Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Minister środowiska z wizytą w Dolinie Rospudy

Minister środowiska z wizytą w Dolinie Rospudy

Wyświetlaj:
tempt / 83.28.4.* / 2007-03-21 16:14
A ja proponuję załatwić tę sprawę zupełnie inaczej. Nie likwidować Rospudy i
nie budować żadnej obwodnicy. Po prostu zamiast TIR-ów, które robią dużo
hałasu, które niszczą drogi, które powodują wiele wypadków z udziałęm nie tylko
pieszysch ale także kierowców, które zanieczyszczają środowisko, powinny
działać TYLKO wagony towarowe i pociągi. I problem z głowy. Kto popiera?
Wapniak / 83.28.90.* / 2007-02-27 22:10
Dobrze byłoby przed podjęciem dyskusji i wszelkich awantur, zapoznać się z prawidłowym przebiegiem przygotowania procesu inwestycyjnego i wyciągnięcia odpowiednich wniosków oraz ewntualnego ukarania winnych! Tylko tyle i aż tyle. Wystarczy tylko chcieć, ale czy wystarczy móc, w państwie prawa?...
obywatel mazowsza / 83.15.240.* / 2007-02-27 13:21
Uważam, że społeczność lokalna ma rację i projekt rządowy obwodnicy powinien być realizowany.

Dlatego proszę Wojewódzkiego Podlaskiego Konserwatora Przyrody i inne władze wojewódzkie, organizacje znające się na ochronie przyrody o rzetelną informację w zakresie zakazów na terenie Doliny Rozpudy.

Za co mamy mieć kary z UE?????
Walczmy o swoje prawa w swoim kraju!!!!!!!!

To co ja wiem, a może się mylę?????

1) Dolina Rospudy jest to najniższa forma wielkoobszarowej formy ochrony przyrody "Obszar chronionego krajobrazu Dolina Rospudy" na pow. 22500 ha.
2) Jest to obszar włączony do obszaru Natura 2000 - Puszcza Augustowska o pow. 115000ha (Dyrektywa ptasia).

Interesuje mnie o jaką powierzchnię z 22500 ha obszaru
chronionego krajobrazu Dolina Rozpudy rozbija się batalia i spór.
Na mapach przedstawianych na stronach Via baltica jest to wschodni skrawek obszaru chronionnego i obszaru Natura 2000.

Interesuje mnie też kiedy rozpoczęto działania dotyczące budowy obwodnicy. Czy projekt obwodnicy już był, kiedy zatwierdzono obszar Natura 2000???? A jeśli był - to zatwierdzono go jako obecny w Naturze 2000.

Państwo od ekologii i miłośnicy przyrody wyjaśnijcie o co w tym wszystkim chodzi?????

Ja tego nie rozumiem!!!

Apel do rządzących - żadnych referendów - to Wy powinniście bronić decyzji, które podjęliście wcześniej, które zapadły. Nie dość już kosztów związanych z obwodnicą???
tomaszek;d;d / 80.50.246.* / 2007-02-26 16:06
no widze ze tutaj wiecej ludzi jest za tym zeby aytostrada byla ;d no wiem jednym moze byc drugim nie poniewaz takiego lasu nie znajdzie sie wszedzie a autostrade mozna postawic doslownie wszedzie
stag92 / 83.30.124.* / 2007-02-27 21:55
Witam, Jestem tego samego adania w 100%!! Ja osobiście staram się pogodzic obie strony, uważam że owszem - drogi lecz nie przez teren pomnika przyrody, jeśli ma to zostac opóźnione to na ten czas nałożyć jakieś goraniczenia prędkości dla pędzących tirów, przynajmniej gliniarze wiecej zarobia a skoro to taka droga inwestycja to więcej sygnalizacji świetlnych też by nie zawadziło-zawsze to się przyda! Nie jestem kierowcą (jeszcze;) ) i może są błędy w moim rozumowaniu na ten temat ale myśle że jest to nie takie złe to rozwiązanie, a z drugiej strony to na ich miejscu wolał bym nie narażać się UE bo słyszałem o karach nawet 1mln euro dziennie! :):)
obserwator / 2007-02-25 17:54 / Tysiącznik na forum
Serce jest w rozterce jak sie patrzy na wielodniowe zmagania ekologów. Chcialoby sie wierzyc , że oni szczerze walczą o przyrodę , ale mam nadzieje że dostosują się do zasad demokratycznych, jeżeli zwycięży opcja budowy obwodnicy > potrzebnej tam jak woda na pystyni. Nie wierzę w dobre intencje protestujących pseudo ekologow. W tym czasie bowiem dziesiątki tysięcy reniferów ginie z głodu pod kołem biebunowym , tam by sie przydali ekologowie , żeby je podkarmiać, ale wolą ratować odcinek błota przed osuszeniem. Nie rozumiem wypowiedzu z Unii Europejskiej, tam gina duże ilości reniferow z glodu , tam sie nie widzi problemu, w dolinie Rospudy się widzi , ale to jest szyte grubą nicia nieprawdy, podsycanej przez dziennikarzy którzy sobie uczciwie zasłużyli na zasłużona złoą opinię, bo tworzących iluzję , aby zarabiać pieniadze na wszelkiego rodzaju zadymach, bo one sie dobrze sprzedają. Zachować nalezy wszystkie wycinki prasowe, sukcesywnie je pozbirać i powrocić do nich jak sterowana rozróba minie, bo że to jest rozroba to nawet slepy zauważy a gluchy usłyszy.
witekraj / 89.200.144.* / 2007-02-26 12:12
Jeśli są to słowa ministra to BOZE chroń POLSKĘ
Wapniak / 83.28.118.* / 2007-02-25 19:26
Słusznie i proste jak swińskie ucho.
anonim / 83.26.37.* / 2007-02-25 14:18
czy już większość uwaza ze drzewa wazniejsze sa od ludzi??? ilu ludzi zginelo przez tiry!!! augustowianie czekali na te obwodnice bardzo dlugo, a tu jakas grupa ekologow znowu sie wtraca. Bez przesady zeby drzewa stawiac przed zyciem ludzkim!!! ZAstanowcie sie troche!!
kil / 84.40.196.* / 2007-02-26 11:37
jestem za autostradą a inne kraje niech się gonią od naszego bo unia europejska chce zrobić z polski skansen
i tak wogle jestem ciekaw czy ci ekolodzy zapłacili za to drzewo co pala i jak tak się troszczą o tą przyrode to czemu oddychaja przecież doprowadzają do efektu cieplarnianego i ta biedną doline rozpudy zaleje woda
NIECH POLICJA SIŁĄ ZABIERZE TYCH ZIELONYCH I BUDUJĄ AUTOSTRADE !!!!!!
stag92 / 83.30.124.* / 2007-02-27 22:09
Jeżeli wszyscy mieli by takie zdanie jak Ty to ja nie wiem - Za pare set lat cały świat to będzie jedno wielkie bagno!
Autostrady, samochody itd. wszystko potopi się w tej wodzie a jeżeli tak ci przeszkadza oddech 'zielonych' to protestuj! najpierw Ty przestań i pociągnij za sobą innych tiry bardziej zapracują na efekt cieplarniany:/
nie uważasz że człowiek jest tez częścią środowiska?
ja jestem takiego zdania - nie powinniśmy go niszczyć, jesteśmy jego częścią!! za wszelką cene!!! tyle lat dali rade moga jeszcze poczekać-interesuje cie moje zdanie oblukaj wyżej dwa razy tego pisać nie będe.
Sorry że tak ostro-twój post mnie ... oburzył ... bardzo!!
No nic pozdrawiam-jesteśmy ludzmi (największy drapieżnik świata) :)
Zdzich / 2007-02-19 08:28 / Bywalec forum
Bruksela może protestować oni już dawno temu powycinali lasy na autostrady i dlatego jest tam dobrych dróg setki kilometrów. Teraz chcą zatrzymać u nas budowę dróg których mamy jak na rzadkie lekarstwo. Ilu ludzi i jakich w dolinie protestuje przeciw budowie. „Już wczoraj do Doliny Rospudy wyjechało z Poznania 20 członków Federacji Anarchistycznej”. Protestują organizacje anarchistyczne, którym wszystko się nie podoba do czasu otrzymania kasy. Jeśli biorąc projekt Natura 200, to w naszym kraju nic nie możemy wybudować, ponieważ pozostałość za czasów PRL-u to jest wszystko natura 2000 Czyli skansen POLSKA. Dopiero po wejściu do unii, możemy coś budować bo dostajemy fundusze. Ale nie! Choć będziemy mieli fundusze to nie będziemy mogli nic wybudować bo naruszymy naturę 2000.
leśnik / 83.24.50.* / 2007-02-18 21:42
Panie MInistrze gratuluję odwagi i rozsądku. Niech Pan nie ulegnie presji ekoidiotów i zadba o mieszkańców regionu i jego rozwój.
tez lesnik / 83.15.240.* / 2007-02-27 09:23
Tu nie chodzi chyba o odwagę, a o rzetelną wiedzę i znajomość prawa.
JAK wynika z przedstawianych informacji na stronach dotyczących ochrony przyrody to - Dolina Rospudy jest to najniższa forma wielkoobszarowej formy ochrony przyrody "Obszar chronionego Krajobrazu Dolina Rospudy" na pow. 22500 ha. Jest to obszar właczony do obszaru Natura 2000 - Puszcza Augustowska o pow. 115000ha.
Interesuje mnie o jaką powiechnię z 22500 ha obszaru chronionego Krajobrazu Dolina Rozpudy rozbija się batalia. Jak widać na mapach przedstawianych na stronach Via baltica jest to wschodni skrawek obszaru chronionnego i obszaru Natura 2000.
Mówi się o obszarze Natura 2000 jest to zatwierdzona Dyrektywa Ptasia, bo chyba Siedliskowa jest tylko projektem. W dyrektywie ptasiej są chyba wyznaczone konkretne miejsca siedlisk ptaków.
Józia / 80.54.127.* / 2007-02-18 17:58
Ekolodzy to jest raj na ziemi nie pozwólcie zniszczyć tego bogactwa.JESTEM Z WAMI !!!NA PRZEKÓR BULDOŻEROM
stag92 / 83.30.124.* / 2007-02-27 22:15
Co dopisać? Popieram na 100% tak trzymać!
''JESTEM Z WAMI !!!NA PRZEKÓR BULDOŻEROM''
Pokąsany / 83.24.50.* / 2007-02-18 21:56
To nie raj tylko krzaki jakich pelno wszędzie. Tylko naiwny może myśleć że turystyka rozwinie się tam gdzie jedyną atrakcją są bagna i kleszcze.
yoo / 2007-02-18 14:12
Ekolodzy,
jestem z Wami. Trzymajcie się. Nie dopuśćmy do barbarzyństwa.
kil / 84.40.196.* / 2007-02-26 11:30
a ciekawe czy ekolodzy płacą za to drzewo co ycinają w dolinie rozpudy i jest to chyba nielegalne jk dlamnie to zwykła kradzież

Najnowsze wpisy