Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obietnice przedwyborcze. Realizacja pomysłów głównych partii politycznych to niższe emerytury

Obietnice przedwyborcze. Realizacja pomysłów głównych partii politycznych to niższe emerytury

Wyświetlaj:
sisi673 / 77.65.95.* / 2015-09-18 07:07
A kto dziś do żyje lub da rady pracować do 67 roku ja mam 48 a juz nie widze pracuje przy maszynie juz 20lat a co bedzie dalej ja sobie tego nie wyobrażam ,będę potrzebowałą pomocnika do nawlekania nici a co dalej ,ludzie opamietajcie sie , większośc z nas to ludzie pracy ,nie darmozjady i lenie.....
gość201 / 78.11.142.* / 2015-09-18 11:32
A są tacy co siedzą w radach nadzorczych miejskich spółek są prezesami i mają dawno wiek emerytalny osiągnięty . Biorą ciężkie pieniądze za tą pracę . Więc moje pytanie , czemu nie ma obowiązku emerytalnego ?.
Guzikowna / 83.6.151.* / 2015-09-17 18:29
Powiem krotko i dosadnie . Bedzie chyba trzeba przywrocić lepszy PRL i rozliczyc te obecną hołote polityczną za to co wyrabiają z ludzmi od 26 lat i z tym krajem .
gram / 83.31.61.* / 2015-09-17 23:58
Brawo! Popiram
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gratis / 81.219.59.* / 2015-09-17 18:03
pani prof.Mączyńska! mam 44 lata i bez środków przeciwbulowych nie wykonam swojej lekkiej pracy a jak dożyje 67 lat to będę miał 52 lata stażu....to co nie zasłużyłem na godną emeryture a ciapaty dostanie ją większą jako socjal!!!
Lepsza niższa / 213.77.117.* / 2015-09-17 13:16
Lepiej dożyć w wieku 60lat niższej emerytury niż nie dożyć wyższej do wieku 67 lat
lesoo / 195.128.135.* / 2015-09-17 08:26
Jedno kłamstwo goni drugie =czy SLD już zapomniało jak jaśnie pan Miller miał waloryzowac emerytury a zabrał się z takim wielkim zaangażowaniem za zasypywanie dziury BAUCA swego kolesia.Czyżbyście tylko pamiętali co wam jest wygodne=aby tylko utrzymać sie przy korycie Miller do Samoobrony a Napieralski do PO tak wygląda wasza lewicowa ideologia=Pokazaliście parade zwykłych SZUI I ŚWIŃ.
pamięć / 77.255.34.* / 2015-09-17 05:49
Realizacja tych wszystkich finansowych obietnic wyborczych PO, PIS może skutkować INFLACJĄ!!!!! Pamiętacie jak na wskutek żądań solidarności w latach '80 zarabialiśmy MILIONY, a czy było lepiej?
ryszard1956 / 164.126.44.* / 2015-09-17 03:59

formułowana przez Zjednoczoną Lewicę propozycja podwyższenia najniższych emerytur o 200 zł byłaby dodatkowym obciążeniem dla systemu, prowadząc do wyższyc

SLDjest jedyna partia ktora zdecydowala jakis projekt dla emerytow wniesc zarowno platforma jak i piszapomnieli o emerytach mozna zrozumiec platforme ale jesli pis mysli zeemeryci dadza glos z automatu to moga zdziwic swiadomosc emerytow dzis to cos wiecej niz ojciec rydzyk bo 80 procent nawet go nie zna zapomnienie o emerytach moze byc tragiczne dla ,,pisu ,,bo ja sympatyk pis popre jednak sld jest to kilka milionow glosow nas emerytow o ktorych zapomniano liczna grupe ludzi oszukiwana od lat SLD DAJE NAM POLOWE TEGO CO UKRADLY INNE RZADY TO OKOLO 400ZLOTYCH MC liczac okres20lat przedtem polski nie bylo STAC teraz polska zapomniala o EMERYTACH.POKI NIC NIE ZMIENI MY POLSCY EMERYCI POWINISMY ODDAC GLOS NA ,,SLD
rex12 / 83.29.143.* / 2015-09-17 03:02
Wszystkim podnoszą tylko emeryci jak zwykle 8zł na rok.Moze ta potrzepana Kopacz wprowadzi eutanazie ekonomiczna po PO mozna się wszystkiego spodziewac.
Arek prawdziwy / 77.253.0.* / 2015-09-17 01:42
Powyższy artykuł nie wnosi nic nowego, bo i bez niego każdy myślący człowiek rozumie, że realizacja przedwyborczych obietnic PO i PIS, dotyczących emerytur, musi doprowadzić do ich obniżenia. Z większości umieszczonych tu wpisów wynika jednak, że w większości zidiociali internauci pojąć tego zupełnie nie są w stanie. No to do ich głów spróbuję tu trochę podstawowej wiedzy arytmetycznej wtłoczyć. 1. Czy środki, które jakiekolwiek Państwo jest w stanie przeznaczyć na emerytury, są ograniczone, czy nieograniczone? Odpowiadam, bo większość głupków nie będzie wiedziała co powiedzieć - SĄ OGRANICZONE! 2. Czy przy obniżeniu wieku emerytalnego emerytów przybędzie, czy ubędzie? Znów odpowiadam, bo pewno i na to przygłupy nie odpowiedzą - PRZYBĘDZIE! 3. No i najtrudniejsze pytanie - czy przy podzieleniu kwoty przeznaczonej na emerytury przez większą liczbę emerytów wartość jednostkowej średniej emerytury będzie wyższa, czy niższa? Tutaj już na pewno muszę odpowiedzieć sam, bo internauci jazgoczący pod tym artykułem w tak złożonym rachunku się zaplączą - BĘDZIE NIŻSZA! Czy to do waszych łbów dotarło???
krzysztofff1955 / 89.74.250.* / 2015-09-17 01:22
Wystarczy zlikwidować KRUS fundusz kościelny usunąć religię ze szkół a nasze emerytury i renty nie będą zagrożone.Pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczyć dla rodzin wielodzietnych aby mogli żyć jako rodziny uprzywilejowane
Na co / 83.27.131.* / 2015-09-17 00:54
Pani Prof Mączyńska jest tak daleko od życia normalnego Polaka, że mogła by pracować nawet do 100 lat i dłużej a jej emerytura i tak nie wzrośnie... Pani Profesor 1 pytanie : Ile Pani zarabia ? - Zaczynam od tego pytania bo ja mam 64 lata pracowałem jak wół od 15 roku życia chociaż nikt tego nie rejestrował bo to była praca fizyczna dorywcza i bardzo ciężka a jednocześnie się uczyłem.. Nie mam tytułu ale mam rozum. Bo widzi Pani czasem tytuł ma zerowe znaczenie. Kiedy obraca się tylko w papierkach nie widać otoczenia a Pani jest tego przykładem. Tusk spaprał Pani umysł i teraz źle funkcjonuje. - Odpowiem: - Wiek emerytalny trzeba obniżyć a emerytury się nie obniżą wystarczy jedynie zwolnić tych urzędników którzy zostali zatrudnieni za rządów Tuska największego Cudotwórcy wszech czasów który uciekł na zieloną wyspę. Tych urzędasów jest około 30 tysięcy ... Niech Pani pomnoży 3500 zł średnio na jednego urzędnika. Podnieść najniższe wynagrodzenia... Pani zapomina, że to właśnie Ci ludzie Panią utrzymują bo Pani nie wytwarza żadnych dóbr,,, Gdyby Pani miała dobrze poukładane w głowie to wymyśliła by Pani inne wyjście a nie okradanie najsłabszych...
dziad polski / 83.31.61.* / 2015-09-18 00:12
Jeżeli ponownie odważą się obniżać wypracowane emerytury zwrócimy się do Strasbourga. Upolityczniony Trybunał NIEkonstytucyjny to parodia. Emeryci nie dostają kasy za darmo. Jeżeli państwo nie szanuje tych co przepracowali swoje życie uczciwie TO DRŻYJ MŁODZIEŻY I UCIEKAJ DO CYWILIZACJI.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Arek prawdziwy / 77.253.0.* / 2015-09-17 01:56
Gdzie ty baranie doliczyłeś się 30 tys. zbędnych urzędników i dlaczego jest ich właśnie 30000, a nie np. 28763? Czy tych urzędników jest za dużo w urzędach miejskich, gdzie na głupią rejestrację samochodu czeka się godzinami? Czy w sądach, w których procesy ciągną się latami? Czy w urzędach podatkowych, gdzie też czeka się w kolejkach godzinami? No bo jeżeli nie tam, to gdzie??? Zamiast jazgotać kretyńsko o Tusku, najbardziej w UE docenionym Polaku, wylicz baranie kolejno WSZYSTKIE instytucje, w których urzędników jest za dużo i przy nazwie każdej z nich dokładnie podaj o ile za dużo.
asfaaf / 91.230.112.* / 2015-09-18 07:36
No cóż Arku... Albo trollujesz, albo nie zdajesz sobie sprawy, że mamy zbytnią biurokratyzację w Państwie. Część procedur można znacznie uprościć i pozbyć się zbędnych - tak, zbędnych! urzędników. Ale widać Twój poziom już po wypowiedzi. Potrafisz tylko obrażać innych, bo sam nie posiadasz żadnych argumentów ;)
Rafal' / 80.0.28.* / 2015-09-17 00:19
W Anglii w radiu mowia, ze dluzej zyja tylko ludzie bardzo bogaci a ci srednio zamozni i nie zamozni wrecz przeciwnie zyja krocej. Ale przepisy o podwyzszenu wieku emerytalnego podejmuja wlasnie ludzie bogaci - czyli ci ktorzy zyja dluzej. Wieku emerytalnego obnizyc nie mozna bo trzeba wspomoc Grecje, strefe euro, Ukraine, imigrantow i dac parlamentarzystom dozgonne swiadczenia itp itd
Jacek111111 / 78.9.75.* / 2015-09-16 23:00
Tzw. eksperci robią ludziom wodę z mózgu... W Anglii płacą o wiele mniejsze składki, a dziwnym trafem mają wyższe emerytury... Wyciąć raka toczącego Polskę,:setki tysięcy urzędasów i od razu znajda się pieniądze na godne emerytury!!!
olek567 / 62.252.179.* / 2015-09-16 22:53
tym co chodzą do kościoła powinni odebrać połowę emerytury jestem za !!!! bo jak ich stać dawać czarnuchom swoją kasę to niech za nich płacą
kopacz / 37.248.254.* / 2015-09-16 22:44
Pani profesor i jacyś doktorzy piszą brednie. Wprowadzono nowy wiek emerytalny bez żadnych społecznych konsultacji a jedynym powodem był brak kasy w budżecie. A to jest przestępcze działanie. A co się tyczy pracy po 65 roku życia - każdy może pracować, jeśli chce i może. Nie wszyscy mogą lub chcą. Co innego z kredą przy tablicy a co innego na przodku.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy