Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Duda przejmie pomysł Komorowskiego?

Obniżenie wieku emerytalnego. Duda przejmie pomysł Komorowskiego?

Wyświetlaj:
student_07 / 83.9.157.* / 2015-05-28 20:21
40 lat stażu pracy to znaczy że obecni studenci będą pracować do śmierci bez emerytury
antyX / 80.168.1.* / 2015-05-28 20:34
Niekoniecznie. Studia konczysz w wieku lat 24. Gdy zaczniesz od tego momentu pracowac, to uzbierasz 40 lat, gdy bedziesz mial 64. Czyli i tak lepiej niz gdybys mial pracowac do 67. Co prawda, to tylko 3 lata mniej, ale... im starszy czlowiek, tym gorzej znalezc prace. A pomysl, ze np. bedziesz mial lat 64 i cie zwolnia... Co wtedy?
miu007 / 89.79.253.* / 2015-05-28 20:21
Pan prezydent mówi nadal o obniżeniu wieku emerytalnego, a dodatkowo o kryterium stażu. czyli ktoś kto pracował 40 lat od 18 roku życia może przejść na emeryturę w wieku 58 lat, a jeśli nie ma takiego stażu to w wieku 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn, gdzie tu oszustwo??
danuta817 / 89.71.167.* / 2015-05-28 20:30
to niech mówi to konkretnie 40 lat - emerytura.60 lat-emerytura
or / 46.169.117.* / 2015-05-28 20:21
jedyną możliwością realnego poważnego wzrostu emerytur jest podniesienie i to szybkie poziomu płac pracowników w polsce - bo to od płac a nie dochodów korporacji pobierany jest zus -zus jest funduszem solidarnościowym a nie kapitałowym więc nie ma znaczenia ile składek wpłaciłes na fundusz bo z Twoich skladek płacone sa aktualne emerytury dlatego nie ma znaczenia w jakim wieku przejdziesz na emeryture bo zalezna ona bedzie od ilosci wtedy pracujacych i poziomu wpłacanych skladek jesli za 20 lat płace osiągnęłyby realnie poziom niemców czyli np ok 8000 zł, to nawet o połowę mniejsza liczba pracujących na 1 emeryta zapewni mu emeryture 2 x więksżą niz obecnie jednak w relacji do zarobków pracujących bardzo niską ale pozwalajaca na spokojne przezycie, jesli ludzie zarabiali by duzo więcej aby poprawic swój status emerytalny mieliby mozliwośc odłożenia na jakimkolwiek funduszu pewnej kwoty.. Podobnie ma się rzecz z ochrona zdrowia z wiekszych pensji wieksza składka dobrze dofinasowana słuzba zdrowia tutaj tez zysk korporacji nie przekłada się na poprawienie finansóów słuzby zdrowia. Najwyższy czas aby korporacje podzieliły sie wiekszą niz gdziekolwiek w europie stopa dochodu, ale tez musi nastapic impuls w kierunku rozwoju dobrze prosperujacych polskich przedsiebiorstw, drugą sprawą dla utrzymania wysokości emerytur to poprawa sytuacji demograficznej - jednak nie będzie to wymagało szczególnego zachodu jesli rzeczywiście stopa zyciowa polaków zacznie wyraźnie wzrastać - okresy silnego wzrostu gospodarczego korelują z wyzem demograficznym, rescesja lub stagnacja z widocznym brakiem perspektyw nie sprzyja zakładaniu rodzin i decyzji o urodzeniu dziecka.
Jeżeli nowemu mam nadzieję od jesieni rządowi uda się wprowadzic polskę na drogę szybkiego wzrostu w tym i wzrostu płac to te wyliczenia będa o d... potłuc a emerytury zaczną rosnąć mimo obniżenia wieku emerytalnego.
normus / 92.152.220.* / 2015-05-28 20:19
obludna gra slow!!zaraz po wyborach PiS poprzez Blaszczaka powiedzial ze Komorowski powinien Wycofac Wszystkie swoje projekty ustaw i wstzymac sie z nowymi az Duda przejmie urzad!! a teraz wsézedzie pisza i krzycza ze Komorowski sie obrazil i wycofal projekt o obnizeniu wieku emerytalnego,ze "kielbasa wyborcza" ...!!!W normalnym demokratycznym kraju zawsze tak bylo i jest ze przegrany Rzad czy tez Prezydent w koncowce swego "panowania" stara sie nie wnosic nowosci z szacunku do nowego i zeby mu nie "bruzdzic".A swoja droga to przypominam ze wg naszej Konstytucji Prezydent jest :zwierzchnikiem wojska i kapitul wielkich odznaczen a pozatym Nie ma Zadnej Wladzy Wykonawczej(od tego jest Sejm i Rzad)!!Jest to w zasadzie osoba reprezentujaca Polske.Prezydent moze przeslac do Sejmu swoje projekty i czekac czy Sejm zechce obradowac nad nimi i glosowac ! Moze wlasnie dlatego najwiecej obietnic skladanych jest w wyborach prezydenckich zawsze mozna powiedziec"Ja chcialem ale Sejm sie nie zgodzil"....
wnuk589 / 5.172.247.* / 2015-05-28 20:19
Pewnie to będzie dla was zaskoczeniem ,ale większość towarów w sklepach to produkty firm przejętych przez kapitał zachodni lub prze niego wyprodukowany.Więc zwiększenie popytu spowoduje większy odpływ gotówki za granicę.Odpływy to poza bankami i marketami też turystyka zagraniczna, drogie leki czy taki myk jak korzystanie przez TP ze znaczka logo orange za bagatela wiele milionów złoty rocznie.Polacy powinni nauczyć się kupować te towary które sa przynajmniej produkowane w kraju co zapewnia im pracę ,korzystać z krajowej bazy turystycznej .
woj 27 / 92.209.146.* / 2015-05-28 20:19
pis nigdy nie miał nic do zaoferofania i tak zostanie no sory chyba ze kręcenie afer
Magda10 / 78.10.54.* / 2015-05-28 20:18
Książęta na Wawelu się chowają i pomniki stawiają.
misia413 / 89.228.140.* / 2015-05-28 20:18
Obiecanki cacanki! Niech wschodnia Polska na nas pracuje!
Kerli / 89.68.191.* / 2015-05-28 20:18
Wlasnie ta propozycja OPZZ odnosnie 40 lat stazu pracy to propozycja wielce szkodliwa chyba ze do tego okresu bedzie zaliczal sie okres liceum (za moich czasow bylo to 4 lata, obecnie 3) i studia - 5 lat. W Niemczech do emerytury wliczaja sie rowniez lata kiedy osoba bedaca na bezrobociu byla zarejestrowana w urzedzie pracy.
normalny2 / 89.74.173.* / 2015-05-28 20:16
buahahaha no to macie matoły Dudę. emeryturki wam się zachciało nieroby. popracujcie 40 lat to może ochłapy dostaniecie
matematyk / 79.191.229.* / 2015-05-28 20:16
Co za idiota pisze te bzdety. Przyjmijcie do wiadomości, że Duda chce ludziom dać WYBÓR!!! Kumacie ci to takiego w demokracji? Jeżeli ja chcę iść wcześniej na emeryturę nawet kosztem mniejszej emerytury to jest to moja sprawa. Kumacie wreszcie? Na rok przed śmiercią mam w du..e 2 nawet 2 razy wyższą emeryturę. Wolę przez te lata zajmować się wnuczkiem aby nie wyrósł na idiotę podobnego do wielu tych "ekspertów". A co zrobi ktoś inny to jego sprawa, w końcu każdy będzie żył ze zgromadzonego kapitału, zatem o co to halo głupcy???
woj 27 / 92.209.146.* / 2015-05-28 20:22
no na leki ci nie starczy a rydzyk ci da
matematyk / 79.191.229.* / 2015-05-28 20:38
Na leki wystarcza a gdyby podrożały to spokojnie, wychowałem dzieci na przyzwoitych ludzi a i na wykształcenie nie żałowałem czasu dzięki czemu nie mają problemów z dobrą pracą, zatem jestem spokojny bo wiedziałem w co w istocie należy inwestować. Reszta to mrzonki. A teraz pora na wnuki dla których mam jeszcze więcej czasu niż dla dzieci. A Rydzykiem gęby sobie nie wycieraj, dodam że jestem niewierzący ale prymitywnego lewactwa nie znoszę. Tymczasem pozdrawiam, zuchu!
Kris280 / 83.9.41.* / 2015-05-28 20:15
Kurcze ja wyjeżdżam w p**** za granice,skoro pracy dla mnie nie ma w tym kraju.Nie po to że na pana głosowałem aby ktoś poprawił gospodarke i stworzył miejsca pracy oraz poprawić bezrobocie.
Panie prezydencie ja nie mam z czego żyć,nawet zasiłku nie chcą mi przyznać w urzędzie,skoro jestem na długo trwałym bezrobociu.
A myśli pan że moi rodzice będą dalej żyć wiecznie,moi chorują już.Nawet wymagają doświadczenia w zawodzie 5 lub 6 lat których nie nabyłem bo nie mam gdzie nabyć stażu.Bo nawet dla mnie nie mają stażu wogule. Mówie ostatni raz głosowałem na kogokolwiek,bo nie ma sensu już. Tylko podejme wyjazd za granice na stałe,aby uciec stąd.
misia413 / 89.228.140.* / 2015-05-28 20:15
A na co Wy liczyliście? Szkoda mi Was!!!
Magda10 / 78.10.54.* / 2015-05-28 20:12
Ale zrobił was w balona. Dobrze wam tak.

Najnowsze wpisy