Forum Forum dla firmKadry

O co wolno pytać przy rekrutacji

O co wolno pytać przy rekrutacji

Money.pl / 2011-03-17 18:02
Komentarze do wiadomości: O co wolno pytać przy rekrutacji.
Wyświetlaj:
mnmm / 194.63.135.* / 2011-03-19 11:50
A jak na rekrutacje zglosi sie osoba najaca tzw. II grupe inwalidzka i aby ja przyjac trzeba by jej stworyzc odpowiednie stanowisko pracy, ktore jes odbierane przez PIP, a mnie na to ie stac?
wertor67 / 2011-03-18 12:27
szkoda że nie egzekwuje sie prawa do równej płacy dla obu płci na tych samych stanowiskach.
mac0 / 178.36.162.* / 2011-03-18 08:23
A co auror sądzi o osobie niechlujnie ubierającej się, śmierdzącej (niedomytej), o piskliwym głosie i w dodatku agresywną w wypowiedziach, którą wg przedstawionych przepisów powinienem zatrudnić jako recepcjonistkę.
Przepisy to nie wszystko trzeba mieć jeszcze odrobinę zdrowego rozsądku. Dobór pracownika jest wypadkową wielu cech a nie tylko przepisów i papierków które można kupić na bazarze. Dlatego nie będą nigdy miały sensu próby ujęcia tego procesu w ramy przepisów.
Po za tym nie ujmując nikomu uważam że są zawody w których lepiej sprawdzają się kobiety oraz takie gdzie mężczyzna będzie lepszym kandydatem i żadem przepis tego nie zmieni.
Dokąd może prowadzić próba zbyt precyzyjnego układania świata pokazuje przykład : kontroler z PIP czepiał się że na jednych drzwiach nie miałem napisu WYJŚCIE AWARYJNE, natomiast sami w swoim biurowcu tego nie mają jak również instrukcji pracy przy komputerze.
Niech najpierw każdy z tych "wymyślaczy" zacznie stosować przepisy o równouprawnieniu w swoim domu
Jack Mac Lase / 161.122.83.* / 2011-03-17 18:02
Jak to nie mozna kierowac sie niepelnosprawnoscia lub plcia? :-o Potrzebny m jest czlowiek do przenoszenia ciezkich elementow lub do opieki nad psami obronnymi, a tu zglasza mi sie koles bez nog albo panienka wazaca mniej mniz 40 kg. Jak sie taka 60 kilogramowa psinka szarpnie to panienka gdzies pofrunie, ze nie wspomne o panu bez nog.

Najnowsze wpisy