Forum Forum emerytalneOFE

Nordea.Dobry wybór??

Nordea.Dobry wybór??

dani5 / 2008-04-25 19:08
Znajomy namawia mnie do przepisania do OFE Nordea. Prosze o plusy i minusy. Mi raczej to sie nie usmiecha, ale na 100% nie jestem przekonany. Z góry dziekuje za porady
Wyświetlaj:
Mirosław Coś / 157.25.31.* / 2008-05-17 11:40
aha i zastanów sie jeszcze nad taką kwestią, wolisz nie narażać sie koledze i przepisać sie do słabego OFE czy mieć dobre OFE z czołówek rankingów i mieć wyższą emeryturę w przyszłości? Hmmm? kolega powinien to zrozumieć
ddf / 89.76.98.* / 2008-05-23 00:28
A wiec tak, zacznijmy od poczatku. Ten kto mowi, ze dobry fundusz to ten ktory jest pierwszy w rankingach od razu widac, ze sie nie zna na rzeczy. Po pierwsze agent kazdego OFE pokaze nam odpowiednie rankingi w ktorych fundusz jest najlepszy. Po drugie zapytam w jakich rankingach? Co jest oceniane? Jaki okres jest brany pod uwage? Nie przypadkiem ten kwartal, w ktorym OFE mial farta, a ktorego wysoko postawiony prezes ma znajomego redaktora naczelnego w gazecie, w ktorej ranking sie ukazal...... Nasze spoleczenstwo nawet nie wie jak bardzo jest manipulowane przez media...
A moze najlepszy jest ten OFE, ktory ma najwiecej czlonkow...? hmmm...te najwieksze sa najgorsze mili Panstwo. PZU, ING oraz CU, bedace najwiekszymi OFE w Polsce, sa najmniej mobilne na ryku finansowym z racji posiadanych duzych aktywow. Z tym wiaze sie problem z pozbyciem sie tychze aktywow w momentach spadkow na gieldzie. Fundusz traci. Tak dla informacji, fundusze te bardzo czesto musza doplacac ze srodkow z innej dzialalnosci (np bankowe) do minimalnej stopy zysku jaka gwarantuje OFE. Najlepszy bo ma najwiecej aktywow? Patrz wyzej. Najlepszy bo najwyzsza cena jednostki? Nic bardziej mylnego. OFE porownajmy do gieldy. Chyba kazdy wie ze kupuje sie wtedy kiedy jest tanio a sprzedaje kiedy jest drogo. Wiec jesli ktos namawia was do wstapienia do funduszu, ktory jest najlepszy bo ma najwyzsza cene jednostki, to wcale nie jest to dla was dobre rozwiazanie. Lepiej wstapic do takiego OFE, ktory ma nizsza cene jednostki ale wykazuje tendencje wzrostowa. Ale jak znalezc taki fundusz. Analizy takie przeprowadza sztab specjalistow, ktorzy informuja nas - doradcow finansowych - na co i kiedy zmienic. Teraz ta tajemna wiedza chcemy sie z Wami podzielic. Zajrzyjcie na www.darmowe-doradztwofinansowe.pl, tam dowiecie sie wiecej. Wypelnijcie formularz kontaktowy a pomozemy wam dokonac trafnego wyboru. wszyscy nasi klienci tylko zyskali na wspolpracy z nami.

www.darmowe-doradztwofinansowe.pl
fundusze-ofe.pl / 91.192.165.* / 2009-04-29 12:24
Cena jednostki mówi tylko o tym jak dany fundusz inwestował. Na początku działalności wszystkie Fundusze miały ta samą cenę jednostki, także jeśli jakiś OFE ma teraz wysoką cenę to oznacza tylko tyle że dobrze pomnażał kapitał. Nie można tu stosować żadnej analogii z giełdy gdzie kupuje się jak jest tanio sprzedaje jak drogo. Czynnikiem decydującym o wyborze powinny być wyniki finansowe i wizja przyszłych wypracowywanych zysków.

pozdrawiamy
www.fundusze-ofe.pl
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-04-29 23:28
Wizje, to można mieć.
Donald Tusk też ma. Tylko gorzej z realizacją tych wizji.

Na rynku finansowym licza się fakty, a nie wizje.

Gorszych dyrdymalw już nie byleś wstanie wymyślić.
Kriss82 / 217.153.60.* / 2008-07-09 13:42

...te najwieksze sa
najgorsze mili Panstwo

A najlepszy jest bankowy i Pocztylion
Kriss82 / 217.153.60.* / 2008-07-09 13:41
a najlepszy jest Pocztylion i Bankowy
K.K / 89.76.189.* / 2009-04-28 22:53
Tak, Bankowy ma pierwsze miejsce. Szkoda tylko, że od końca :) W każdym rankingu.
Mirosław Coś / 157.25.31.* / 2008-05-17 11:36
zależy jaki masz fundusz obecnie. jeżeli np ING, Polsat, Generali to źle, ale jak bankowy to od kopa sie przepisuj ale nie do nordei. nordea jakby to powiedzieć nie jest w czołówce że sie tak wyraże:) zobacz sobie wyniki od poczatku działalności OFE, będziewsz wszystko wiedział, według mnie jak sie juz przepisywać to do ING.
eme / 83.22.56.* / 2008-05-20 07:47
Mirosław Coś nie jestes konsekwentny w swoich wypowiedziach

zależy jaki masz fundusz obecnie. jeżeli np ING, Polsat, Generali to źle,

poniżej

według mnie jak sie juz przepisywać to do ING.


I jak w końcu???
cosiu / 2008-09-21 17:38
sprawdz rankingi nawet tu na stronie money i zobacz które są najlepsze i za jaki okres. Chodziło mi o te z czołówki czyli ING, Polsat itd.
Morpheo78 / 77.253.171.* / 2008-05-20 15:56
eme - uważam że Mirosław Coś tu akurat jest konsekwentny - odpowiada na zadane na wstępie wątku pytanie. I twierdzi, że zmieniając OFE z ING, Polsatu i Generali robi źle, z Bankowego wręcz przeciwnie. Ja tak to zrozumiałem. Choć niekoniecznie zgadzam się z taką akurat lista funduszy. Ale miało być tylko celem interpretacji słó Mirosława C. :-)
eme / 83.22.56.* / 2008-05-21 06:49
Morpheo78 ok mozliwe ze źle to zrozumialem.
Morpheo78 / 77.253.255.* / 2008-04-25 19:37
Wcześniej był poruszany temat zmiany CU na AXA - zajrzyj tam i masz odpowiedź. Moim zdaniem - zależy z jakiego OFE masz się przenieść do Nordea. Wybierając ten fundusz trafiasz do co najwyżej średniaka. Jeżeli uciekasz z np. Bankowego to ok, ale jak np. z Allianza, AIG czy AXA to ja osobiście bym się w obecnej sytuacja zastanowił. Druga sprawa - czy jeste dłużej niż 2 lata w starym funduszu. Jesli nie, to nie warto zmieniać. Szkoda przepłacać za zbyt krótki staż. To mniej więcej tyle. Zapewne zrobisz co zechcesz, jeśli to bliski znajomy to i tak zmienisz OFE. Możliwe jednak, że jesteś sprzedawcą (lub przyszłym sprzedawcą) Nordea OFE i liczysz że ludzie napiszą Ci coś o tym funduszu, to też powodzenia :-)
dani5 / 2008-04-26 12:14
Jestem 3 lata w Allianz. Zajmuje sie całkowicie inną branżą;)
jeśli
to bliski znajomy to i tak zmienisz OFE.

Owszem jest to moj dobry znajomy i tu pojawia sie konflikt interesów, dlatego wolę zapytac osoby które obiektywnie sa w stanie mi doradzić co zrobić z tym fantem. Pozdrawiam i tanx Morpheo za odpowiedz
martar / 80.50.236.* / 2008-08-11 00:01
z alianz radzę zmienić.
any / 2008-04-30 08:50 / portfel / Bywalec forum
http://www.money.pl/emerytury/porownanie/por=stopy/pro=12/
Chociaż to powinno Ci dać do zastanowienia:
Allianz w rankingu 36M - 2 punkciki, w 12 M - 5
Nordea w 36M - 1 pkt, w 12 M - 3.
Obydwa się poprawiają, ale Allianz lepiej.
Resztę już Ci napisali.
Zostań w Allianz, na znajomego spójrz chłodniejszym okiem.
RyB / 2008-04-26 21:53
Nie zmieniaj. Przynajmniej nie w tym roku.
Znajomy cie namawia bo będzie miał z tego kasę i tyle...
Allianz jest coraz lepszy i warto jeszcze trochę poczekac ze zmianami.
Morpheo78 / 77.253.184.* / 2008-04-29 12:21
Patrząc na Nordeę i Allianz zostałbym w Allianz. Wydaje się, że najgorsze mają za sobą, osiągają niezłe zyski. No i płacisz tylko 4% prowizji od składki, więc jesli jesteś czynny zawodowo i pieniądze co miesiąc trafiają do Allianza to ja osobiście bym nie zmieniał na Nordeę. Na żaden inny też nie. Nie teraz, jak wspomniał RyB.
newelle / 2008-04-30 20:37
Ja bym uciekała z allianzu ale nie do Nordei tylko do ING. Sama niedawno sie zapialam do tego funduszu. Od poczatku dzialalnosci jego stopa zwrotu jest na 2 pozycji. Jezeli chodzi o wielkosc aktyw netto od ktorych zaleza koszty rowniez 2 pozycja.
Prowizja od skladek bym sie nie przejmowala. To zadna róznica czy 4 czy 7 % bo od 2014 roku wszystkie fundusze musza miec zgodnie z ustawa 3.5% miedzy 2010 a 2014 te oplaty sie zmniejszaja. pozatym sa to oplaty od skladki, bardziej bym sie przejmowala oplata za zarzadzanie. pobierana jest ona za miesiac od wszystkiego co masz na koncie w ofe. im wiecej kasy tym wiecej placisz. wiec lepiej przeniesc sie do duzego stabilnego ofe, w nordea i allianz te oplaty sa najwyzsze jak i w innych malych funduszach. najmniej zaplacisz w ing i cu i troszke wuiecej w pzu i aig a pozostale fundusze sa male to znaczy do 8 miliardow aktywow. Mowia tez ze allianz dobrze inwestuja przejzyj notowania na money.pl w stopie zwrotu od poczatku dzialalnosci ostatnie miejsce dla allianzu
RyB / 2008-05-01 11:03
Dziewczyno, nie wiem co ci twój agent za kit wcisnął, ale widać zrobił to skutecznie. Stopy zwrotu od początku działalności jako jedyny wyznacznik tego czy dany ofe jest dobry czy nie już dawno przestały być w modzie. Jedynie niedouczeni agenci sie tym posługują!!
Co z tego że INg jest na 2 miejscu od początku działalności? Ty tego nie zarobiłaś tylko ci którzy byli w nim od początku. Za to obecnie ING zarabia najsłabiej wśród funduszy, a raczej nie zarabia, a Ty razem z nim.
Tak więc przejrzyj na oczy i przyjmij tą informacje, że poprostu na najbliższe dwa lata wtopiłaś. No chyba że sie zdarzy jakiś cud, ale przy tych dużych aktywach ING to będzie trudne.
ddf / 89.76.98.* / 2008-05-23 00:33
W koncu ktos madry na tym forum :)
Pozdrawiam serdecznie. Zajrzyj www.darmowe-doradztwofinansowe.pl
mily 1999 / 2008-05-23 03:02
witam serdecznie,odwiedzilem wasza strone ale niestety nie podano adresu i kontaktu tel. do waszej firmy:-( wg.mnie to nie wzbudza to zaufania.Na dole strony doczytalem sie ze jestescie czescia firmy Europartner z Wroclawia i sobie wszedlem na te stronke.Co do twoich wypowiedzi zgadzam sie z nimi po czesci choc prawda jest okrutna;wiekszosc spoleczenstwa ze skladek ktore ma odprowadzona bedzie miala glodowa emeryturke a roznice w wynikach Ofe przy tych wplywach dadza kilkuzlotowe roznice.Wiadomo ze czesc pracodawcow od innej podstawy odprowadza skladki a inaczej rozlicza sie z pracownikiem i wiele osob najnizsza krajowa zarabia ale na papierze:-))))))).Sorry za bezposredniosc ale jestem pragmatykiem a nie idealista choc sam jestem agentem.Okej nasza praca pomaga odzyskac zalegle skladki z zus dla klientow czy pomaga w aktualizacji danych czy pomocy w uzyskaniu swiadczenia po ubezpieczonym(niejednokrotnie pomagalem klientom w tym i milo bylo uslyszec slowa uznania).Tak naprawde za pieniadze z 1 i 2 filaru bedzie mozna sobie wbic zeby w stol jesli nie ma sie trzeciego filaru lub nie ma sie kapitalu zainwestowanego np. w ziemie lub nieruchomosci czy wiele innych mozliwych.Przecietny ludek ma przy zalozeniu ze systematycznie ma odprowadzane skladki kilkanascie-kilkadziesiat tysiecy zlotych.Co to za kasa na przyszla emeryture(w 2009 roku emeryture z OFE powinny dostac kobiety ktore w 1999roku mialy 50 lat a przystapily do OFE)skoro nasz,,kochany,,rzad w mawia nam ze inflacja jest na poziomie kilku procent a tak naprawde ceny surowcow strategicznych od ktorych zaleza inne ceny rosna jak szalone.Z punktu widzenia firm posredniczacych w sprzedazy Ofe celem bedzie zwiekszenie liczby aktywnych agentow pozyskujacych jak najwieksza liczbe klientow za jak najwyzsza prowizje:-))))) czego wszystkim i sobie zycze:-))))))))
emerytura.vot.pl / 83.28.207.* / 2008-07-01 23:15
Święta racja!
Przeczytajcie to kilka razy, a jak nie zrozumiecie to poproście kogoś o wytłumaczenie!

II filar jest ważny, ale głównie chodzi o to żeby być w stabilnym OFE i być obsługiwanym na odpowiednim poziomie. To z czego będziemy żyć na emeryturze nazywa się III filar (kapitał zgromadzony indywidualnie i inwestowany w dowolny, ale zyskowny sposób)!
ofe / 83.3.249.* / 2008-05-01 13:11
Tak, tak RyB ma racje, zrobiła troche głupi krok, ale widać, że sposób przekonania klienta i reklama robi swoje. Trudno dziewczyna odczeka dwa latka i coś w tym kierunku zrobi(tym razem z głową). Pozdrawiam
newelle / 2008-05-01 17:28
Fajnie ze tak uwazacie, to powiedzcie mi ktore ofe teraz zarabia. Chyba sie zgodzicie ze zadne. Teraz mozna sie kłocic jedynie ktore mniej traci :D Logiczne jest to ze duzemu funduszowi ciezej zarzadzac zgromadzonymi srodkami przy spadkach. Ale spadki ing nie sa az tak tragiczne. Wystarczy popatrzyc na polsat 12% straty w ciagu roku (ING 7% a najlepswzy AIG 5%). Niby wazne jest zeby mniej stracic ale tez zeby wiecej zarobic, spadki na gieldzie powoli chyla sie ku koncowi. Faktem jest ze ten rok byl tragiczny i na jego podstawie nie mozna porownywac ofe. Juz niedlugo ofe zaczna znowu zarabiac i okaze sie kto ma najlepszy zespol zarzadzajacych. Moim zdaniem warto opierac sie na wynikach historycznych. Bo nie powiecie mi ze jak gielda znow sie odbije od dna to allianz, skarbiec emerytura czy bankowy nagle zaczna lepiej inwestowac. Zgadzam sie jedynie w jednym ze male fundusze maja latwosc w ochronie kapitalu przed spadkami, ale jak pokjazuje historia spadki zawsze byly sa i beda ale wykres indeksow gieldowych caly czas jest rosnacy.

A przy wyborze funduszu kierowalam sie wlasnymi badaniami a nie opiniami przedstawicieli ofe. Wysłuchalam kilku i te brednie co reprezentanci malych ofe opowiadaja sa poprostuy smieszne. A najwieksze klamstwa slyszy sie wlasnie od allianzu!!! "Kupcie nasze jednostki bo sa najtansze" . smiechu warte!
RyB / 2008-05-01 18:09
No to poprostu masz za małą wiedze a Twoje badania nie do końca przyniosły spodziewane efekty.
A co do wyników historycznych to podam ci przykład z zycia wzięty a jakże bolesny. W maju 2007 roku wielu klientów patrząc na wyniki historyczne giełdy za ostatnie lata zainwestowało kupe kasy w akcje (poprzez biura maklerskie, tfi itp.) I już za pare miesięcy ich konta spadły średnio o ponad 20% bo na giełdzie zagościły spadki. No i co nieklórzy do dzis liżą rany, a jeszcze im zostało dużo do odrabiania.
Tak się kończy wiara w wyniki historyczne. Przemyśl to.
newelle / 2008-05-01 22:24
Zdaje sobie sprawe ze na gielde nie masz wplywu. to co sie dzieje od wakacji 2007 to jest masakra. takie przypadki spadkow juz dawno nie byly odnotowane. Ale zauważ ze kazde ofe spadlo i to o ogromne procenty i nie ma takiego co by sie jakos super utrzymalo w tej sytuacji. W okresach spadkowych wiec nie mozesz okreslic ktore ofe jest najlepsze. inwestujesz NIE na 2,3 , 5 lat jak to jest na gieldzie ale na cale swoje zycie. wiec nie mozna patrzyc na ostatnie wyniki ofe. w kazdym z minionych miesiecy znajdziesz sytuacje ze prawie wszystkie z 15 ofe maja taki okres ze sa najlepsze. i zaden z tych krotkoterminowych rankingow nie daje ci prawdziwego obrazu ofe. Nie jestes w stanie faktycznie okreslic ktore ofe jest najlepsze na podstawie krotkoterminowych stop zwrotu. A trzeba przy tym pamietac ze wielkosc aktywow ofe ktora nie zmienia sie pod wplywem gieldy caly czas ma znaczenie. roznice w kosztach wydaja sie niewielkie ale w dlugich terminach powoduja duze roznice pomiedzy poszczegolnymi ofe.
Powiedz mi RyB ktore ofe wedlug ciebie jest najlepsze i na jakich wynikach sie opierasz? jakie kryteria bierzesz pod uwage przy ocenie ofe?
any / 2008-05-02 08:59 / portfel / Bywalec forum

Prowizja od skladek bym sie nie przejmowala. To zadna róznica czy 4 czy 7 %

i

roznice w kosztach wydaja sie niewielkie ale w dlugich terminach powoduja duze
roznice pomiedzy poszczegolnymi ofe.

Czy to ta sama osoba pisała?
newelle / 2008-05-02 10:25
W ofe sa 2 glowne rodzaje oplat :
Mniej znaczaca oplata od skladki - czyli oplata dystrybucyjna (od 2014 wszedzie 3,5%):

Prowizja od skladek bym sie nie przejmowala. To zadna
róznica czy 4 czy 7 %

Druga oplata to koszty za zarzadzanie ktore sa pobierane co miesiac od wszystkich srodkow jakie mamy zgromadzone. Ta druga zalezy od wielkosci funduszu. Jest to nie wielki procent ale w dlugim okresie szybko rosnie wraz ze wzrostem naszych aktyw. Wiec chyba lepiej byc w wiekszym funduszu i placic mniej za zarzadzanie :)

roznice w kosztach wydaja sie niewielkie ale w dlugich
terminach powoduja duze
roznice pomiedzy poszczegolnymi ofe.


Wiec odpowiem na pytanie: tak to ta sama osoba pisala
Morpheo78 / 87.205.189.* / 2008-05-02 11:39
Newelle, sama jesteś zapewne agentem ING i dlatego piszesz co piszesz. Ja osobiście uważam że 100% rację ma RyB - co z tego, że ING zarabiało w przeszłości jak Ciebie tam nie było?? Patrz w przyszłość, przeszłości nie zmienisz. Obecnie największe fundusze, najbardziej inwestujące w akcje tracą najwięcej (m.i. ING). Sprawdź sobie wyniki gdzie chcesz, ja polecam money.pl Piszesz że nikt teraz nie zarabia - więc idź tam gdzie się najmniej traci. To chyba logiczne, że w momencie spadków najlepiej "zarabia" najmniej tracący... Ale zapewne i tak nie trafi do Ciebie moja argumentacja :-)
newelle / 2008-05-02 13:11
Nie jestem agentem ING ale pisze prace magisterska na temat OFE. I robie sobie rozne symulacje OFE :)

Wyniki sprawdzam bardzo często. Pozycje poszczegolnych ofe szybko sie zmieniaja . Dlatego uwazam ze teraz nie wybierzesz najlepszego. Powiedz mi ktore ofe najmniej traci. Nie ma takiego, bo to sie caly czas zmienia.
A przemyslcie taka rzecz. Przy wzrostach ING bylo dobrym funduszem, przy spadkach okazalo sie slabsze(z racji tego ze jest duze) to dlaczego te male ofe ktore maja miec taka latwosc obracania pieniedzmi nie wyprzedzaja znaczaco duzych funduszy? roznice sa na poziomie 2,3% czyli zadne. W momencie gdy nasza gielda sie odbije duze fundusze znow zaczna agresywnie inwestowac i znow zostawi male ofe w tyle. Wiec po co sie przejmowac roznica 3% w ciagu jednego pechowego roku. Ofe nie beda tracily w nieskonczonosc, a prawidlowosc jest taka te ktore najmniej traca rowniez najmniej zyskuja. A o zyski nam glownie chodzi :)
przyszły emeryt / 62.111.252.* / 2008-07-09 12:39
Czytam co pisze newelle i jestem przerażony. Jeżeli piszesz pracę magisterską na temat OFE to wydaje mi się , żę powinnaś posiadać sporą widzę na ten temat, a sprawiasz wrażenie jakbyś była dyletantką. Zwrócę Ci uwagę na jeden temat, a mianowicie - opłata za zarządzanie. Jak zapewne wiesz jest pobierana z ceny jednostki, w związku z tym fundusz podając codziennie wartość jednostki uwzględnia w niej opłatę, a co za tym idzie stopy zwrotu osiągane przez OFE również uwzgędniają tą opłatę. W związku z tym jeżeli jakieś OFE nawet te największe pobiera dużo mniejszą opłatę za zarządzanie, a stopy zwrotu w ciągu ostatnich kilku lat osiąga beznadziejne to sama sobie odpowiedz czy ta opłata ma tak duże znaczenie jak sugerujesz. I zastanawiam się jeszcze jakiego źródła używasz do analiz tak komplementując ING.
Morpheo78 / 87.205.183.* / 2008-05-05 20:52
Chyba studiujesz bardzo zaocznie i tak też pracę piszesz. 2 - 3% różnicy w stopie zwrotu to dla Ciebie mało? A czego Ty oczekujesz? 10% - 20%? Może Ty ogladasz różnice stóp zwrotu funduszy inwestycyjnych - akcyjnych i stabilnego wzrostu np... Ja się kieruję zasadą - być tam gdzie zarabiają. I jestem teraz w AXA, który traci najmniej i osiąga coraz lepsze wyniki. Jak się ING odbije (czyt. jak się giełda odbije) to możliwe że tam pójdę. Ale nie jak traci. Mogę zmieniac OFE co 2 lata bez kosztów - po zmianach ustawy z 2004r. lada dzień prowizja będzie dla wszystkich taka sama (w sumie, za wyjątkiem Allianz, już jest dla wszystkich którzy wybrali OFE po 2004r.). Opłata za zarządzanie - kapitału mam tak sobie więc mnie to nie rusza, że ING zabierze 5 zł mniej niż AXA, skoro AXA da mi więcej bo lepszy osiąga zysk. Równie dobry teraz jest AIG, Warta (d. DOM), stabilnie Generali. Ale nie ING, który zalicza szczyty i doły - na zmianę. Nawert Nordea jest lepsza. I dlatego będę się przejmował 3% różnicy w 1 roku, skoro po 2 mogę fundusz zmienić. Nie jestem w ZUS-ie jak moi rodzice żeby sie tym nie przejmować i być wiernym 1 funduszowi. Tym bardziej, że jak sama mówisz - wszystko się zmienia. I obecnie ING traci w stosunku do innych. Pozdrawiam.
dani5 / 2008-05-05 21:24
podrawiam i dzieki za lekture
znajomy / 2008-10-24 19:45
nie przepisuj sie do Nordea bo bardzo Cieżko sie z nie potem wypisac..
pozdro
leny28 / 83.142.222.* / 2008-11-09 17:01
jak to ciezko sie wypisac?Przeciez nikt silą Cie nie zatrzyma???????????
znajomy / 2008-11-10 09:09
hmmm powiem ci schemat z zycia jaki poszedl do knf.

klient chcial zmienic ofe z nordea. przyszedl ratownik i go posciemnial ale klient nic nie podpisal i ratownikodchodzi zpustymi rekami. po czym nie przechodzi bo nordea dostala pismo o rezygnacji klientas.
shcemat 2 :
klient chcial zmienic ofe z nordea. przyszedl ratownik i go posciemnial ale klient nic nie podpisal i ratownikodchodzi zpustymi rekami, znow klient nie przechodzi.. dlacaego? dzwonimy do nordea. tam mowia ze zawiadomienie jest zle wypelnione... jesli jest zle to po co przyszedl ratownik... pytamy gdzie jest blad... pan z infolnini mowi ze nie wie!! oczywiscie nie zna tez nikogo kto by wiedzial.. piszemy pismo do nordea z prosba o podanie bledu.. do dzis czekamy na odpowiedz..
3 sytacje klient zmienia ofe z nordea... wywylamy zawiadomienie na ktorym wpisalismy numer rachunku w nordea z wyciagu z data 13.05.08 po czym umowa nie przechodzi bo okazuje sie ze byl stary numer rachunku.. a z tego co podali do iadomosci zmieniali te numery w marcu... dla mnie banda oszustow...
eme / 83.22.65.* / 2008-11-12 08:12
Znajomy dlaczeo zarzucasz ratownikowi sciemnianie???A moze ty robiąc transfer z nordea sciemniasz jak mało kto??Gorycz przez ciebie przemawia i żal utraconej prowizji.Taki masz zawod i musisz sie z tym pogodzic.
znajomy / 2008-11-12 16:48
a to co opislalem nie jest sciemnianiem? nie wiesz jak pracuje i nie masz prawa mi nic zarzucac. jestem uczciwy i nie obrazam tak jak ty.
niunek3 / 83.5.255.* / 2008-11-11 17:50
Znajomy podaj jeszcze schematy z życia napisane przez akwizytorów z DSA.

Pozdrawiam,
znajomy / 2008-11-11 21:42
bardzo madry glow przedmowcy.
widac ze umisz tylko po kims jechac a sam nic madrego nie napiszesz. te sytuacje sa prawdziwe i rozpatrywane przez knf
SH / 89.76.251.* / 2008-12-21 14:19
jak sie skutecznie wipisac a ZIG OFE ? Trzeba na jkichś oryginalnych formularzach..?
sh / 89.76.251.* / 2008-12-21 14:20
Jak się skutecznie wypisać z AIG OFE ...?
znajomy / 2008-12-21 20:45
standardowe zawiadomienie o zmiane ofe i tyle
elmovip / 83.19.180.* / 2008-12-22 00:01
a ja tam jestem w NORDEA i nie ma powodu do wstydu, proszę długoterminowo pierwsza czwórka, przed nią ing polsat nie biore ich w ogóle pod uwage, dlaczego prosze zobaczyc co się dzieje z nimi rok, dwa, trzy lata wstecz, i jezeli ktoś do tych funduszy wchodzi w tym momencie, to słabiutko zarabiają te firmy, dlatego wniosek taki: drodzy agenci-bo widze tu chyba takich najwięcej, nie ma co się sprężać i rozprężać trzeba umieć równoważyć zdania, rynek zmienny jest! i nie jechac jedni na drugich, nordea podczas tej wymiany zdań wypada kiepsko, a moim skromnym zdaniem jest SUPER! jak na dzisiaj, co bedzie jutro nie wiem, jezeli kiepsko -zmienie. Zapraszam do lektury rankingów tego portalu! i jeżeli chodzi o obsługę tego ofe jest ok, dostęp internetowy maja, wszystko widzę na bierząco. A najważniejsze, emerytura i tak z tego systemu będzie licha:) Jest jakieś takie chore przekonanie w społeczeństwie cu i ing to najlepsze fundusze, moze największe w ludziach, ale czy ważne ilu ludzi pracuje w danej instytucji, ważne "jak" pracuja jakie wyniki robia, tak samo z ofe nie ważne ilu członków maja, ważne jak na rynku sie poruszaja jak zarabiaja, zarówno jak jest dobry czas na inwestowanie lub jak go nie ma, czytajmy rankingi-aktualne! Aktualnie NORDEA POLECAM!:)
DarthZ / 2009-01-02 20:26
elmovip trafnie i rzeczowo ująłeś kwestię uczestnictwa w Nordea. Sam pracuję dla tego OFe od początku ustnienia II filara i . Myślę że samo forum jest głównie miejscem naganiaczy, podrzegaczy i mądrali uważających że wiedzą więcej niż inni i innymi pogardzają. Choć znaleźć można sporo fajnych i rzeczowych komentarzy które świadczą o tym że ludzie z pozoru prostego produktu jakim jest ofe mogą wyciągnąć trafne i rzeczowe wnioski. Moim skromnym zdaniem rynek ofe poprzez regulacje prawne jest bardzo mało konkurencyjny a w związku z tym różnice pomiędzy poszczyególnymi ofe bardzo nieduże. Tak na prawdę na tym etapie nie ważne jest gdzie znajduje się klient, (no może nie w tych ofe które żadko kiedy przekraczają średnią rynkową). Różniece w stanie kont tak jak np w przypadku TFI bardzo nieduże. Taki stan najbardziej kożystny jest dla dużych ofe które kontrolują inwestycje na rynku . W dużym stopniu mogą wpływać na decyzje inwestycyjne zarządzających innymi ofe. Znana przecież jeśt sprawa jak CU NN i PZU dogadywały się z sobą co do zakupu akcji poszczególnych spółek na giełdzie w celu dyktowania rynkowi co ma robić dalej (dobrze że czasami się mylą i inni za nimi nie idą co widać w ich ostatnich wynikach). Jeżeli ktoś z forumowiczów chce dowiedzieć się czegoś więcej o Nordea proszę o kontakt ze mną.
nhdgh'; / 83.9.203.* / 2009-09-10 00:40
nordea szkoda o tym pisac z wypisaniem problemy wypisywalem sie rok specjalnie zmieniali nr rachunku zlodzieje to sa dzis zobaczylem ile zostalo przeszlane kasy do iinnego funduszu niewiem czy reszta przepadla ..tosa poprostu zlodzieje jak dzwonilem to sciemiali.niewiem ale tak tego niezostawie.niepolecam to najgorszy krok w moim zyciu jak wstapilem do nordei
mat77 / 172.173.6.* / 2011-03-02 23:07
A jaki wg ciebie jest najlepszy? Z wypowiedzi wnioskuję, że chyba 100% zostawiłbyś w ZUS. Zmieniałem fundusz kilkakrotnie i zawsze ta sama historia - przybycie agenta, później jakieś pisma i straszenie, że zrobiłem wielki błąd, telefony - tak robi każdy począwszy od AEGONU przez Polsat na ING skończywszy - ile straciłem, czy zyskałem zmieniając fundusz - nie wiem... Pocztylion zmienił podobno nie tylko numery kont, ale nawet adres siedziby...

Nordea nie mogła ci zabrać ani grosza! Tyle ile miałeś kasy na poprzednim koncie trafiło na konto w Nordei. To, że ci się nie zgadza to niestety wina spadku wartości jednostki w poprzednim funduszu przed transferem do Nordei. Wyciąg miałeś np. ze lutego z kwotą 20000 a do kwietnia wartość jednostki spadła i mogłeś mieć 19000 - więc być może zmieniłeś fundusz z gorszego na lepszy i nie psiocz!
WIOLA33-23 / 91.94.54.* / 2010-03-24 14:04
NORDEA TO JEST SUPER FUNDUSZ SKANDYNAWSKI CO SIE Z NIM KOJARZY STABILNOŚĆ NIE RYZYKUJĄ NASZĄ KASĄ NIE MIELI NIGDY DOPŁAT DO KONT JAK WSZYSTKIE INNE FUNDUSZE JESTEM W NIMI I MĄŻ I NAPEWNO NIE ZMIENIMY NA INNY BACZNIE GO OPSERWUJE PRZEZ CAŁOŁ DZIAŁALNOŚĆ JEST NA 4 MIEJSCU TO DOBRY FUNDUSZ JESTEM BARDZO ZADOWOLONA
Dodor / 188.147.115.* / 2010-07-22 11:56
ty glupia babo kto ci to podyktowal bo sama tego chyba nie wymyslilas?
nmgsr / 172.158.8.* / 2011-03-02 23:11
I po co ta dyskusja - ofe i tak sie rozpadnie za chwile
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy