Forum Polityka, aktualnościKraj

Nowy pomysł na dłużników alimentacyjnych

Nowy pomysł na dłużników alimentacyjnych

Money.pl / 2015-06-20 10:26
Komentarze do wiadomości: Nowy pomysł na dłużników alimentacyjnych.
Wyświetlaj:
DeeJayM / 31.61.136.* / 2015-06-21 08:45
www.dzielnytata.pl owszem są faceci którzy nie płacą bo mają to w du....ie, ale jest ogromna część ojców którzy płacą i nie widzą swoich dzieci albo maja bardzo utrudniane kontakty, są pomawiani o różne straszne rzeczy bo matka ich dzieci ma kaprys, złość lub cokolwiek innego przeciwko nie licząc się z dobrem dziecka...kiedy ten temat będzie poruszany tam gdzie powinien być? ....a tu kasa kasa kasa...jest potrzebna ale to nie wszystko, trzeba spojrzeć szerzej dlaczego tak się dzieje..bo przyczyny tego stanu są gdzieś gdzie malo kto zagląda.....nie oceniaj szybko kogoś jak nie znasz całej sytuacji...pozdrawiam Wojtek
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
alimenty'v / 109.76.94.* / 2015-06-21 02:03
Co niektorzy to widze ze pisza o dzieciach jakby to byla rzecz Na ktora sie wyda raz w zyciu kase I to tyle. Im dzoecko starsze tym wieksze Sa jego potrzeby. A faceci ktorzy maja w d***e swoje Dzieci to straszni egoisci, ktorzy nawet nie Sa godni zeby dziecko mialo ich nazwisko!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
BananowaRepublika / 31.61.129.* / 2015-06-21 16:57
Dlaczego piszesz o facetach? Przecież kobiety też zgodnie z prawem powinny płacić alimenty, czyż nie?
Większym egoizmem jest odbieranie dzieci ojcom niż niepłacenie przez nich alimentów.
A płacić powinna ta strona - która zabiera dziecko - nie ta, której odebrano dzieci a na dodatek dowalono jej, żeby jeszcze finansowała to zabranie.
babcia zocha / 79.162.228.* / 2015-06-21 21:43
A co robi matka jak nie dba o dzieci.Podlicz te godziny i wyjdzie niezla kwota,a tatus w tym czasie lezy z pilotem,albo siedzi z wedka i sie wczasuje.
babcia zocha / 79.162.228.* / 2015-06-21 21:29
A co robi matka jak nie dba o dzieci.Podlicz te godziny i wyjdzie niezla kwota,a tatus w tym czasie lezy z pilotem,albo siedzi z wedka i sie wczasuje.
babcia zocha / 79.162.228.* / 2015-06-21 21:15
A co robi matka jak nie dba o dzieci.Podlicz te godziny i wyjdzie niezla kwota,a tatus w tym czasie lezy z pilotem,albo siedzi z wedka i sie wczasuje.
glos / 91.203.247.* / 2015-06-21 01:03
a za te matki i sady tzw gdzie baba zawsze jest za baba to kiedy sie wezmiemy co,dosc kitu karzdy wie jak to w pl wyglada ,co do polek to wiadomo jakie w wiekszosci sa ,kasa i okazje a niby frajer ma za bal placic dosc .przeswietlac i sprawdzac ,zmienic te sady sprawdzac te tzw kobiety jaki cyrk odstawily i karac je jak wyjdze ze macica myslaly itd i prubuja grac glupie
cghn / 78.21.5.* / 2015-06-21 09:34
nie ciupciaj to i placic nie bedziesz musial
KtoTuKogo / 31.61.129.* / 2015-06-21 17:36
A te Panie, które ciągną alimenty - to się zabezpieczyły?
Radek933 / 89.67.214.* / 2015-06-21 08:25
Te kilka zł to nic, w poównaniu z kosztami wychowania..To co piszesz nie jest prawdą. Za "zabawę" trzeba niestety płacić- dziecko nie jest winne. TRZEBA SIĘ ZABEZPIECZAĆ.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
DoRadek933 / 31.61.129.* / 2015-06-21 18:18
Radku933 - więc niech strona, która pobiera alimenty zostanie też zobowiązana do udostępnienia tego WYCHOWANIA drugiej stronie. Obecnie w 90% przypadków jest tak, że jedna strona (najczęściej matka) zabiera dzieci, separuje dzieci od drugiej strony (ojca), za zabranie dzieci żąda alimentów, jednocześnie na dzieci wywala całą swoją agresję na ojca i urabia dzieci przeciw ojcu, zaś sama nie płaci swojej połowy alimentów (bo jest przeświadczona, że tylko ojciec płaci a matki alimenty nie dotyczą). I wszystko to radośnie przyklepuje tak zwany wymiar sprawiedliwości.
W efekcie dorasta kolejne pokolenie mamuś alimenciarek przeświadczonych o tym - że mężczyźni są tylko po to, aby zedrzeć z nich kasę bo tylko do tego służą oraz kolejne pokolenie facetów wykorzystujących kobiety tylko instrumentalnie i seksualnie - bo boją się wchodzić w legalizowane związki. Otrzymujesz więc społeczeństwo łatwych panienek żądnych kasy oraz kolesi - dla których kobieta jest tylko szybkim numerkiem bez zobowiązań.
Widzisz szerszy kontekst - i komu to służy?
a-wersja 50+ / 212.87.241.* / 2015-06-22 00:47
Zgadzam się z tą opinią. Dlatego jeszcze nie tak dawno rozwód był wielka rzadkością, bo zawsze łączy się z problemami i krzywdą dzieci, które zostają pozbawione stałej obecności obu rodziców. W mojej klasie w ogóle nie było dzieci z rozwiedzionych małżeństw, w klasie równoległej była tylko jedna taka osoba i to już była PATOLOGIA!
a linta / 213.158.219.* / 2015-06-20 22:30
Dłużnicy pracują na czarno albo wcale aby nie płacić zamiast do więzienia do pracy kontrolowanej czyli by był sprawdzany czy stawia się w pracy. Jeżeli by chciał to ominąć to wtedy do więzienia prace chałupnicza aby zarobił na swoje utrzymanie i alimenty a nie z pieniędzy podatników żyć. Jeśli i by to nie pomogło to chleb i woda bez żadnych przywilejów. Nie jedno dziecko nie ma nawet chleba i alimenciarze mają to gdzieś.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dani13 / 31.61.136.* / 2015-06-21 00:12
Popieram, do pracy ich pogonic!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
DoRobotnikow / 31.61.129.* / 2015-06-21 18:38
Dany - a ty po co tu czas tracisz za kompem? Do roboty a nie bzdury po forach wypisywać!
B.A. / 159.205.57.* / 2015-06-21 00:06
Nie masz zasadzonych alimentów i nie znasz realiów życia. Pomijam odsetek nieplacacych z własnej woli .
Nieznasz perfidii byłych żon, i stosunku sądu ( o dziwo zawsze w składzie same kobiety) do często wegetujacych byłych mężów. Solidarność jajników i tylko kasa się liczy. Poza tym p*****.. sz.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Cinde / 5.133.255.* / 2015-06-21 14:44
To chyba ty nie znasz realiów. Historia sprzed kilku lat.Tatuś znalazł sobie nową ukochaną w pracy (policjantka-mężatka). Policjant w Komendzie wojewódzkiej, na rękę 3 tys. plus dodatki. Najpierw dał 500 złotych na dwójkę, a gdy zamieszkali razem stwierdził, że 500 to za dużo i zaczął dawać 300. Przy mojej pensji 1 tys. złotych, to była jałmużna. A więc nie pozostało mi nic innego, niż być "perfidną" i iść do sądu. Zażądałam 800 złotych na dwójkę i tyle dostałam. Solidarność jajników? Sędzią był mężczyzna, kawał chłopa, na pewno nie był zniewieściały, po prostu miał serce i chciał pomóc. Wynik: tatusiowi zostało 2.200 plus dodatki (m.in. wakacyjne na dzieci), a my mieliśmy po 600 zł na osobę. Tatuś stwierdził, że już dosyć go naciągamy i przestał widywać się z dziećmi - obraził się.
Vat / 31.61.129.* / 2015-06-21 18:34
Cinde - to masz inne przykłady "realiów": alimenty 2000zł przy zarobkach 2400zł, alimenty 1000zł przy zarobkach 1600zł, alimenty 5000zł przy zarobkach 5400zł, alimenty 4000zł przy zarobkach 4200zł...
Ale też... - alimenty 800zł przy zarobkach 20tyś zł.
Poczytaj kuriozalne wyroki sądowe - to zobaczysz całokształt a nie jednostkowe przypadki.
Rzecz właśnie w tym, żeby te wyroki sądowe i alimenty były w jakimś stopniu przewidywalne - a nie rozstrzelone od kompletnie niskich do absurdalnie wysokich - w zależności od humoru, poglądów sędziny lub sprawności adwokatów jednej czy drugiej strony.
Kilkuletnie dziecko nie je więcej lub mniej w zależności od zamożności rodziców. Tylko ustalenie stałych , przewidywalnych widełek alimentacyjnych lub przejęcie alimentacji przez państwo pozwoliłoby wprowadzić jakąś przewidywalność tych spraw.
Finansować to można - jak już ktoś tu napisał - z podatku od produktów dla dzieci, który wprowadzony byłby zamiast obecnego VATU na produkty dziecięce.
samotna matka lena / 83.20.148.* / 2015-06-20 22:11
Wiecie co jak to czytam co niektóre komentarze to zastanawiam się w jakim świecie żyję. Kto ma prawo mnie osądzać...moje życie...czy wytykać palcami moje dzieci? Jestem matką aktualnie samotnie wychowujaca dwójkę dzieci. Dodam, że miał być ślub ale mój były zwodzil mnie przez 4 lata aż wydało się, że prowadzi podwójne życie. Ubóstwia kobiety i puszcza się z kim się da. Po roku blagania i proszenia aby zmienił swoje życie chociażby dla dobra dzieci wnioslam sprawę o alimenty bo o pieniądze to błagać musiałam. Zostawił nas nagle bez środków do życia. Dzieci go nie interesowały a ja po psychologach z nimi musiałam jeździć bo tatuś nawet nie potrafil z nimi porozmawiać. Znalazłam pracę nawet dwa etaty...od rana do wieczora w pracy aby zapewnić dzieciom godziwe życie ponieważ z jednej pensji nie ujade...nie dam rady. Wobec tego dziećmi zajmują się moi rodzice. Tatuś dzieci ma zasadzone alimenty i spłatę ...minął rok...ani alimentów ani spłaty bo nagle okazał się bezrobotny i nie stać go na dzieci więc nie będzie płacił. Mieszka sobie w pięknej willi z nową kobietą, jeździ super autami, robi na czarno i nic nie jest jego!!! Dziećmi nie interesował się wcale a teraz nagle wniósł sprawę o widzenia. Przyjechał raz i dzieci nie chciały wyjść nawet do niego. Bardzo to przezyly. Więc wisi synom sporo kasy...ja jako matka z********** na dwa etaty aby dzieciom zapewnić byt a on bąki zbija i żyje sobie spoko i nic nie można mu zrobić bo komornik nie ma z czego mu zabrać! Gdzie tu sprawiedliwość więc nie wypisujcie bzdur. Ja uważam, że powinni mieć zabierane prawo jazdy albo zaraz do p****** z takim draniem. To wtedy kasa zaraz by się znalazła a tak on się z nas śmieje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
glos / 91.203.247.* / 2015-06-21 01:07
a ty swieta jestes wez przestan bo ja bym ci kopa posadzil wat i spier.....j na szczaw walisz kitem jak z szamba
R619 / 95.49.202.* / 2015-06-20 19:56
Mnie w długi alimentacyjne wpędził były pracodawca. Z pensji potrącali mi 60% ale do komornika nie przekazywał kwoty. Komornik zareagował dopiero po roku. Efekt jest taki, że to ja mam spłacać dług którego nie zrobiłem. A pracodawca nie to, że wypłacał mi pensję z 3 miesięcznym opóźnieniem to jeszcze mnie okradał. Sprawa w sądzie trwa już ponad rok (a defakto 3 lata). Najpierw pisma wyjaśniająca do zakładu pracy (przez pół roku), potem sprawa w prokuraturze przez (1,5 roku) no i teraz w sądzie rok.
Sąd jak tylko może przeciąga sprawę i końca nie widać. A ja mam odpowiadać za pracodawcę i to mnie komornik ściga. Totalna paranoja. Chory kraj.
ja853 / 88.156.128.* / 2015-06-21 12:30
Gdybys placil w terminie to by nikt sciagac nie musoal.chciales tos sie doigral
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ja38 / 213.158.218.* / 2015-06-20 18:31
330 tysięcy dzieci dostaje alimenty z Funduszu Alimentacyjnego. Ile setek tysięcy nie dostaaje alimentów w ogóle, bo rodzic wychowujacy dziecko przekracza próg zarobkowy : UWAGA ok. 750 złotych na członka rodziny! Ale skoro sobie radzi NA POGRANICZU NĘDZY - prokuratura umorzy postępowanie przeciwko alimenciarzowi - bo PODSTAWOWE POTRZEBY BYTOWE dziecka są zaspokojone.... żenada i kpina.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Agnieszka373 / 31.61.140.* / 2015-06-20 22:50
Moje dzieci nie dostały z funduszu w roku 2012 bo dostawały w 2011 alimenty od tatusia.. Taki argument w gdyńskim funduszu alimentacyjnym... W tym kraju nie powinny się dzieci rodzic...
kattka / 193.25.0.* / 2015-06-20 20:29
Dokładnie!!! To jest poniżajaca sytuacja dla nas samotnych matek
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
aaa339 / 91.90.112.* / 2015-06-20 20:23
Pierwsze słyszę,że jak ktoś przekracza taką kwotę na utrzymanie to alimenty się nie należą.chętnie dowiem się więcej:-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
matka 73 / 88.156.203.* / 2015-06-21 20:05
Jesli samotny rodzic przekracza dochod miesieczny 725 zl na czlonka rodziny to automatycznie aimenty sa odbierane. Mi zostaly odebrane rok temu. poniewaz do dochodu doliczne sa nagrody za ciezka prace, nadgodziny ( pracuje 240 godzin miesiecznie zeby utrzymac dzieci) i pieniazki na swieta. Pierwszy maz alimentow nie placi 14 lat i tyle samo czasu nie kontaktuje sie z synem, prokuratura umozyla dochodzenie z powodu malej szkodliwosci spolecznej choc tatus wisi panstwu prawie 70 tys, dlug ktory moj syn moze odziedziczyc i bedzie musial spacac po smierci ojca, fajnie nie ? Drugi maz nie placi od 5 lat, jak znalazl dobra prace to sie z niej zwolnil bo komornik siadl mu na pensje. Szlag mnie trafia jak czytam te glupoty porabanych dluznikow. Ja juz nie walcze o alimenty bo nie ma z kim.
fgb / 78.21.5.* / 2015-06-21 09:41
doczytaj : nie naleza sie alimenty z funduszu alimentacyjnego jesli przekracza sie dochod 750 na czlonka rodziny , a o tego rodzaju alimenty mozna wystapic jesli tatus nie wywiazuje sie z obowiazku przez 3 miesiace a potem trzeba czekac pol roku na zaswiadczenie od komornika ze nie ma z czego sciagnac ... a w tym czasie dziecko ma zawiesic zeby na scianie i nie jesc ?
uwazam ze to jest kwestia wychowania w braku poczucia obowiazku i od tego trzebaby zaczac
ana1222 / 5.60.230.* / 2015-06-20 22:05
Tak jest , ale mówimy tu o alimentach z Funduszu Alimentacyjnego oczywiście. Jestem sama z małą pracuje, zarabiam nie dużo 1600zł , i kwota przekracza te 750zł netto na osobę, niestety nie mogę dostać alimentów z FU. To prawda. Rodzinnego już wiele lat nie mam , bo próg to jakieś 540zł? na osobę, a przecież minimalna na pół obecnie to więcej niż ta kwota, co za paranoja?Alimenty oczywiście się należą, ale jak nie płaci rodzic, nie ma z czego ściągnąć, a zarabiam więcej niż te 750zł to alimentów nie mam, sama ponoszę koszty utrzymania.
kamila350 / 83.23.252.* / 2015-06-20 20:52
Dokladnie nie moze przekroczyc 725 zl na osobe, to jest smieszne, bo alimenty doliczaja jako dochod do rodzinnego nawet gdzie tu jest sprawiedliwosc
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sedzia / 91.246.67.* / 2015-06-20 18:16
A kto napisze ze co 6'mcy rodzic czytaj / matka/ gania po alimenty i sa podnoszone srednio o 100 zl, dodam tylko ze zasadzic mozna nawetn60 %'poborow.Ciekawe prawda.A w wiekszosci normalnych krajow jest tzw.opieka naprzemienna i nikt nie ucieka przed niczym.
mariuszstach / 87.198.56.* / 2015-06-20 19:23
Sluszna uwaga, opieka naprzemienna powinna byc priorytetem jesli jest mozliwa. A bywa tak ze matka i ojciec mieszkaja od siebie doslownie rzut beretem a ojciec ma utrudniony,a czasem nawet niemozliwy kontakt...
dfgh / 78.21.5.* / 2015-06-21 09:46
niestety taka opieka sie nie sprawdza jak wskazuja ostatnie raporty - mieszkam w Belgii, dziecko MUSI miec stabilny dom/ srodowisko a nie raz tu raz tu i samo sie gubi
kultury nalezy uczyc rodzicow , moi rodzice byli rozwiedzeni ale chadzali ze soba na kwawke a jak byl problem ze mna to w domu mialam sad rodzinny mama i tata obok siebie i nie bylo zmiluj
Naprzemiennie / 31.61.129.* / 2015-06-21 18:59
A we Włoszech jest opieka naprzemienna standardem - ale to dzieci mieszkają w tym samym domu cały czas, natomiast rodzice mieszkają z nimi raz jeden raz drugi rodzic. I da się? Da się. Opieka naprzemienna jest standardem w niemal całej europie i USA. A u nas dzieci są sprowadzane do alimentów - bo walka toczy się o to komu zabiorą dzieci i kto będzie jeszcze za to płacił.
Są różne rozwiązania opieki naprzemiennej i braku karnej alimentacji.
Ale tak jak u nas jest jeszcze tylko na Ukrainie i Białorusi.
miola / 94.232.221.* / 2015-06-20 17:31
Kary powinny byc dla współmałzonkow, w takim przypadku trudno powiedziec o naciaganiu na dziecko, a w zwiazkach nieformalnych,no cóż, kazdy wie co robi,jesli kobieta bedzie widziala ze dziecko poczete z takiego zwiazku nie ma uprawnien do alimentow ze strony ojca,dwa razy sie zastanowi zanim faceta wrobi w niechcianego potomka, dla jasnosci,jestem kobieta,i nie wyobrazam sobie naciagac jakiegos obcego faceta na dziecko,przeciez to decyzja na cale zycie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Baśka 386 / 83.28.122.* / 2015-06-20 18:49
miola, klepiesz bzdury jak mało który. Jak facet nie chce być ojcem to niech sobie chociaż rękawiczkę założy na Wacka, a najlepiej niech bierze środki antykoncepcyjne lub podda się zabiegowi sterylizacji, wtedy w dziecko kobieta go nie wrobi są badania DNA jak nie jego to nie płaci. A ty mola to chyba masz problemy z tożsamością płciową, bo takie brednie to tylko chłop może wymyślić, że kobieta sama sobie dziecko zrobi a biedny chłop musi płacić.
ela916 / 89.70.245.* / 2015-06-20 17:14
Dla mnie przy podjęciu decyzji o powołaniu na świat dziecka powinna być pisemna zgoda obojga partnerów i to na piśmie. To co się teraz dzieje, to po prostu naciąganie facetów. Co to za kobieta, a tym bardziej i matka, mająca kilkoro dzieci i to każde z innym facetem. Nie pracuje, ciągnie alimenty i pomoc z opieki społecznej. Jakie wychowanie może dać takie coś? Dziecko to nie jest obowiązek na rok, czy dwa tylko co najmniej na 18 lat! I te alimenty z sufitu. Tak w ogóle powinno się zmienić myślenie o kobietach, mężczyznach i dzieciach. To nie średniowiecze, że wlazł na babę i było. Facet za chwilę wątpliwej przyjemności nie może ponosić konsekwencji pół życia.
monde5 / 78.250.171.* / 2015-06-21 00:22
place na dziecko 30000 tys. co miesiąc a widuje je tylko 2 tygodnie w roku . i co na to te kobiety powiedzą co tu tak krzycza. sądownie mam przyznane 3 miesiące w roku.aha była zona nie pracuje to z czego się utrzymuje.
babciawsiowa / 79.162.228.* / 2015-06-21 06:37
Placenie na utrzymanie dziecka a widzenie to dwie rozne sprawy.
DziadekTadek / 31.61.129.* / 2015-06-21 19:51
To nie dwie różne sprawy. Chciałabyś, żeby tak było. Chciałabyś pewnie - żeby ojciec płacił na dziecko i w ogóle się z nim nie widywał, ani nie miał wpływu na wychowanie. Tak, żebyś po odebraniu pieniędzy z banku mogła z nimi robić co chcesz i nikt tego nie kontrolował, ani, żeby dzieci ojciec nie widział.
Ale to nie dwie różne sprawy i właśnie tu się rodzi patologia.
Na całym świecie jest opieka naprzemienna lub inne formy rozwiązywania sporu z kim dziecko mieszka a kto płaci (jeśli płaci). U nas rozwiązania w tej sprawie to jakaś dzika afryka.
ehhhhh / 89.230.126.* / 2015-06-20 17:02
Szkoda, ze nie ma kar za utrudnianie ojcu kontaktow z dzieckiem mimo wyroku sadu a ojciec regularnie alimenty placi. System wielu mam zgarnac kase a dziecku wmawiac jaki to ojciec najgorszy i robic wszystko aby w wyznaczonym terminie nie pozwolic sie spotkac. Moze i za to nalezalo by sie wziac......
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ja38 / 213.158.218.* / 2015-06-20 18:33
Jest kara - grzywny. Tyle, że z reguły ojcowie podnoszą ren argument, a w nie chce im sie utrzymywac kontaktow z dzieckiem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ehhhh / 89.230.126.* / 2015-06-21 11:02
Taaaak jest tylko ile sadow ja zasadzi?? Argument sedziny nie nalozy grzywny tylko upomni bo jak mamusia grzywne dostanie to przrciez dziecku zabierze. A ojcowie sa rozni i wsadzanie wszystkich do jednego wora to zdecudowana przesada. Znam takie matki co mimo ze ojciec placi to dziecko w najgorszych lachmanach ojcu daje przez co u ojca dziwcko musi miec druga szafe. Wiec tak jak matki tak i ojcowie sa rozni
on537 / 83.25.113.* / 2015-06-21 02:00
A co jak dorosle dzieci niedlusznie ppbiersja alimenty? Sprawa w sadxie yrwa jux prawie rok bo komornik mudi miec wyrok aby zaprzestsc ich sciagania
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
cghn / 78.21.5.* / 2015-06-21 09:49
komornik bedzie cie scigal nawet jak juz twoje dzieci beda miec wlasne dzieci za niezaplacone swiadczenia alimentacyjne - tatus splacal dosroslej juz corce to czego nie placicl jej matce ...
i slusznie
misiu555 / 83.28.90.* / 2015-06-20 16:56
Dawajcie alimenty adekwatne do dochodów i nie będzie problemów. Jeżeli rodzic nie ma pracy, to jak jest to w cywilizowanych krajach należą mu się też alimenty.
B.A. / 159.205.57.* / 2015-06-21 00:25
I w moim przypadku sad ma to w zadku.
Prawo w tym przypadku jest niekorzystne dla ojca.
Teoria mowi max 60%.
A komornik wchodzi sobie na konto i zabiera resztę, lub więcej lub blokuje ewentualne środki nawet z pośrednika.
I jak i z czego ma czlowiek żyć. Można tak przeżyć miesiąc dwa , a co dalej. Ja już wolę do p******, przynajmniej głodny chodzić nie będę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
madry / 31.174.231.* / 2015-06-20 15:09
a może tak zabronić im płodzić dzieci , może posiadanie dziecka powinno byc przemyslaną rozsądną decyzją
były mąż Małgorzaty G. / 82.139.19.* / 2015-06-20 12:12
Eh, a co z alimentami "na dzieci" nie docierającymi do dzieci z powodu przejęcia ich przez Macie? Dzieciak ubietany w łachy, cerowane skarpetki, a Mać w najmodniejszych kreacjach. Dzieciak z dwiema parami butów na cały rok a mać co roku kilka nowych par kupuje? Wyrok sądu był jasny - alimenty na dzieci miały być. Ale kto to sprawdzi? Kto mać skorontroluje?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
uefdufidf / 178.42.109.* / 2015-06-20 15:02
przez te alimenty więcej jest tych dzieci bez ojców. a sąd na tym kasę skubie, bo ma więcej spraw w sprawie alimentów.

to wszystko prawo robi nam te gorsze życie, niech za to w końcu odpowiedzą
Karolcia1980 / 87.99.101.* / 2015-06-20 12:05
Uważam, że jeżeli kobieta odmawia związku z facetem, z którym ma dziecko, to nie powinna od niego otrzymywać alimentów. Gdy to facet odmawia : to płaci. Skończy się era puszczalskich bab z gromadą dzieciaków ciągnąca alimenty i pomoc skąd się tylko da.
Sawas / 2.87.177.* / 2015-06-20 13:55
Brawo za ten wpis. Dużo kobiet wymyslilo sobie mieć dziecko, a cała reszta ich nie obchodziła-ani związek z ojcem tego dziecka, ani nawet jakikolwiek kontakt dziecko -ojciec. Mężczyźni w wielu wypadkach traktowani są jak reproduktorzy i to bez żadnych praw!Zgodzę się wyznać ,iż jest to nowa i to masowa forma wyludzen i powinna być również scigana przez prawo.Każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie i skrupulatnie. Wyszloby wtedy która kobieta nie mając innego pomysłu na życie zwabila na swoje wdzięki upatrzonego reproduktora ,który w dodatku nie poinformowany o zamyśle, zapewnić ma utrzymanie dziecku ,którego wogole nie planował. Widać że szczególnie na takie przypadki Temida jest ślepa. Prawo na takie praktyki pozwala i dlatego przypadków takich jest coraz więcej i napędzają one alimentacyjna machinę.Mam też zamiar zwrócić uwagę władz na tego rodzaju problem,bo trudno udawać dalej, że on nie istnieje
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Cinde / 5.133.255.* / 2015-06-21 14:55
Nie chcesz mieć z nią dziecka, to z nią nie sypiaj. Z seksu zawsze może urodzić się dziecko, nawet, gdy się zabezpieczasz mechanicznie (no chyba, że się wykastrujesz).
dfgb / 78.21.5.* / 2015-06-21 09:53
to zaadoptuj dziecko zajmij sie nim nie spij po nocach i sprobuj utrzymac bez pieniedzy a jak nie chcesz to wypij szklanke wody zamiast a nie uwodzisz panne a potem dziw ze natura zrobila swoje ..oznaka meskosci jest poczucie odpowiedzialnosci za swoje czyny jak nie planujesz zostac ojcem to nie ciupciaj

Najnowsze wpisy