Forum Polityka, aktualnościPolityka

Dolina Rospudy: Minister nie spodziewa się kar z Brukseli

Dolina Rospudy: Minister nie spodziewa się kar z Brukseli

Wyświetlaj:
obca sila / 83.31.176.* / 2007-02-23 16:41
Estakade nalezy szybko zbudowac ale nie przez srodek obszaru natura 2000 lecz z boku tak jak proponuja ekolodzy a dodatkowo skorzystac z pieniedzy unijnych.

Kompensacja to jakies nieporozumienie. To tak jakby komus uszkodzic kregoslup a potem kupic wozek inwalidzki i nowoczesny telewizor.
martini.33 / 83.230.18.* / 2007-02-22 13:11
BÓG STWORZYŁ ROSPUDĘ A DIABEŁ SZYSZKĘ...
CSpostrzegawczy / 193.111.166.* / 2007-02-22 12:33
Bardzo dziwi mnie, aż takie nagłośnienie sprawy budowy obwodnicy Augustowa. Szczególni dziwi mnie taka mobilizacja zielonych. Nagle okazało się jak cenny jest to fragment naszej przyrody – słyszałem nawet takie historyczne porównanie do Wawelu. Przecież jest oczywiste, że w kraju mamy cenniejsze miejsca – są to Parki Narodowe.
Dlaczego ci zieloni nie wzięli się wcześniej do roboty i nie ochronili tego cennego miejsca w inny sposób – chociażby poprzez ustanowienie tu rezerwatu lub jako parku krajobrazowego ? A może należało te tereny włączyć do Wigierskiego lub Biebrzańskiego Parku Narodowego ? Wymagało to konstruktywnej pracy pokazania jakie tam są cenne gatunki, zrobienie inwentaryzacji co należy bezwzględnie chronić, a nie ma tu chwilowej sławy i brylowania we wszystkich mediach, a potrzeba dużo uczciwej pracy.
Podejrzewam tu mobilizację polityczną nie istniejącej na scenie politycznej grupy „ekologów” do przyszłych wyborów.
Chciałbym też zwrócić uwagę, że Natura 2000 jest także w Warszawie - DOLINA ŚRODKOWEJ WISŁY i czy tu też nie należy budować mostów, bo np. zniszczymy krajobraz?
Ważne jest, że my nie słuchamy tego co mówią fachowcy – chodzi o takie słowo jak „KOMPENSACJA” – czyli naprawa szkód w przyrodzie po zakończeniu budowy. Jak powiedział minister Szyszko: „Kompensacja będzie droższa niż byłby tunel ale w sumie wiadukt + kompensacja będzie taniej” – czyli po zakończeniu budowy przewidziane są środki na odnowę przyrody w pasie budowy. Dlatego wierzę, że przyroda wróci na ten teren a my dajmy żyć mieszkańcom Augustowa, bo zwiększona ilość spalin przez jazdę w mieście jest bardziej szkodliwa dla ludzi i przyrody niż przejściowe zmniejszenie liczby drzew i niż zbudowanie paru słupów pod wiadukt.
http://politycznogospodarczy.blog.onet.pl/
pepegi / 83.24.149.* / 2007-02-22 15:53
Protesty trwają już dobre 10 lat, spostrzegawczy ludzie po prostu góglują hasło 'dolina rospudy' i coś na temat wiedzą. Sprawa śmerdzi jak cholera, tak bardzo, że nawet jaśnie panujacy porzucił 'biednych mieszkańców' i od wczoraj jest przeciw. Doradzili mu, żeby się nie litował, bo Unia nie ustąpi i będzie wstyd.

Wstyd, że Unia broni naszej przyrody przed zachłannymi cwaniakami.
Wstyd, że zamiast myśleć, wszyscy po kolei ustawiają się pod publiczkę i klaszczą złodziejom.

Polska podpisała umowy międzynarodowe o bezwzględnej ochronie terenów szczególnie cennych: Natura 2000, które uznaje się za dziedzictwo ludzkości, które trzeba zachować dla dzieci. Są to wyłącznie miejsca niepowtarzalne, na których żyją rzadkie gatunki, na wyginięciu. Rospuda jest jedynym siedliskiem kilku gatunków flory i fauny na świecie. To można - oprócz ludzkości itp duperele - po prostu sprzedać.

A cała tajemnica jest taka, że wybrano Rospudę, bo - dzięki (przez Unię) już zdelegalizowanej specustawie mozliwe było narysowanie autostrady przez park narodowy tylko na podstawie podpisu ministra, bez żadnych konsultacji społecznych, badań oddziaływania na środowisko, palnów alternatywnych itp.

Rospudę wybrano, bo była wariantem najwygodniejszym, a nie najtańszym, bo nie może się bronić. Kwiatki i żaby nie konsultują i nie protestują.

Wstyd, że naszego dobra - a jest to bezsprzeczne dobro w cywilizowanym świecie - broni Bruksela.
Notabene: gdyby Szyszce zależało na rozwiązaiu sprawy, nie robiłby dymu, tylko opracował wariant alternatywny. Dziesięć lat temu też tego nie zrobiono. Mimo protestów 'zielonych oszołomów'.
CSpostrzegawczy / 193.111.166.* / 2007-02-22 16:12
przecież Rozpuda nie jest żadnym parkiem narodowym, ani nawet parkiem krajobrazowym, a z tymi gatunkami toś poleciał, - moze wymieniś jakiś- szczególnie interesuje mnie fauna i ten co ma jedyne siedlisko .
pepegi / 83.24.129.* / 2007-02-22 18:31
jeśli nie chce Ci się trochę postudiować spostrzegawczy literacie, zanim coś napiszesz, to dostaniesz ode mnie obszerny artykuł na ten temat, jeśli pojedziesz tam dzisiaj trochę pomarznąć z "wariatami" z całej europy na 20 st. mrozie. Jak wejdziesz z nimi spać na drzewie, to Ci jeszcze jakiś atlas biologiczny zafunduję z chronionymi gatunkami.

Dolina Rospudy jest na liście biologicznego dziedzictwa ludzkości, co oznacza w sensie prawnym ponadnarodowy park. Jest chroniony nie przez polską ustawę o parkach, ale umowy euro. Dlatego Bruksela może zatrzymać tę budowę. Więcej, jak napiszesz, jak było.
czater / 2007-02-22 11:26 / Tysiącznik na forum
To moze wezmie na siebie ewentualna odpowiedzialnosc finasowa ? Bo pewnie zgarnie w tym roku premie jeszcze od kolesi z PIS
Obywatel_RP / 213.102.137.* / 2007-02-22 23:15
Popieram- niech minister weźmie za to odpowiedzialność finansową . Rozliczymy go z tego!
nie-ekolog / 212.87.29.* / 2007-02-23 17:02
Rozumiem racje mieszkancow Augustowa. Jednak jest kilka waznych powodow, zeby nie niszczyc doliny Rospudy: 1. Zniszczymy przyrode + dostaniemy wielomilionowe kary. 2. Budowe i tak trzeba bedzie wstrzymac i zastanowic sie nad inna trasa. Jezeli ktos nie rozumie argumentow ekologow, to niech odpowie sobie na pytanie: co zyskamy zaczynajac ta budowe? Czy stac nas na taka krotkowzrocznosc? A pan minister Szyszko powinien wziac na siebie odpowiedzialnosc finansowa a niemoznosc jej splacenia powinno sie zmienic na wiezienie. Moze wtedy by sie zastanowil. W Polsce ciagle niestety ministrowie nie ponosza zadnej odpowiedzialnosc za nieprzemyslane decyzje szkodzace panstwu. Druga decyzja swiadczaca o niekompetencji tego czlowieka jest zwiazana z przeniesiniem obwodnicy Warszawy z Wesolej tylko dlatego, ze tam pan Szyszko mieszka.

Najnowsze wpisy