Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obietnice przedwyborcze. Realizacja pomysłów głównych partii politycznych to niższe emerytury

Obietnice przedwyborcze. Realizacja pomysłów głównych partii politycznych to niższe emerytury

Wyświetlaj:
NMJHH / 217.233.227.* / 2015-09-16 09:17
NAJLEPIEJ!1
NIECH JESZCZE WEZMA ZROBIA PRZEPIS ZE TRZEBA MIWSIECZNA WYPLATE ODDAWAC!!!!!!!!!
PARANOJA A GDZIE SA PIENIADZE PO ZMARLYCH ?KTORE TAK NAPRAWDE POWINNA DOSTAC RODZINA ZMARLEGO!!!!
ZLODZIEJE!!!!!!!!!!!!!!!
NIECH SOBIE UMNIEJSZA PENSJIE A NIE JESZCZE PODNOSZA!!!!!!!!!!!!!
GDZIE MY ZYJEMY I MY JESTESMY W UNI EUROPEJSKIEJ Z TYMI WYPLATAMI I CALA RESZTA WYPISAC SIE BO TO JEST WSZYSTKO CYRK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gregor_xxxxx / 31.1.253.* / 2015-09-16 09:12
Prezes firmy( państwowej lub prywatnej) może pracować do 85 lat. Może nie mieć nogi, ( nawet 2 nóg), oka, ręki .......i siedząc za biurkiem może pracować....., a człowiek pracujący FIZYCZNIE ( budowlaniec , magazynier, itd itd ) musi być sprawny w 100%. Teraz moje pytanie jak być sprawny pracując 35 lat lub więcej...... Zaraz będą opinie że należało się uczyć i być prezesem. A teraz odpowiedź ...nie wszyscy nadają się być prezesami..... musi ktoś na tych prezesów pracować ......
Kolejna sprawa...... wiek do jakiego powinno sie pracować powinno się określić w momencie zaczęcia pracy a nie im bliżej emerytury tym wyżej podnosi się poprzeczkę.....i niestety większość ludzi emerytury nie będzie nigdy widziała.
To samo się tyczy naszych " grup uprzywilejowanych" niech idą na emeryturę w wieku nawet 35 lat ......ale niech ja otrzymują dopiero w wieku 67 tak jak wszyscy obywatele..... a tu biorą emerytury, pracują dalej i zajmują miejsca pracy innym.
pozdrawiam wszystkich przyszłych emerytów
gość443 / 79.184.141.* / 2015-09-16 09:11
Po mszy ustawić ckm i likwidować emerytów ,a w to miejsce przyjmować uchodzców i dać im socjal ,będzie dobrze .
Ledwo_zipiec / 77.253.203.* / 2015-09-16 09:08
I jeszcze posypcie na głowy DDT zamiast popiołu i będzie 'klawo jak cholera'
jk129 / 80.55.114.* / 2015-09-16 08:46
zakazać bycia emerytem. od tej pory wiek emerytalny jest karany jako przęstępstwo o charakterze wyłudzenia.
MKoro / 31.174.84.* / 2015-09-16 08:42
Myślenie życzeniowe to charakterystyczna cecha Polaków. Chcę pracować 30 lat, płacić na emeryturę 200 złotych miesięcznie - a potem dostać na kolejne 30 lat emeryturę, co najmniej 2000 złotych. I nie pomyśli jeden z drugim, że to niemożliwe. Ja chcę i tak ma być! To logika charakterystyczna dla trzylatka. A ja się pytam: dlaczego, do diabła, miliony takich trzylatków mają prawo głosować??
bolszu / 79.185.229.* / 2015-09-16 10:54
Jeżeli liczysz tylko składkę emerytalną, to gratuluję inteligencji, jest ona wprawdzie niewielka, ale przy tym co odprowadzane jest co miesiąc w podatkach powinno starczyć na wszystko, w Polsce realne opodatkowanie jest na poziomie około 70% (http://www.wykop.pl/ramka/1763276/opodatkowanie-pracy-w-polsce-wynosi-69/) teraz z tego co kupujesz odprowadzasz 23% z reszty, chyba, że stać cię na benzynę, to jeszcze więcej bo jeszcze dochodzi akcyza, a nawet ostatni podatek ok 7gr opłaty zapasowej, jak to podsumujesz, to okaże się, że płacisz co miesiąc do państwa jakieś 80% swojej pensji, to tak, jakbyś na siebie pracował 1 dzień, a reszt, pracował w czynie społecznym, więc nie mów ludziom, że nie mają prawa do godnej emerytury, no chyba, że jesteś płatnikiem KRUS
MKoro / 31.174.84.* / 2015-09-16 09:20
Po ocenach widzę, jak bardzo Polaków boli prawda... Gdyby to tylko na forum takie odmóżdżenie panowało - pal sześć, niech sobie trzylatki pyszczą. Ale odmóżdżenie w lokalu wyborczym jest niebezpieczne. Dlatego będziemy mieli przechlapane od października. Jaki naród, taka władza - wyraźnie nie zasługujemy na nikogo lepszego niż Jarosław Polskęzbaw.
MKoro / 31.174.84.* / 2015-09-16 09:14
Bynajmniej. To szczere postawienie sprawy. Cytując plakat propagandowy z czasów PRL: aby wyjąć, trzeba włożyć! Jeśli wiesz, jak wyjąć nie wkładając, pochwal się. Bardzo jestem ciekaw...
Emilia309 / 217.153.150.* / 2015-09-16 08:40
O jakim świadczeniu ta pani mówi? Zarabiam średnią krajową, według wyliczeń ZUSu gdy przejdę na emeryturę (przy założeniu że będę płacić taką samą składkę do emerytury), to dostanę 850zł. A co mają powiedzieć ci, co mają najniższą krajową? System, który wymyślił Bismarck nie działa w wymierającym społeczeństwie. Musimy wrócić do czasów, gdy najlepsza inwestycja to dzieci i dobre relacje z rodziną.
JACA HD / 87.206.113.* / 2015-09-16 08:36
mam tylko nadzieję że się przekręcę przed emeryturą i nie będę musiał żyć z jałmużny
Sz / 185.6.53.* / 2015-09-16 08:25
W 1989 roku przy okrągłym stole złodzieje zafundowali własnemu narodowi dziadowskie życie i żeby nie wiem co to nie zmieni się tego systemu bez krwawej rewolucji. Proponuję posłuchać jak się wyrażali o Polsce i Polakach Geremek , Michnik , Kuroń i inni. Podpowiem że odgrażali się za rok 1968.
niesiołomon / 83.25.214.* / 2015-09-15 23:54
Balcerek ma pene gacie strachu jak będzie po . PO PO PO ... wyborach . to on stanie pierwszy przed latarniami.. to on pierwszy polożył złotą koronę Polską to on jest winien długu ponad bilion zł , a gdzie sa pieniadze za sprzedane dobra narodowe i , co za perfidia jeśli jeszcze mamy taki dług. to Polacy są w gorszej sytuacji jak grecja bo w grecji mają wlasny majątek i dobra narodowe a ten Łotr rozdał chlebowskim ..
dziadek64 / 83.6.232.* / 2015-09-15 23:24
Czytam od czasu do czasu wypowiedzi ekonomistów i zaczynam się zastanawiać czy w Polsce każdy profesor ekonomii to idiota ???. Czy trzeba ludziom w wieku przed emerytalnym przypominać tabliczkę mnożenia ???. Każdy przecież rozumie, że w tym systemie im krócej pracujesz i mniej zarabiasz tym mniej otrzymasz a jeszcze jak się wydłuża fikcyjnie mianownik czyli czas życia to zawsze emerytura będzie dziadowska. Co z tego, że się wydłuża średnia życia ten parametr nie mówi czy te życie pozwala na pracę czy raczej to życie z rurką w d.... związane z postępem medycyny to raz. dwa nie rozumiem a niby dla czego mamy mieć taki system emerytalny a nie jak mundurowi żyjący z naszych podatków czyli: średnia z 10 lat i procent zależny od stażu czyli nawet jak ktoś pracuje za 1750 PLN to mając np 50 lat stażu pracy dostaje 90% średniej, 45 lat 75% a 40 lat 60% a 35 lat 50% a jak ma jak mundurowy nierób 15 lat dostaje 15%. I to trzeba dyskutować a nie prawdy objawione i ewangeliczne mamy taki system i nic nie można zrobić. To nie kupujmy rakiet i okrętów podwodnych i przestańmy płacić emerytury tym co nic nie wnieśli do systemu np emerytury rolników powinny płacić ich dzieci przejmujący gospodarkę !!!
FDA / 185.46.212.* / 2015-09-16 07:53
Dziadku zapoznaj się z nowym systemem emerytalnym zanim zaczniesz wymyślać komuś od idiotów ekonomicznych.
Nowy system uwzględnia zarobki z CAŁEGO okresu aktywności zawodowej bo dlaczego to ma być 10 czy 15 lat?
Tak skonstruowany system bilansuje się w dłuższym okresie i intuicyjnie jest sprawiedliwy-odbieram z systemu tyle ile włożyłem w trakcie aktywności zawodowej.
Niestety politycy w pogoni za władzą gotowi są to psuć rozdając bonusy np tym którzy przez dłuższy czas pracowali na czarno nie dokładając sie do systemu.
Te bonusy będą oczywiście kosztem tych uczciwych.
I dopuki nie będzie się eksperymentować przy zasadach obliczania tych emerytur wiek odejśćia nie będzie miał dla finansów ZUS aż takiego znaczenia jak wielu ekonomistów mówi.
Ponieważ bardzo dużo ludzi nie rozumie zasad obliczania tych świadzczeń więc walczą o jak najwcześniejsze odejście.
Gdy się zorientują że świadzczenie wzrasta prawie o 10% z każdym dodatkowym rokiem pracy, problem wcześniejszych odejść na emeryturę sam się rozwiąże.
Oczywiście jeśli politycy w swojej(a raczej naszej) hojności nie zaczną rozdawać pieniedzy tym którzy nie osiągnęli wieku emerytalnego 67 a mają niskie świadczenia.
656jurek / 80.212.141.* / 2015-09-15 22:23
Jak się ujawni Polska racja stanu ? Będzie to coś co nas utwierdzi w przekonaniu że my jesteśmy przy tym .
xyz09 / 46.151.75.* / 2015-09-15 22:22
Mając takie dochody jak ten pan tez bym się obawiała i wszędzie węszyła podstęp oby tylko mnie było dobrze ;)
NIE głosujemy na PIS / 188.146.136.* / 2015-09-15 22:19
Nie nabierzemy się po raz drugi na populistyczny program PISu.
odwrotnie / 185.25.123.* / 2015-09-15 23:50
Program PO jest populistyczny, coś ci się POmerdało. Skąd za takie wybździny masz 700 plusów? Może 1700 trzeba było sobie nabić... lepszy skutek
NIE głosujemy na PIS / 188.146.136.* / 2015-09-16 00:11
Nie wszyscy muszą mieć takie same poglądy. Pozdrawiam.
6 7 8 9 10 11
na koniec starsze

Najnowsze wpisy