Forum Polityka, aktualnościKraj

Niesiołowski: Walka z dziurą w budżecie będzie bolała

Niesiołowski: Walka z dziurą w budżecie będzie bolała

Wyświetlaj:
emmi / 80.48.224.* / 2010-09-22 15:39
To nie społeczeństwo trwoni miliardy tylko wszystkie partie polityczne i wy powinniście ponosić tego konsekwencje a nie społeczeństwo.
Przede wszystkim powinno wam się odebrać diety poselskie i różnego rodzaju przywileje złe zarządzanie powinno być karane odebraniem profitów społeczeństwo powinno złożyć pozew zbiorowy do sądu przeciw wszystkim politykom od prawa do lewa za złe zarządzanie finansami.
proste, jak się posiedzi trochę / 195.168.109.* / 2010-09-20 17:20
wie co mówi. Trochę posiedział i wie jak boli dziura wywalczona. Zrozumiałym jest zatem, że jak przegrał tą walkę, narzeczona stała się zbędną, Byłaby zresztą konkurentką dla tych, co dziurę TW stefana wyrobili, pogłębili i ugruntowali.
janiszek72 / 2010-09-20 12:12 / Tysiącznik na forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
sfera2 / 2010-09-20 12:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Rozumiem twoje niezadowolenie, każdy ma prawo do swojego światopoglądu, ale jeśli piszesz nieprawdziwe rewelacje to jesteś zwykła szują, która tylko dla sobie wiadomy celów, wprowadza innych w błąd. To, że ty i kilku tobie podobnych krętaczy będzie pisało nieprawdę nie sprawi, że stanie się prawdą.
vollta77 / 89.78.42.* / 2010-09-21 13:48
ojojojoj uczciwy wyznawca niesiolwizji sie znalazł pyszczku nie szalej tak z tymi uwagami pod adresen i innych tylko po przyjeciu dawki lekow pomysl i postaraj sie przypomniec co tenczlowiek mowil kilka tygodni temu
sceptyk / 2010-09-20 16:46 / Tysiącznik na forum
Czy możesz wskazać co jest nieprawdziwe w wypowiedzi poprzednika?
sfera2 / 2010-09-20 17:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To, że obecny rząd jest odpowiedzialny za dług publiczny, oraz za deficyt budżetowy.
To, że teraz jest fatalna sytuacja w budżecie. Większość ekonomistów ocenia sytuację na cztery lub cztery plus, a to po tym bałaganie jaki zostawił Kaczyński jest bardzo dobrą oceną działania rządu Tuska.
Poczytaj opinii o raporcie GUS-u pod tym adresem
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/produkcja-przemyslowa-zaskoczyla-eksport-mo
torem-napedowym-gospodarki#
sfera2 / 2010-09-20 12:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wiem, że potocznie deficyt budżetowy jest określany jako dziura budżetowa, co oznacza że to wypowiada się laik w tym temacie. Autor artykułu dając taki tytuł sugeruje jakoby nastąpiło przekroczenie deficytu. Z deficytem jest podobnie jak debetem na karcie, jeśli się skończy to musisz go zwiększyć, żeby dalej móc z niego korzystać. Z taką sytuację spotkaliśmy jako z dziurą Bauca.
Mogę zrozumieć kiedy forumowicz pisze że PiS to cacy ponieważ obniżył składki ZUS. Faktycznie dla biznesmenów było to dobre posunięcie ponieważ obniżało to koszty zatrudnienia, ale dla pracownika to pozorny zysk ponieważ z jednej strony na bieżąco zmniejszało potrącenia, ale w końcowym efekcie na swoim koncie w OFE po przepracowaniu tego samego czasu zgromadzisz o połowę mniejszą sumę, w tym pieniędzy biznesmena, w sumie to Pyrrusowe zwycięstwo. Biorąc pod uwagę że jednocześnie było zwiększanie wydatków poprzez danie becikowego, podniesienie podatku jest jedną z form uzupełnienia wpływów do budżetu, oczywiście że nikt nie lubi płacenia podatków, ale zawsze jest coś za coś. Najwyższy czas aby społeczeństwo wybierając demokratycznie rząd traktowało jako nasz, a nie obcy.
Chociaż nie jestem zwolennikiem PO, ale szanuje działanie rządu Tuska.
speedylelek / 85.222.86.* / 2010-09-23 09:20
obniżenie składki ZUS spowodowało obniżenie kosztów pracy, a co za tym idzie zmniejszenie bezrobocia. To, że na moje konto w OFE wpłynęło mniej pieniędzy, to sie cieszę, bo mniej moich pieniędzy zmarnowano - patrz wyniki OFE i brak dziedziczenia składek. Becikowe pozwala zwiększać dzietność Polaków. Ale to tylko moje drobne uwagi, które nie maja większego znaczenia. Skoro tak szanujesz rząd Tuska - to proszę podaj konkretnie za co - wymień co z haseł przedwyborczych zrealizował rząd Tuska. Gdzie ta zielona wyspa - albo inaczej - skoro jest tak dobrze, to dlaczego bedziemy mieli deficyt 100 mld ( niedawno był tylko 50 mld ), dlaczego podnosimy podatki , akcyzy, tniemy wydatki. Dlaczego rząd chce zredukować liczbę policjantów, strażaków o 10% , a będzie zatrudniać następnych urzędników.
Napisz mi łaskawco, dlaczego skoro jest mi tak dobrze, to moje wydatki na "życie" wzrosły o 20%, pomimo, że zacząłem oszczędzać. O ile wzrosną moje wydatki w najbliższym roku. Proszę masz pole do popisu.
X.X.X. / 195.238.227.* / 2010-09-20 10:53
Czy przy trudnej sytuacji kraju, jako ludzie dający dobry przykład, nasz rząd nie powinni przypadkiem zrezygnować na ten czas z premii, z pokrywania kosztów na transport (paliwo, bilety lotnicze i samolotowe), z zatrudniania nowych ludzi w administracji? Nie wspominam już o restrukturyzacji ZUS, KRUS, GUS i innych instytucji włącznie ze zmniejszeniem niepotrzebnego w takich ilościach personelu. Jakoś PZU po wyjściu z pod skrzydeł państwa, zwalnia ogrom ludzi, a firma jakoś sie nie zawaliła.

W tedy gdyby rząd zaczął od siebie to wtedy rozumiał bym i popierał apel do społeczeństwa o to, że pieniądze które chcą od nas dodatkowo wydusić są naprawdę potrzebne w celu ratowania kraju przed upadkiem.
Prostownik / 87.139.103.* / 2010-09-20 10:49
Oby w równym stopniu zabolało armię urzędasów i ministrasów. Ale to tylko nadzieja.
sceptyk / 2010-09-20 11:05 / Tysiącznik na forum
A dlaczego ONI mieliby mieć gorzej od ciebie?
Przecież bardzo się poświęcają.
rydzyk-belzebub / 62.121.76.* / 2010-09-20 10:10
teraz już wiem-WINNI WSZYSTKIEMU są PiS,TV Trwam,ociec Rydzyk,SLD i bliżej nieokreśleni niewdzięczni ludzie- A RZĄD PO TAKI KOCHANY przy POmocy TVN,Wybiórczej nie może Nas przekonać o geniuszu naszego nieomylnego Wodza i różnych posłów "plujka" a zwłaszcza Mira,Grzecha i innych bardzo uczciwych i pracowitych ministrów-BRAWO!!!-Marszałku
dgen / 2010-09-20 09:55 / Tysiącznik na forum
..............W jego opinii skarb państwa jest nadmiernie obciążony kosztami świadczeń socjalnych, które są wymuszane przez niektóre związki zawodowe.

no to mamy już kolejnych winnych stanu finansów państwa - po kaczyńskim do listy dopisali związki zawodowe
Eugeniusz-Emeryt / 89.231.164.* / 2010-09-20 14:53
Skarb państwa jest nadmiernie obciążony wydatkami rządu i sejmu na wycieczki zagraniczne i pensje posłów, między innymi takich nierobów jak nawiedzony Stefan Niesiołowski. zmniejszyć ich wydatki na utrzymywanie niepotrzebnych im biur poselskich, a nie narzekać na wydatki socjalne. ZLIKWIDOWAĆ DOTOWANIE Z BUDŻETU PAŃSTWA UTRZYMYWANIE PARTII POLITYCZNYCH. Partie polityczne jak również dotowanie innych pozarządowych organizacji powinno odbywać się na zasadzie dobrowolności składek oraz ze składek członków partii politycznych (dotyczy to partii politycznych) a nie z budżetu. Wówczas nie byłoby nadmiernej dziury w budżecie i SPOŁECZEŃSTWO NIE MUSIAŁOBY PONOSIĆ KOSZTÓW ROZRZUTNOŚCI RZĄDÓW I PARTII POLITYCZNYCH. Może wówczas przestaliby się kłócić kto ważniejszy a zaczęliby naprawdę pracować dla dobra Polski i Obywateli!!!!!!
gów / 83.29.34.* / 2010-09-21 11:49
Mnie najbardziej wk... , że cięcia to oni mają dla innych. Nie dla siebie.

Najnowsze wpisy