Forum Forum podatkoweInne

Nowy skomplikowany podatek zamiast akcyzy od aut

Nowy skomplikowany podatek zamiast akcyzy od aut

Wyświetlaj:
bzox / 2006-10-26 09:29 / Bywalec forum
Jestem baranem, bo nie rozumiem, jak to możliwe, że jak się pomnoży stawkę razy wyższą stawkę euro to wychodzi mniej..

ale ja jestem prostym człowiekiem, ledwie magistrem, to pewnie po prostu za dużo na mój krótki rozum...
JanKS / 2006-11-07 11:05 / Bywalec forum
Wystarczy "jedynie" dokładniej przeczytać oraz "jedynie" wiedzieć, co to znaczy "wartość normy EURO". I tu właśnie leży rozwiązanie tajemnicy. Dla szczęśliwców, którzy do tej pory nie musieli zapoznać sie z tym tajemniczym określeniem (co zresztą w żaden sposób nie umniejsza ich walorów intelektualnych, a świadczy jedynie o wiedzy wynikającej z dotychczasowych doświadczeń) podaję:

jest to (maksymalna) wysokość emisji danej substancji - i im "wyższa" norma, tym ta wysokość (limit) jest niższa;

Czyli odpowiednia liczba dla EURO 5 będzie niższa niż dla EURO 1.

Mimo pozorej prostoty wzoru, samodzielne wyliczenie tego będzie trudne - i to nie dlatego, że mnożenie jest trudne, ale z powodu "łatwości" znalezienia odpowiednich wartości dla poszczególnych czynników....

Pozdrawiam
F / 83.12.163.* / 2008-07-13 13:58
Bez względu na stopień trudności w obliczaniu podatku, to jest on tym głupszy im stopień trudności jest wyższy! Filozofowie nie powinni zajmować stanowisk przeznaczonych dla ekonomistów !!!
marek19-53 / 83.24.6.* / 2006-10-27 09:58
Szanowny Panie.
Trzeba mieć rozum "propagandysty" albo pożeracza papki medialnej, a nie dociekać sensowności informacji.

Problem pojawia się dopiero przy pojazdach dostatecznie starych - Euro 0.

Pomijam to, że algorytm jest "szalenie skomplikowany" - a*b*c.
I w dodatku podatnik będzie musiał go sam wyliczyć. Okropne!!!
marek19-53 / 83.24.6.* / 2006-10-27 09:57
Szanowny Panie.
Trzeba mieć rozum "propagandysty" albo pożeracza papki medialnej, a nie dociekać sensowności informacji.

Problem pojawia się dopiero przy pojazdach dostatecznie starych - Euro 0.

Pomijam to, że algorytm jest "szalenie skomplikowany" - a*b*c.
I w dodatku podatnik będzie musiał go sam wyliczyć. Okropne!!!
antyPiSuar / 213.192.124.* / 2006-10-26 20:25
komisja europejska niech może zamontuje każdemu licznik na dupie ile w********** i że za to ma zapłacić podatek ekologiczny - karanie biednych że ich niestać na nowe auto PARANOJA (oby nie przeszło)
Greg1 / 194.181.227.* / 2006-10-26 11:05
Po prostu ten wzór jest debilny.
Wynika z niego, że samochód stary ma mały podatek (EURO 1), a nowy duży (EURO 5).
Pani Magdo trochę szrych komórek trzeba użyć przy przepisywaniu.
Mbaz / 78.88.254.* / 2009-04-18 14:13
norma euro 0 jest najstarsza i zezwala na wyrzsza emisje zanieczyszczen niz norma euro 5 w nowych samochodach. dlatego za stare auto bedziemy placic wiecej niz za nowe. przecietny niemiec za 10 wyplat kupi nowego forda a przeciety polak za 10 wyplat auto conajmiej 10 letnie. wiec niemcom itp. krajom nie robi to ruznicy tylko oczywicie my dostaniemy po dupie. Mam nadziej ze to nie przejdzie bo wtedy to młodzi kierowcy kturzy kupuja auto by sie troche przy nim pobawic ;> beda rezygnowac bo za auto 10 letnie bedzie sie płacic mniej wiecej 3000 zl wiec nasze panstwo bedzie nas karac za to ze nas nie stac na nowe samochody!! wspulczuje tym kturym samochod jest niezbedy np zeby dojechac do pracy bo nie ma innego transportu. jak tak dalej pujdzie to bedziemy płacic za wydychany dwutlenekwegla!!!

ps. sorki za błedy ale sie wkurzyłem!!!

Najnowsze wpisy