Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Od 7 stycznia strajk generalny górników

Od 7 stycznia strajk generalny górników

Money.pl / 2007-12-19 22:36
Komentarze do wiadomości: Od 7 stycznia strajk generalny górników.
Wyświetlaj:
kiepski / 83.31.207.* / 2007-12-19 23:13
"Złoża kopalin niestanowiące części składowych nieruchomości gruntowej są własnością Skarbu Państwa." - Prawo Geologiczne i Górnicze . Zatem kompania węglowa to nie jest firma jak np. Fabryka Łożysk Tocznych w Krasniku którą nieudolnie zarządzaną przejmują Niemcy . I V-ce Premier Pawlak ma na starcie problem bo będzie musiał się włączyć . Górnicy wiedzą , że płace w gospodarce - sektor przedsiebiorstw wzrosły w br w tempie 12% - tylko wzrost ten jest generowany przez firmy zarządzane nie przez Skarb . Wyjaśnienia ekonomistów kopalnianych są mętne - z działalności wydobywczej do pazdziernika br maja strate ale jako Kompania są na plusie z tytułu innych rodzajów działalności między innymi finansowej . Poza tym rozhukali sie tam biegli rewidenci , którzy mają weryfikować rezerwy z aktualizację wartości majątku i uzyskać ksiegowo 500 mln zl . A czy to pieruna fachowo to dobre buchaltery ? Poza tym Kompania 20% urobku sprzedaje na eksport - pewnie za dolary - a wiadomo jak drastycznie spadł w przeciągu roku kurs USD do zloty . To jaka jest rentowność eksportu jeżeli nie było rewizji cen dewizowych . Gdybym był górnikiem to miałbym takie racje - wydobywam węgiel , paliwo strategiczne dla gospodarki . Zarabiam za godzinę mojej pracy porównywalnie z innymi sektorami mniej czy więcej . Jeżeli mniej - to ceny węgla dla gospodarki są zaniżone ? (vide galopująca podwyżka ceny za baryłkę ropy ) a może równolegle Zarząd i Rady nadzorcze kierujący Kompanią są nieudolne . Tylko kto powie , ze nieudolne - Premier Pawlak ?
...---... / 83.31.207.* / 2007-12-19 23:36
Zawód i robota górnika musi być wyceniana właściwie w stosunku do innych grup zawodowych . Żaden zawód "energetyka" nie jest tak ryzykowny jak górnika . Nie jest ryzykowny gazownika , i nie jest nafciarza , nawet na platformie . Ceny sprzedazy węgla są cenami śmiesznie pełzajacymi w porównaniu z galopujacymi za baryłkę ropy i w mniejszym stopniu za metr kubiczny gazu ( regulacje Gazprom ) . Ryzyko to jest najwieksze ze wszystkich znanych grup zawodowych - w Iraku od 2003 roku zginęło 24 polskich żołnierzy . A ile zginęło górników ?
MN3 / 80.51.231.* / 2007-12-20 07:10
Nikt nie neguje trudnej pracy gurnika. Na Money mówi się raczej tak: skoro jest tak dobrze ze sprzedażą węgla, to gdzie są pieniądze. Kto przejada pieniądze górników, kto je marnotrawi? Jeżeli Szkoci, Słowacy chcą kupowac nasze kopalnie, to dlaczego nam się nie opłaca?
Kiedyś za darmo oddawaliśmy węgiel Rosji, kto teraz zbiera śmietanę? Jedna Aleksis, czy może cała armia urzedasów, waszych kolegów pseudo-górników? To nie nauczyciele i pielęgniarki przejadają wasze pieniądze, bo u Was nie ma zysku.
Strajkujcie, nie ma innej możliwości, żeby ten górniczy biznes przeiwtrzyć. Powodzenia.
Vortoq / 2007-12-19 22:54
A ja tak sobie myślę, że skoro Panowie górnicy grożą nam mrozem w mieszkaniach i brakiem prądu to może my też im zgotujemy coś miłego na zimę ? Ja na przykład mogę wyłączyć internet, ktoś inny nie sprzeda chleba lub paliwa a następny ktoś zaproponuje przejażdżkę rowem zamiast autobusem miejskim lub uczenie dziecka we własnym zakresie...

słowem szlag mnie trafia jak czytam o związkach zawodowych i ich pozycji w Polsce i to zarówno górniczych jak i lekarskich, kolejowych i wszelakich innych maści. IMHO dobrze by było żeby w końcu któryś rząd zdobył się na akcje a'la Pani Thatcher...
ale mogę sobie tylko pomarzyć...
górnik / 85.14.81.* / 2008-01-02 11:07
Wyłacz internet i spadaj , ale nam zrobisz na złosc. TY człowieku jestes jakis nienormalny z tym twoim internetem po prostu brak słow . Pozdrawiam
hajer 114 / 82.177.124.* / 2007-12-22 19:21


2007-12-19 22:54:21 | *.*.*.* | Vortoq
Re: Od 7 stycznia strajk generalny górników [3]
A ja tak sobie myślę, że skoro Panowie górnicy grożą nam mrozem w mieszkaniach i brakiem
prądu to może my też im zgotujemy coś miłego na zimę ? Ja na przykład mogę wyłączyć
internet, ktoś inny nie sprzeda chleba lub paliwa a następny ktoś zaproponuje przejażdżkę
rowem zamiast autobusem miejskim lub uczenie dziecka we własnym zakresie...

słowem szlag mnie trafia jak czytam o związkach zawodowych i ich pozycji w Polsce i to
zarówno górniczych jak i lekarskich, kolejowych i wszelakich innych maści. IMHO dobrze by
było żeby w końcu któryś rząd zdobył się na akcje a'la Pani Thatcher...
ale mogę sobie tylko pomarzyć...

ale jesteś palantem ciekawe jak byś wysyłał ten internet jak by było -20 w pokoju jak piekarz upiecze chleb bez węgla wiec zastanów sie pa ...ncie a jak byś zjechał na dół to byś w gacie zrobił bardzo dobrze że strajkują bo za 1800 złoty na rękę to można internet rozprowadzać i ludzi oszukiwać ze jest taki przesył a rzeczywiście jest dużo mniejszy ,anie pracować na kopalni gdzie w każdej chwili może ci coś na głowę spaść
pasuje? / 83.24.217.* / 2007-12-20 20:30
jasne, ten co na codzień obsługuje czołg, może staranować ogrodzenie. Tego co nauczyli strzelać, może oddać parę serii z kałacha i to niekoniecznie w powietrze. Ktoś kto zajmuje się dowodzeniem, może skoordynować działania w/w Panów. itd, itp.
zdolny / 83.31.207.* / 2007-12-19 23:28
Pani Tatcher to robiła wtedy kiedy baryłka ropy kosztowała ca 10- 20 USD a Anglia zahłystywała sie coraz to nowymi platformami na Morzu Północnym .
Ioio / 81.190.96.* / 2007-12-19 23:15
Jezeli bedziesz mial mroz i brak pradu w mieszkaniu to zglos sie do Tuska. Naobiecywal cudow to niech je spelnia. Kaczor tak wszystko zepsul, ze nareszcie moze przyszedl wlasciwy premier, ktory da ludziom to co im sie nalezy (Tusk wie najlepiej co bo powtarzal 10 punktow do znudzenia).
AZ / 83.19.63.* / 2007-12-19 22:36
Zarabiam podobnie jak górnicy i też chcę więcej zarabiać!
Może rząd i Sejm zajmą się w pierwszej kolejności moją sprawą.Jestem sam ,to pójdzie szybciej !
hajer114 / 82.177.124.* / 2007-12-22 19:26


2007-12-19 22:36:13 | 83.19.63.* | AZ
Re: Fiasko rozmów w Kompanii Węglowej - od 7 stycznia strajk generalny [1]
Zarabiam podobnie jak górnicy i też chcę więcej zarabiać!
Może rząd i Sejm zajmą się w pierwszej kolejności moją sprawą.Jestem sam ,to pójdzie
szybciej !

to gdzie ty pracujesz jesteś dozorcą
uważajcopiszesz! / 83.24.217.* / 2007-12-20 20:35
jeżeli dodasz, że jesteś rzeczywiście sam, masz tylko kota i brakuje ci prawa jazdy, na dodatek, to uważaj. Na tym portalu grasuje paru takich, co cię od czci i wiary odsądzą, tacy yntelygentni i wyrozumiali są, oczywiście wszystko to w imię miłości głoszonej przez konDonka.

Najnowsze wpisy