
nie bardzo (chyba że coś wypadnie). Być może na wiosnę w przyszłym roku na parę dni wpadnę.
lukaszwych / 2013-10-17 22:22 / portfel / "Demon rynków"
ok, pod koniec listopada planuje spotkanie, jak coś by jednak wypadło to daj znać. A na wiosne to swoją drogą, się odezwij jak będziesz wiedział kiedy.
wykresyGieldowe / 2013-10-17 22:25 / Tysiącznik na forum
powoli wyskakuję z akcji.
Zacząłem już redukować portfel (obecnie ok. 1/4 gotówki) i pod koniec stycznia planuję mieć ~3/4 w gotówce.
lukaszwych / 2013-10-17 22:38 / portfel / "Demon rynków"
Ja planowałem w kwestniu wyjść z jednego portfela, a z drugim poczekać na jakis sygnał.
Nie wiem tylko jak stany będą się zachowywać.
wykresyGieldowe / 2013-10-17 22:49 / Tysiącznik na forum
Albo będzie zle i spadnie, albo będzie dobrze i FED rozpocznie zaciskanie :-)

Tak czy inaczej, potencjał wzrostu jest niewielki (do magicznego 1800 brakuje już tylko 4%). Przebity trend boczny trzeba przetestować od góry. Lepiej wychodzi mi łapanie dołków niż górek, więc już wychodzę (i wiem że za wcześnie).

Jak wspomniałem potencjał zysków już niewielki, teraz pieniądze będą robion na obligacjach, po krótkiej stronie rynku.
synonim / 2013-10-17 23:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Albo będzie zle i spadnie


W sumie to źle jest cały czas od 2008 roku a nie spada (bo im gorzej tym mocniej rośnie) ale teraz pewnie spadnie jak będzie źle bo ty rządzisz w tym temacie


teraz pieniądze będą robion na obligacjach, po krótkiej stronie rynku


Dobre helmut, pewnie skrócą rynek pomimo FED kupującego obligacje w ramach QEternity
lukaszwych / 2013-10-17 23:16 / portfel / "Demon rynków"
synonim - przecież napisal wyraźnie


Lepiej wychodzi mi łapanie dołków niż górek, więc już wychodzę (i wiem że za wcześnie)

Nikt nie napisał że na zawołanie akcje zaczną tam spadać, tylko napisal, że wychodzi bo jest więcej do stracenia niż zyskania.

Ja bym w st. pewnie już dawno wyszedł z akcji, bo bym nie wytrzymał presji. I też uważam że tam jest dużo więcej do stracenia niż zyskania.
synonim / 2013-10-17 23:24 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ja bym w st. pewnie już dawno wyszedł z akcji, bo bym nie wytrzymał presji. I też uważam że tam jest dużo więcej do stracenia niż zyskania


O tym, że tam jest dużo więcej do stracenia niż zyskania to ja od dawna piszę

Natomiast póki FED drukuje to nie wiemy gdzie jest koniec tego szaleństwa. Wiemy tylko, że FED nieprędko (jeśli w ogóle) przestanie drukować a koniec wzrostów w czasie drukowania wydaje mi się mało prawdopodobny, zwłaszcza w końcowce roku

Ja prędzej szczyt widzę gdzieś pod 2000 na S&P500 niż na 1800. Tu będzie podobnie jak było ze złotem, też się cofnęło spod 2000 za uncję bo wszyscy już na ten poziom czekali

Brak katalizatora do spadków do grudnia w tym roku. Bessę w USA widzę w rejonie maja przyszłęgo roku ale to tylko hipoteza
lukaszwych / 2013-10-17 23:02 / portfel / "Demon rynków"
Jeżeli chodzi o indexy w stanach to tu myśle tylko o grze na krótko, ale ja mam polskie akcje i patrze z pkt. widzenia obniżek stóp procentowych i troche rozruszania gospodarki. Za kazdym razem było wtedy kilkanaście miesięcy hossy, w najgorszym razie trendu bocznego. U nas hossa powinna trwać cyklicznie mniej więcej do konca przyszlego roku ale właśnie ze względu na stany chce wychodzić już w 1 kwartale przyszłego roku.
synonim / 2013-10-17 23:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Jeżeli chodzi o indexy w stanach to tu myśle tylko o grze na krótko


Ja też i w każdej chwili mogę otworzyć kontrakty na spadek tamtej cyrkowej giełdy ale tego nie robię gdyż ta bańka jest po prostu szalona

Nie ma już żadnych reguł i jak będą chcieli to przejdą 1800, 1900 i dojdą nawet pod 2000 na S&P. Z balonami się nie dyskutuje


ja mam polskie akcje i patrze z pkt. widzenia obniżek stóp procentowych i troche rozruszania gospodarki. Za kazdym razem było wtedy kilkanaście miesięcy hossy


Ten temat będzie grany pod Mikołaja i window dressing na koniec roku

Inne preteksty do robienia wzrostów na koniec roku:

1) FED nie ograniczy QE w październiku

2) kapitał będzie dalej przepychany z lokat w obligacje

3) bajka o "ożywieniu" w 2014 roku będzie mocno eksploatowana

4) Yellen jest dużo bardziej gołębia niż Bernanke
synonim / 2013-10-17 23:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

przepychany z lokat w obligacje*


akcje*
synonim / 2013-10-17 21:45 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
25 tys. proc. zysku w 16 lat

http://alternatywne.pb.pl/3377476,49048,25-000-proc-zysku-w-16-lat
synonim / 2013-10-17 21:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dołożyłem do portfela Intercars i CCC

Stop Lossy po 10% niżej od kursu zakupu i będą przesuwane proporcjonalnie do góry po każdym wzroście o 10%, jak to robię na innych papierach
inzynier6 / 2013-10-17 22:09 / portfel / Bywalec forum
Jakim wzroście jak teraz wszystko poleci..
synonim / 2013-10-17 22:44 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

teraz wszystko poleci..


prorok czy co?

pod co poleci?
inzynier6 / 2013-10-17 23:03 / portfel / Bywalec forum
a mało ci przyczyn za oceanem? Jesteśmy w przededniu beddy a ty w akcje wchodzisz tak jak naganiałeś na spadki w maju 2012. :)
synonim / 2013-10-17 23:29 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

a mało ci przyczyn za oceanem?


Czemu nie spadło więc pod te przyczyny wcześniej?

Chłopie, rządzi drukarka i tylko to się liczy


Jesteśmy w przededniu beddy


Wcale tego nie wiesz
Etermit / 2013-10-17 22:51 / Tysiącznik na forum
no nie! chyba się nam ktoś włamał na konto synonima bo parę dni temu pisał tak jak inzynier tylko w stylu:

wzrośnie? pod co? jak stany na szczytach

p.s. mam nadzieję, że jutro wróci prawdziwy synonim bo mam wrażenie, że mnie dzisiaj schizofrenia dopadła :(
synonim / 2013-10-17 23:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

chyba się nam ktoś włamał na konto synonima


W sumie to nawet lubię twoje bajki

Fajna była zwłaszcza ta kiedyś, że ja piszący nielogo to nie ja (choć to byłem ja)
Etermit / 2013-10-17 23:06 / Tysiącznik na forum
stare dobre czasy ale to, ze nagle się na akcje przekręcasz jest co najmniej podejrzane, może faktycznie to kwestia nowego sponsora :)
synonim / 2013-10-17 23:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ze nagle się na akcje przekręcasz jest co najmniej podejrzane


Już ci pisałem - jesteś nieprzytomny i przegapiłeś temat

Akcje mam jeszcze od zeszłego roku (na forum są moje wpisy na bieżąco co kupowałem wtedy) i teraz tylko trochę dodałem do tego co miałem
Ponzimania / 178.36.131.* / 2013-10-17 21:02
Euro i jen zyskują ok. 1% dolara, czyli załamie się ich eksport do Stanów, które nie mają nawet na odsetki i muszą pożyczać, tylko że nie ma już od kogo, a samemu od siebie się nie da, bo przecież nie ma.
Ponzimania / 178.36.131.* / 2013-10-17 20:57
Ropa -1,6% w spadającym dolarze dobitnie świadczy o krachu popytu na surowce.
waldek102 / 83.31.150.* / 2013-10-17 20:45
FW20Z13 obawy potwierdziły się: realizacja zysków,
CDE - Biznes
17 Paź 2013, 20:10


W ostatniej mojej analizie zwróciłem uwagę na poziomy 2490-2525 dla kontraktów terminowych i 2513-2520 dla WIG20:
Link

Zaniepokoiłem się w poprzedniej analizie bardzo silnym oporem dla WIG20: 2513-2520. To nie były poziomy, które można by z marszu przejść. Nastąpiło fałszywe wybicie, aby wyczyścić z depozytów S-kowiczów na kontraktach terminowych, oraz „ubranie” w świeżą pozycję L, tych niedowiarków, którzy wcześniej nie wierzyli we wzrosty. Wg mnie jest to klasyczne zachowanie silnych funduszy zagranicznych. Od jakiegoś czasu da się zauważyć brak korelacji pomiędzy różnymi rynkami, kiedy indeksy amerykańskie spadały, europejskie rosły. Wszyscy niecierpliwie czekali na porozumienie polityków w USA. Nie mogło być inaczej jak kompromis, bo było to w interesie obu partii, aby nie doprowadzić do technicznego bankructwa w USA. Tylko, że wszyscy to wiedzieli, tradycyjna zasada niejednokrotnie przeze mnie powtarzana: kup plotki sprzedaj informacje, sprawdziła się dla rynków poza amerykańskich. W Stanach oczywiście mamy jeszcze kilka dni wzrostów z prostej przyczyny: Fundusze trzymające władzę typu GS, JPM, czy MS muszą zarobić, czyli zająć pozycje przeciwstawne na innych rynkach, dlatego następuje zmienność w korelacjach.

Za klika dni korelacja powróci, kiedy będzie pozycja short na rynkach poza amerykańskim (u drobnych graczy L), kiedy Stany Zjednoczone zaczną realizować zyski i „panikować” pod nowe „story” np. ograniczenie drukowania dolara, wówczas dojdzie do gwałtownej przeceny na pozostałych rynkach, po czym nastąpi na nich realizacja zysków, przez jeszcze kilka dni spadających indeksów w USA. Oczywiście nie wspomnę o wycinanych tradycyjnie depozytach najbiedniejszych graczy, jak to miało miejsce w Polsce na początku września. Sygnalizowałem tą sytuację, przy kontraktach terminowych dla WIG20, kiedy to po reformach OFE sugerowałem silne odbicie.

Kiedy uczono mnie analizy technicznej posługiwało się nią kilka procent społeczeństwa. W dzisiejszych czasach zna ją większość początkujących graczy, dlatego coraz częściej dochodzi do fałszywych naruszeń oporów i wsparć, aby sięgnąć po depozyty techników. Coraz częściej należy oprócz analizy technicznej kierować się analizą behawioralną, co wyżej przytoczyłem, aby podejmować decyzje inwestycyjne. Oczywiście nie należy dać się ponosić emocjom i patrzeć również w pryzmacie fundamentalnym. W świetle powyższych przemyśleń należy w inwestycjach kierować się własnym rozumem uwzględniając powyższe parametry i nie dać się manipulować informacją jaka w ostatnim czasie w sposób nasilony ma miejsce.
Ponzimania / 178.36.131.* / 2013-10-17 20:52
No a skąd mają być te zyski, i na czym, kiedy widzimy co wszędzie dzieje się z bankami zapakowanymi w dług bankrutujących państw i kredyty hipoteczne, które mało kto spłaca, i rekordowymi zapasami surowców, naprodukowanymi bez popytu tylko dzięki drukowaniu rekordowych długów bez pokrycia?
waldek102 / 83.31.150.* / 2013-10-17 20:53
zyski na kontraktach reszta to amunicja
Ponzimania / 178.36.145.* / 2013-10-17 20:44
Nic już nie ma prawa rosnąć, bo wszyscy już wiedzą, że kopanie pustej puszki po ulicy niczego nie rozwiązuje, tylko powiększa niewypłacalność, dlatego nikt i tak już ani nie wydaje, ani nie inwestuje.
Ponzimania / 178.36.145.* / 2013-10-17 20:39
Odwracanie uwagi od wyników tym, że coś niby jeszcze rośnie, nic nie da, bo już nikt nie zarabia.
IBM -6,8%, Goldman Sachs -2,7%.
gustavus / 178.235.55.* / 2013-10-17 20:16
To ma być zdrowy rynek kapitałowy,czy gra w pokera z zawiązanymi oczami. Gospodarka wirtualna się lada moment skończy. Albo zrobimy to w jakiś sposób kontrolowany albo wszystko to p*********** z takim hukiem, że szyby z okien powylatują we wszystkich okien na ziemi.
P.S.
A kto robi najlepsze okna? Wiadomo, Polacy. Czy jest na GPW jakiś producent okien?
Ponzimania / 178.36.145.* / 2013-10-17 20:35
Jak już trzeba pożyczać, żeby było na odsetki, to przeszli już tzw. moment Mińskiego...
synonim / 2013-10-17 20:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Złoto nie jest już „bezpieczną przystanią”, jest nią... VIX

http://www.pb.pl/3377525,32007,oto-nowa-bezpieczna-przystan
Etermit / 2013-10-17 22:12 / Tysiącznik na forum
kupujesz jak zwykle wszystko co Ci tam kleptomani giełdowi napiszą, lepiej zainwestuj w własny kręgosłup zamiast opierać się na wymysłach innych
synonim / 2013-10-18 08:39 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

kupujesz jak zwykle wszystko co Ci tam kleptomani giełdowi napiszą

Podrzucam ciekawe tematy do dyskusji związane z tematyką forum a ty tu jak zwykle tylko pajacujhesz i robisz zamęt a twoje posty zieją kompletną pustką merytoryczną
Zamienił stryjek / 77.254.43.* / 2013-10-17 20:09
Na złocie dziś +3%, a DJ na minusie...
Bo wsadzili tam Goldman Sachsa, który mocno spada razem z IBM, bo nie wiedzieli, że już nic nie zarabia od dawna i te roszady nie pomogą.
Bójmy się ale nie VIXa / 94.254.197.* / 2013-10-17 20:07
Złoto jest powoli ale systematycznie skupowane przez Chińczyków...olewają już dolarka a USA będą musiały COŚ z tym zrobić jak zwykle pozostał ostateczny argument....LOTNISKOWCE.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
z13 / 83.6.224.* / 2013-10-17 19:49
Giełda Trzeciego Świata znowu pokazała na co ją stać.Tak się buduje wizerunek kraju.Brawo pseudo inwestorzy.Żygać się chce
Etermit / 2013-10-17 20:10 / Tysiącznik na forum
nie przejmuj się, to był szybki zeskok spekulantów po L, poza tym wahania +-3% w ciągu jednej sesji to normalna, zdrowa i niezbędna koniunktura, mnie nie przeszkadza, że W20 spadł dziś o 2% - niech i jutro sobie spadnie choćby o 5%, i tak za moment rośnie

co spadło musi wzrosnąć i nigdy nie było inaczej
Konik bujany / 77.254.43.* / 2013-10-17 20:05
Jak rośli na bzdurnych plotach, to się nie chciało?
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy