Forum Forum finansoweBanki

NIEZADOWOLENI Z BANKU BPH !!!

NIEZADOWOLENI Z BANKU BPH !!!

tomborlew / 2008-03-27 01:35
Bank BPH oszukuje swoich klientów i Rzecznika Praw Konsumenta. Bezprawne działania banku doprowadziły, że sprawę bada policja i prokuratura.
Bliżesz informacje znajdziecie Państwo na stronie www.bph.info.pl

Gorąco polecam.
Wyświetlaj:
mirdia / 62.233.133.* / 2011-08-24 15:23
Oczywiscie ze w bph pracuja "sprawni" inaczej. Dziewczyna nie mogła dostać kredytu w żadnym banku wiec udała sie do BIG-u. Co się okazało ze widnieje jako kredytobiorca z umowy z bankiem BPH -co nie jest prawda. Dzwoni wiec do banku i informują ja ze saldo jest "0". Lecz jedna pani w windykacji widzi to jako niespłacony kredyt na ponad 5 tys złotych. Wszyscy inni mówią ze jest nie ma nic saldo=0. Rozmawia z nią przez telefon a ta "wielka likwidatorka jak "sprawna inaczej" uparcie twierdzi ze to ona ma racje a inni się nieliczna. Tłumaczy -musi Pani na piśmie złożyć prośbę o weryfikacje. Gdzie bph był przez 14 lat. Kto jej odda stracony czas i skasuje zapytania w BIG . Mozę uparty pracownik banku. Przestrzegam przed ta instytucja. Oszuści, ignoranci z łapanki
mmartucha / 83.25.85.* / 2011-11-20 14:31
Trzeba słuchać co pracownicy banku mówią!!! widocznie dziewczyna miała kredyt w formie karty kredytowej, którą spłaciła (czyli saldo=0zł) ale karta ma tzw "limit kredytu" czyli wspomniane 5tys.zł. a że karta jest kredytem odnawialnym (czyli nie zamknie sie sama) trzeba po spłacie salda, jeżeli nie bedzie sie chciało wiecej z tej karty korzystac, poprostu ja wypowiedzieć bankowi i po problemie. Czyli napisać pismo o treści " Wypowiadam umowe kredytową nr..." ( a nie zadne pismo z prośba o weryfikacje!!!) A że karta nie została wypowiedziana, to w BIK-u jest info że dziewczyna cały czas posiada kredyt na ponad 5tys.zł ...
wert123as / 178.73.35.* / 2011-10-24 00:41
Najpierw zapoznaj sié z terminami, wyciagiem z BIKu posprawdzaj a potem osádzaj.
EEEWEL / 188.124.178.* / 2011-10-22 00:52
a co to jest BIG?? HAHAHAHAHAHAHAH
ASWE / 178.73.35.* / 2012-02-26 23:38
TEŻ SIĘ ZASTANAWIAM.
NIC DZIWNEGO ŻE UMÓW NIE UMIEJĄ PRZECZYTAĆ
schiza55 / 84.10.173.* / 2011-08-30 21:41
Ciekawi mnie co to jest BIG - jeśli mógłbyś wytłumaczyć byłabym wdzięczna ...
Wiesz to, że ktoś jest w BIKu jako kredytobiorca nie oznacza, że nie spłaca kredytu terminowo. Jeśli w BIKu jest info, że w Twoja dziewczyna ma zadłużenie na 5000 tys może to oznaczać, że ma kartę kredytową ( nie musi być aktywna). Dla innych banków w których starasz się o kredyt nawet nieaktywna karta jest zaciągniętym zobowiązaniem na kwotę równą saldu ponieważ możesz z niej skorzystać w każdej chwili.
Tylko nie pisz, że nie miała nic wspólnego z bankiem BPH, bo nie uwierzę...Chyba nie myślisz, że wymyślają sobie nr PESEL i inne dane i wysyłają do BIKu tak dla beki - a może spłaci :)
Nie obrażaj ludzi za to, że Ty czegoś nie rozumiesz i to Cię irytuje.
Pozdr
wiem / 83.11.67.* / 2011-08-24 15:10
Moi drodzy oszukani przez BPH. Recepta jest prosta. Nie płaćcie żadnych naliczanych niesłusznie kosztów. Działają na tyle beszczelnie, że nawet nie przesyłają monitów listem poleconym więc w żaden sposób nie udowodnią Wam, że takie pisma zostały wysłane. Zatem za niedoręczoną lub niewysłaną korespondencję nikt nie może żądać od Was jakichkolwiek opłat! Pozdrawiam!
Schiza55 / 84.10.173.* / 2011-08-30 22:21
No tak, recepta prosta ... tylko weźcie od razu pod uwagę to, że nie wpłacając rat terminowo i nie płacąc opłat związanych z nie wywiązaniem się przez Was z umowy - kredytu nie dostaniecie już nigdzie - taki skutek uboczny tego lekarstwa na Wasze zmartwienia :)
BIK - wspaniały zbiór informacji gdzie raportują Banki o tym jak każdy kredytobiorca radzi sobie ze spłatą.

Ja mam lepsze recepty
- płaćcie terminowo, a jeśli wiecie, że to się nie uda ( gdyż Wasza sytuacja finansowa się pogorszyła bądź stało się coś innego ) zadzwońcie i spytajcie np. o prolongatę.
- nie płaćcie terminowo i nie narzekajcie gdyż to Wy nie wywiązujecie się z umowy ( oczywiście zdarzają się wyjątki )
- nie bierzcie kredytów

Pozdr
majal / 212.183.128.* / 2011-12-07 23:46
Tu nie chodzi o czytanie , czy nie czytanie umów. Problemem banku BPH są jego pracownicy. Jest to grupa ludzi niekompetentnych,aroganckich , wręcz chamskich . Jedyna taka instytucja w Polsce o tak słabej kadrze. Nie potrafi się większość nawet przedstawić.Dział windykacji,to już jest jakaś dzika kraina. Albo ta grupa jest tak szkolona,aby być nieprzyjaznym dla klienta albo wynieśli takie zachowania z domu rodzinnego. Wstyd i żenada. Nie chce się wierzyć , że Polska jest krajem prawa.......bezprawnie można dręczyć,wyzywać, wymyślać jakieś kwoty do spłaty.......Prostej sprawy,prostego zapytania nie są w stanie wyjaśnić.....Pracownicy BPH chcieli by chyba takiego prawa,żeby mogli porywać dzieci dłużników a nawet zapewne chcieliby mieć prawo zabijania.... I robili by to bez wachania........
anesol / 79.188.46.* / 2011-10-05 13:21
A propo komentarza powyżej, znalazłam się w bardzo trudnej sytuacji gdyz mialam kredyty w BPH dawniej GE Money Bank i zachorwał moj syn okazało się że ma powazną wadę serca, zwróciłam się do banku z prośbą o rozłożenie kredytów na dłuższy termin albo o czasowe zawieszenie i co??? w odpowiedzi dostalam informację ze nie wyarażają zgody i na dodatek wypowiedzieli mi jedem z kredytów. Ot cała prawda o banku BPH!!! Pracuja tam ludzie którzy ładnie proponuja kredyt ale gdy cos sie dzieje to mają ludzi za nic!!! A cały BIG moze to i dobra sprawa tylko kto dzis nie ma problemow finansowych w obecnych czasach niebawem nie bedzie komu brac kredytów bo ten wasz cały BIK nie zezwoli ze względu na spłaty z opóźnieniem i co twdy zrobicie szanowni państwo z windykacji??? stracicie swoje posadki i zasilicie szeregi tych którzy teraz mają problemy ze spłatą i chcieli dojść do porozumienia z bankiem. Banki musza na czyms żerowac a kredyty były dobrym kąskiem jednka sie chyba przeliczono bo niedługo porfel kredytowy bedzie pełen ale zabraknie dobrych kredytobiorócw. Ja za takie potraktowanie dziekuje BPH nigdy wiecej nie skorzystam w waszych usług!!
bph / 89.239.99.* / 2012-11-06 23:52
proponuje spłacać "co łaska" czyli tyle ile można. Wtedy każdą sprawę w sądzie się wygra bo klient wykazał dobrą chęć i kredyt spłaca :) Ale to tajemnica jakby co
125487 / 178.73.35.* / 2011-10-24 00:45
BIK a nie BIG.
zA NIETERMINOWÁ SPLATE ZADEN BANK NIE BEDZIE CHCIAL Z tOBÁ WSPÓLPRACOWAC,
NAJLEPIEJ ZAWSZE ZWALAC NA BANK.
qwer1214 / 77.65.164.* / 2011-08-11 22:21
Ta ich infolinia jest śmiechu warta.Gostek stwierdził,że nie zgadzają się moje dane i wypad,do oddziału.A tam.....???
swinia / 79.186.165.* / 2011-11-15 23:51
idź po drogą pożyczkę to cie zidentyfikują ha ha ha
olipi / 81.190.125.* / 2011-12-20 17:51
ja miałam konto zadłużone na -3zł. gdy to zauważyłam wpłaciłam pieniądze na konto. Patrzę innym razem a tu już prawie -20zł. Bo bank wysłał mi upomnienie na 3zł i skasowali sobie za to 15zł. NIE POLECAM NIGDY TEGO BANKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ASWE / 178.73.35.* / 2012-02-26 23:40
W KAŻDYM TAK JEST. A JAK R-NEK JEST ZAMKNIĘTY TO MASZ XERO DYSPOZYCJI WYPOWIEDZENIA R-NKU. I PO PROBLEMIE
ASWE / 178.73.35.* / 2012-02-26 23:40
W KAŻDYM TAK JEST. A JAK R-NEK JEST ZAMKNIĘTY TO MASZ XERO DYSPOZYCJI WYPOWIEDZENIA R-NKU. I PO PROBLEMIE
Fanka / 193.27.6.* / 2012-01-31 15:37
...brawo dla Banku, jest to "Fair Play" ;-) Ja miałam zadłużenie 4,18 pln, a razem z monitem musiałam zapłacić 50,18 pln.to jest Fair Play
Mam jeszcze jedną bardzo ważną informację , którą się chętnie podzielę, ale to dopiero, po 10 lutym 2012, jak dobrze pójdzie.
tony halik / 94.231.60.* / 2011-08-04 19:18
Ludzie czytajcie te umowy. Jeżeli w jej nagłówku widnieje zapis że jest to umowa o kredyt odnawialny/kartę kredytową to już coś powinno mówić. A potem tylko płacz i narzekanie. Na kartach nie ma przedpłat !!! Każda wpłacona złotówka więcej po prostu pomniejsza saldo zadłużenia ale nie zwalnia z obowiązku spłaty w kolejnym terminie płatności.

Dalej...
Bank nie ma terminu ustawowego na rpozpatzenie reklamacji (żaden KPA ani KC !!!). Złożenie reklamacji nie zwalnia kredytobiorcy z obowiązku dokonania wpłaty w wyznaczonym terminie, który został wskazany w ZT. Obecnie są jedynie ZALECENIA KNF mówiące o tym, że reklamacje powinny być rozpatrywane w cigu 30 dni, ale i tak jet furtka dla Bankó pozwalająca wydłużyć ten okres do 90 dni.

Co do opłat, kiedyś było 45,00 zł za obsługę nieterminowej spłaty (opłata ryczałtowa za telefony i monity). Jednak jakiś mądry Polak złożył skargę i Bank (wszystkie Banki) zobowiązały się do zmiany tej opłaty, za opłaty z tytułu konkretnej czynności windykacyjnej. I tak w porozumieniu i zaopiniowaniu przez UOKIK naliczane teraz są opłaty za monit listowny - 16,00 zł; monit telefoniczny - 28,00 zł i wizytę windykatora - 66,00 zł.

Ale drodzy ludzie, SPŁACASZ TERMINOWO = BRAK OPŁAT !!!

Zawsze możecie wypowiedzieć umowę i spłacić całe saldo zadłużenia, jeżeli Bank nie odpowiada, a następnie iść do konkurencji, a potem .... od nowa narzekać.
Picasso72 / 77.253.68.* / 2011-08-22 15:06
P********* jak pracownik BPH , mam sprzęt wzięty na raty w bph 18 równych rat po 120zł po roku terminowych spłat i nie zalegania przyszło mi do zapłaty 166zł pytam się skąd ???? na wykazie nie ma nic nawet wzmianki że kroją mnie na ubezpieczenie !!!!
raty raty / 84.38.21.* / 2011-08-03 19:14
TAKA MAŁA WSTAWKA : Z ciekawości wpislam w wyszukiwarke info o opiniach wiekszosci banków i okazuje sie na kazdym to wlasnie opisywany tam bank jest tym "najgorszym, oszuści i kto tam w ogole pracuje!!" - morał z tego taki ze w kazdym banku znajda sie klienci ktorzy ( przewaznie z wlasnej glupoty. czyt. nie czytanie umowy) maja spiecia z bankiem i zalą sie na forach - bo do bledu tak trudno sie przyznac..najlepiej zwalic na bank wine choc umowa z bankiem lezy pewnie gdzies gleboko nietknieta a w niej wszelkie warunki ktorych nalezy przestrzegać
dziekuję
Kubuś Puchatek / 83.20.231.* / 2011-10-30 21:16
Większych złodziei w Polsce nie ma jak bank BPH...Nawet dzwonią do klienta na jego koszt nie informując go o tym.
Wciskają klientowi karty za które trzeba im płacić 45zł.
TO BANDA ZŁODZIEI I OSZUSTÓW JAK KTÓREGOŚ SPOTKAM TO MU NOGI Z DUPY POWYRYWAM !!!
zibiii / 84.10.147.* / 2012-02-17 22:38
Wcisnęli Tobie coś, gdzieś? A rozumu zabrakło? Umowa pewnie gdzieś w szufladzie się kisi nie przeczytana, bo Ty już wtedy myślałeś jakie hity odpalisz na swoim nowym TV. Żal...
oszukany klient / 89.68.183.* / 2011-11-03 18:56
maja nie uczciwych i klamłiwych sprzedawców, w media dołaczyli karte kredytową bo niby nie czekasz 2 godziny na sprawdzenie wierzetelnosci klienta, nieuczciwa pani spytana czy karta jest wspolna z kredytem grzecznie odpowiedziala ze NIE, po rezygnacji z karty okazalo sie jednak ze byla powiazana i kazli odrazu splacic cale zadluzenie.
ASWE / 178.73.35.* / 2012-02-26 23:42
TYTUŁ UMOWY "UMOWA O ZAKUP RATALNY W RAMACH KARTY KREDYTOWEJ" RZECZYWIŚCIE KARTA ODDZIELNIE OD KREDYTU, DZIECKO BY POWIĄZAŁO JEDNO Z DRUGIM
rwet / 178.37.201.* / 2011-07-31 13:47
rozwiązałem z nimi wszelkie umowy jakie miałem!!! Polecam każdemu tak zrobić!!! To co wyprawiali da się określić tylko jednym: studnia bez dna!!! lichwa! Mimo terminowego i nawet przedterminowego spłacania kredytu, cały czas dokładano mi jakieś dodatkowe opłaty! Na infolini non stop ktoś inny i powielanie tematu od nowa! Szok! Burdel! Zauważyłem ostatnio w saturnie że już zniknęli bo na ich miejscu jest santander.
125478 / 178.73.35.* / 2011-10-24 00:48
GDYBY KREDYT BYL TERMINOWO OBSLUGIWANY NAPEWNO MONITOW BY NIE BYLO. ALE ZAMIAST NA SWOJA GLUPOTE LEPIEJ CALA WINE ZWALIC NA BANK
GRATULUJE
DDDDEEEE / 188.124.178.* / 2011-10-22 00:54
A MOZE TO Z TOBA ROZWIAZANO UMOWY:)
schiza55 / 84.10.173.* / 2011-08-30 21:58
Zamknęli ?? heh Szokują to mnie tacy ludzie którzy piszą rzeczy o których nie mają pojęcia ...
Skoro nie nie ich zamknęli tylko oni zrezygnowali ze współpracy to może nie ty rozwiązałeś z nimi umowy tylko oni Tobie je wypowiedzieli ??
A opłaty to naliczyli Ci za co?? Za przed terminowe wpłaty czy może opłata za status najlepszego terminowego Klienta ??
urszula3 / 83.26.239.* / 2011-08-01 12:41
Beznadziejny bank nie polecam!!!! naciągają ludzi na koszty
ABB / 83.6.230.* / 2011-07-27 22:19
Do wszystkich oszukanych przez BPH.
1. nie dajcie się doić płacąc za monity ,za telefony przecież to wy decydujecie o tym czy płacić czy też nie.
2. jak odbierać telefony :gdy usłyszysz
ten piękny głos pracownika banku / oszusta/
od razu odpowiadaj ,,po co k**** naciągaczu dzwonisz,, - wymiękają natychmiast.
3. Porównuje ich metody do filmu ,,Dług ,, i też życzę im takiego końca.
125478 / 178.73.35.* / 2011-10-24 00:51
1. JESLI KREDYTY BEDÁ TERMINOWO SPLACANE MONITOW NIE BEDZIE I CO ZA TYM IDZIE TAKZE OPLAT DODATKOWYCH. SADZAC PO TWOJEJ WYPOWIEDZI ZALEGLOSCI MIALES CO NIEMIARA
2. TAKI TEKST SWIADCZY TYLKO O TWOJEJ INTELIGENCJI NA POZIOMIE 1 W SJALI 1-100
3. NIE UMIESZ BRAC I SPLACAC KREDYTOW TO ICH NIE BIERZ. BRAC LATWO TRUDNIEJ ODDAC.
schiza55 / 84.10.173.* / 2011-08-30 22:27
A znasz taki kawałek Strachy na Lachy "żyję w kraju"
Środkowa zwrotka tak jakoś do Ciebie pasuje :)
studentka_krk / 89.187.248.* / 2011-07-12 10:31
niestety potwierdzam! w Krakowie w placówce banku specjalnie pytałam 2x czy przelewy są za darmo - Pan z uśmieszkiem i drwiną (że jak mogę pytać o tak oczywiste rzeczy) odpowiedział, że są całkowicie za darmo.. i 1 przelew kosztuje 7,99zł - świadomie wprowadzają w błąd albo są totalnie niekompetentni!
125478 / 178.73.35.* / 2011-10-24 00:54
W kazdym banku istnieje cos takiego jak tabela oplat i prowizji. jest dostepna w kazdej placowce dla kazdego klienta. ciezko bylo przeczytac prawda? ja nie widze winy pracownika- r-nków jest duzo i wcale nie musi znac tabeli oplat i prowizji dla kazdego produktu. po to sa one w placowkach w formie papierowej zeby z nich korzystac. A jak nie potrafisz czytac to mniej do siebie pretensje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
luk2 / 195.205.130.* / 2011-07-14 10:16
A ja złozyłem reklamację w BPH i czekam juz 3 miesiące na odpowiedź. Panienka na infolini uważa, że to normalne i bank nie ma górnej granicy okresu oczekiwania. Mogę więc czekac latami.
fan BPH :) / 83.24.6.* / 2011-07-19 21:13
Ten bank nie radzi sobie z niczym - miesięcznie mają ok 35 tyś reklamacji!!!! Odpowiedź i tak dostaniesz niekorzystną, aby zyskac na czasie. Proponuję zgłosic do KNFu :)
morlib / 178.73.35.* / 2011-10-24 00:56
pracowalam w jednej z placowek na 3 lata wplynély moze 3 reklamacje.
35 tys- skád te dane? ßmiech na sali, duæa wyobraznia
oszusci bph / 178.36.28.* / 2011-07-23 19:16
http://www.stracilem-z-bph.pl/
kolejny poszkodowany przez BPH / 89.191.165.* / 2011-06-27 22:27
mnie BPH okrada co miesiąc na naprawdę dużą kasę.
pobieraja prowizje za wszystko , a ostatnio średnio co miesiac znikają mi pieniądze nawet po 2000zł.
I tak sprytnie bank manipuluje raportami że nie idzie nic idowodnic nikomu.
oni sa oszustami legalnie działającymi.
GOŚĆ2 / 87.205.170.* / 2011-08-06 01:10
PO PROSTU SPRAWDŹ WYCIĄGI, ZSUMUJ OPŁATY - TO CAŁA RECEPTA NA TWÓJ PROBLEM.
kama1820 / 78.8.78.* / 2011-07-18 21:42
potwierdzam to banda oszustów i krętaczy nie bank!!!niech sie wystrzega kto może tego pseudo banku.Odsetki sobie takie naliczają że historia,żerują tylko na innych ludziach.Wcześniej miałam karty i kredyty w ge money i jakoś to szło a od kiedy sie połączyli z BPH masakra.Nie można sie nic dowiedzieć, wpłaty znikają,księgują jak chcą,reklamacje czy rezygnacje są przyjmowane i rozpatrywane po miesiącach.KPINY!!!NAJGORSZY BANK Z JAKIM MIAŁAM STYCZNOŚĆ!!!!!!!!!!!
fan BPH :) / 83.24.6.* / 2011-07-19 21:16
zalecam zgłoszenie do KNFu. to jedyna droga, żeby z nimi coś wskórac. wówczas szybciutko reagują... a KNF wreszcie może też zareaguje. dośc już przymykał oczy na nadużycia w BPH. Kpią sobie z regulacji w żywe oczy!
zlodziejski bph / 178.36.28.* / 2011-07-23 19:15
http://www.stracilem-z-bph.pl/
reniav8 / 109.243.246.* / 2011-07-01 12:11
wiem ze to oszusci bo sam na własnej skórze4 się przekonałem ale zeby co miesiąc znikało z konta 2tyś.zł to już trochę niechce mi się wierzyć .
Margot30 / 83.30.70.* / 2011-06-24 23:06
wielu doradców nie potrafi powiedzieć jak ma klient postępować.wiem jak pomóc.
bph-złodzieje!!!!!!!!!! / 89.72.70.* / 2011-06-05 18:59
Do góry
Marta80 / 95.160.158.* / 2011-06-01 17:47
Aha, i jeszcze jedna sprawa.
Z banku BPH zadzwonili do mnie czy chcę ubezpieczenie na życie opłaty to 20 zł miesięcznie, ubezpieczenie od stracenia pracy i takie tam p*******. Przystałam na to (to było przed tą aferą ktorą opisałam poniżej) mieli mi wysłać pismo w którym mieli podać nr rachunku na który mam wpłacić pieniądze. Do dwóch tygodni miało to przyjść. Czekałam 3 tyg po 3 tyg zadzwoniłam do banku co z tym pismem bo nie wiem gdzie mam pieniądze wpłacić! Baba przez telefon powiedziała, że pismo wyślą JESZCZE RAZ (a daje głowe że go nie wysłali w ogóle!!!), pismo oczywiście nie doszło więc zadzwoniłam drugi raz po miesiacu, mieli wysłać i nie wysłali! A za cztery miesiące miałam 70 zł do zapłacenia! I odsetki, żeby rozwiązać tą 'umowę'! Ja pytam jakim prawem te gno je naliczają odsetki jak mi numeru konta nie wysłali?! To gdzie to miałam zapłacić?!?!?!?! OSZUŚCI, BANDA OSZUSTÓW I ZŁODZIEJI!!!

NIE POLECAM!!! NIE POLECAM!!!
Marta80 / 95.160.158.* / 2011-06-01 17:35
To co wyprawiają w tym banku to jest paranoja!!! W głowie mi się to nie mieści!!!
W lipcu 2009 roku wzięliśmy laptop HP na raty w Media Markt w Katowicach - Silesia. Musieliśmy wziąć kartę kredytową z tego banku. Laptop został spłacony przed czasem ale nie było z tym większych problemów, pisali pisma, że zalegamy z ratami ale w koncu uregulowali płatności z tego drugiego konta z 'nadpłatą'. Od marca tego roku Bank nas ciągle nęka telefonicznie i listownie!
Przysłali pismo, że musimy zapłacić 26 zł za używanie Karty Visa, karta nie była nam potrzebna więc 1.04.2011 wpłaciliśmy 26 zł na konto a w banku zlożyliśmy wypowiedzenie karty. W połowie kwietnia dostaliśmy pismo, że mamy wpłacić te 26 zł ale nie zwróciliśmy na to uwagi bo myśleliśmy, że może mają bałagan w papierach. W maju dostawałam smsy na telefon, że zostały naliczone odsetki 26 zł 51 groszy i że mamy wpłacić do któregoś tam maja. W połowie maja złożyliśmy reklamację w tym banku co składaliśmy pismo (1.04 czyli 1,5 mies wczesniej) z rozwiązaniem umowy z tej karty. Dzisiaj Baba dzwoniła 3 razy, narzeczonego nie było więc trzeci raz zadzwoniła i go zastała, oddali nas do windykacji bo zalegamy ze spłatą tych 26 zł. Nie idzie się dowiedzieć za co znowu mamy zaplacić kolejne 26 zł, w koncu baba mówi, że za monit telefoniczny! Bo jak dzwonią z windykacji to rozmowa kosztuje, a ja pytam jakim prawem oni mnie nie informowali o tym, że rozmowa będzie na mój koszt?! Bo nie jest to powiązane z Bankiem BPH tylko z windykacją. Mamy wpłacić 26 zł 51 gr a jak reklamacja zostanie rozpatrzona to mi bank BPH to zwróci, ale ja teraz czekam na opłaty za monit telefoniczny dzisiejszych trzech telefonów! TO JEST CZYSTE NACIĄGANIE I OSZUKIWANIE LUDZI, zapłaciłam 1 kwietnia a oni każą mi ciągle płacić te 26 zł.
Wpłaciliśmy dzisiaj te 26 zł jak będą kolejne telefony to zgłaszam sprawę do sądu!!!
Dominika01011984 / 83.22.60.* / 2011-06-27 18:12
Witam, w pełni zgadzam się z komentarzem Pani Marty. Ja niestety do dzisiaj walczę z ich dziwnymi opłatami. Opłata za monit listowny 16zł. opłata za monit telefoniczny, gdzie pracownik banku dzwoni mi powiedzieć, że mam do zapłaty taką a taką kwotę kredytu 28zł, masakra jakaś. Dzwonie do banku i po 20 min ciągłego przełączania trafiam do pani specjalistki której pytam co to za opłata za telefon a ona mi mówi że to standardowa procedura, że tyle musi zapłacić klient za to ze bank do niego zadzwoni, pytam kobietę kto do mnie dzwonił, imię i nazwisko a ona mi odpowiada, ze nie może mi tego podać bo to ochrona danych osobowych i weź się tu nie zirytuj. Niby raty bez odsetek, prowizji, kpina jakaś, więcej opłat niż kwota samego kredytu.
Nie bierzcie tam kredytów, nic na raty bo to oszuści i naciągacze.
Nie dajcie się wkręcić bo naprawdę szkoda tych ciężko zarabianych pieniędzy i szkoda tych nerwów.
Pozdrawiam.
NOWAKOWS200 / 89.78.249.* / 2011-05-31 22:42
ZGADZAM SIĘ. CZEKAJĄ TYLKO NA NAIWNYCH KLIENTÓW. OFERTA TRAGICZNA, OPŁATY MAXYMALNE, PRACOWNICY POŻAL SIĘ BOŻE KAŻDY MÓWI CO INNEGO. PROPONUJĘ POZAMYKAĆ KONTA I UCIEKAĆ Z TEGO BANKU...TO JEST ŻENADA.
djfhsk / 89.72.156.* / 2011-08-04 17:28
To jest najgorszy bank z jakim się spotkałam..
elizabet554 / 94.231.225.* / 2011-05-09 17:15
Mnie również ten bank bph(celowo mała literą) perfidnie potraktował. Dostałam kredyt na laptopa, i przy okazji wciśnięto mi kartę kredytową, bez której nie dostała bym tego kredytu. Raty płaciłam w terminie i kredyt spłaciłam kilka miesięcy wcześniej. Co do karty, to chciałam się jej szybko pozbyć i dowiedziałam się, że powinnam wypowiedzieć im umowę, żeby nie naliczyli mi automatycznie opłaty w następnym roku. Tak też zrobiłam. W terminie złożyłam wypowiedzenie, zaadresowałam i wysłałam niestety pocztą. Odzewu nie było, ale nie sądziłam, że powinno mnie to zaniepokoić. Dostaję pewnego pięknego dnia sms z banku, że mam zapłacić 45 zł. dzwonię pytam za co i co się dowiaduję? Że mam kartę przedłużoną i nie zapłaciłam za nią, więc monitują. Mówię babie, że wypowiedziałam umowę, ona przeczy i taka ciuciubabka słowna trwa. Jak jej powiedziałam, że mam potwierdzenie nadania, zmieniła płytę i mało mnie szlag nie trafił. nagle łaskawie zauważyła, że owszem coś wpłynęło, ale była to pusta koperta!!! .Do takich rzeczy się ten bank posuwa!!! Oczywiście pismo, że mam zapłacić 16 zł za monit listowny też dostałam. I prawdopodobnie jeszcze mnie do BIKu podali jako dłużnika. Ludzie, czytajcie i wyciągajcie odpowiednie wnioski. Ja pierwszy i ostatni raz mam z tym bankiem do czynienia.
M. Zawadzka / 83.11.137.* / 2011-06-25 21:16
Najgorszy bank w Polsce !!!!!!! Ostrzegam , nie bierzcie tam broń Boże kredytu. Wystawienie zaświadczenia o zadłużeniu przerasta możliwości tego dziadowskiego banku. Totalna porażka!!!!!!!!!!!!!!!
job25 / 46.113.83.* / 2011-05-27 14:16
Jak sie podpisuje umowę to sie czyta!
rj45 / 160.44.247.* / 2011-08-13 13:37
Kolejny naiwny. Umowa obowiązuje tylko klienta, a nie bank. Przykład - wziąłem kartę kredytowa (czytając umowę). Za jakiś czas przyszła informacja o karach o których nie było napisane w umowie. Informacja z wymogiem odesłania podpisanej kopii, czyli zakamuflowany aneks. Nie podpisałem, spłaciłem zaległość, żądając zamknięcia kredytu. Gdy minęło 2 miesiące, a kredyt dalej nie był zamknięty zadzwoniłem do banku i uzyskałem informację, że "bank zamknie kredyt w terminie dla siebie dogodnym", pomimo, że w umowie jest wyraźnie określony termin jednego miesiące itd...
reniav8 / 109.243.246.* / 2011-07-01 12:15
tak ale od tego jest przedstawiciel banku żeby o wszystkim poinformował przed podpisaniem chyba w końcu to nazywa się bankiem a nie gra na giełdzie
iwonkaM1311 / 46.113.177.* / 2011-05-24 15:15
Mnie również oszukał ten bank ale nie zamierzam tego tak zostawić i uważam że każdy powinien postąpić podobnie i nie dać się naciągać tym OSZUSTOM...Ale od początku w roku 2008 zaciągnęłam kredyt w wysokości 3200,po dwóch spłaconych ratach postanowiłam spłacić resztę kredytu i tak też zrobiłam wpłaciłam 3400 i czekałam na zwrot odsetek lub jakiekolwiek pismo ze strony bph,nic takiego jednak się nie stało a co najciekawsze po trzech latach dostałam raty pierwsze w wysokości 54zł,a po miesiącu następne raty w wysokości 110zł,niewiele myśląc zadzwoniłam na infolinię...to co uslyszałam przeszło ludzkie pojęcie okazało się że kredyt nie został spłacony w całości ponieważ zabrakło 50 zł do spłaty i nikt nie poinformował mnie o tym natomiast potraktowano to jako nadpłatę a nie spłatę całkowitą żenujące...i się zaczęło monity wydzwanianie po parę razy dziennie za tel który wykonują do klienta 28 zł paranoja,panie które wiszą na infolini i nękają telefonami kłamią jak z nut doszło do tego że osobiście wybrałam się do oddziału i sympatyczna pracownica banku powiedziała mi że pierwszy raz spotyka się z podobną sytuacją kiedy bank nalicza odsetki w wysokości 1500zł !!!!! a takie mi właśnie naliczyli po czym dzwonimy na infolinie i pytamy jak to możliwe że przez trzy lata nikt z banku nie skontaktował się ze mną w tej sprawie a zakłamana baba opowiada że w roku 2009 otrzymałam pismo że kredyt nie został całkowicie zamknięty,na pytanie czy list został wysłany za potwierdzeniem odbioru pani zaczyna się gubić i kręcić.Spłaciłam ponownie kwotę ale oczywiście nie zostawię tak tej sprawy,zgłosiłam sprawę na Policję i mam zamiar oddać sprawę do SĄDU,wiem że niektóre osoby uważają że niema mocnych aby sprawę wygrac ale naprawdę się mylą.bph z tego co się dowiedziałam nie pierwszy raz oszukuje klientów to najgorszy Bank w Polsce który trzeba omijać z daleka reklamują się oczywiście ponieważ uważam że przez swoje oszustwa stracili sporo klientów i uważam że sprawę trzeba zdecydowanie nagłośnić.Ja ten niby bank będę omijać szerokim łukiem
IWONK73 / 46.113.216.* / 2011-05-25 14:33
opisywałam swoją historię z tym zakłamanym bankiem dzisiaj otrzymałam smsa o zamknięciu kredytu paranoja SMSA a jaki bank działa na takiej zasadzie,śmiechu warte,więc tak jak już pisałam sprawę trzeba jak najszybciej nagłośnić i nie dać się już naciągać tym ZŁODZIEJOM.Proszę zwracać się do DEPARTAMENTU OCHRONY KLIENTÓW KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO KNF
fan BPH :) / 83.24.6.* / 2011-07-19 21:22
popieram!!!! piszmy wszyscy do KNFu, bo to jedyna droga, żeby COKOLWIEK załatwic w tym pseudo banku. Żaden bank nie odsyła na infolinie jak człowiek przychodzi do oddziału, żaden nie komunikuje się SMSowo w ważnych sprawach i żaden tak nie lekceważy klienta. KNF zawalony pismami klientów, którzy nie mogą się dogadac z bankiem w koncu podejmie interwencje. A tych spraw jest naprawdę tysiące!!! miesięcznie ok 30-35 tys skarg od klientów.
galafan / 94.240.36.* / 2011-05-17 23:22
Ja mam podobną historię.
Za pośrednictwem tego banki chciałem wziąć laptopa z Media Markt na raty. Dwa razy mi odmówili kredytu bez podania przyczyny - dobra, mają takie prawo. Ale szlak mnie trafił jak za dwa dni po odmowie udzielenia mi "kredytu" zadzwoniła do mnie baba z tego banku i zaproponowała mi pożyczkę na podobno "fantastycznych" warunkach.
Ale to jeszcze nie koniec. Laptopa kupiłem na raty w tym banku ale przez moją Żonę ( choć mniej zarabia jak ja ) (????) Spłacam raty po dwie nawet przed terminem i co? Właśnie dostałem wezwanie do spłaty zaległości z odsetkami !!! Zadzwoniłem do banku i dowiedziałem się że raty powinienem spłacać terminowo tzn. od 2 do 26 dnia każdego miesiąca a wpłacałem 1-go każdego miesiąca i to system wyrzuca jako nie terminowość spłaty. Cuda normalnie na kiju!!!. Od lat biorę różne przedmioty na kredyt spłacałem tak jak potrzeba i nigdy nie było żadnych problemów. TEN BANK TO JAKAŚ PORAŻKA!!!
raty raty / 84.38.21.* / 2011-08-03 16:40
skoro pisze ze wpalata ma byc dokonana miedz 2 a 26 dniem kazdego miesiaca to powinna tak wpływac ( wystarczy stale zlecenie w banku zalozyc) i czytac umowe ktora sie podpisuje. Ja kilkakrotnie mialam raty w tym banku i wszystko bylo zawsze w porzadku
majal / 212.183.128.* / 2011-12-08 00:10
Tu nie chodzi o czytanie , czy nie czytanie umów. Problemem banku BPH są jego pracownicy. Jest to grupa ludzi niekompetentnych,aroganckich , wręcz chamskich . Jedyna taka instytucja w Polsce o tak słabej kadrze. Nie potrafi się większość nawet przedstawić.Dział windykacji,to już jest jakaś dzika kraina. Albo ta grupa jest tak szkolona,aby być nieprzyjaznym dla klienta albo wynieśli takie zachowania z domu rodzinnego. Wstyd i żenada. Nie chce się wierzyć , że Polska jest krajem prawa.......bezprawnie można dręczyć,wyzywać, wymyślać jakieś kwoty do spłaty.......Prostej sprawy,prostego zapytania nie są w stanie wyjaśnić.....Pracownicy BPH chcieli by chyba takiego prawa,żeby mogli porywać dzieci dłużników a nawet zapewne chcieliby mieć prawo zabijania.... I robili by to bez wachania........
osa85 / 95.158.96.* / 2011-06-29 00:39
Generalnie wystarczyło przeczytać umowę na której składa się swój podpis. Na pierwszej stronie umowy napis "Umowa o kartę kredytową Media Markt". A jak się spłaca kartę, to trzeba wpłacać w określonych w umowie terminach. Jak ktoś nie dorósł do kredytów,nie powinien ich brać. Spłaciłem w tym banku już kilka kredytów, nigdy żadnej dodatkowej opłaty. Jak to zrobiłem? Przeczytałem umowę.

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: