Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Nowa Perspektywa - jak najkorzystniej zrezygnowac?

Nowa Perspektywa - jak najkorzystniej zrezygnowac?

lupos / 80.51.27.* / 2010-12-25 12:07
Witam, bardzo prosze o porade jak najkorzystniej zrezygnowac z polisy Nowa Perspektywa w Avivie. Doszedlem do wniosku, ze laczenie ubezpieczenia z oszczedzaniem nie jest najlepszym rozwiazaniem i chcialbym te dwie rzeczy rozdzielic. Problem w tym, ze nie za bardzo wiem jak sie do tego zabrac ? :|

Powiem szczerze, ze do tej pory srednio sie tym wszystkim interesowalem - wiem, ze na rachunku podstawowym mam polise + szereg dobranych pode mnie ubezpieczen. Rachunek glowym ok 120PLN/miesiac. Dodatkowo mam 2 rachunki dedykowane - po 100PLN/miesiac kazdy. Cale inwestowanie idzie w Fundusz Akcji.

Z tego co wiem pierwsze 2 latach sa 'najgorsze' bo z mojego rachunku podstawowego znika ok. 80%. Przez nastepne dwa lata jest to juz 'tylko' 10%, a pozniej 4%.

W lutym konczy mi sie drugi rok uczestnictwa. Czy jest mi ktos w stanie doradzic czy lepiej przeczekac jeszcze rok i wtedy zrezygnowac czy zrobic to juz teraz?

Ponizej OWU, ktore jest dla mnie lekko niezrozumiale. Moglby mi ktos wyjasnic jak to bedzie wygladac w mojej sytuacji?

WARTOŚĆ WYKUPU
1. W razie wypowiedzenia przez ubezpieczającego głównej umowy
ubezpieczenia Towarzystwo wypłaca mu wartość wykupu.
2. Jeżeli główna umowa ubezpieczenia została rozwiązana przed
trzecią rocznicą ubezpieczenia albo nie zostały opłacone
wszystkie składki regularne należne za pierwsze trzy lata
ubezpieczenia, wartość wykupu jest równa wartości wszystkich
rachunków dedykowanych po pomniejszeniu o kwotę należ-
ności z tytułu dodatkowych umów ubezpieczenia.
3. Jeżeli główna umowa ubezpieczenia została rozwiązana po trzeciej rocznicy ubezpieczenia i wszystkie składki regularne należne
za pierwsze trzy lata ubezpieczenia zostały opłacone, wartość
wykupu jest równa wartości wszystkich rachunków jednostek
po pomniejszeniu o kwotę należności z tytułu dodatkowych
umów ubezpieczenia.

Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam
Wyświetlaj:
Alicja D / 2010-12-28 18:54
Witaj.
Widzę, że Twój doradca oddzielił ubezpieczenie od inwestycji bo gdyby tak nie zrobił to wpłacałbyś wszystko na rachunek podstawowy i wszystko by przepadło skoro chcesz zrezygnować i zdążyłeś się zorientować, że firma pobiera opłaty przez pierwsze dwa lata. Teraz mozesz wybrać to co masz na rachunkach dedykowanych więc trafiłeś na bardzo uczciwego doradcę.
Zdradź jeszcze jaką masz sumę ubezpieczenia i ile masz lat.
Pozdrawiam.
lezdrub@interia.pl / 79.185.91.* / 2010-12-25 21:11
Jestes frajerem. Trzeba było czytać zanim POdpisałęś umwę. Pan PikuśCIĘ POprostu wykiwał. Zadzwoń to CI przekże wszelkie informację, aby już CIĘ nigdy w tym temacie nikt nie wydymał.

TEL 600 942 367.Zadzwonisz. Bedziesz zarabiał, a ubezpieczenie bedzie ubezpieczeniem numer jeden w Polsce.

Stracisz na telefon parę zŁotych, a zyskasz tysiące. 100 % pewności.
lowcst / 31.175.154.* / 2012-02-23 09:40
co za baran z Ciebie, naucz się szanować ludzi, a nie wymądrzać i w głupi sposób żerować na tym jak by tu zarobić !!!!
lupos / 80.51.27.* / 2010-12-26 08:22
Swietnie, ale to juz wiem. Powodzenia jezeli tak traktujesz swoich klientow. Rozumiem, ze chcesz mi sprzedac nastepny produkt ?

Czy jest ktos kto jest w stanie mi doradzic w jaki sposob najkorzystniej pozegnac sie z Aviva?

Dziekuje i pozdrawiam
lezdrub@interia.pl / 79.185.72.* / 2011-01-02 00:15
Ja sprawy nazywam po imieniu. Uważam że lepsza jest gorzka prawda, niż okraszone kłamstwo.

Zawsze jestem do usług tych, którzy powyższe standardy sobie cenią.
lezdrub@interia.pl / 79.185.76.* / 2010-12-27 22:29
A te dedykacje dla kogo były?? Jak to pieknie brzmi. Nowa Perspektywa też pieknie brzmi.. Przekaz te dedykacje tej osobie i się POżegnaj.

Albo zapytaj EME. On jest fachowcym od tego produktu- szczęśćia.
Rozumie,że chcialęś kupić samochód, a sprzedali Ci rower.

Chciałem, Ci te marzenia spełnić, ale się oburzyłęś.

Czasami zachowuję się nieelegancko.

Miałem zły dzień.

Najnowsze wpisy