Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

OC które się skończyło i....

OC które się skończyło i....

Meteor / 83.20.204.* / 2008-07-07 16:37
Witam!

Mam małe pytanko mianowicie mam zamiar kupić samochód, któremu skończyło się OC ale także nie zostało wypowiedziane. Wiec zapewne ubezpieczyciel je automatycznie przedłużył. Kupuje je od pośrednika. I teraz kupują auto z przedłużoną automatycznie umową OC, która nie została opłacona przez pośrednika, ani byłego właściciela pojazdu przysługuje mi prawo do wypowiedzenia tej umowy w ciągu 30dni? plus ewentualna dopłata za okres kiedy samochód był objęty ubezpieczeniem bez opłaconej składki?

Powiedzmy, że data zakończenia OC to 26.06.08, a kupno auta przeze mnie28.06.08.

Dodatkowo powstałą by kwestia taka, że potrzebowałbym ubezpieczenie tego pojazdu na 30dni, istnieje w PL możliwość wykupienia OC na 30dni? Czy jak wypowiem tą umowę to będę miał OC jeszcze na 30dni?
Wyświetlaj:
OlekMigacz / 109.243.10.* / 2010-09-15 10:21
zobacz też tu:

http://dobre-ubezpieczenie.blogspot.com
marek.m / 83.28.125.* / 2008-07-07 20:30
Jeśli kupujesz samochód, to sprzedający ma obowiązek przekazania Ci go wraz z polisą OC tego samochodu. Pomimo, że polisa się skończyła jakieś towarzystwo ubezpieczeń X odpowiada za ten pojazd, a zawarcie tej polisy spoczywa na właścicielu, czyli na Janie Kowalskim, a nie na Tobie. Ma on obowiązek opłacenia przynajmniej pierwszej raty. Tobie przyszługuje zwyczajowy termin 30 dni na wypowiedzenie polisy.
Uwaga: byćmoże ta polisa się nie przedłużyła, jeśli druga rata nie została opłacona w terminie.
Istnieje coś takiego jak polisa 30 dniowa, z tym, że takie krótkoterminowe polisy są sprzedawane przeważnie komisom samochodowym, a nie osobom fizycznym. Uważaj na agenta, który sprzeda Ci taką polisę, ona może nie działać.
Meteor / 83.20.223.* / 2008-07-08 20:44
Czyli jeżeli kupię to auto i wypowiem umowę(która została zawarta automatycznie ale nie opłacona) to nie będę miał żadnych problemów? Wykupię taką na 30dni i będzie OK?
marek.m / 83.28.114.* / 2008-07-12 13:02
nie będziesz miał problemów z wypowiedzeniem takiej umowy. Polisy możesz fizycznie nie mieć, co nie znaczy, że jej nie ma. Masz 30 dni od dnia zakupu na wypowiedzenie umowy w tym towarzystwie. Nie ponosisz żednych kosztów tej polisy, ponieważ obowiązek jej opłacenia spoczywa na osobie która była jej włascicielem gdy ona się kończyła.

Najnowsze wpisy