Forum Polityka, aktualnościKraj

Ochrona przed powodzią pochłonie 8 miliardów złotych

Ochrona przed powodzią pochłonie 8 miliardów złotych

skomentuj
Wyświetlaj:
Observer. / 79.186.31.* / 2010-06-08 10:36
Oby tylko starczyło... Na szczęście idzie nowa, jedynie słuszna i popierana przez suuuper elyty władza, która wnet rozprawi się z resztą watachy i wszellkiej maści problremami. A powodzianie? No cóż - nie muszą głosować. Za parę lat władza już sama się wybierze, bez udziału społęczeństwa.
Haksio z Kłodzka / 83.21.172.* / 2010-06-06 09:25
"...dużym błędem było wykreślenie z Odry 2006 budowy zbiornika Kamieniec Ząbkowicki, który miał chronić Kotlinę Kłodzką."
Czy autorzy artykułu mają jakieś pojęcie o geografii? Wkurza mnie ciągłe mylenie faktów w mediach i plecienie bzdur! -Jakim cudem zbiornik poza kotliną kłodzką, w niższym biegu Nysy (rzeka wypływa z kotliny i dopiero potem wpada do Ząbkowic) miałby ochronić cokolwiek w wyżej położonej Kotlinie??! Owszem zbiornik chroniłby tereny na północ od niego ale to w żadnym wypadku nie jest Kotlina Kłodzka! W Kłodzku gdzie po gigantycznej powodzi 97' nic się nie zmieniło i dalej nie mamy ochrony przed wielką wodą bardzo irytują podobne nonsensowne teorie.
hans1 / 62.87.129.* / 2010-06-01 13:02
Mniej więcej tyle rocznie kosztuje nas obsługa konkordatu.
uuiolk / 24.114.255.* / 2010-06-02 20:55
http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100602&typ=po&id=po01.txt
garrys / 217.117.141.* / 2010-06-01 07:11
Wczoraj dzwoniłem na ogólnopolską infolinię i usłyszałem, że ponieważ zalało mi dom od góry (czyli przez dach, kominy) nie dostane nic. Gdyby zalało mi od dołu (piwnice - których nie mam) i parter, to wówczas mógłbym się starać o odszkodowanie. Odkąd rządzi PO deszcz pada od ziemi w górę, a nie z góry w dół na ziemię. Ciekawe argumenty.Wobec tego mama w dupie taki rząd i liczę sam na siebie.I nie dam nigdy ani grosza na żadne akcje.To kupa oszustów i malwersantów.
fdsfsf / 193.109.225.* / 2010-06-05 08:48
A Ty chciałeś odszkodowanie za to, że deszcz padał, a Ty miałeś dziurawy dach???
Rob Roy / 194.169.228.* / 2010-05-31 21:37
Zdaję sobie sprawę z ogromu strat i pracy jaka musi być wykonana aby przywrócić funkcjonowanie dotknietych powodzią społeczności i infrastruktury technicznej zalanych Gmin. Po lekturze korespondencji i artykułów na portalach np. ManeyPL, odnoszę wrażenie, że decydenci błądzą nie mając pomysłu jak podejść do sprawy. Wolontariat dobry jest przy zapewnieniu podstawowych środków do życia ale nie może sprawdzić się w tak dużej skali jaką jest odbudowa, odtwarzanie infrastruktury technicznej. Dla Sandomierza, Tarnobrzegu Lubelszczyzny, Gmin zalanego Śląska potrzebne są konkretne działania i wsparcie tych działań rezerwą budżetową lub pożyczką zaciągnietą przez Państwo w EBOR itp. i przekazaną przez Wojewodę. Potrzebne jest podejście systemowe ze wspomożeniem zakresu działań przez uznane ośrodki naukowe np. Szkoły Głównej Handlowej , Uniwersytetu im. Bogdana Jańskiego itp osrodków, których pracownie specjalizują sie w przekształceniach majątku komunalnego po uprzednim jego oszacowaniu. Znam opracowania SGH dla restrukturyzacji gospodarki komunalnej całych miast i stąd wnoszę, że można dokonać opracowania, które zawierało by zarówno oszacowanie szkód jak i wskazanie kierunków rozwoju. Potrzebne jest opracowanie planu generalnego dla ukierunkowania pomocy samorzadowej Gmina-Gminie, rządowej i Unijnej zdolnej nie tylko naprawić szkody ale także, przy okazji ogromu zadań inwestycyjnych, uruchomić mechanizmy rozwoju. Odtworzenie i modernizacja wałów i związanej z nią infrastruktury technicznej, zbiorników małej retencji. Odtworzenie , modernizacja ujęć wodociągowych, przesyłu wody i stacji uzdatniania. Odtworzenie, modernizacja oczyszczalni, rozdział wód deszczowych od ścieków komunalnych. Szacowanie ryzyk i stworzenie służb gminnych i miejskich zdolnych przekształcić się w już z konieczności funkcjonujące służby zarządzania kryzysowego i systemu wczesnego ostrzegania. Jest tu ogrom zadań.
Oszacowanie strat, zadań odtworzeniowych i rozwojowych z zakresu infrastruktury wod-kan trzeba robić z marszu już teraz. Same, pracujące ponad swoje możliwości Wodociągi nie zdołają oczyscić kilometrów sieci. Zuzyją zapasy, sprzęt i popadną w długi. Tu jest KONIECZNA INTERWENCJA PAŃSTWA - WOJEWODY i wsparcie innych jednostek z całego kraju. Mobilizacja tak jak Strazy Pożarnej. MPWiKi Z CAŁEJ POLSKI POMÓRZCIE Samdomierskim i Tarnobrzeskiemu PGK. szczególny apel kieruję do MPWiK warszawskiego. Warszawa i jej ujecia ocalały tylko dzięki tragedii w/w. Dla oszacowania strat i wytyczenia działań należy podjąć współpracę Nadzoru Budowlanego Okręgowymi Izbami Inzynierów i Techników Budownictwa aby ta wskazała specjalistów, którzy odpłatnie z pieniedzy Wojewodów zaczeli szacować straty. To samo dotyczy całej gospodarki komunalnej i domów prywatnych. Nadto nalezy bez przetargów siegnąć po uznane biura projektowe . Nalezy znaleźć i ustanowić z ramienia wojewody doswiadczonych koordynatorów - niezaleznych kierowników projektu zdolnych pokierować programem odbudowy, rozbudowy i rozwoju zalanych Gmin. Szukajcie następców Kwiatkowskiego z Gdyni lat 20-tych. Szukajcie ich nie wśród kolesi z partyjnego nadania bo tam ich nie znajdziecie...
Polska chce żyć a nie w maraźmie twkić.
Wapniak/b/ / 87.207.158.* / 2010-06-06 14:11
Rob Roy - Wszystko sią zgadza tylko kto się ma tym zająć skoro w kraju nie ma gospodarza? Poza wyprzedawaniem majątku narodowego za bezcen i ograniczaniem w ten sposób dochodów państwa z tytułu podatków, pozbywając się znaczących podmiotów gospodarczych, ten jak każdy rząd, nic nie robi. Od wyborów do wyborów. Trwanie. Trwanie u "koryta" za każdą cenę.
Za czyją kasę mamy to zrobić? Kto ma zasilać budżet?... Czym?... Podatkami drobnych i młodych, pracobiorców. Resztkami drobnych firm prywatnych. Usługami?...
wczoraj / 2010-05-31 11:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No to można zaoszczędzić ok. 8 mld zł nie wydając na zabezpieczenia powodziowe!
arch / 2010-05-31 12:37 / Tysiącznik na forum
"W zeszłym roku powódź, w tym roku powódź, więc pewnie ludzie są już oswojeni, obyci z żywiołem.

"Woda ma to do siebie, że się zbiera , a potem spływa do Bałtyku. " – B. Komorowski o powodzi. I wszystko jesne

www.pardon.pl/artykul/11606/komorowski_o_powodzi_lokalne_podtopienia
michalwasowski / 193.109.225.* / 2010-05-31 09:55
13 lat i rządy wszystkich opcji politycznych: AWS, UW, SLD, UP, PiS, LPR, Samoobrony, PO i PSL. Nie potrafili jednak zbudować dobrych zabezpieczeń przed powodzią. Każdy kto umie myśleć nie zagłosuje na tych ludzi po raz kolejny. Niektórzy zmienili etykiety, działają pod innym szyldem. Zachęcam do sprawdzania konkretnych nazwisk i zapoznania się działalnością i historią ludzi na których chcecie głosować.

Przeraża mnie przeznaczenie Lubelszczyzny pod zalanie. To jakiś horror. Najpierw zamknęli najlepszą cukrownię w Polsce, a teraz zaleją najlepsze gleby w Polsce. Z taką polityką Lubelszczyzna nie tylko pozostanie Polską B, ale stanie się skansenem, który będą odwiedzać turyści jako przykład terenów epoki postindustrialnej i postagralnej zarazem.
Petersen / 2010-05-31 09:52
Szkoda, że PO wygranych wyborach rządząca partia miłości, głosząca hasła "oby żyło się lepiej" wyrzuciła do kosza projekty Gęsickiej, które miały być finansowane z pieniędzy unijnych i doprowadzone do końca zapobiegłyby zalaniu qwielu terenow miast i wsi.
Szkoda, że walka polityczna odbywa się kosztem podatników i wyborców.
realistaaa / 195.95.186.* / 2010-05-31 11:22
> wyrzuciła do kosza projekty Gęsickiej

to czemu PiS nie zrealizował tych projektów? PiS też g*wno zrobił. Projekt to żaden sukces przedstawić...
zyga PRL / 83.136.224.* / 2010-05-31 08:56
Nie pochłonie pieniędzy tylko je zainwestuje.

Chłoniecie pieniędzy to utrzymywanie KRUS, emerytów branżowych, pseudo rencistów, pseudo ubogich rodzin niedawno tragicznie zmarłych polityków, rozdentego sektora publicznego.

Po to płaci się podatki, żeby rząd inwestował tą kasę w infrastrukture, zamiast realizacji kosmicznych pomysłów na kiełbasy wyborcze.
skomentuj

Najnowsze wpisy