Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Obniżenie wieku emerytalnego. Prezydencka reforma może zmniejszyć świadczenia nawet o 60 procent

Obniżenie wieku emerytalnego. Prezydencka reforma może zmniejszyć świadczenia nawet o 60 procent

Wyświetlaj:
................................................ / 78.10.243.* / 2015-12-01 10:39
A nikt nie zauważył, że jeśli starsi ludzie przejdą na emeryturę, to zwolnią miejsca pracy dla młodych? Część dziadków zajmie się wychowywaniem wnuków, więc odciążą matki, które nie będą stawały na uszach by upchnąć swe pociechy po żłobkach czy przedszkolach, albo nie będą w strachu gdy dzieci będą chore a w pracy będą krzywo patrzeć, że trzeba wziąć wolne. Ale pracodawcy wiedzą, że młody nie będzie pracował za ochłapy. W tym momencie mogą straszyć starszego (boś za stary, ciesz się że w ogóle masz robotę, jak nie my to kto?). Mają mnóstwo możliwości. Z młodym już tak łatwo nie pójdzie. Młody spakuje manele i pojedzie w siną dal. A wtedy co? Uchodźców będą zatrudniać? Ukraińców? Za miskę ryżu? Pojąć nie mogą, że nigdy nie wygrają konkurencji cenowej z Chińczykami. A ludzie chętnie kupiliby dobrej jakości, nawet polskie produkty, gdyby było ich na to stać. A może taki prezes Mordasiewicz zastanowiłby się czy Polaków stać kupić produkty produkowane w naszym kraju? Może w firmie jego kolegi? Straszą ucieczką młodych przed obciążeniami. Ale do licha ciężkiego - przestańcie widzieć pracownika jako zło konieczne, jako największą tragedię w przedsiębiorstwie i jako zohydzony koszt. Pracownik dobrze opłacony i zadowolony to KAPITAŁ! Nie szastaj przed oczami jaki to koszt jest. Pokaż ile dzięki niemu zarobiłeś! Za coś żyjesz dostatnio, za coś prowadzisz firmę, za coś ją rozwijasz. To powiedz mi, za co? To jest właśnie myślenie kołnierzyków. Liczy słupki i obniża koszty. Ciekawa jestem, czy obniżając koszty zaczynasz lać zamiast paliwa wodę do baku? Poniżej pewnego poziomu kosztów się obciąć NIE DA. Bo wtedy sam podcinasz gałąź na której siedzisz. A nasza gospodarka już sobie tą gałąź podcięła. Zadusiliśmy siłę nabywczą. Polaków NIE STAĆ na nasze własne produkty, stąd kupują chiński chłam. Kiedy wreszcie Mordasiewicze i im podobni zrozumieją to? I błagam, wyjdźcie z domów a nie patrzcie w mityczne słupki średniej wynagrodzenia. To już na samej podstawie statystyki uczą, że jest to wartość niemiarodajna. Zajrzyjcie na mediany, dominanty, przejrzyjcie kwartyle. Bo takimi średnimi tylko wkurzacie ludzi. Pozdrawiam.
ed565 / 194.31.40.* / 2015-12-01 10:39
p\Przepraszam bardzo a ile kosztowało nas obywateli zwiększenie wieku emerytalnego do 67 lat ( m.in likwidacja naszych wieloletnich składek z dodatkowego filara).
Panie ekspercie teraz mowa o młodych którzy wyjadą do innego kraju ? a ilu wyjechało specjalistów i młodych ludzi za panowania P ł O ....
darek1007 / 62.141.225.* / 2015-12-01 10:38
Juz nagonka i patryiota mordasewicz
rhje5j / 83.25.161.* / 2015-12-01 10:38
nic z tego nie rozumiem ... osoba co ma 60 lat i 40 lat okresu skladkowego to ile dostanie emeytury ?
angela233 / 109.243.47.* / 2015-12-01 10:38
Nie wiem co będzie za 20 lat ale wiem co jest PO 8 latach rządów sitwy PO-PSL , 3 500 000 Polaków na emigracji, Liczby mówią same za siebie i nie trzeba komentowac durnych artykułów nawet.
ja~ / 89.0.187.* / 2015-12-01 10:41
Obawiam się, że te 3500000 Polaków na emigracji nie wróci do Polski PiS i wszechpolaków.
Emeryt 67 / 89.64.16.* / 2015-12-01 10:38
WP to własność prawdopodobnie p. Solorza i wszystko jasne!!!!!!!!!!!!!!!!!
czes251 / 79.138.134.* / 2015-12-01 10:38
obsadzeni przez TUSKA w calej polsce urzednikam,ktorzy byli zmoszani ,do glosawania na PO ,za stanowiska,teraz ma to odwrotna strone ,strachy na lachy glosuje na kogo mi se podoba,ale nie na POwcow macie to na co zasluzyliscie .4%nie dlugo.
Dzisiaj / 123.243.165.* / 2015-12-01 10:38
mam nadzieje, ze strony takie jak money...bardzo Polska nazwa, odpowiedza kiedys za szkalowanie polakow. Od nas zalezy, nie tylko politycy, rowniez my musimy walczyc . Usunac raz na zawsze wiele klamliwych mitow o POLSCE i POLAKACH. Jak mozemy tego nie widziec jezeli ludzie chodzacy nadal na wolnosci.... mowia ze Polska to "murzynskosc" Ta strona nie jest dla mnie zadnym autorytetem, siedzi tuja gromada spekulantow....omijac ja z daleka,
Ewa649 / 83.9.16.* / 2015-12-01 10:38
Trzeba zmusić prawniczy stan do płacenia składek, wieś płaci 5%, mundurówka na krzywy, zabrać emerytury ubolom, wsiarzom, sbekom. I kasiora będzie.
onon / 89.77.240.* / 2015-12-01 10:38
i po co ten artykul w d...pie mam wasze obliczenia powinno byc 40 lat pracy i na emeryture a tutaj pisza bzdurne artykuly szukaja frajerow ktorzy by pracowali najlepiej do 70 lat .ALE WY SIEDZACY NA D>>SKACH NIE ZNACIE PRACY JEST WRECZ NIEBEZPIECZNIE PRACOWAC Z TAKIM CO UKONCZYLI 60 LAT
Magdunia / 188.127.27.* / 2015-12-01 10:37
Za rządów PO większość młodych Polaków nie miało pracy i to trwa do dzisiaj to z czego mają być w przyszłości obliczone emerytury . Najpierw szkodzili Polakom podwyższając wiek emerytalny ,żeby zablokować etaty dla młodych a teraz trąbią ,ze emerytury będą niskie. Bezczelna partia która działała celowo na szkodę młodych Polaków. Dobrze ,że zostali zdegradowani i odstawieni na zawsze od koryta .
bob 270 / 188.146.5.* / 2015-12-01 10:37
Jeszcze jedno-pracę straciłem, ponieważ załapałem się na zwolnienia grupowe, po tym, jak PO usunęła historię ze szkół średnich.
Dlaczego skrupulatni w obliczeniach liberałowie, nie powiedzą- ile ludzi nie doczekało emerytury, mimo płaconych składek, a ilu przeżyło zaledwie rok lub dwa i ...umarło.
MOC / 91.212.223.* / 2015-12-01 10:37
pis ma mase pieniedzy przeciez znalezli bilion 400 mld dla wszystkich wystarczy na pewno na pisowska kadencje pozniej juz inni sie beda musieli martwic jak zalatac i naprawic budzet panstwowej kiesy.
KRZYSZTOF776 / 83.9.192.* / 2015-12-01 10:37
Ja powiem tak! Jeśli w ciągu roku nic się nie zmieni na lepsze " 500 zł na każde dziecko , obniżenie
wieku emerytalnego , powiększenie kwoty wolnej od podatku do co najmniej 50 tyś , podniesienie najniższej emerytury do średniej płacy " do zakładam działalność w Niemczech i tam będę płacić podatki łącznie z Deutsche Rentenversicherung odpowiednik zus ,ŻEGNAJ POLSKO
bozena195 / 89.72.246.* / 2015-12-01 10:37
Proszę nie straszyć ludzi. Bo powyższy artykuł zawiera tylko cząstkę prawdy. Dlaczego? już odpowiadam. Najemny pracownik (a takich osób jest większość) pracuje za tyle , ile otrzymuje od pracodawcy. Dzisiaj płace są b.zróżnicowane, ale w przeszłości bywało inaczej, mając 40-42 lata pracy i obecnie odchodząc na emeryturę też uzyskuje się niskie świadczenie emerytalne. Przez lata pracy za PRL-u i regionalnie dzisiaj również uzyskuje się niską płacę niezależnie od wykształcenia, czy umiejętności, co nie daje wysokiej emerytury. W każdej pracy są pracownicy i koledzy/przyjaciele. Ci drudzy zawsze są pod ochroną pracodawcy bez względu czy dobrze czy kiepsko pracuja. A nasze Państwo tak ustala świadczenia, iż nie stanowia one zabezpieczenia podstawowych potrzeb, mowa tu o zwykłych ludziach nie o patologii. Gdy po opłacie za skromny lokal na życie , ubiór, leki pozostaje ok.400 zł, u osoby samotnej, to chyba podział solidarnościowy dóbr jest niewłaściwy.

Najnowsze wpisy