Forum Polityka, aktualnościPolityka

Obwodnica Warszawy musi ominąć posesję ministra

Obwodnica Warszawy musi ominąć posesję ministra

Wyświetlaj:
Stoa / 83.31.125.* / 2007-03-18 16:23
Ostatnio w rozmowie usłyszałem opinię, że WOW nie powinna biec przez gm. Halinów bo ludzie zainwestowali kupując tam działki. A co z ludźmi w Wesołej i Sulejówku, którzy mają tam nie tylko działki, ale i domy na tych działkach, w których mieszkają od 20-30 lat? Czy ktoś protesując zastanowił się, jakie zagrożenie dla jedynego miejskiego ujęcia wody dla Sulejówka, zlokalizowanego na Szkopówce może stanowić przebiegająca tam WOW? Jakie będą koszty wykupu gruntów prywatnych w Wesołej i Sulejówku, podczas gdy w wariancie "halinowskim" w znacznie większej części będą to grunty Skarbu Państwa, których nie będzie trzeba wykupować? Wychowałem się w Miłosnej (wschodnia część Sulejówka) przy granicy z gm. Halinów i wiem jak to wygląda na miejscu. Czas przestać siać demagogię i pokazać ludziom czarno na białym wszystkie za i przeciw każdego z rozwiązań. Tylko w ten sposób odbierze się głos lokalnym demagogom-oszustom.
marek 19-53 / 83.24.38.* / 2007-02-22 22:33
Czy ja mam uwierzyć, że obwodnica jest na etepie wodzenia palcem po mapie, minister w dowolny sposób zmienia jej przebieg - a za 3 lata pojadą nią samochody.

Czy piszący słyszał cokolwiek o cyklu inwestycyjnym?
piła łań. / 83.8.88.* / 2007-02-22 11:16
Tzn., paredziesiąt milionów plus 50 ha lasu , fiu, fiu, a złośliwce krytykowali takie tam kilkusettysięczne odprawy.
Kacperros / 193.24.24.* / 2007-02-22 11:14
w Zatoce Czerwonych Świń. Wtedy był spokój. Tam był git dookoła syf, ale wszsytko było poukładane.
Teraz jak ktoś jest ministrem to powinien na siłę starać się, aby przez jego okurat podwórko poszła jakaś obwodnica i to najlepiej jakaś szpetna, a jeszcze lepiej jakieś wysypisko śmieci sobie zamówić nieopodal, żeby przypadkiem nie było podejrzeń.
Ale to dobrze, standardy polityki jak widać się zmieniły, tylko ludzie wciąż opluwają tych którzy właśnie takie standardy sami sobie narzucili.
Poziom plucia w Polsce jest niezmienny - to jedna ze zmiennych constans. Zmienia się natomiast powód plucia. np. można pluć za: mafijne układy polityków, powiązanie ze służbami obcych państw, branie łapówek bez ograniczeń, ustalanie ustaw sprzecznych z interesem ogółu na korzyść sitw, pranie mózgu ludziom porzez silne "wolne" media,
ale też skoro kończą się tematy, skorzystanie z samochodu służbowego po godzinach, zły wygląd, "podwójność", słaby wzrost, pragnienie władzy (dobry polityk powinien starać się unikać możliwości sprawowania władzy, w ogóle skuteczny polityk jest niebezpieczny), w zasadzie samo uprawianie polityki jest niegodne, prawienie morałów też nie wolno, w ogóle najlepiej nie mieć poglądów, nie wypowiadać się, nic nie robić, przecież i tak wszystko za nas załatwią nasze kochane dobre uczciwe tajne służby.
rybka / 2007-02-22 09:26 / Tysiącznik na forum
Jak każdy z ministrów będzie chciał ominięcia swoich włości, to obwodnica Warszawy stanie się obwodnicą Łodzi.
Defekt Motyla / 83.15.229.* / 2007-02-22 10:55
Chciałbyś - tam mieszka Imć Kropiwnicki.
KAP / 195.150.76.* / 2007-02-22 09:04
jedynie rzadkie gatunki kaczek jednojajowych sa pod ochrona :)
robunio73 / 2007-02-22 08:41 / Tysiącznik na forum
No bo to jest minister IV RP, a nie jakaś tam dolina Rospudy.
pchelek / 2007-02-22 09:30 / Tysiącznik na forum
doline ominie - ministra nie - raczej minister przestanie byc ministrem
mateleo / 2007-02-22 10:04 / Bywalec forum
nie byłbym taki pewien. Jeden minister rolnictwa wysłał rządową limuzyna niby po księdza to w 4RP zapłacił zdaje się jakieś 3 zł( najtańsza taxa w wawie). W cywilizowanym kraju Szyszko to po takich informacjach zostałby zarejestrowany jako szybko poruszające się ciało niebieskie po kopie z Rządu.

Najnowsze wpisy